Sign in to follow this  
timon

NLT - Nemacki Lovni Terijer (Deutscher Jagdterrier ) 12 deo

Recommended Posts

Golden. Ti si sigurno bio na ispitu cim tako zdusno stajes na jednoj strani.

...kakvoj strani...čijoj strani...o čemu zboriš dobri čoveče?

GOLDEN ove slike sto si postavio cini mi se da je i na njima ILK Hvala i na tome ja sam ipak pitao da li ima neki njegov sin slican njemu. Ako je ovo njegov sin napisi mi molim te od koje je kuje i gde se pas nalazi? pz. Bora Sirijus

...neću da ti kažem.

postovanje

chika Boro :arrow: znam da je pas dobio zahvat za rep lisicu III.N.R

vladoboxer :arrow: ja i drugi ljudi koji su gledali su videli da je pas uhvatio prednju nogu, ja kako znam prednja noga je ocena 3,5

Golden Izvini ono za ,, stranu* se odnosilo na Fruskogorca.

.

Boro, vjerujem Paniću jer je bio tamo i ovo da nije istina sigurno ne bi napisao, koliko vidim budući predsjednik nije demantiro Panićeve tvrdnje što znaći da su one točne.

Ovako. Ovo sto cu sad napisati je cisto moje razmisljanje niti sam potparol Zlatkov niti pisem u ime kluba. Smatram da je Marko dobar mladic i dobar kinolog doduse lakse mu je bilo u startu od nekih jer je vec imao matirjal skojim moze da radi ali to je drugo pitanje. Tvrdim da posmatraci iza zice i lose sudije ili nezainteresovane sudije ne mogu NIKAD videti bolje nego Sudije koje su zainteresovane i zele da odsude posteno. Zahvat se desava u kanalu i za delic sekunde u trenutku podizanja poklopca se moze promeniti, u trenutke podizanja poklopca lisica daje sve od sebe da se istrgne iz zahvata a pas ako je u zahvatu za zub oseti visak prostora i svetlosti i on bi da promeni zahvat za vrat ti nagli trzajevi se dese cesto u istom trenutku u trenutku podizanja poklopca.U tom trenutku ako sudija nije usredsredjen na lisici i psu moze se desiti da i on ne vidi tacno a kamoli mi iza zice. Od vilice do prednje noge je zavisno od polozaja tela najcesce 4 5 cm. i pas u delicu sekunde moze promeniti zahvat i ako vec nijje zgrabio vrat tj. ono sto je hteo hvata bilo gde samo da mu grabezzljivac ne pobegne. Ovo ne pisem da bih pisao ili filozofirao vec sam vise puta i video i doziveo na utakmicama, ispitima. Osvrnuo bih se na nesto drugo o cemu je kurir krenuo da pise i u cemu se sa njim apsolutno slazem.Ovakve utakmice a narocito ovako [lose] organizovane su ruglo za kinologiju. Molio bih Marka Panica da napise koliko je bilo ucesce po psu na sve tri discipline ja sam obavesten da je bila velika cifra za nase uslove i sta su ljudi dobili za te pare rad psa na sve tri divljaci u trajanju od 20 minuta i manje. Neki cujem nisu dobili ni caj. Koliko je ucesnika bilo i koliko sudija? Siguran sam a cucemo da je bilo jjako malo sudija u odnosu na broj takmicara. E sad samo da je bio rucak bar ili vecera, da su javno procitane ocene i obrazlozene pre svecane vecere a ne da su takmicari trcali u autobus odmah po dobijanju ocena, bilo bi vremena da se postave bas ova pitanja i sudijama i organizatoru i jedni drugima i da se cuju odgovori. Tako da sad ne bi imali potrebe da se prepucavamo oko svegaOvako moje je misljenje da je ocena za utakmicu i organizaciju 1. ali moze im se jer su utakmice sa zahvatom vrlo retkea ljudi koji to vole [ne zameram im] zeljni tako da nemaju izbora pa idu i na ovako lose organizovane manifestacije. Naravno to ni malo ne umanjuje dobar rad nekih pasa. Eto ja sam hteo malo i o svemu tome pz B. S.

Jel ima negde link od tog kluba

Nenade tek posle 5 decembra. Radimo polako sve predloge i saugestije dobro preispitamo pa unosimo u jednu celinu. Dakle svi dobronamerni predlozi dobrodosli kao i ti u klubu Nenade. pz. Bora Sirijus

Zamolio bih nekog ko je upucen ili ko je vec u organizaciji oko osnivanja kluba da mi objasni hoce li ovaj srpski klub biti priznat ili ne i od koga priznat (police) ko je predsedavajuci u klubu? koliko je clanarina? i kome se uplacuje? hoce li klub imatiu svoj pecat , racun i clanske kartice ?

Veoma mi je drago da ce se pokrenuti nesto sa mrtve tacke (y), dali ce klub izdavati svoje rodovnike ili ce kao neki klubovi sve ici preko KSS ? ima li klub svoj statut ? i gde bih mogao da ga pogledam ? rado bih bio clan ako je to prava stvar ali ako je kao drugi klub nebih da ga imenujem :idea: samo uzimanje para za clanarinu i nista vise onda nebih bio clan (handshake)

11.26.2011. God. Matrafured - Hungari

Astor vom hoxberg

Jazavac 4+1

Lisica 4 (zub na zub) , 16 sekunda CACT

D. Svinja I nagradni razred 97 poena...

Sudije:

Karsai Henrik

5cep1y.jpg

cestitam na rezultatu postignutom i evo jos jednog dokaza da su psi iz uvoza kvalitetni (handshake)

Postovanje svim ljubiteljima NLT-a

ovako, pre svega da kazem da MRZIM ne pravdu tj lazi

- ja sam bio sada na utakmici koja je odrzana u Subotu 26.

zasto ovaj post sada pisem

pisem zbog ZLATKA-SIYUXa

ovako bio sam i gledao svojim ochima njegovog psa na svaku disciplinu jer me zanimao

jazavca je odradio medju najboljima taj dan na utakmici, prelep zahvat i naravno 4+1

ali gledao sam svojim ochima i rad na lisici, pas je imao prednju nogu, svi smo prvo mislili da je vrat ali posle se pokazalo da je prednja noga ( nije bio zub-zub )

ali bi rekao da je pas lepo usao u lisicu , ali Zlatkova greska je jer je pozurio jer je pas okrenuo lisicu... da je sacekao koju secundu ja ne sumnjam pas bi namestio vrat

trece sto se nebi slozio , gde sam se sad najvise iznervirao jer nisam ocekivao to od gospodina Zlatka

a sad mi je i jasno zasto je ostao na kraju da mu se upisu ocene , dok smo mi svi vec posedeli u kombi

DIVLJA SVINJA

ako je pas ASTOR HOSBERG taj dan dobio 97 poena tj I.N.R Onda bi moja kuja trebala da dobije za svinju 100% i dva I.n.R....

pas ASTOR licno sam ga gledao stojao sam pored ograde a vepar je bio blizu i sve se moglo videti.... pas je nasao vepra par puta lanuo i napustio.... ako neko misli da lazem ima jos ocevidaca nasih ljudi koji su gledali

ja se izvinjavam gospodinu Zlatku znam da mu se ovo nece svideti sto sam napisao..... ali jbg mrzim ne pravdu tj laz

sta sad bi :shock: sta je sad istina od ovih napisanih postova ?

(police)

Ovako. Ovo sto cu sad napisati je cisto moje razmisljanje niti sam potparol Zlatkov niti pisem u ime kluba. Smatram da je Marko dobar mladic i dobar kinolog doduse lakse mu je bilo u startu od nekih jer je vec imao matirjal skojim moze da radi ali to je drugo pitanje. Tvrdim da posmatraci iza zice i lose sudije ili nezainteresovane sudije ne mogu NIKAD videti bolje nego Sudije koje su zainteresovane i zele da odsude posteno. Zahvat se desava u kanalu i za delic sekunde u trenutku podizanja poklopca se moze promeniti, u trenutke podizanja poklopca lisica daje sve od sebe da se istrgne iz zahvata a pas ako je u zahvatu za zub oseti visak prostora i svetlosti i on bi da promeni zahvat za vrat ti nagli trzajevi se dese cesto u istom trenutku u trenutku podizanja poklopca.U tom trenutku ako sudija nije usredsredjen na lisici i psu moze se desiti da i on ne vidi tacno a kamoli mi iza zice. Od vilice do prednje noge je zavisno od polozaja tela najcesce 4 5 cm. i pas u delicu sekunde moze promeniti zahvat i ako vec nijje zgrabio vrat tj. ono sto je hteo hvata bilo gde samo da mu grabezzljivac ne pobegne. Ovo ne pisem da bih pisao ili filozofirao vec sam vise puta i video i doziveo na utakmicama, ispitima. Osvrnuo bih se na nesto drugo o cemu je kurir krenuo da pise i u cemu se sa njim apsolutno slazem.Ovakve utakmice a narocito ovako [lose] organizovane su ruglo za kinologiju. Molio bih Marka Panica da napise koliko je bilo ucesce po psu na sve tri discipline ja sam obavesten da je bila velika cifra za nase uslove i sta su ljudi dobili za te pare rad psa na sve tri divljaci u trajanju od 20 minuta i manje. Neki cujem nisu dobili ni caj. Koliko je ucesnika bilo i koliko sudija? Siguran sam a cucemo da je bilo jjako malo sudija u odnosu na broj takmicara. E sad samo da je bio rucak bar ili vecera, da su javno procitane ocene i obrazlozene pre svecane vecere a ne da su takmicari trcali u autobus odmah po dobijanju ocena, bilo bi vremena da se postave bas ova pitanja i sudijama i organizatoru i jedni drugima i da se cuju odgovori. Tako da sad ne bi imali potrebe da se prepucavamo oko svegaOvako moje je misljenje da je ocena za utakmicu i organizaciju 1. ali moze im se jer su utakmice sa zahvatom vrlo retkea ljudi koji to vole [ne zameram im] zeljni tako da nemaju izbora pa idu i na ovako lose organizovane manifestacije. Naravno to ni malo ne umanjuje dobar rad nekih pasa. Eto ja sam hteo malo i o svemu tome pz B. S.

ja se slazem sa borom u ovom postu koliko puta je pas uhvatio zube i lis braneci se (gurajuci nogama kako bi se odbraniuio i psa odgurnuo od sebe strpa sam nogu u njegova usta ) i naravno pas pokusavajuci da premesti zahvat ispusti zube a ostane noga u ustima ili cak sta vise pas drzi nogu a lisica ga ujeda i i ili stisne za usta i nece da pust pa izgleda kao zub zub sve je to diskutabilno ali naravno mi nismo dovoljno strucni da o tome pricamo vec kvalifikovane sudije po njihovom ubedjenju to urade :roll: ni po babu ni po stricevima

mada bih dodao da boro ti nemas sta nogo da kazes jer nisi takmicar kao ni ja ali za razliku od tebe ja sam bar isao po utakmicama da gledam a ti :oops: nisam te nikad video negde na utakmici poznata mi je samo tvoja odgajivacnica zahvaljujuci Grafu sa sirijusa i po nicemu vise oprosti ako sam te uvredio ali tako je ja neeznam ni kako izgledas :(

postovanje svima

chika Boro :arrow: ovako, utakmica jer kasnila malo zbog pojedinih takmicara koji su kasnili zbog opravdanih razloga (jako lose,hladno vreme+ led na putu )

prijava za ceo KUP bila je 50eura (jaz+lis+d.s )

prijava za lisica svinja 40eura

sam rov i gater, barem za moj ukus su bili prelepi.

bilo je prijavljeno kako sam video u listi 59. pasa

drugi sudija je pred sam kraj otisao u gater da sudi.

od tih 59. pasa

nisu svi prijavljeni za KUP ceo

nisu svi prijavljeni na jazavca

nisu svi prijavljeni na lisicu (jer su neki psi bili prijavljeni samo na svinju )

organizator je sve to lepo imao ispisane liste, ko je su stojale kod rova i svako je mogao da vidi koliko pasa ima i koji je broj na kojoj divljaci, isto tako je i jedna lista bila postavljena kod gatera , psi koji su bili prijavljeni na svinju.

gospoda organizatori su spremali tj kuvali paprikas, jedan kazan, ali to nije bilo dovoljno za sve, caja jeste bilo, ali paprikas-a ne.... tako da se ni meni taj deo nije svideo

ali kada sam ih pitao zasto nema vecere za stolom i sve lepo, organizator mi je rekao zbog vremena, jer je utakmica pocela oko 10-11, a i jako je lose vreme bilo, jer zadnji pas na svinji je pre samog mraka zavrsen.

sto se tice vremena za divljac

- kod jazavca

jazavci su bili od 3., 2 dobra

da kazem da je pola pasa prijavljenih na jazavcu odlaja a neki i isterani iz rova

RAD : bilo je kao lisica direkt,znaci bez resetke (slazem se sa ostalim takmicarima trebalo je prvo glas pa onda kontakt )

ali kako organizator kaze sve je to zbog kasnjenja utakmice.

- lisica

lisice su sad sve bile dobre, lepe i ocuvane ( nisu kao sto su do sad bile )

RAD : brzinka , s tim sto kada pas napravi zahvat i sudija misli da pas drzi i mlati lisicu, ili je umirio, sudija pita vlasnika psa da li prijavljuje zahvat, ako pas nista ne kaze, sudija meri 5 secundi i prijavljuje on... potom se dize i sta pas ima to je.... ako slucajno je pas bez zahvata bez problema se pusta taj isti pas ponovo

recimo moje licno misljenje za rad lisice : to je i dobro, a i nije za neke pse jer nekim psima treba malo vise vremena da mi namestio svoj zahvat... ali sa druge strane je dobro (jer imao sam lisice i znam kako je to) za lisice i vlasnika lisice, jer i sami znate da je na nekim utakmicama bilo svega od strane vlasnika (pas drzi ,a on nece da prijavi )

inace svugde gde ima kontakt dozvoljen (Ukraina, Slovacka,Ceska,.... ) se radi na taj nacim,pritom nema vise izivljavanja prema divljaci, tako da ne moze vise niko nista lose da kaze.

da se i sasvim dovoljno vreme za rad psa

a isto tako se i ne dozvoljava izivljavanje

DIVLJA SVINJA

odlicna !

- RAD : svaki takmicar je imao 5 minuta da pronadje, a kada pronadje 5 minuta rad

svaki pas je pronasao Divlju Svinju

-sudija je odlicno od sudio kao svaki put do sad

toliko od mene.

Pozdrav za sve ljubitelje NLT-a

... ako je kao drugi klub nebih da ga imenujem :idea: samo uzimanje para za clanarinu i nista vise onda nebih bio clan (handshake)

...kakav danak neiskustvu.Odakle ti ideja da bi te bilo koji od dva kluba primio u članstvo?

mada bih dodao da boro ti nemas sta nogo da kazes jer nisi takmicar kao ni ja ali za razliku od tebe ja sam bar isao po utakmicama da gledam a ti :oops: nisam te nikad video negde na utakmici poznata mi je samo tvoja odgajivacnica zahvaljujuci Grafu sa sirijusa i po nicemu vise oprosti ako sam te uvredio ali tako je ja neeznam ni kako izgledas :(

..."idenje" po utakmicama je uslov da neko nešto napiše na forumu,a uslov da nečemu vredi je da si ga ti video.Neverovatno.

Zamolio bih nekog ko je upucen ili ko je vec u organizaciji oko osnivanja kluba da mi objasni hoce li ovaj srpski klub biti priznat ili ne i od koga priznat (police) ko je predsedavajuci u klubu? koliko je clanarina? i kome se uplacuje? hoce li klub imatiu svoj pecat , racun i clanske kartice ?

Veoma mi je drago da ce se pokrenuti nesto sa mrtve tacke (y), dali ce klub izdavati svoje rodovnike ili ce kao neki klubovi sve ici preko KSS ? ima li klub svoj statut ? i gde bih mogao da ga pogledam ? rado bih bio clan ako je to prava stvar ali ako je kao drugi klub nebih da ga imenujem :idea: samo uzimanje para za clanarinu i nista vise onda nebih bio clan (handshake)

mr.pocetnik :arrow: SKNLT je priznat kao deo KSS-a, uredno registrovan, ima svoj logo i pecat, svoj ziro racun, pristupnice, clanske karte i naravno svoje pravilnike. Ono sto jos nije zavrseno je sajt kluba, ali i on ce biti ubrzo gotov. Predsednik kluba je Tomic Zlatomir, iz Jarkovca, podpredsednik Vladimir Kracun iz Panceva, koji je ujedno i blagajnik kluba, ja sam sekretar kluba i svi pravilnici kluba se nalaze kod mene. Ako zelite, vi, ili neko drugi, da ih pogledate, mozete mi poslati svoj mail na pp, a ja cu vam ih dostaviti na uvid.

meni ovo lici na bozicne poklade gde svi nesto glume a znaju da je sve samo da vreme prodje. :| recite vi meni jel priznaje neko te klubove,dal kinoloski maticni savezi ili klub terjera iz nemacke :?: ako je tako onda moze da se nesto radi ako niko ne priznaje sve je sarena laza.... 8)8)

meni ovo lici na bozicne poklade gde svi nesto glume a znaju da je sve samo da vreme prodje. :| recite vi meni jel priznaje neko te klubove,dal kinoloski maticni savezi ili klub terjera iz nemacke :?: ako je tako onda moze da se nesto radi ako niko ne priznaje sve je sarena laza.... 8)8)

...psi će biti ispitivani po pravilnicima matične zemlje,sa sve sudijama iz matične zemlje,i u jednom i u drugom klubu...sve ocene sa tih ispita biće upisivane u radne knjižice pasa...dal je moguće da ti ni ovo(za početak) nije dovoljno?

Pocetnik. Ne ljutim se uopste a to sto se ne poznajemo je verovatno i dobro za mene jer sam razne upoznao a i ne pmoram bas sve. Oko utakmica i koliko sam ja vodio pse si isto u pravu . Poredjujuci se sa Capeljom, Stankom [Delic], Borisom, Mlaadjom,Celicem, Grafom... ja kao i da nisam isao po utakmicama. Za svog zivota ja sam bio svega na 17 rovaskih utakmicama od toga 3 puta diskvalifikovan 9 puta prvi nagradni razred 4 puta drugi i jedanput treci. 14 ispita urodjenui osobina Na zalost samo 6 puta prvi nagradni razred i cak 8 puta drugi. 5 puta sam izvodio pse na svestranim utakmicama 2 puta diskvalifikobvan i 3 puta u drugom nagradnom razredu. 7 puta gater divlja svinja 5 puta prvi nagradni razred i 2 puta drugiOd ovih 7 utakmica na gateru 5 su bile sa odlozljivosti na pucanj i krvnim tragom a dve bez krvnog traga. od svega toga od titula [ako je to uopste vazno] 3 C.A.C.T i 2 C.A.C.I.T. a sve to od 1983godine pa do 1998 sem Gater u kraljevu 2002 godine. Od toga neki ispiti u Sloveniji i Hrvatskoj .Sve ovo sto sam postigao je bilo sa vise od 9 pasa dakle nije mnogo, onoliko koliko sam imao i znao. Nadam se da i sa ovo malo takmicenja imam pravo da ponesto kazem u vezi terijera. .Za Grafa sa sirijusa si opet u pravu jer ja sam samo to napario a sve zasluge pripadaju Goranu. Eto sad znas i kako se zovem i koliko sam vodio pasa. Rodjen sam 1963 godine. Mene ti uopste ne interesujes tako da mi ne moras nista o sebi napisati jer koliko vidim ostaces zauvek POCETNIK.

Marko puno hvala na ovim informacijama pz. Bora Sirijus

...psi će biti ispitivani po pravilnicima matične zemlje,sa sve sudijama iz matične zemlje,i u jednom i u drugom klubu...sve ocene sa tih ispita biće upisivane u radne knjižice pasa...dal je moguće da ti ni ovo(za početak) nije dovoljno?

sve je to ok al mene zanima jel se priznaju ispiti koje nije klub organizovao i dal ce jedan klub priznavati rezultate drugog ako budu sudili nemci na njima. :idea::?:

... ako je kao drugi klub nebih da ga imenujem :idea: samo uzimanje para za clanarinu i nista vise onda nebih bio clan (handshake)

...kakav danak neiskustvu.Odakle ti ideja da bi te bilo koji od dva kluba primio u članstvo?

golden za tvoju informaciju srpski klub me je vec pozvao i tamo sam dobro dosao a vidim iz prilozenog da su oni legalan klub a ne ko vi (tease) i na kraju neces ti da mi zabranis gde cu da budem u klubu (party)

Golden,kako ga nebi primili oberucke bih ga prihvatili,ali prvo da plati duplu clanarinu i naravno upisninu. (lmao)(lmao)(lmao)

a ti grafe nemoj da odma dizes glavu uvis ako sam rekao da sam jedino Cuo za Grafa sa Sirijusa to naravno neznaci da je bio pravi pas i nemoj mnogo da se smejes kad ni sam neznas u kojoj si zabludi (lmao)

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this