Dom

Sibirski haski 3.deo

Recommended Posts

Treba mi pomoc, kupio sam haskija ima 3 ipo meseca i sve je super kad je u dvoristu, ali krenem sa njim u setnju i on nece da seta stane i nece da ide. Sta da radim?

Postovani clanovi, zamolio bih da mi se jave svi koji bi udomili haskija. Poklanjaju se tri psa sa papirim zbog smrti vlasnika   :cry:  :cry:  :cry:  (brokenheart)

Uslov naravno dvoriste i dovoljno vremena da se brinu o njima... Mogu se udomiti i pojedinacno. Za vise informacija posaljite mi privatnu poruku.

Pozdrav svima! Evo mi smo novi i zeljela bi postaviti pitanje vezano za podizanje usiju kod haskija. Moj haskic ima dva mjeseca i usi su mu jos spustene.Pretrazivala sam na internetu i procitala da je to razlicito kod svakog haskija i da bi usi trebalo da se podignu do 4. mjeseca. Dajemo mu kalcijum i hranu bogatu kalcijumom ukljucujuji i izmrvljenu ljusku jajeta. Vidi se da jos malo snage nedostaje da se podignu ali zelim da se uvjerim da sve u redu. Hvala unapred! 

Vjerovatno ce se podici ubrzo, mom samojedu su sa 3 mjeseca bile usi podignute skroz :D Kod nekih pasa se dignu usi prije kod nekih poslije :D

Pozdrav svima!

Pre dve nedelje, nasla sam na ulici zenkicu haskija staru oko godinu dana. Pregledao je veterinar, primila je vakcinu, cipovana je i ociscena od parazita. Ima divan karakter, jako je drustvena i umiljata. Prihvatila nas je i za sada je sve u savrsenom redu. 

Hranim je granulama za sada, ali me interesuje da li bi trebalo da joj uvedem i barenu hranu (meso, povrce...) posto veterinari daju razlicite savete.

Sto se tice kupanja, koliko cesto smem da je kupam neutralnim samponom za kuce? 

Za negu dlake, koristim cesagiju i cetku svakodnevno. Da li se preporucuje jos nesto?

Ona je malo sitnija, jer je prethodni vlasnik evidentno nije hranio i pazio kako treba. Do kog perioda se haskiji razvijaju u potpunosti?

Koji povodac je idealan? Ogrlicu joj stavljam samo kad ide napolje. 

Hvala unapred :)

Katarina, vidim da nisi aktivna vec duze vreme, do sada si se sigurno snasla za odgovore, ali ipak, mozda vidis ili neko drugi koga interesuje. :) Prvo, pohvala na usvajanju!

1. Mozes joj ubaciti obrok kuvanog, ali nikako i nikada nemoj kombinovati granule i kuvanu hranu. Drugacije se vare i stvaraju psu problem. Neka joj onda jedan obrok bude samo meso i povrce, ako si odlucila da ubacis kuvanje, sto svakako podrzavam.

2. Haskiji su cistunci, dva do tri kupanja godisnje je sasvim dovoljno i cak je i preporucljivo samo toliko, a u letnjem periodu kvasenje samo. :)

3. Cesagija za skidanje dlake i cetka je sasvim dovoljna.

4. Haskiji se kao i svi psi vecih rasa razvijaju do dve godine. Ko zna koliko je lutala, ali ne brini se, dovesces je u red sa pravilnom i redovnom ishranom. Cak i ako bude nesto sitnija, sigurna sam da ces je svejedno voleti, ali imaj na umu da ako ima oko godinu dana jos ima vremena da se razvije. :)

5. Sto se mog licnog misljenja tice, dobra ogrlica i povodac sa lancem je odlican. Ostale materijale znaju da grizu kada sednete da odmorite ili cak i u toku setnje. :) Naravno, povodac zavisi od toga sta se tebi licno svidja. Ako te dosta vuce, dok ne nauci najbolje je kraci povodac dok je ne naucis. :) Ja uvek nosim dva, jedan kratki, kada idemo kroz mesta gde ima dosta ljudi i jedan dugi koji zamenim kada stignemo tamo gde se igramo i gde ima svasta da njuska (a zbog drugih pasa nesmem da ga pustim, ili ako ima dosta ljudi, neki se boje). :)

A evo slike i od mog gospodina, 8 godina star. :)

IMAG0321_zpstkhh8bvd.jpgIMAG0272_1_zps4nz9u6yp.jpg

Pozdrav svima

Vidim da je tema malo zamrla, ali hajde ipak da postavim pitanje, pošto ne znam kako da dobijem ovu informaciju sa neta.

Želim da uzmem štene haskija, s tim da ima pouzdano poreklo, pa me zanima da li postoji neka odgajivačnica u Srbiji koju biste mi preporučili.

Bitno mi je da budem sigurna ko su roditelji, pre svega zbog zdravlja psa, a i da bih imala jasniju sliku kakav će biti kada odraste.

Kada vidim u oglasima da se prodaju rodovnici, čujem od veterinara da je dolazio odgajivač da traži da mu lažiraju rodovnik i slično, ne znam kako da budem siguna u bilo šta što odgajivač tvrdi...

U Srbiji postoji veliki broj registrovanih odgajivacnica, ali nazalost mali proj pravih odgajivaca, kojima je na prvom mestu dobrobit rase i zdravlje pasa...

Cak i najbolji odgajivaci, nemaju u svakom leglu top show pse.

Pa ako zelis da kupis psa za kucnog ljubimca, a od proverenih (eksterijerno i zdravstveno) roditelja, mozes po povoljnijim uslovima naci lepo stene i iz neke od najboljih odgajivacnica.

Jako je bitno u kakvim uslovima stene odrasta i kako se socijalizuje, tih prvih dana uz majku, jer te to posle prati kroz ceo njegov zivot.

Uzimas prijatelja koji ce biti sa tobom 10-15 god, i nemoj zaliti vremena da se dobro raspitas od koga uzimas psa.

Sto se tice proverenih odgajivacnica, pod broj jedan  u Srbiji, a i u celom regionu ti je Siberian Lady.

Posle toga imas jos par odgajivacnica, koji su svoj uzgoj utemeljili bas na Siberian Lady psima:

- Northspring

- Hisaris land...

Takodje, kvalitetne pse mozes naci i kod ljudi koji nemaju registrovanu odgajivacnicu.

Npr. Sonja Savic I Dubravko Miko, trenutno imaju na prodaju jako lepo musko stene (izlozbenog kvaliteta ).

Sasa Lisul isto ima povremeno legla, a i Perica Djokic ima kvalitetne pse, pretpostavljam da i on planira neko leglo u buducnosti...

Mlada (po godinama, a kinoloski vrlo iskusna ) Danijela Maksimovic, skoro je registrovala odgajivacnicu, verujem da i ona planira neko leglo u buduce...

To ti je par ljudi, za koje znam da su aktivni, i imaju kvalitetne pse.

Po oglasima ces naici na brojna legla , od " proverenih odgajivaca " , po 50e. 

Ali ako stavis na papir, koliko je minimalno novca potrebno da kvalitetno odgojis i kuju i stence, sa vakcinama, ciscenjima, papirima, cipovima...Jasno ti je da je za 50e to nemoguce!

Zamisli onda u kakvim su uslovima i ta majka i ti stenci odrasli  (pale)

Nadam se da ces pronaci idealnog psa za sebe, bilo da je iz odgajivacnice, kucnog legla, azila, sa ulice...

Zivot sa psom, zaista obogacuje.

Zelim vam zajednicko uzivanje i druzenje, barem 15 god  (dog7)

Da li neko moze da mi kaze da li su ovo stenci haskija ili mesanci? 

Imamo zenku haskija, parili smo je sa haskijem, ali veterinar je sumnjicav zbog boje nekih od njih. 

Hvala unapred! IMG-20171217-WA0017.thumb.jpg.b9e7a5c4e48795331049d7a362be875f.jpg

On 12/15/2017 at 1:53 PM, Zeljko 'MAXI' said:

Vidim da ova tema i nije aktivna ali ipak cu napisati.Da li neko zna nekog vlasnika sibirskig haskija koji ima zenku za parenje sa mojim 5god starim haskijem?

IMG-d4d9a0d83fbcb08968e9a2d9c825f8e2-V.jpg

Imam ja ženku S.Haskija za parenje.

On 12/17/2017 at 9:18 PM, MakiEnci said:

Da li neko moze da mi kaze da li su ovo stenci haskija ili mesanci? 

Imamo zenku haskija, parili smo je sa haskijem, ali veterinar je sumnjicav zbog boje nekih od njih. 

Hvala unapred! IMG-20171217-WA0017.thumb.jpg.b9e7a5c4e48795331049d7a362be875f.jpg

Ukoliko ni mužjak ni ženka nemaju rodovnik može biti da su mešanci tj. psi u tipu te rase.A može se i dogoditi da je tu šape umešao neki komšijski pas.Po nekoliko šenadi se vidi da štenad nisu 100% haski.

Pozdravlj ljudi,u zadnja dva dana sam promenio haskiju(4.5 meseca)granule i poceo da dajem kalcijum (1 tabletu dnevno) i ima sivu kaku ponedak i proliv? Zna li neko mozda koji je uzrok toga.

Prebrzo mijenjanje hrane. To ste trebali da odradite postepeno u periodu od bar 5-7 dana, tako sto cete svakog dana mijesati stare i nove granule ( povecavati kolicinu novih a smanjivati kolicinu starih u svakom narednom danu) . Da li je dodavanje kalcijuma bilo iz nekog opravdanog razloga ili?