Sign in to follow this  
Followers 0
RENREA

Kako cistite box? - Dezinfekcija mesta boravka

26 posts in this topic

imam stence neki koj su preziveli od macije kuge.stenecaka... dali smeju i dalje da budu u boxu/? I CIME DA DEZINFIKUJEM

Dezinfekciju najbolje da uradite asepsolom. Pre toga doooobro operite boks. Na kraju predjite sve jos jednom rastvorenim asepsolom. A na kraju ne bi bilo lose da asepsolom u spreju (mozete i sami rastvor asepsola staviti u neku fajtalicu ili nesto sa sprejom) isprskate sve povrsine i sam vazduh. Pa neka se to dobro izluftira (minimum sat-dva) i tek onda vratite stence. Naravno i tek kada se osusi. Ne znam jel box otvoren, zatvoren. Asepsol nije stetan. Ja sama njime i dezidermom perem-dezinfikujem ruke svaki dan. Takodje i prostor u kuci stanu njime barem jednom mesecno. Tako da koliko ja znam, nije stetan...

asepsol je fenomenalan... ja njime sve od kupatila do kuhinje održavam. :)

U apoteci imaš koncentrat, a sad vidim da Lilly prodaje i neki rastvor u fajtalici (ali nisam zagledala koji je procenat, jer ja rastvor 1 : 25 pravim sama za fajtalicu, a po potrebi i jači u zavisnosti od toga šta se dezinfikuje).

sta je najbolje za dezinfekciju?

nema nigde da se nadje virkon s.

oxicid s,krka ga proizvodi,odlican je!

DJokicu,na cega sve deluje i gde se moze kupiti?

Kako je najbolje ocistiti kucicu od raznih napasti? Asepsolom jeli uredu naprskati kucicu ili necim drugim? Zna li neko nesto o tome? Pozzz

Imaš u veterinarskim apotekama rastvore za dezinfekciju, naprskaš kućicu i prostor okolo protiv buva i krpelja i ostalih parazita. ( oko 200 din)

koristio sam neostomosan ampula 5 ml se rastvori u 1l vode i pospricas psa i kucicu unutra i vani i dio dvorista sto vise to bolje,odlicno se pokazala.

najbolje ti je to sve rastvoriti u onoj plasticnoj za prskanje auto stakla samo ces teze naci od 1l i naravno moras je dobro oprati da bude cista.

mislim da se nesmije koristiti na stencima do 6 mjeseci,provjeri obavezno kod veterinara!

Protiv bakterija i virusa:

Galisept

Oxicid

DeSu

Virakil

Protiv insekata: Ektanon, Gokilaht,Neostomosan,Vetaektoparazitski š.

(poređano po efikasnosti)

Sve se kupuje u veterinarskim a. i košta do 400d. u zavisnosti od količine.

Moze li mi neko reci koliko je efikasan Ektanon protiv krpelja?Preporucio mi ga je nas veterinar,i prskali smo kucicu i okolinu vise puta cak i psa,ali se jako plasim,jer vec dva puta mi je pas bio zarazen krpeljskom groznicom i drugi put smo je jedva spasili!Kupili smo joj i Bauerovu ogrlicu,ali ja ni tome ne verujem previse.Treba mi savet kako najbolje da je zastitimo.

Porucite da vam se dvoriste tretira Napalmom!

Porucite da vam se dvoriste tretira Napalmom!

(lmao) ali samo čistim (wait) da bi delovao na sve (lmao)

jedno banalno pitanje. Meni je vise preko glave svakodnevno skupljanje njegovog izmeta,pa reko da vas pitam kako vi to radite?? :grin:

....skupljamo :D

Moja kuja je pustena od 8 ujutru(ili kasije ako joj se duze spava) do 8(nekad i duze) uvece. I naucena je da vrsi nuzdu na za to predvidjeno mesto, tako da ja to svakog 2-3 dana skupljam. Ako ti je pas jos uvek mlad i mozes da ga naucis da vrsi nuzdu na jednom mestu, mozes da sprovedes kanalizaciju iz boxa, a u jednom delu stavis otvor sa resetkom i naucis ga da na toj resetkici piski i kaki, tako neces morati da cistis. Ako nemas volje i vremena onda ti ne preostaje nista osim da radis kao i do sada.

Ja u box-u imam u cosku otvor koji sprovodi spolja u septicku jamu, ako nemas istu, onda iskopas malu ne mogu oni to tako brzo da napune i onda samo crevom sperem sve i to je to...

Ja cistim redovno, imam jedan mali deo u boksu koji je samo zemlja ostalo je poplocano ciglom i ona uvek na tom zemljanom delu vrsi nuzdu. Svaki dan joj odrzavam boks i isperem sa crevom.