sophy

Moja "banda"

307 posts in this topic

Siva je mačka, Ruska plava (jeste malo krupnija i glavatija, al je mačka :)  ).

Malamut ima 8 godina punih, ušao u 9, ogroman je (60 kg i 78 cm u grebenu), ogromna glava, sav je velik. Ima jaku dlaku i poddlaku, takva je genetika i nema veze sa četkanjem. Nisam ni ja gledala na temu o malamutima, jako dugo. Nije tako česta rasa a izgleda da nema ni  puno "malamutaša" na forumu

Moj mačor je bio sitan za mužijaka i imao je neke krvi ruske plave verovatno, ali je bio običan, domaći, ne rasan.

Gde si nabavila/kupila malamuta? I da li ima svoje potomke, kakvi su oni ispali?

Malamuta sam dobila od sestre. Ima dva legla, svi štenci su giant. Lepi na tatu i mamu :) 

On 1/4/2017 at 21:42, sophy said:

Malamuta sam dobila od sestre. Ima dva legla, svi štenci su giant. Lepi na tatu i mamu :) 

Izvini ako mnogo pitam, ali da li sestra ima odgajivačnicu ili svoj par pasa koje razmnožava? Da li prodaje štenad?

Pitam jer bih želeo još jedno štene nekada u perspektivi, a želeo bih da bude krupniji pas nego ovaj kojeg imam, pa bih neku proverenu kombinaciju.

Nema, nije odgajivač i ne živi u Srbiji više. Alex je jedinstven :) 

RIP bebo moja velika, medo moj mazuljavi 

953fc0e602fce0df2ad46a698a1e39c3.jpg

Tuga golema, ali život ide dalje. Meda je počeo normalnije da jede, strašno je tugovao i tuguje za svojim velikim stricem. Iščetkala sam ga posle 3 nedelje pauze. Namučila sam se, jer mu je dlaka nenormalno gusta i meka, na pojedinim mestima je bila umršena i formirala klubeta koja je trebalo razmrsiti. Posle skoro 2 sata četkanja i češljanja, doveden je u pristojno stanje. I dobio ampulu protiv buvaca, i palmicu koju još nije uspeo da rasturi. Na telefonu mi se ne uključuje blic, tako da su slike malo mutne i mračne, ali vidi se efekat. Treba da ga šišam, ali mi je sladak ovako pufnast, pa ću sačekati vrućine. 

f35c31482c437fe1125e4743be2b064c.jpg
ce7628a2aa5c0bea06a4631d9d2dd335.jpg
b34a81d0d0ff6665db2d6d3d4dbcd4a6.jpg
a4f77a34b82b6a3433b6902c4265d889.jpg
72ca37c37598cb54537a7319d455febd.jpg