Sign in to follow this  
Followers 0
Labrador Bak

KAKO HRANITI I DAVATI KALCIJUM STENETU LABRADORA

89 posts in this topic

IMAM LABRADORA SADA CE 5MESECI HRANIM GA BENTO KRONINOM I MOJ VETERINAR KAZE DA TREBA DA MU DAJEM 2KALCIJUMA DNEVNO A SVI MI GOVORE DA JE TO PUNO . MOLIM ONE KOJE IMAJU VEC ISKUSTVA SA TIM DA MI DAJU NEKI SAVET

Kakav kalcium, tj koje tablete, kako se zovu?

I iskljuci velika slova :wink:

Ako hranis stene Medium, Maxi ili Giant Growth-om, ne treba mu nijedna tableta kalcijuma! Bento je potpuna hrana za stenad kojoj ne trebaju NIKAKVI dodaci! Uz kalcijum i fosfor, sadrzi i glukozamin i hondroitin, za pravilni rast i podmazivanje zglobova, tako da.... Samo nastavi tako kako si poceo, i ne dodaj stenetu BAS NISTA!

Zapamti jedno: Visak je cesto gori od manjka :wink:

Bento ima bukvalno sve sto tvom stenetu treba, a veterinaru kazi da procita sastav sa dzaka i da se ne pravi pametniji od sveta. :wink:

"takodje dobra" nije ni priblizno isto kao "tako dobra" :wink:

Ja sam povela štene kod 3 različita veterinara.Svi su rekli da mu dajem kalcijum,što mi odgajivači ne preporičuju.

Dajem mu Royal Canin Giant baby.

Prvi me je pitao da li mu dajem kalcijum?

Ja sam rekla da mu ne dajem jer mi ne preporučuju,

a on će na to:

‚‚Pa da svi znaju bolje od veterinara."

Ja sam sada zbunjena i strah me je da ne dobije rahitis.

Da ih pitas 10,reci ce 10 razlicitih stvari. U principu,nemaju pojma jer nisu ni procitali sta pise na dzaku. Nas veterinar je glavni protivnik davanja bilo cega uz dobre granule,a s obzirom da je bas on taj kod koga dodju svi sa problemom sa kostima-ja mu verujem 100%

Kod mog NO od 5 meseci,povemene tablete kalcijuma bas lepo deluju... Osnovna hrana mu je RC i retko mu dodajem kalcijum u tabletama,ali u ovom vremenu kad menja zube jedno uvo mu padne,i ja pojacam kalcijum i ono se za dva dana opet ucvrsti lepo...

Mojem stenetu labradora, dajem cist kalcijum, 4 tablete dnevno. Poceo sam da dajem u periodu kada menja zube (sa 4 meseca otprilike), pre ili posle sto promeni zube, mislim da nema potrebe za davanjem kalcijuma.

ja sam svom sarplanincu davao kafortan,imam komsiju koji ima isto sarplaninca i nije davao nikakve tablete i zenkica mu je pala sa nogu,jedva je stala na noge,e sad kakvom je hranom hranjena bila to ne znam...

ja svog psa hranim kombinacojom sa granulama tako da nisam zeleo da rizikujem bez kafortana...

e sad kakvom je hranom hranjena bila to ne znam...

A to je sustina :wink:

Ako je jela `leba i masti, hvala Bogu da trebaju suplementi da bi pas uopste preziveo.

Uz dobre granule, ne trebaju. Primer Milana i Acike mogu da razumem jer im je frkica da stene izraste zdravo, ali se usi isprave i same kada stene promeni zube, a zubici svakako izrastu, dodavali Ca ili ne :giggle::giggle: Da, stene Ca trosi daleko vise dok je u toj fazi zivota, ali cim se ona zavrsi, dolazi do ravnoteze u organizmu.

Jos jednom naglasavam,presudan je kvalitet hrane!

Nije na odmet :)

Inace hranim sa granulama Josera Junior ili hleb sa dodatkom pirinca, sargarepe i jos nekog mesa za pse :)

Zapamti jedno: Visak je cesto gori od manjka :wink:

E za ovo,rekao mi je veterinar da im višak kalcijuma ništa ne smeta,i da ga izbace kada mokre.

Je li to tačno???

Paznja sa tim kalcijumom, znam za psa koji je imao probleme sa kostima, napukla kost od viska kalcijuma i pas dobio osteomijelitis.

Nije mi jasno zasto veterinari toliko insistiraju na tom kalcijumu, ako se pas hrani dobrim granulama u njima ima kalcijuma taman koliko treba. Visak kalcijuma se ne izbacuje nazalost iz organizma, zato je i opasan.

IW-Perla potpuno ne tacno, inace imam utisak da svi ti veterinari koji preporucuju kalcijum isti i prodaju, samo on zna napraviti vecu stetu koja se ne moze ispraviti, nego nedostatak istog.

Ja ne verujem svojim ocima sta citam,i sta su sve ljudi spremni da urade/kazu za pisljivih 200 dinara zarade! Pa posle nek' neko kaze da takvi nisu za zatvor!

Nismo mi uzeli tablete kod njega(i koštaju 8,5 eura :P ),ali je rekao da je počeo da se krivi i da obavezno moram da mu ih dam.Rekla sam mu da u Royal Cannin-u ima dovoljno kalcijuma a on je na to rekao da u RC uopšte nema kalcijuma.

Ja mu dajem 70% RC i 30% ostalog(radi ukusa)ne dajem mi kalcijum,ali me je strah da mu se noge ne iskrive.

On je hrt(4mj.) i jede Royal Cannin Giant baby.

Isti veterinar nam je rekao da mu dajemo AD kapi(30 dana).

Imas dzak kod sebe?

Nema sanse da izgooglam valjanu informaciju, znam da sigurno "negde" pise koliko Ca ima i koji je odnos kalcijuma i fosfora, ali.... :oops:

E ovako...

Sastojci...

Adetivi(po kg):

Prehrambeni adetivi:vitamin A:11700 IU,Vitamin D3: 1000 IU,E1(Željezo):47 mg,E2(Jod):3,7mg,E4(Bakar):8mg,E5(Mangan):61mg,E6 (Cink):202mg,E8(Selen):0,08-Prezervativi-Antioksidansi.

Analitčki sastav:Sirove belančevine:34%-Sirove masti:14%-Sirov pepeo:7,3%-Sirova vlakna:1,3%-Kalcij:10g/kg-Fosfor:8,5 g/kg-Frukto-oligo-saharidi 3,4 g/kg.Manan oligo-saharidi:0.5 g/kg.

Nadam se da sam sve tacno napisala. :oops:

Pa da mjenjam veterinara (thinking) ?

Hvala na savetu. Receno mi je da je i josera femili takodje dobra hrana.

Bento Kronen je prva klasa (premium) hrana.

Josera nije premium hrana (iako na džaku piše), već "druga klasa" , ali je trgovci "uvaljuju" kao premium, a narod ko narod - voli sve što je "premia" kvaliteta - a jevtino :giggle:

Uh, hoće taj Google da zakaže :P

E ovako...

Sastojci...

Adetivi(po kg):

Prehrambeni adetivi:vitamin A:11700 IU,Vitamin D3: 1000 IU,E1(Željezo):47 mg,E2(Jod):3,7mg,E4(Bakar):8mg,E5(Mangan):61mg,E6 (Cink):202mg,E8(Selen):0,08-Prezervativi-Antioksidansi.

Analitčki sastav:Sirove belančevine:34%-Sirove masti:14%-Sirov pepeo:7,3%-Sirova vlakna:1,3%-Kalcij:10g/kg-Fosfor:8,5 g/kg-Frukto-oligo-saharidi 3,4 g/kg.Manan oligo-saharidi:0.5 g/kg.

Nadam se da sam sve tacno napisala. :oops:

Pa da mjenjam veterinara (thinking) ?

Kako je pas poceo da se krivi?

Ako se sumnja na nedostatak kalcijuma moje misljenje je da treba da se uradi najpre analiza krvi pa tek onda da se daju ovakvi preparati.

Zadnje noge idu u x oblik,što je normalno za štene velikih rasa.

Prednje noge su počele da mu se krive 5 dana pošto sam počela da mu dajem kalcijum(posle toga sam prestala).Onaj isti veterinar ga je pogledao i rekao da su zglobovi počeli da mu se spuštaju i počeo je da hoda na ono jastuče iza prstiju,a treba da hoda na prste.Poslala sam slike ljudima kod koga sam kupila psa,oni su mi rekli da bi trebalo da mu se isprave.