Sign in to follow this  
Followers 0
kovac06

Ponasanje pri/nakon parenja

48 posts in this topic

Prvi put sam na forumu i zaista nisam znao kome da se obratim,nadam se da ce mi ovde neko pomoci.Naime imam zenku AST-a staru 3.5 godine,ja sam je dobio kada je imala godinu dana.I ranije sam imao staforde i prilicno se razumem u ovu rasu tako da slobodno mogu da kazem da imam odlican primerak ove rase.Bas zbog toga bih voleo da ovu zenku uparim ali sam to bezuspesno pokusavao vec trece njeno teranje i to sa 4 razlicita psa.I svakog je htela da ujede i da se tuce kad ovaj"skoci"na nju.Ne znam vise sta da radim moze li mi ko pomoci?

Uradi progesteron test da odredis prave dane i onda odradi vestacku oplodnju. :D

Drug ,bez obzira na kakve testove....korpa na glavu

Imam NLT-e, i imao sam takve slucaje, gdje sam ih morao pariti sa korpom

Odradi progesteron test ako si u mogucnosti,sto se tice VO to ti je dodatni trosak,jedino ako imas nekog drugara da ti to odradi,stavi korpu,drzi je i odvedi bar dva puta za vreme plodnih dana,trebalobi da ostane skotna

Bas danas mi je bio drug koji se takodje razume uAST-e i on mi isto kaze da bi bilo steta ne upariti je,inace ja sam ranije imao psa rodjenog brata Billy Big Moa koji je bio int.champ.tog psa su mi ukrali imao sam i Canibalovog sina kojeg nisam bas vodio po izlozbama,tako da stvarno mislim da imam jako dobru zenku,ali sta vredi...

Pokusao sam da joj drzim glavu tokom parenja,ali kad muzjak skoci ona se saginje.

Da li vestacka oplodnja puno kosta?Ako neko od ljubitelja staforda ima jos neku ideju i zeli da pomogne,slobodno se javite,inace ja sam iz okoline BGD-a,N.Banovci.

VO je 70tak eura ,ako to ne budes radio onda nek ti sledeci put pomognu drugari,jer ja imam isti problem sa kujom,nas smo je trojica drzali...

Hvala na odgovoru,ma probacu jos jedno teranje sa korpom ili da je drzim a VO sledeci put,mozda da nadjem nekog miroljubivijeg muzjaka jer svi ovi kad ne dobiju sta traze jos kad ona zarezi na njih eto fight-a odma.

Hvala na odgovoru,ma probacu jos jedno teranje sa korpom ili da je drzim a VO sledeci put,mozda da nadjem nekog miroljubivijeg muzjaka jer svi ovi kad ne dobiju sta traze jos kad ona zarezi na njih eto fight-a odma.
Ma nadji ti extra kera a njoj ako se ne svidja ko je sisa,i moja je takva,pripusta samo jednog stafa i hoce dzumare,e ja joj ne dam sa tim kero taman mi to bilo poslednje :lol:

A zar nije lakse kuju odvesti na vestacku oplodnju i ne muciti je drzanjem i korpom?

ja bih bar svoju kuju pre odvela na vestacku nego da je "trojica drze"....

Mozda ne znam dovoljno o vestackoj oplodnji, ali ipak mi deluje humanije. 70E je malo za taj stres....

Moze tako a moze i ovako...Ali ja bi je ipak vodio na vestacku oplodnju...

Breeding20Stands20002.jpg

Moze tako a moze i ovako...Ali ja bi je ipak vodio na vestacku oplodnju...

Breeding20Stands20002.jpg

ovo je uzasno! Kao legalno silovanje, sta mislite kako ovo izgleda u zenskim ocima? :evil:

Kovac06 :arrow: Da li ste dosad radili progesteron test? Ako niste mozda je vodite u pogresne dane. Ja sam imala kuju koja je muzljaka pustala tek 18-20 dan a poznati su mi slucajevi i da pusta vec u 3 danu.

Sledeci put uradite test, odredite dane i tad probajte prirodno ako i dalje nece, investirajte u VO. Varijanta "trojca drze a cetvrti radi" moze biti i kobna za kuju.

A moze biti i da ima problema fizicke prirode, da je u pitanju neka infekcija vulve pa da to cini kontakt bolnim za zenku.

I ja sam protivnik parenja kucke uz pomoc ove sprave ali ljudi i to rade...

Ako rezi i ujeda se onda je to uglavnom zato sto nisi pogodio dan. Dok nije spremna da podigne rep svaka zenka rezi i ujeda se, pogotovo ako je prvo parenje. Pozz

A takodje se desava, al ne mora da znaci, da kuja nece da se pari na "svom terenu" vec je treba voditi kod muzijaka. Znam za slucajeve kad su dovodili muzijaka kod zenke i nista, al kad su odveli nju kod njega parili su se. Takodje nije lose da zenka vec upozna muzijaka sa kojim bi trebalo da se pari pre teranja. To znaci da se malo pre toga setate zajedno isl. cisto da se psi upoznaju posto ima zenki koje ne dozvoljavaju nepoznatim psima da ih naskoce. Tako da najbolje je pokusati tako nesto pa posle kad vec krene teranje ici vise puta dok ne uspe ili uraditi progesteron test posto zelja za parenjem nije isti dan kod svih kuja, nego kako kod koje. A korpa moze da posluzi iskljucivo ako je zenka inace opasna po sve pse, nevezano sa teranjem, mada ne bi trebalo da bude problem kad su muzijak i zenka u pitanju. U svakom slucaju sa srecom! Pozdrav!

Vlasnik ženke SOP-a me je pozvao da dovedem mog Bena takođe SOP-a na parenje. Ben ima 17 mesec,i a ženka 18. Da li se posle parenja menja karakter psa tj. da li mužjaci postaju agresivniji. Neko mi reče da sačekam da Ben napuni 2 godine pa tek onda da ga dajem na parenje.

ne postaju agresivniji, no postaju svjesniji sebe sto bi se reklo,ako do sada nisi imao problema s psom, ne bi trebalo da imas ni nakon toga

No

Prvo, ne vodi se muzjak do zenke, no zenka do muzjaka.

Drugo, ako zenka nije parena ranije (a nadam se da nije jer je mlada), pazite kako ce prihvatiti muzjaka.

Trece - muzjak nikada nije pario ranije, nadam se da ima zicu da lagano uparuje, jer je to komplikovanije no sto se misli

Cetvrto, ako vas dvojica niste uparivali pse, imate li ideju kako cete to da uradite, ili cete ici po (starom)sistemu - zatvori u box (ili gdje vec) jedno vece i sta bude, neka bude

Sve u svemu .......... zelim vam srecu (trebat ce vam)

(izvinite, ja nerijetko imam pitanja, ali eto...)

ne postaju agresivniji, no postaju svjesniji sebe sto bi se reklo,ako do sada nisi imao problema s psom, ne bi trebalo da imas ni nakon toga

No

Prvo, ne vodi se muzjak do zenke, no zenka do muzjaka.

Drugo, ako zenka nije parena ranije (a nadam se da nije jer je mlada), pazite kako ce prihvatiti muzjaka.

Trece - muzjak nikada nije pario ranije, nadam se da ima zicu da lagano uparuje, jer je to komplikovanije no sto se misli

Cetvrto, ako vas dvojica niste uparivali pse, imate li ideju kako cete to da uradite, ili cete ici po (starom)sistemu - zatvori u box (ili gdje vec) jedno vece i sta bude, neka bude

Sve u svemu .......... zelim vam srecu (trebat ce vam)

(izvinite, ja nerijetko imam pitanja, ali eto...)

Nije parena voljom vlasnika već voljom suseda, tj. na prvom teranju je izašla iz dvorišta i ... kasnije je imala pobačaj, jedva je ostala živa. Moj Ben nikad nije pario, ali je miran pas. Iz prethodnog druženja sa tom ženkicom imam utisak da je moj Ben "nežan". Vlasnik ženke je vet. tehničar tako da VALJDA NEĆE BITI PROBLEMA

Kao sto sam pomenula u naslovu,imam problem sa ponasanjem kuce u poslednjih nedelju dana.

Zimus,tacnije 28.2. je bila na parenju.Prema onome sto sam citala,ako je skotna trebalo bi da se okoti pocetkom maja.Posto stvarno nemam iskustva sa ovim,a veterinarska stanica nam je privremeno zatvorena,ja nisam sigurna da li je ona uopste skotna,ali joj je ponasanje svakako cudno.

Do pre dve nedelje stalno je bila gladna,onda je do pre nedelju dana slabo jela i bila jako mirna i mazna.Od pocetka ove nedelje je dosta aktivnija ali i agresivnija.Ugrizla je decaka iz komsiluka(sto joj se nikad ranije nije desilo),doduse,mali je pokusao da je zadrzi kada je izletela na ulicu(sto takodje ne radi odkako je bila stene) i ujela ga je slabo,vise upozorenja radi,cini mi se.Ono sto me brine je to sto skljoca zubima kad god neko pokusa da je uhvati,zaustavi ili slicno,a da nije moja mama ili ja (sto takodje ranije nije bio slucaj)

Znam da niko ne moze da utvrdi da li je ona skotna ovim putem,samo mi treba neki nagovestaj,a nadam se da uskoro zavrsavaju radove na vet.stanici.

U poslednje vreme mi se cini da je krupnija u predelu grudnog kosa,ali ne preterano.

Od komsinice koja ima retriverku cula sam da ako ima jedno ili dva kuceta,stomak se ni ne vidi,kao i to da se nece spustiti do samog okota.

Molim Vas,napisite mi gde sam u pravu,a gde gresim i da li je ovakvo ponasanje normalno za skotnu zenku,a ako nije sta bi to moglo da bude(redovno je vakcinisana).

Hvala.

Po opisu sudeći, reklo bi se da je ili zaista skotna ili je po sredi lažna trudnoća, koja ponekad bukvalno u dan proprati sve regularne promene u ponašanju skotne kuje.

Pred kraj trudnoće jeste za očekivati da će joj apetit oslabiti... ili barem da će početi radije da jede par manjih obroka nego standardno jedan veći. Takođe, poznato je i to da poslednjih par nedelja skotne kuje postaju malo "agresivnije", nervoznije i sklone dominaciji i nad psima koje ranije nisu ni registrovale. Takođe, neretko se dešava i da im naprasno proradi "lovački instinkt" pa počnu veoma ozbiljno da hvataju sitne živuljke u svojoj neposrednoj okolini (primera radi, moja Zizi koja u životu nikada ni u igri nije gricnula našu mačku, prošle zime pred štenjenje je istu dva puta pošteno otresla o zemlju i "proštepala" zubima... bez krvi ali sa podosta počupane mačije dlake). A sa druge strane i ta povremena melanholična stanja su takođe jedan od propratnih znakova trudnoće... ali i lažne trudnoće. :)

U svakom slučaju, da ne bi mnogo nagađali, moj ti je predlog da je u što skorije vreme ipak odvedeš veterinaru, da je snimi i da propipa stomak, a i da je lepo pregleda, za svaki slučaj.

Pozdrav... i SREĆNO! :)

Kakvo je stanje sa grudima? Da li su sve vece i da li gubi dlaku na njima? Ako jeste, to bi ,u ovoj fazi mogao da bude znak plus. Skroz pouzdan bi bio jedino rentgen ili UZ.

Hvala puno,svakako cu je odvesti.

@vetpal Malo je sira u predelu grudi,i nekako spicasta,ali neznatno.Nisam primetila da joj dlaka opada,samo su joj bradavicice melo vece nego inace.

Kao sto sam pomenula u naslovu,imam problem sa ponasanjem kuce u poslednjih nedelju dana.

Zimus,tacnije 28.2. je bila na parenju.Prema onome sto sam citala,ako je skotna trebalo bi da se okoti pocetkom maja.Posto stvarno nemam iskustva sa ovim,a veterinarska stanica nam je privremeno zatvorena,ja nisam sigurna da li je ona uopste skotna,ali joj je ponasanje svakako cudno.

Do pre dve nedelje stalno je bila gladna,onda je do pre nedelju dana slabo jela i bila jako mirna i mazna.Od pocetka ove nedelje je dosta aktivnija ali i agresivnija.Ugrizla je decaka iz komsiluka(sto joj se nikad ranije nije desilo),doduse,mali je pokusao da je zadrzi kada je izletela na ulicu(sto takodje ne radi odkako je bila stene) i ujela ga je slabo,vise upozorenja radi,cini mi se.Ono sto me brine je to sto skljoca zubima kad god neko pokusa da je uhvati,zaustavi ili slicno,a da nije moja mama ili ja (sto takodje ranije nije bio slucaj)

Znam da niko ne moze da utvrdi da li je ona skotna ovim putem,samo mi treba neki nagovestaj,a nadam se da uskoro zavrsavaju radove na vet.stanici.

U poslednje vreme mi se cini da je krupnija u predelu grudnog kosa,ali ne preterano.

Od komsinice koja ima retriverku cula sam da ako ima jedno ili dva kuceta,stomak se ni ne vidi,kao i to da se nece spustiti do samog okota.

Molim Vas,napisite mi gde sam u pravu,a gde gresim i da li je ovakvo ponasanje normalno za skotnu zenku,a ako nije sta bi to moglo da bude(redovno je vakcinisana).

Hvala.

Vasa je najveca greska sto se upustate u nesto u sto se bas ni malo ne razumete,a nemate nikoga pored sebe ko bi Vam mogao strucnim savetima pomoci.

Uzgojom treba da se bave ljudi koji imaju iskustvo,a nikako pocetnici koji su nabavili psa za ljubimca,jer ne vidim nikakvu svrhu takvih parenja,osim ako niste mislili na neku zaradu.

Iako se renovira veterinarska stanica verovatno jos uvek postoji veterinar,osim ako i njega ne renoviraju.

Razmislite samo kakvih sve ne daj boze moze da bude problema zbog Vas i vase ne promisljene avanture ,veterinarske stanice i veta u slucaju da treba carski rez ili da dodje do nekih drugih komplikacija.

Dali ste razmisljali i o tome kada ste se upustali u ovo,a sada trazite da Vam neko putem staklene kugle gleda i objasni ono sto je neobjasnjivo.???

U svakom slucaju sto pre veterinaru tamo gde ga ima zbog dobra i psu i Vama.