timon

French Bulldog, Francuski buldog, Sekcija 11, FCI 101 5. deo

Recommended Posts

U potrazi sam za psom koji bi se delimicno kao odrastao pas mogao navici na samocu (dok sam na faksu) a i da ne trazi mnogo aktivnosti...da li bi to francuz mogao da ispuni ?

Cak mislim da francuski buldog ne bi mogao da ispuni. Razlog je sto su oni jako vezani za porodicu. Pod stresom su kada su sami. Sto se tice aktivnosti - to nije toliki problem (u odnosu na ''aktivnije'' rase).

Pozdrav,da li bi neko mogao da mi udeli koji savet?Zelim da parim svoju zenku francuza,trebalo bi da joj teranje bude sada u januaru pa me zanima apsolutno sve sto mozete da mi kazete o parenju i stenjenju ove divne a komplikovane rase :D

Kojeg dana bi bilo najbolje da se pari,da li da samo brojim dane ili da je vodim na bris?

Da li prirodna ili vestacka oplodnja i zasto?

Koliko puta i u kom periodu treba uraditi UZ?

Da li carski rez ili prirodno stenjenje? Da li da je ostavim kod kuce da pokusa sama prirodno da se okoti a ako bude komplikacija i zastoja da je vodim na carski ili odmah na carski? Covek koji se inace bavio uzgojem francuza je video i rekao da misli da bi ona mogla da izvuce prirodnim putem,ne znam zasto ali je tako rekao a ja bih da ako je ikako moguce izvedemo to prirodno samo ne znam koliko je pametno.

Kako na najbolji moguci nacin da pripremim njen organizam za ovakav poduhvat? Inace jede Hill's-ovu hranu i  kuvano meso,kombinujemo...Kada bih trebala da joj uvedem hranu za kuje u graviditetu?Od suplemenata u tabletama apsolutno nista ne dolazi u obzir jer joj je to trauma,jedino sto sam uspela da joj uvedem je onaj Dime zacin za dlaku i kozu,koji sam nasla na ovom sajtu i to je jedino sto je prihvatila..cime da joj ojacam imunitet a da nije tableta ili riblje ulje jer to nema sanse da uspem da joj dam... 

Hvala!

Pomoc.kada ukucate na youtub French bulldog dancing ,izadje pun8 klipova,koji opisuju ono sto radi jedan od mojih francuza,ni jedan vet nema odgovor.molim vas zanemarite muziku na klipovima,nije zabavno i vrlo mucno izgleda.da li neko od vas zna sta je to

Lepo je napisano u opisu vide koji ste postavili '' Hi, This is Nikki and she has a lot of problems with her anal glands... So she often dances the itch away...'' 

Slicno bi vam verovatno odgovorio i veterinar . Odvedite psa kod veterinara da mu proveri analne zlezde , ocitite psa od parazita ... 

Posto je ova tema malo zamrla, da objavimo da je ovaj smeker sada u Srbiji (Multi JCh, Multi JBOB, Multi JBOG, Multi JBIS, Multi BOB, Multi BOG Austrian JCW and BOS  - Danonino De Zurbano). Hvala Emporio Palace (Kristijan Jaksic)! 

Edited by kirikuu

Moze mala pomoc,stene mi slabo jede,bili smo kod veterinara,kaze da je to ok,ali ja nisam zadovoljan,za ceo dan pojede 50-60g royala,da li da probam sa nekom drugom hranom ili ... ? Svaki savet je dobrodosao :)

Nisam imao vremena da udjem,hvala ti na savetu,stene je sada super,mislim da je samo bio problem da se navikne na sve novo,sada super jede,napreduje,uskoro cu okaciti neku njenu sliku,pa da vidim vase misljenje :)

Cestitke :)

Mene zanima da li je carski planiran, ili radjen kao nuzda? 

Pitam jer cekamo ultrazvuk kao proveru tj potvrdu skotnosti, a prvi put je uparena pa eto zanima nas. I koliko je dozvoljen broj carskih rezova ako dodje do toga

Sto se tica dozvoljenog broja carskih,ne znam,zelela bih i ja da cujem od nekog strucnijeg ovde ako je moguce...  Znam da je za zenu u sustini 3 max,kontam da i kod njih nije preporucljivo vise ali opet kazem pojma nemam... Cekamo nekog kompetentnijeg. :)

Site cemo se nacekati :)

Joj sto su slatki..kad ih vidim odmah bih  uzela jos, i jos... Pa onaj miris bebeci, i glatki jastucici na sapicama,. Koje suboje mama i tata, na koga se bacio ovaj beli debeli? :)