Bono

Priprema dlake psa za izlozbu

58 posts in this topic

Koliko sam ja upućen u opšti pravilnik o radu sudija, samo kuje u teranju nije dozvoljeno izvesti (uz problematično ponašanje, naravno).

Opšti utisak će biti lošiji, ali sudija, ako zna šta radi, to neće uzeti za zlo, ima mnogo bitnijih stvari.

Pojačajte ishranu (iamte na temi količinu), dodajte riblje ulje/lan, jaja; dlaka će brže da se zameni, a biće sjajnija.

Hvala na savetima....Mi već koristimo rimmblje ulje, a i jaja joj dajemo....sto se tiče kvaliteta dlake ona ima zaista lepu i sjajnu dlaku, brinulo nas je samo kako će reagovati sudija na linjanje, jer opet kod ove rase je to baš primetno.... (thinking)  u svakom slučaju hvala  (thumbup)

Nema na čemu.

Ne znamo koliko kod šar peja može da upali, ali znam trik koji koriste vlasnici dugodlakih pasa (naučio od njih, ja nisam ljubitelj tih mackanja i sl.):

skrate svuda dlaku, stepenasto ošišaju posle četkanja, da pas zadrži celinu, a da se linjanje manje primeti. E, sad, da li će upaliti ovde...

ufff, pa nznm baš...oni nemaju ni podlaku.... :razz: ....ništa videćemo kako prođemo na izložbi....za sada četkanje furminatorom, omega 3 i 6,kurkuma, povremeni obrisanje vodom sa jabukovim sirćemo i sirova ishrana...pa mi se nadamo da će linjanje brže proći i da će ovi suplementi pospešiti brži rast dlake.... :wink:

Gde da pronađem kako, po standardu, treba ošišati jorkija za izložbu. Pas je star devet meseci, ima li nekih razlika u šišanju beba, mladih i zrelih pasa. Imamo mi u našem "selu" frizera, ali bi, za svaki slučaj, da znamo kako bi trebalo da izgleda.

Hvala!

Pozdrav, interesuje me nega dlake pomeranca. Negde sam cula da oni ne smeju da se sisaju, jer ne poraste ista dlaka i jako sporo raste, da li mi neko moze dati tačan odgovor kako se priprema dlaka pomeranca za izlozbu. Isto me zanima koju kozmetiku i dodatke ishrani koristite.

Hvala unapred