Bono

Priprema dlake psa za izlozbu

58 posts in this topic

Jutrica :)

Moj pas (irski mekodlaki psenicni terijer) je na nedavnoj izlozbi, koja nam je bila prva u zivotu (sweat), izmedju ostalog ocijenjen da ima "loshu kondiciju dlake", i to bez obzira na sav nas ulozeni trud u kupanje, iscesljavanje itd.

Obzirom da je rijec o psu cija dlaka se ne shisha nego se trima, moze li mi neko od iskusnijiih izlagaca eventualno preporuciti neku alatku/cesalj koji bih trebala koristiti ? Zanima me jos i kakva su iskustva u koristenju furminatora odnosno da li ga iko koristi pred izlaganje psa ?

Hvala lijepa za pomoc i savjete, jer smo Bono i ja bas bas juniori u ovom "sportu"

nadjete dobrog pseceg frizera i odvedete psa tamo, pa vam on sve objasni i uradi sta treba. vremenom, kad ukacite kako to ide, nabavljacete i pribor i uciti i sami. i na you tube-u sigurno ima video snimaka o groomingu te pasmine

Mozda je sudija mislio na los kvalitet dlake, suvocu, da je bez sjaja...... (thinking)

da, "losa kondicija" bi to trebala da znaci...ali ako su psa koji se trima samo kupali i iscesljavali...

Hvala vam svima za odgovore. Pas je naravno triman, i bili smo kod profesionalca koji ga je uredio pred izlozbu, ali eto, ucimo "u hodu".

ako je pas redovno triman, onda samo treba trimanje usaglasiti sa datumom izlozbe (kod snaucera i u nasem slucaju to je nekih 20 dana pre), jer sveze istrimana dlaka nema ni sjaja, ni duzine ni punoce. naravno, to je za snaucere, softici sigurno imaju svoj ritam a i dlaka je drugacija.

zato sam i napisala da se posavetujete sa dobrim groomerom koji se razume u pasminu, jer ima puno onih koji i ne trimaju kako treba.

znaci, uz dobru frizuru i ako se pas kvalitetno hrani i uz hranu uznosi sve sto je potrebno (omega 3 masne kiseline), sve bi trebalo da bude tip top na izlaganju (y)

Zdravo Bono prije nego naposem nesto da pitam jesmo se mozda upoznali u Tuzli ?

Ako je to gdja/gdjica koja je na izlozbi izlagala PRELIJEPOG snaucera, onda jesmo :)

:) da to sam ja .... zao mi je da niste bolje prosli na izlozbi ... cini mi se da je Bono jako lijep pas...

Na ovom linku imate upute kako bi se trebao sisati ...

http://groomersreference.com/groomersreference/groomersreference.nsf/gr_fullset?OpenAgent&852578440028142485257759004746B3

i na ovom

http://www.garshangan.ca/SCWT_Grooming.html

Ovdje vam je tema pa se obratite vlasnicima oni sigurno imaju vise informacija

http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=35&t=370

a na pp vam saljem kontakt groomera iz Sarajeva koja ima dugogodisnje iskustvo sa uredjivanjem terijera za izlozbe ....

Lijep pozdrav i nadam se da se uskoro vidimo na nekoj od izlozbi ...

Hvala lijepa za informacije, i izvinjavam se sto nisam ranije odgovorila. Groomer van BiH, kod kojeg smo bili 10tak dana prije izlozbe, nas je uvjerio da psa nije sisao nego trimao, ali nebitno, bice bolje neki drugi put :), slijedicemo upute, i odsad se uredjivati "na domacem terenu"

Lijepo pozdrav iz Tuzle

Da li možete da postavite sliku Vašeg psa spremnog za izložbu ?

Ima mnogo "profesionalnih" groomera a mnogi od njih nikad nisu ni videli Mekodlakog Pšeničnog Terijera a ne znaju da otrimuju ni Westy-a kako treba - da ne ulazim u dalju problematiku "profesionalaca".

U Srbiji imam vrlo mali broj Groomera koji trimuju terijere kako bi trebalo , govorim o tehnici trimovanja - čupanja dlake , a ti ljudi su uglavnom pojedini odgajivači ili bivši odgajivači nekih rasa terijera. Moram Vam reći da nekorektno trimovanje - trimovanje neadekvatnim trimerima Vašem psu , odnosno njegovoj dlaci čini ogromnu štetu.

Sređivanje dlake Vašeg psa je spacifično i ta dlaka zahteva dosta kozmetike i pre i posle izložbe. Za sad ću Vam dati savet da Furminator izbacite iz uputrebe jer je on namenjen kratkodlakim i ravnodlakim rasama.

U svakom slučaju ću Vam dati još saveta barem kad vidim sliku.

A da pitate uzgajivača od kojeg ste uzeli psa da vas nauči kako njegovati dlaku?

Mislim da je to najlogičnije.

Francuski buldog....kako najbolje pripremit dlaku za izlozbu...i taj dan da izgleda savrseno...neke male tajne : ????

Napravi rastvor od jabukovogsirceta i vode, i umoci spuzvu ili krpu neku u to, i premazi dlakupsa, pa ga zatim iscetkaj, i donices fantasticnu dlaku. Naravno pravilna ishrana i njega se podrazumijeva. Dime zacin za super kvalitet dlake :arrow:image-4387_4D636F3A.jpg

Ubacuj mu po kasicicu toga u svakiobrok i sjajna kvalitetna dlaka ti je zagarantovana.

Mošete uvek da odradite i jednu turu Viacutan kapsulama. U pitanju je dodatak ishrani, pogledajte link -

Hvala lijepo za savjete i izvinjavam se sto se nisam ranije zahvalila, bili smo odsutni i malo smo apstinirali od net-a :wink:

Evo malo i za kratkodlake pse... :wink:

Ja svog stafa lepo okupam, jedno dva do tri puta nasamponam i dobro isperem, osusim i dobro ocetkam. Posle uzmem krpu i dobro ga obrisem i na kraju kao slag na tortu nanesem veoma tanak sloj nercovog ulja za pse... i opet krpom predjem... ne zelite da znate rezultat... :shock::shock::shock:(y)(y):wink:

Uvek sam imao vrhunske pohvale sudija!

Paznja: Nercovog ulja se stavlja izuzetno malo, time se dobija vrhunski sjaj (kao ferari na sajmu :grin: ) ali ako preterate pas ce ocajno igledati (kao da je upravo izasao iz vode) i veoma tesko ce te ga okupati!!!!!

Napravi rastvor od jabukovogsirceta i vode, i umoci spuzvu ili krpu neku u to, i premazi dlakupsa, pa ga zatim iscetkaj, i donices fantasticnu dlaku. Naravno pravilna ishrana i njega se podrazumijeva. Dime zacin za super kvalitet dlake :arrow:image-4387_4D636F3A.jpg

Ubacuj mu po kasicicu toga u svakiobrok i sjajna kvalitetna dlaka ti je zagarantovana.

Ovo za sirce je provereno, to sam i ja koristio neko vreme, samo ja sam cuo da ne samo sto je dobro za dlaku vec fantasticno cisti i denzifikuje kozu psa, i ako ima koju ranicu primeticete posle par minuta da je savrseno cista! Za ovaj recept prvi put cujem ali verujem da zbog svih tih biljanih masnoca donosi dobre rezultate tako da ce od sad moj pas dobijati carobni dodatak!!! !!! :grin:

ako se pas hrani i odrzava kavalitetno i redovno,nema potrebe za slicnim buckurisima.

ako bas hoceste nesto da poboljsate kvalitet dlake imate vec gotove proizvode u apotekama i pet shopovima...

Jel nije malo mnogo 100gr. cimeta?

daje se 1 kafena kasicica cele mesavine.

takav dodatak je pun omega 3 i 6 masnih kiselina, i sadrzi ih vise nego maslinovo ulje, a pritom, od malo vece kolicine maslinovog pas dobije meku stolicu.

uopste nije striktan recept kao ni kolicine. to je dimetov odokativni mix. ja licno ne koristim ni kokos ni cimet, neko stavi sta nadje...nije to nikakva formula vec zdravi dodatak prehrani.

kao i sve drugo, sami mozemo napraviti suplemente za ishranu pasa bez da kupujemo vestacke vitamine po pet shopovima i apotekama

Prirodno je najbolje.Da moze sve sa vestackim ljudi bi jeli plasticnu hranu,pili tablete i bili zdravi.

Ambiart ja koristim kim,lan,susam ali cimet i kokos su previse aromaticni.Cimet je i blago ljut pa sumljam da bi jela.

ni ja ovom mom nisam davala cimet...kokos jesam kao kokosovo ulje, ali bas to-jaka je aroma i sigurno bi ga odbila. ja najcesce samo mleveni lan stavljam. sve te uljarice su korisne, jedna ima vise jednog, druga vise drugog, a omega im je zajednicka

ambiart,frenchi,

ne kazem ja da prirodno nije najbolje.samo nemamo svi vremena da spremamo psima dnevne menije.nisu svima sfere interesovanja SAMO kinologija,a gde su poslovne obaveze,familija.....

uostalom samo sam rekao ako se pas nehrani kvalitetno....

a kad sam rekao proizvode u apotekama i pet shopovima mislio sam na kozmetiku.

bar vi devojke bi trebalo to da znate!

frenchi tvoji nebi jeli cimet a veruj mi moji nista od navedenog..pozdrav