Sign in to follow this  
Followers 0
Rada

Piroplazmoza (babezioza, krpeljska groznica)

237 posts in this topic

Ismah, minjaB,

ovo je tema o krpeljski groznici a tema o preparatima protiv krpelja i buva vec postoji na drugo mesto! Potrazite nesto i sami! Sve to vec negdje pise!

Misa

Mislim da Misa misli o ovoj temi:

viewtopic.php?f=4&t=1101 :wink: :wink: :mrgreen:

Moja ženkica CC-a je neraspoložena zadnja tri dana... Neće da jede, jedva nešto malo pojede ako joj dam iz ruke, nije raspoložena za sve ono za šta je inače raspoložena, samo bi ležala i spavala...

U toku ležanja se desi da ponekad ispusti zvuk kao da cvili, odnosno plače...

Stolica joj je normalna, urin žute boje, ne povraća, vlažna joj je njuškica...

Molim vas za hitan savjet, jer meni srce puca gledajući je takvu, a veterinara danas nema, jer je nedelja...a i ovi dežurni primaju samo baš hitne slučajeve.

Hvala.

dakle ovako, reci mi koliko ti je zenka stara pre svega i jesu joj samo to simptomi?

Bile smo kod veterinara... To su bili prvi simptomi piroplazmoze. Srecom, na vrijeme smo otišle, pa nije uzelo maha. Dobila je dvije infuzije, jer nije htjela da pije vodu. Također je dobila i 6 injekcija, a od danas smo na antibioticima.

Malo je živnula, mada većinu dana provodi spavajući. Počela je pomalo da jede i pije vode.

Temperatura joj je sad normalna.

Mog rotvajlera muzjaka od 5god ujeo je zarazeni krpelj , cim sam primetio odveo sam ga kod veterinara on mu je davao po 3 inekcije 4 dana zaredom i bilo mu je bolje ali posle 4 dana stanje mu se pogorsalo primio je 4 inekcije i nije mu bilo bolje onda su mu analizirali krv i rezultati su bili losi veterinar mu je dao 4 inekcije i rekao nam da su mu bubrezi i jetra lose...i rekao nam je da mu dajemo surotku,sargarepu,konjsko meso .... ali on nije hteo da jede.Kupio sam mu spric i samleo sam mu sve i dajem mu na svakih pola sata 2 sprica da ne bi povracao...On pije vodu ali nece da jede nista...ne znam kako da mu jos pomognem Jel zna neko jos nesto???

Mog rotvajlera muzjaka od 5god ujeo je zarazeni krpelj , cim sam primetio odveo sam ga kod veterinara on mu je davao po 3 inekcije 4 dana zaredom i bilo mu je bolje ali posle 4 dana stanje mu se pogorsalo primio je 4 inekcije i nije mu bilo bolje onda su mu analizirali krv i rezultati su bili losi veterinar mu je dao 4 inekcije i rekao nam da su mu bubrezi i jetra lose...i rekao nam je da mu dajemo surotku,sargarepu,konjsko meso .... ali on nije hteo da jede.Kupio sam mu spric i samleo sam mu sve i dajem mu na svakih pola sata 2 sprica da ne bi povracao...On pije vodu ali nece da jede nista...ne znam kako da mu jos pomognem Jel zna neko jos nesto???

Trazite od sadasnjeg veterinara terapijsku listu - dijagnozu i terapiju koju je psu davao od pocetka lecenja. Trazite to odmah, a zatim sa time idite kod nekog drugog veterinara. Ukoliko je u pitanju krpeljska groznica, postoji velika mogucnost da pas ugine.

Ucinite to sto pre.

nisam bas siguran da je problem u veterinaru ...

Verovatnije je da je problem upravo u njemu. Psu je moralo biti bolje odmah po prijemu prve inekcije. Cak i u vreme kada su moji roditelji pocinjali da gaje pse, ako je pas na vreme doveden veterinaru i dobio terapiju, od piroplazmoze psi nisu ugibali (umirali kako god)

urea mu je 11 Kreatinin 141.89 AST 49 CA 2 WBC-leukociti 27 Ne neutrofiti 24.10....Napisao sam skoro sve sto je crveno na analizi krvi .... koliko je to lose?

bilo mu je bolje posle svake inekcije...4 dana posle terapije odjednom (dok sam ga vodio napolje) povratio je nesto zuto i tada je opet sve pocelo ... nisam ga forsirao uopste :(

Da li je radjen pregled krvi kada je pas prvi put odveden kod veterinara, ili tek posle 4 dana ?

Aj' da cujemo prvo da li je radjena laboratorija na bebeziju i da li je primio Imizol pre nego sto razapnemo veterinara :wink: Piroplazmoza nije jedina bolest koju krpelji "udele" psima,a ako je primio bilo sta sem Imizola kao zamenu,psu je s razlogom lose.

Zovi veterinara i pitaj! "4 injekcije" ne znace ama bas nista nikome ko nema staklenu kuglu. Pitaj ujedno i kako je dijagnostikovao piroplazmozu. Odakle si?

Da li je radjen pregled krvi kada je pas prvi put odveden kod veterinara, ili tek posle 4 dana ?

uradjena je analiza posle 4 dana(zato sto mu je bilo bolje) .... poceo je da jede posle prve terapije... ali sad nista ne jede :/

Aj' da cujemo prvo da li je radjena laboratorija na bebeziju i da li je primio Imizol pre nego sto razapnemo veterinara :wink: Piroplazmoza nije jedina bolest koju krpelji "udele" psima,a ako je primio bilo sta sem Imizola kao zamenu,psu je s razlogom lose.

Zovi veterinara i pitaj! "4 injekcije" ne znace ama bas nista nikome ko nema staklenu kuglu. Pitaj ujedno i kako je dijagnostikovao piroplazmozu. Odakle si?

ok zvacu ga za sad samo znam da mu je davao nesto da mu otkloni zarazu krpelja da se ne siri po krvi i onda je rekao ako to prezivi preziveo je (ako mu ostane dovoljno krvi) i da je moguce da mu ostanu neki organi ostaceni . Dao mu je i antibiotik ...

ok zvacu ga za sad samo znam da mu je davao nesto da mu otkloni zarazu krpelja da se ne siri po krvi i onda je rekao ako to prezivi preziveo je (ako mu ostane dovoljno krvi) i da je moguce da mu ostanu neki organi ostaceni . Dao mu je i antibiotik ...

Sto "volim" veterinare koji kazu "ako prezivi, preziveo je" :evil::mad:

Sto "volim" veterinare koji kazu "ako prezivi, preziveo je" :evil::mad:

nee ustvari on mu je davao u prvoj terapiji to protiv zaraze(valjda sam dobro preveo) i neke vitamine isto kao inekciju a sada kada mu se stanje opet pogorsalo poceo je sa antibioticim. JEL ZNA NEKO KOLIKO SU LOSI ONI REZULTATI?

Pas se dobro ponasa samo sto ne jede pa je malaksao i dosta lezi ali kada sam pored njega gura me njuskom da se mazi i kada ga zovem odma dodje sem ako vidi da drzim spric i da cu da ga hranim.On ne copa normalno hoda...ne povraca vise i mase repom. Znatno mu je bolje od kada sam poceo da ga hranim ali opet nzm da li je to dovoljno

Prošli mesec moj Beban je imao isti problem. :(

Beban mi je dobio piroplasmosis-(babesia canis)dijagnoza našeg VETA..Nisam mu našla krpelja-ali nije hteo da jede,bio je malaksao i imao krvavu mokraću..Odmah sam ga odvela kod VETA i dobio je sledeću terapiju i to samo jednom(znači jedan dan)

1.-Tardomyocel 4 mil.

2.- Vitoligam 4 mil.

3.-Imizol 1,7 mil.

Odma sutra dan je živnuo ,a za dva dana mu je mokraća bila normalna..Oporavio se jako brzo-znači za dva-tri dana..

Još deset dana je bio na dijeti i dajem mu surutku..

Nadam se da će i tvoj pas biti dobro..

Moj je dobio ovu terapiju od jednom i odma se oporavio..

Pozdrav Veca..

Prošli mesec moj Beban je imao isti problem. :(

Beban mi je dobio piroplasmosis-(babesia canis)dijagnoza našeg VETA..Nisam mu našla krpelja-ali nije hteo da jede,bio je malaksao i imao krvavu mokraću..Odmah sam ga odvela kod VETA i dobio je sledeću terapiju i to samo jednom(znači jedan dan)

1.-Tardomyocel 4 mil.

2.- Vitoligam 4 mil.

3.-Imizol 1,7 mil.

Odma sutra dan je živnuo ,a za dva dana mu je mokraća bila normalna..Oporavio se jako brzo-znači za dva-tri dana..

Još deset dana je bio na dijeti i dajem mu surutku..

Nadam se da će i tvoj pas biti dobro..

Moj je dobio ovu terapiju od jednom i odma se oporavio..

Pozdrav Veca..

Sreca da je dijagnoza bila tacna i sto je najvaznije PRAVOVREMENA i da je pas prebrodio krizu...

Pije vodu? Infuzija?

pije vodu i nece da jede posle 2 dana teranja poceo sam samleveno konjsko meso pirinac i surotku u spricu da mu dajem i jos nece sam da jede evo 2 dan da ga hranim na spricu .... gurao sam mu hranu u usta i on se strahovito bori da je ne proguta(i uspeva u tome) nzm sta da radim stw pas je zivnuo i jeo posle prve terapije i sad opet nesto nece ... kaze vet da ga je izlecio bolesti nego da je sad cilj da mu svi organi se vrate na staro>kaze da su mu bubrezi otkazali(i jetra mu je ostecena)i da mora da pocnu da rade tako sto ce mo da ga hranimo i da ga teramo da pije vodu.Vodu pije ali nece da jede bori se ko lud da ne proguta i najmanji komadic necega...Ipak je to rot nmg da mu otvorim vilicu kad stegne.ako neko moze molim vas da mi pomogne!Cini mi se da ce da ugine :(

Nateraj veterinara da mu daje infuziju (to je hrana kroz venu i rasterećuje funkcionisanje unutrašnjih organa dok su van optimalne funkcije)...

Drugo, pas se otima, ali za sve pse važi deviza da lepa reč i gvozdena vrata otvara...Dakle, uzmeš špric sa surutkom koju mu daj neograničeno puno (ispira organizam, jetru i bubrege posebno i vrši detoksikaciju). Ne otvaraš mu vilicu već mu tepaš i nežno pričaš i hvališ ga i maziš, staviš špric u ugao usta i ušpricaš mu. On će morati da lapće jezikom i guta surutku, i kada to radi hvališ ga kao da je uradio najbolju stvar na svetu (što inače i jeste istina). Surutka je laka za varenje, otvoriće mu apetit. Ne treba da te mrzi da mu je daješ po 10 kubika svaki čas, tj stalno. Drugo, domaća pileća supa je elektrolit i stimulator imuniteta, a daješ je na isti način kao i surutku. Mislim da bi popodne već lakše mogao da mu daš mleveno meso, ali sirovo.

Mala dopuna,iako je Sophy sve lepo napisala :wink: obzirom da je veliki pas u pitanju,lakse ti je da umesto sprica uzmes flasicu za vodu (Rosa,Aqua Viva,..) sa onom "pipom", sipas surutku ili mlaku supicu unutra i dajes mu njom :wink: Vodi racuna da UVEK postavis spric ili flasicu SA STRANE,i da lagano sipas,necemo da ga zagrcnemo,zar ne? :wink:

Mala dopuna,iako je Sophy sve lepo napisala :wink: obzirom da je veliki pas u pitanju,lakse ti je da umesto sprica uzmes flasicu za vodu (Rosa,Aqua Viva,..) sa onom "pipom", sipas surutku ili mlaku supicu unutra i dajes mu njom :wink: Vodi racuna da UVEK postavis spric ili flasicu SA STRANE,i da lagano sipas,necemo da ga zagrcnemo,zar ne? :wink:

Diana, ti si genije!

Nateraj veterinara da mu daje infuziju (to je hrana kroz venu i rasterećuje funkcionisanje unutrašnjih organa dok su van optimalne funkcije)...

Drugo, pas se otima, ali za sve pse važi deviza da lepa reč i gvozdena vrata otvara...Dakle, uzmeš špric sa surutkom koju mu daj neograničeno puno (ispira organizam, jetru i bubrege posebno i vrši detoksikaciju). Ne otvaraš mu vilicu već mu tepaš i nežno pričaš i hvališ ga i maziš, staviš špric u ugao usta i ušpricaš mu. On će morati da lapće jezikom i guta surutku, i kada to radi hvališ ga kao da je uradio najbolju stvar na svetu (što inače i jeste istina). Surutka je laka za varenje, otvoriće mu apetit. Ne treba da te mrzi da mu je daješ po 10 kubika svaki čas, tj stalno. Drugo, domaća pileća supa je elektrolit i stimulator imuniteta, a daješ je na isti način kao i surutku. Mislim da bi popodne već lakše mogao da mu daš mleveno meso, ali sirovo.

ma to i radim 2 sata ga hranim i mazim i sve... nije meni to problem nego mi je problem to sto nece da jede tvrdu hranu...davao sam mu i jogurt i surotku i konjsko meso i pirinac i sargarepu i to sve sameljem i dajem mu sa spricom...na svakih pola sata preko dana po 2-3 sprica