Skoči na sadržaj

Fotografija

Problemi sa prednjim nogama

• Molimo prijavite se kako bi odgovorili
443 odgovora na ovu temu

#341 ivicaa

ivicaa

Newbie

• Members
  • 116 postova

Postovano 29 November 2011 12:48

stavi mu gips,i kragnu kako ga ne bi grickao,za 2 nedelje bice kao nov,neces verovati ni sam,pa posle toga kreni sa vitaminima i ishranom sto kvalitetnijom,100% resavas problem.

#342 zdrip

zdrip

Newbie

• Members
  • 22 postova

Postovano 30 November 2011 19:13

Od veterinara je dobio 2 vakcine od toga jednu u nogu i dobio je tablete VELE CAL-D-VIT treba da mu dajem 5 tableta dnevno, odjednom. I da kad ga setam da mu fiksiram nogu, posle setnje da skinem zavoj. Kao ne treba da mu se sad fiksira noga da mu ne stane krv. Na pakovanju pise 1 tableta na 10 kg. Receno mi je da treba da pije deset dana pa dest dana da odmara i da ga onda dovedem na pregled. Posle cega krecemo da mu dajemo CAL-D-PHOS. Sta mislite o 5 tableta dnevno i o ovim tabletama VELE CAL-D-VIT?

#343 goya

goya

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 2194 postova

Postovano 02 December 2011 17:07

@ zdrip
Nadam se da @ vetpal čita ovu temu, te će javno kao veterinar dati svoj pogled po pitanju terapije , mišljenje o samom proizvodu i doziranju , te o daljnjem tijeku liječenja koje je Vašem psu preporučio Vaš veterinar ?

#344 Blaze

Blaze

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 209 postova

Postovano 02 December 2011 18:09

Visak vitamina kao i njegov nedostatak mogu da stvore isti problem.
Najbolje je da ga odvedete kod dobrog veterinara koji bi po mom misljenju trebao da snimi nogice, uzme krv i uradi analize na nivo minerala i da shodno tome odredi terapiju.
Ne igrajte se s njim da ne bi ostale dozivotne posledice.

#345 zdrip

zdrip

Newbie

• Members
  • 22 postova

Postovano 02 December 2011 23:47

Nema ovde toliko veterinara. Jedna stvar, od odgajivaca sam dobio savet da mu dajem malo hrane cisto da prezivi, da bi smrsao i da nebi imao veliku tezinu sad zbog noge deset dana da bude zatvoren i da mu dajem kalk tablete 2 sa ad kapima 3 sata pre jela. . sto mi je bolje resenje i posle ove terapije ako kojim slucajem i u raditi. Jer ipak imam vise poverenja u nekoga ko je sa tom rasom odrastao bavi se time celog zivota resio mnogo takvih problema. nego neko ko je to naucio napamet i ne zna iz prakse, nista protiv veterinara. nego ne prodje pored njega mnogo pasa te rase i ne moze da ima bas velkiko iskustvo oko iste. . pogadja dok ne pogodi a dok pogodi moze da biude kasno. . pre dok je stene bilo zatvoreno bilo je mrsavije hranjeno je samo royal granulama i opporavio je noge dok posle par dana kad sam poceo da ga pustam poceo da skace trci po betonu trci niz-uz stepenice i opet se vratilo. . . tako da posle ove terapije primenjujem zatvoren prostor ubaci cu strugu. ako to ne uspe onda cu ga vratiti i platiti hranu itd odgajivacu i ostaviti ga kod njega dok se ne oporavi. jer mislim da ovo dugo traje i za sada nema nikakvih rezultata. Ako ima neki strucan veterinar da mi kaze komentar na sve ovo?

#346 goya

goya

Hero Member

• Members
  • 2194 postova

Postovano 03 December 2011 00:21

zdrip

znam da vam je teško i da vrijeme što teče nikako nije vašoj strani ( i zato se nadam da će javiti veterinari s konkretnim iskustvom i potencijalnim idejama , kao i rješenjima iz vlastitog višegodišnjog praktičnog iskustva)...ali moram Vas pitati ..rekli ste da ćete napraviti RTG snimke , što je Vaš veterinar na osnovu njih zaključio, kako je ocjenio pregledom trenutno viđenu situaciju, ili dao bilo kakvu kratkoročnu ili dugoročnu prognozu uz ovu terapiju koju je preporučio vašem psu ?
Da li ste s tim snimkama pokušali kontaktirati i pitati za procjenu ili mišljenje bilo koje druge veterinare iz vašeg bližeg ili daljeg okuženja (posebno mislim na specijaliste - ortopede ) ?

#347 Diana

Diana

Guru

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 5975 postova

Postovano 03 December 2011 10:50

. . pre dok je stene bilo zatvoreno bilo je mrsavije hranjeno je samo royal granulama i opporavio je noge dok posle par dana kad sam poceo da ga pustam poceo da skace trci po betonu trci niz-uz stepenice i opet se vratilo. . .

Naucio si lekciju nazalost na tezi nacin :(
Ali isto tako znas i recept kako da ga vratis u normalu: stane na donjoj granici tezine, zaboravi skakanje, a stepenice neka mu budu misaona imenica. Kvalitetna hrana, dovoljno vazduha i sunca i to je to :wink: Ovog puta ce ici malo teze, nesto duze ce trajati oporavak, ali ne smes da odustanes.

#348 NesaNS

NesaNS

Newbie

• Members
  • 31 postova

Postovano 03 December 2011 11:19

Na nogu mora da ide gips ili longeta.Nista strasno.pas ne sme da se oslanja na nju preterano posle toga.Lecenje traje jako dugo.Mom dogosu se vratila noga na mesto tek sa godinu dana.Moras da nadjes jako dobrog veterinara,jer ima levata koji ne zele da ti izlece psa nego da ti uzmu pare.

#349 ErminAlja

ErminAlja

Newbie

• Members
  • 1 postova

Postovano 03 December 2011 19:15

Imam pitbulla 4 mjeseca krive mu noge pa mi treba savjet sta da mu dajem.... :(

#350 Razer1

Razer1

Newbie

• Members
  • 108 postova

Postovano 03 December 2011 19:46

psu davati od suplemenata GAG ili CANIVITON , kvalitetnu hranu , svjeze meso, kosti s hrskavicom, jogurt, svjezi sir, jaja ,ljuska od jaja

lagane šetnje (izbjegavati beton) podloga po kojoj se šeta bi se trebala micati - makadam, kamenja
kad bude toplije ako ste u mogućnosti - obavezno plivanje

#351 kanga27

kanga27

Newbie

• Members
  • 10 postova

Postovano 05 December 2011 14:50

Moj pas je onaj jazavičar čija je slika na prethodnim stranama, ispravile su mu se nožice, na granulama je tek toliko koliko je neophodno za razvoj, da se ne goji (jer mu je težina prednjeg dela opterećuje nožice i dolazi do krivljenja) i obavezne su Cal-D-Phos. Nožice su mu bile uvijene ovih 10ak dana, ali smo na svaka dva dana skidali na po 2 h, pa opet uvezivali. Odlično se oporavlja, idemo i sutra kod ortopeda pa vam javljam šta će reci sada, posle 10ak dana.

Dakle, kom god su se psu pokrivile nožice preporučujem da se odmah pomežu nožice na daščice (moj pas je mali pa smo stavljali lajsnice od stiropora da mu bude udobnije), da se promeni ishrana, što kvalitetnija i OBAVEZNO Cal-D-Phos, nikakve zamene i slično. Što pre se reaguje, pre će i bolje doći do oporavka. To je dug proces, ali je izlečivo! To su tri obavezna elementa koji daju vidljive rezultate već posle nekoliko dana!!! Naravno, kad bude vidljivo bolje, ne treba prekinuti tretman, nego biti uporan, pas se razvija do godinu dana starosti, sve vremem postoji rizik od rahitisa.

#352 kanga27

kanga27

Newbie

• Members
  • 10 postova

Postovano 05 December 2011 14:59

Naravno, to ukoliko ne možete ODMAH da odete da posetite veterinara i to isključivo specijalistu ortopedije!!

#353 susok

susok

Newbie

• Members
  • 5 postova

Postovano 20 April 2012 21:07

Pozdrav

Prije 3 dana sam dobio psa rasa Pulin, prednje noge su mu malo krive, dali je ovo normalno kod steneta
http://desmond.image...jpg&res=landing
http://desmond.image...jpg&res=landing

#354 frenca

frenca

Hero Member

• Members
  • 1580 postova

Postovano 20 April 2012 21:11

Nije normalno,mislim da se radi o rahitisu da li ste ga vodili vetrinaru?

#355 susok

susok

Newbie

• Members
  • 5 postova

Postovano 20 April 2012 21:17

Nije normalno,mislim da se radi o rahitisu da li ste ga vodili vetrinaru?

Dali se to moze izlijecit, da mu se noge isprave?

#356 Tara

Tara

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 175 postova

Postovano 20 April 2012 22:05

Da li vašeg psa bole noge? Da li teško hoda? Da li često spava na stomaku i odbija da hoda?
Ako da,onda ima rahitis,a ako ne.. Nema potrebe za paničarenjem.
Da li ste ga očistili od crijevnih parazita? To mora da uradite,ako niste već.

Pravilna ishrana sve može da popravi. Dajte psu vitamin D. On je jako važan.

Lijep pozdrav

#357 Dobie1805

Dobie1805

Newbie

• Members
  • 65 postova

Postovano 15 July 2012 19:04

ee ovako imam jedan problem,mome stenetu (dobermanu) 2 mj su pocele da se krive prednje noge to je pocelo prije 4 dana,pa vas molim kako da mi pomognete u vezi ovoga,inace dajem psu hranu royal canin,tablete za kalcij (KAWU) i dajem mu pomalo jogurta i sira.Hvala

#358 Petite

Petite

Guru

• Administrators
  • 16630 postova

Postovano 15 July 2012 19:12

Da li boravi na betonu ?

#359 Dobie1805

Dobie1805

Newbie

• Members
  • 65 postova

Postovano 15 July 2012 19:16

Da li boravi na betonu ?

boravi,nije valjda to razlog,jer drzim ga u garazi dok malo ne poraste,jer ne smije biti sa drugim psima a i bojim se da ga ko ne ukrade.

#360 Petite

Petite

Guru

• Administrators
  • 16630 postova

Postovano 15 July 2012 19:24

Jedan od razloga.
Stene treba sunca, ne previse naravno kao 40C, ali treba mu sunca, kretanja, igre i dobru ishranu (ali je to navedeno kao adekvatno) .