Bizar

Kog psa preporucujete za cuvanje dvorista?

Recommended Posts

Naravno Nenade, moze i tako, kome treba i ko tako voli:)

mnogi tako i radi, nabave cuvarsku rasu, bace u box, pustaju nocu i zavrsili su posao

takvi ljudi nisu kuckari i zapravo nemaju interesovanja za pse, drze psa kao sredstvo.

nije isto imati psa i biti kuckar

Naravno Nenade, moze i tako, kome treba i ko tako voli:)

mnogi tako i radi, nabave cuvarsku rasu, bace u box, pustaju nocu i zavrsili su posao

takvi ljudi nisu kuckari i zapravo nemaju interesovanja za pse, drze psa kao sredstvo.

nije isto imati psa i biti kuckar

Ima takvih ljudi, evo jedna baba (komsinka) umro joj muž i ima jednog dugodlakog nemackog ovcara mužev pas i noću ga pusti zato jer se plaši zato što je žena sama unuci i sinovi su joj u holandiji.

Pa ako mu kupiraš ćeš naravno i podići a za podizanje evo ti ovaj klip --------> 

ali imaš ti više načina možeš tako a možeš i praćku mu staviti.A zašto mu podižu za to ne znam tačno da ti odgovorim čitao sam negde da mora jer tako zahteva fci ali znam da mogu biti i ne kupirane a po istori uši su se na ''Opasne pse'' uši kupirale zbog  borba da nebi pas psa ujeo za uvo...

Nisam znao da se to naziva "dizanje" ali nije ni bitno :). Ja sam negde citao da je kupiranje zabranjeno kod nas, ne znam sta je sada sa time. A realno doberman nije doberman sa usima i repom, moje misljenje :D

Pa jednostavno psa možeš držati u boksu, moj drug ima sarplaninca i kod njega noću ne sme ni on da briđe.

Pa to i nije baš pohvalno :)

A ni pametno - imati velikog isfrustriranog psa kog se i sam plašiš...

Pa to i nije baš pohvalno :smile:

A ni pametno - imati velikog isfrustriranog psa kog se i sam plašiš...

Ja prosto ne mogu da verijem da neko zatvori svog psa u kavez i onda ga se i sam plasi.

Pa toga nema ni u zooloskim vrtovima sa divljim zivotinjama.

Sta ce tom coveku uopste pas?

Ja prosto ne mogu da verijem da neko zatvori svog psa u kavez i onda ga se i sam plasi.

Pa toga nema ni u zooloskim vrtovima sa divljim zivotinjama.

Sta ce tom coveku uopste pas?

Nenade, ti si genije. Pravo osvezenje . 

Kako sta ce mu pas? Pa da bude toliko opasan i da ne sme ni vlasnik da mu pridje. Pravi pristup. 

Odakle si Neso?

Nisam znao da se to naziva "dizanje" ali nije ni bitno :smile:. Ja sam negde citao da je kupiranje zabranjeno kod nas, ne znam sta je sada sa time. A realno doberman nije doberman sa usima i repom, moje misljenje :grin:

Jeste zabranjeno je ali svi rade kako se to kaze ''Na crno'' ali jednostavno mnogi veterinari to rade :D Ali koliko znam nije još 100% to zabranjeno.

Nenade, ti si genije. Pravo osvezenje . 

Kako sta ce mu pas? Pa da bude toliko opasan i da ne sme ni vlasnik da mu pridje. Pravi pristup. 

Odakle si Neso?

Petrovac na mlavi, ali nisam ja napisao šta će mu pas nego 

Justina 

Hmmm, rekao bih da je vucjak. Sada imam labradora, i svakako da se vidi razlika i da sam se sigurnije osecao pored vucjaka nego pored labradora. Ne volim krvolocne pse, tako da je za mene vucjak najbolje resenje za dvoriste :)

On 20.9.2011. at 7:40, boki80 said:

Mozda cu zvucati malo pristrasno ali moj glas ide za Kavkaskog ovcara uz postovanje i respekt svih ostalih nabrojanih rasa.

Potpisujem tog psa sam imao 1998-2004 tada I mislim nikada vise bar takvoga kasnije su bile blijede kopije 

On 25.2.2013. at 17:38, trmche2 said:

pfff sarplaninac ne zna mnogo stvari ali zna da cuva dvoriste i gazdu bez greske i bez ikakve prethodne dresure. a ono sto ga za koplje cini boljim od nekih drugih tkdj dobrih cuvara je nepotkupljivost. neke rase koje su jako dobri cuvari imaju manu da su potkupljivi. stranac baci komad mesa par puta i moze da ga za povodac odvede gde hoce. sarcu das meso danas das mu sutra dodjes preksutra on ce opet lajati na tebe. dok drugim dobrim cuvarima za to treba dodatni trening tj dresura sarcu ne treba. njemu to lezi u krvi.

Pravi kavkazac Ali napominjem pravi nikada se nece p rodati za hranu jer sam licno gledao kada smo kod mene rostiljali I covjek nije znao kako bi ga pridobio poceo peci njemu kremenadle I cevape I Bacati mu u boks ne da nije uzeo nego ih nije ni onjusio sav se ustremio na njega kako bi ga dohvatio kasnije je taj covjek se zezao p.o. gradu kako mi pas Jede bolje od vecine ljudi 

Gost
This topic is now closed to further replies.