Dinchi

Tibetski Mastif ( Do-Khyi FCI: 2.2-230)

191 posts in this topic

neki kažu praotac ovčarskih pasa za njega al današnji nesviđa mi se uiopšte.

Meni se osobno ne sviđa što rade iz ove pasmine i na što liče današnji psi...od snažnog i kompaknog psa napravili su svakakve kobasice sa obješenim očima, užasnim viškom kože i kratkom i oštrom dlakom :shock:

Lagano nestaje njihova karakteristična griva oko glave, a da ne pričam o karakteru...od mirnog i staloženog psa došli smo nažalost do toga da ima sve više neuravnoteženih pasa koji postaju agresivni na svih...

Ljudska želja da što prije uspiju u pasmini dobiti što više pse napravila je samo štete..miješanjem tibetanaca i srednjoazijaca, kavkazaca, bernardinaca...dobilo se ovo danas, jad i bijeda. Svaka čast ljudima koji se trude još uvijek održati pasminu onakvom kakva je u prošlosti bila.

bas interesantna pasmina mnogo mocan pas!!!

Postovani ljubitelji ove retke i predivne rase,mi vam predstavljamo nasu zenku staru godinu dana! :wink: :inlove: (y)

Ne mogu da odolim, brada mi je zveknula o sto dok sam ovo citala u Blicu:

"Tibetanski mastif kao statusni simbol

Najskuplji pas na svetu prodat za milion evra

Mladunče tibetanskog mastifa postalo je najskuplji pas na svetu, pošto je prodat za milion evra. Smatra se da je ova rasa pasa najstarija na svetu, a legenda kaže da su ga imali i Džingis Kan i Buda, prenosi “Dejli telegraf”.

Stručnjaci smatraju da je ova rasa pasa najstarija na svetu, a legenda kaže da su ga imali i Džingis Kan i Buda, prenosi “Dejli telegraf”.

U poslednje vreme tibetanski mastif postao je statusni simbol nove klase bogatih Kineza.

Ovi psi smatraju se čistom “kineskom” rasom i retko se mogu naći van Tibeta. Shodno tome, cena za mladunce je porasla od 5.000 juana (550 evra), koliko je iznosila pre pet godina, do nekoliko stotina hiljada, pa čak i miliona.

Hong-dong, 11-mesečno mladunče, vlasništvo je Lu Lianga koji za svog ljubimca kaže: “On je savršeni primerak svoje vrste”, kaže Liang, koji upravlja uzgajalištem ovih pasa u Laošanu, na istoku zemlje.

“Ima odlične gene i biće dobar za rasplod. Kad sam počeo da se bavim ovim biznisom, pre 10 godina, nikad nisam ni sanjao da će ovi psi dostići tako ogromne cene”.

On kaže da su detalji o prodaji poverljivi, ali je otkrio da je kupac multi-milionerski kralj uglja iz severne Kine. "

2pzgs2u.jpg

2lus76w.jpg

Malo pre nismo uspeli staviti slike,ali se nadamo da je sad sve ok! Ovo je nasa zenka stara godinu dana,kako uziva u snegu! Rasa je ocaravajuca! :wink: :inlove: (y) (party)

u srbiji ne verujem da ces naci takav tip tibetskog mastifa,,,,mada u madjarskoj ima lepih....pozzz...

Drugari takav tibetski Mastif kakav je na slici.....nazalost necete naci ni u Madarskoj! Za to morate malo produziti do Kine! Nazalost ljudi svasta rade...pa tako verovatno i mesaju i tibetske Masztife,kao i druge rase....,ako logicno razmisljamo,taj pas na slici je skoro identican sa glavom cau-cau-a....

Nadam se da ce Tibetski Mastif za par godina biti i kod nas popularnija,potrudicemo se da na izlozbama upoznamo ljude sa ovom predivnom rasom! :inlove:

niki78,u pravu si takvi primerci imaju samo u kini,mada u madjarskoj se mogu naci lepi tibetanci....... :wink:

Gospodo,Marko Polo ga je opisao NEŠTO VELIKO KAO MAGARE A RIČE KAO LAV ......mislim da je sve jasno.Ako na ovim područjima postoji nešto takvo ja bih rezervirao štene.

Gospodo,Marko Polo ga je opisao NEŠTO VELIKO KAO MAGARE A RIČE KAO LAV ......mislim da je sve jasno.Ako na ovim područjima postoji nešto takvo ja bih rezervirao štene.

I ja...meni je bio obećao jedan kinez što drži trgovinu u Travniku(čak sam ga i kaparisao)nabaviti štene-ono sa lavljom grivom,no nema ga evo već mjesec dana nije došao iz Kine..ako šta bude a prije se ne snađeš javit ču ti Mosečki