Skoči na sadržaj

Fotografija

Preparat za "jačanje" ligamenata

• Molimo prijavite se kako bi odgovorili
13 odgovora na ovu temu

#1 Lucky Loshmi

Lucky Loshmi

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 427 postova

Postovano 08 February 2011 15:43

Imam jedno pitanje za sve drugarice i drugove članove :D

Interesuje me koji preparat vam se pokazao kao najučinkovitiji kada su ligamenti i zglobovi naših ljubimaca u pitanju, (a posebno ligamenti)? Nailazio sam na različite preporuke (Canhydrox GAG, Cani Agil, Glucosamine, Artusano, GAG Forte...), pa bi me zanimalo kakva su vaša mišljenja i iskustva. Unapred hvala :)

#2 NacaFaca

NacaFaca

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 1112 postova

Postovano 08 February 2011 15:58

Mi isto imamo problematicne ligamente i raznorazne preporuke i preparate smo probali do sada. Sad trenutno dajemo GAG (koji je najskuplji od tih svih navedenih preparata kosta 4.200) . Rekli su da je najbolji zato sto u sebi sadrzi vitamin C koji je dobar za ligamente, a Glukozamin koji smo davali pre toga nije imao C vitamin.

U principu zavisi kakva sta je sa ligamentima i kakva je dijagnoza

#3 Lucky Loshmi

Lucky Loshmi

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 427 postova

Postovano 08 February 2011 16:07

Au, sunce ti, 4200! Koliko tableta? Ali šta da radimo, ako je najbolje... :)

Dijagnoza je ruptura, volimo mnogo brzo da trčimo i skrećemo pod neverovatnim uglovima :)
Radili smo snimak, preporuka je mirovanje, trebalo bi ovih dana da ponovimo snimak, da vidimo kako napredujemo, ali sam ja mislio da malo potpomognemo oporavak i zarastanje.

Hvala na preporuci :)

#4 NacaFaca

NacaFaca

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 1112 postova

Postovano 08 February 2011 16:18

Kutija ima 120 tableta sad cu ti napisati doziranje:

Stenad i mladim psima davati 2 tablete na 10 kg telesne mase.

Kod nastalih problema krivih nogu tokom 4 meseca davati na 10 kg po 4 tablete.
Starim psima po 4 tablete na 10 kg.

Nakon preloma ili operativnog zahvata na zglobovima ili kostima, za vreme lecenja na 10 kg tezine psa po 4 tablete.

To pise na kutiji, a mi smo se posavetovali sa nasim vetom, pa je on rekao posto je ona jos mlada i u razvoju da joj dajemo 4 tablete dnevno tj. 2 na 10 kg.tj onu prvu stavku gore

#5 Lucky Loshmi

Lucky Loshmi

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 427 postova

Postovano 10 February 2011 11:15

Hvala Naco :) Jel lepotan bolje? Ima li GAG efekta?

A jel moguće da niko još nema nikakva iskustva sa suplementima ove vrste?

#6 benjaminbg

benjaminbg

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 696 postova

Postovano 10 February 2011 11:29

Dijagnoza je ruptura, volimo mnogo brzo da trčimo i skrećemo pod neverovatnim uglovima :)
Radili smo snimak, preporuka je mirovanje, trebalo bi ovih dana da ponovimo snimak, da vidimo kako napredujemo, ali sam ja mislio da malo potpomognemo oporavak i zarastanje.

Ja pomalo strahujem od toga, zato sto moj pas nije normalan sto je jurcanja i skakanja tice. Nadam se da ce se javiti neko ko ima iskustva sa preparatima za ovu namenu.

#7 Lucky Loshmi

Lucky Loshmi

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 427 postova

Postovano 10 February 2011 12:00

To je uvek rizik...pogotovu sa psima koji jurcaju i skaču, a plus i patuljastim rasama jer one dosta "šene"... Kinezi su baš "pogodni" za takve povrede jer su brzi kao metak a skreću pod neverovatnim uglovima. Mi smo povredu verovatno zaradili na Tašu, jeste da je trava i da je ok, ali ima dosta i rupa i kvrga po travi (što je donekle i uobičajeno za park), a ja njemu ne mogu da objasnim da trči polako, ili ga pustim da se izjurca ili ga ne puštam sa povoca.
Kad smo prvi put bili na snimanju, savet je bio mirovanje, bez trčanja, bez šenjenja, bez skakanja. Od tad sam ih pustio bez povoca jednom ili dva puta napolju, strogo na povocu i vrlo kratka, lagana šetnja. Nisam ih "boksirao" i branio sam mu da šeni, ali to teško može da se iskontroliše, ja njega opominjem ali dok ja stignem da ga opomenem on je već na zadnjim nogama...
Sinoć smo opet bili na snimanju, stanje je mnogo bolje, ali i dalje moramo da se pazimo. Konsultovao sam se sa dva veterinara i sa odgajivačem, preporuka je Glucosamine, tako da smo od sinoć na Glucosamine-u, uzeo sam, po savetu, baš za pse, ne za humanu upotrebu, ima u Pet Centru na NBG :) Ako ne bude bolje probaćemo i sa GAG-om, pa ćemo da vidimo :) Ja njih hranim raw, pa se nadam će i hrskavica i kosti koje pojedu da bar malo potpomognu brži oporavak pa da opet može da trči koliko hoće :)
Počeo sam i kujici da dajem preventivno, neće da joj škodi, doziranje je 1-2 tablete do 10kg, on ima 5kg, tako da dobija 1 tabletu dnevno, a njoj ću preventivno 1 tabletu svaki drugi dan, pa se nadamo najboljem :)

#8 benjaminbg

benjaminbg

Advanced Member

• Members
  • 696 postova

Postovano 10 February 2011 12:52

Slazem se sa tobom. Ova moja je juce skocila sa zida jedno metar i po visine na beton :evil: Isto tako izbegavam bacanje loptice po betonu. Upravo zbog toga sto su cesto na dve noge i sene male rase su sklone da obole od diskus herinije. Ja ozbiljno razmisljam o preventivnom uzimanju nekog preparata, pogotovo ako krenemo na agility.

#9 Luthiena

Luthiena

Advanced Member

• Members
  • 862 postova

Postovano 10 February 2011 14:23

ja mogu da preporucim Kondroin forte (humani) i CANINA GAG forte. Cula sam da je i Caniviton prah jako dobar.

kinezi - ludaci, brzi su kao metak :)

#10 Lucky Loshmi

Lucky Loshmi

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 427 postova

Postovano 11 February 2011 14:02

Da, ludaci su, verujem da si imala prilike da ih vidiš u akciji :D

Hvala za preporuku, mi smo počeli sa Glucosamine-om, pa ćemo da vidimo kako će ići :) Pozdrav za tvoje društvance :)

#11 buka

buka

Newbie

• Members
  • 8 postova

Postovano 11 February 2011 17:02

Canidrox GAG jeste skup,ali je odlican.U razgovoru sa iskusnim odgajivacima,kao i veterinarima zakljucio sam da nema neke alternative,odnosno zamjene koja bi bila podjednako dobra.Njihov savjet je preventiva,odnosno kvalitetna ishrana,aktivnosti u skladu sa uzrastom,paznja oko kilaze.Ako dode do problema onda GAG.
Koliko para toliko muzike.

#12 Lucky Loshmi

Lucky Loshmi

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 427 postova

Postovano 12 February 2011 16:17

Hvala na savetu, videćemo kako nam ovo ide, pa ako bude trebalo prelazimo i na GAG :)

#13 JMaja

JMaja

Hero Member

• BK Veterinar
  • 2842 postova

Postovano 13 February 2011 13:30

Nema prave preporuke koji preparat da koristite. Mnogo zavisi i do psa. Ja sam svakako za kvalitetne preparate namenjene psima, a na vama je da isprobate koji najbolje prija vasem psu.
Pored vec nabrojanih preparata, postoji i "OPTI JOINT" koji radi Oropharma (hondroitin i glukozamin), koji je takodje dobra stvar, a namenjen je, izmedju ostalog, i sportskim psima ciji su zglobovi izlozeni povecanom naporu.
Dakle, pokusajte jedan po jedan dok ne nadjete onaj pravi koji je najbolji za vaseg psa.

#14 Lucky Loshmi

Lucky Loshmi

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 427 postova

Postovano 14 February 2011 12:43

Hvala na savetu Majo :)