Skoči na sadržaj

Fotografija

Jaja u ishrani pasa

• Molimo prijavite se kako bi odgovorili
83 odgovora na ovu temu

#1 karli

karli

Newbie

• Members
  • 16 postova

Postovano 21 April 2009 18:42

Molim vas, ako neko zna, da li i koliko kuvanih jaja se sme dati psu?
Ostalo mi 15-ak od Uskrsa pa ne znam da li smem dati kuci i koliko?

#2 philip

philip

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 1742 postova

Postovano 21 April 2009 18:52

Slobodno, kuvana jaja su dobra hrana za psa. Koliko? Nisam siguran a i zavisi od velicine psa. Ali za psa od 30-ak kg mislim da 4-5 dnevno nece skoditi.

#3 karli

karli

Newbie

• Members
  • 16 postova

Postovano 21 April 2009 22:41

Hvala na odgovoru!

#4 mixailo

mixailo

Newbie

• Members
  • 76 postova

Postovano 25 October 2010 20:53

Htio bih da pitam koliko cesto treba psu odn.stenetu davati jaje/zumance?ja to radim skoro svaki dan pa sad da me neko posavjetuje, i da li je to u redu?Hvala

#5 Diana

Diana

Guru

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 5975 postova

Postovano 25 October 2010 20:58

Nem apotrebe da mu dajes jaja svaki dan, posebno ne stenetu. 2-3 puta nedeljno je ok, ne treba preterivati ni u cemu, pa ni u jajima. Proteine ce dobiti iz mesa i mlecnih proizvoda (mladi neslani sir, jorurt, kiselo mleko), jaja idu tek uzgred :wink:

#6 mixailo

mixailo

Newbie

• Members
  • 76 postova

Postovano 25 October 2010 21:34

Hvala ti,jeste stene je u pitanju.I jos nesto me lnteresuje posto ga hranim sa sirovim mesom,teletina,jagnjetina...i to cistim mesom ne nikkakvim "otpadom" od mesa,pa me interesuje misljenje?

#7 Diana

Diana

Guru

• Members
  • 5975 postova

Postovano 25 October 2010 21:36

Misljenje o...?
Nema bolje od toga, miko, samo tako nastavi :wink:
Bebici moras da ubacis i mlecne proizvode i to je to... ispunjene su sve predispozicije da izraste u zdravog i pravog psa :wink: :D

#8 mixailo

mixailo

Newbie

• Members
  • 76 postova

Postovano 25 October 2010 21:46

Uz to mu dajem odn sjeckam,cveklu,sargarepu,bijeli luk...A od mlijecnih proizvoda mu dajem kozje mlijeko,jogurt domaci odnosno kiselo mlijeko,koje striktno kupujem za njega.I to je to za sad:)

#9 sekač

sekač

Hero Member

• Members
  • 3559 postova

Postovano 27 October 2010 18:10

Uz to mu dajem odn sjeckam,cveklu,sargarepu,bijeli luk...A od mlijecnih proizvoda mu dajem kozje mlijeko,jogurt domaci odnosno kiselo mlijeko,koje striktno kupujem za njega.I to je to za sad:)

Hvala ti,jeste stene je u pitanju.I jos nesto me lnteresuje posto ga hranim sa sirovim mesom,teletina,jagnjetina...i to cistim mesom ne nikkakvim "otpadom" od mesa,pa me interesuje misljenje?

sirovu jagnjetinu izbegavaj,najbolje piletina i govedina :D

#10 Cezar1234

Cezar1234

Newbie

• Members
  • 1 postova

Postovano 14 January 2011 22:34

ee ljudi moze neko da i pomogne nznm sta da radim ima rotvajlera od mesec dana i hocu da mu dajem jaje za sjaj dlake dal da mu dam samo zumance ili da skuvam celo ili sta????pomognite ako mozete :)

#11 kokanovi

kokanovi

Newbie

• Members
  • 25 postova

Postovano 14 January 2011 23:37

samo zumance,zivo,otprilike dvaput nedeljno

#12 sekač

sekač

Hero Member

• Members
  • 3559 postova

Postovano 17 January 2011 12:10

ee ljudi moze neko da i pomogne nznm sta da radim ima rotvajlera od mesec dana i hocu da mu dajem jaje za sjaj dlake dal da mu dam samo zumance ili da skuvam celo ili sta????pomognite ako mozete :)

ovde imaš dosta ideja kako,kada i šta sa jajetom :wink:
viewtopic.php?f=22&t=25515&start=735

#13 sekač

sekač

Hero Member

• Members
  • 3559 postova

Postovano 12 February 2011 11:41

A jaja guske ili patke?
Imaju mnogo više holesterola,pa ih ljudi zato izbegavaju,a vi? :D

#14 bojanpesic

bojanpesic

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 178 postova

Postovano 12 February 2011 11:53

Belance sadrzi avidin koji unistava biotin u organizmu psa ili ti vitamin H,tj B7.S druge strane zumance ima veliku kolicinu biotina u sebi koja to nadoknadi.Nikakvu stetu neces naneti psu ako mu das celo jaje.Problem s zivim jajima je mogucnost dobijanja salmonele,mada eto ja stalno pijem ziva jaja i jos nisam zakacio nista:).Svaki dan po jedno jaje,zivo ili kuvano odluci sam.Ja dajem zivo,a belance odvajam za svaki slucaj,a treba ti 5 sekundi da ga izdvojis.Ljusku mozes davati samo ako je dobro izmrvis inache se ne preporucuje.Zaboravio je nas pas kako se jedu jaja:)

#15 sekač

sekač

Hero Member

• Members
  • 3559 postova

Postovano 12 February 2011 11:55

Problem s zivim jajima je mogucnost dobijanja salmonele,mada eto ja stalno pijem ziva jaja i jos nisam zakacio nista:))

za to postoji kontrola :wink:

#16 bojanpesic

bojanpesic

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 178 postova

Postovano 12 February 2011 12:00

Haha naravno.Jedan mali trik sa jajetom.Potopis ga u vodu ako tone ok je,ako pluta ne valja,pokvareno je i puno gasova pa pluta.Cisto da se ne zeznes ko ja,posle sat vremena kuvanja mom psu i jos toliko cekanja da se ohladi,u vec gotov slastan obrok uzmem jaje iz frizidera i razbijem ga u punu serpu,kad ono zasmrde ko crkotina.Puna serpa hrane ode u smece...sad uvek testiram vodom pre nego sto ga samo pljusnem u serpu.

#17 MaximAlabai

MaximAlabai

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 195 postova

Postovano 20 February 2011 22:57

Iskreno ti preporučujem da dođeš ovde..ima mnogo recepata i saveta!

viewtopic.php?f=22&t=26527&start=450

#18 Diana

Diana

Guru

• Members
  • 5975 postova

Postovano 21 February 2011 20:26

Belance sadrzi avidin koji unistava biotin u organizmu psa ili ti vitamin H,tj B7.S druge strane zumance ima veliku kolicinu biotina u sebi koja to nadoknadi.Nikakvu stetu neces naneti psu ako mu das celo jaje.

Ja dajem zivo,a belance odvajam za svaki slucaj,a treba ti 5 sekundi da ga izdvojis.Ljusku mozes davati samo ako je dobro izmrvis inache se ne preporucuje.Zaboravio je nas pas kako se jedu jaja:)

A zasto odvajas belance "za svaki slucaj" ako tvrdis da zumance nadoknadi sve sto belance "blokira"?
Ovo smo obradili vec toliko puta!!! Za normalne vlasnike: slobodno dajte psu celo jaje, i belance, i zumance i ljusku. U normalnim kolicinama, sto znaci 1-2 jajeta nedeljno. Ili im dajte prepelicja jaja, ako volite da preterujete. Nista im nece biti :wink:

Stvarno ne znam zasto bi ljuska morala da se izdrobi? Mom psu nista sladje nego da je samo drobi u ustima, dodje joj kao nama smoki :mrgreen: :D
Ljuska se susi u rerni i melje u prah kada imate stence, pa umesto raznih suplemenata, dodate 1 kasicicu mlevenih ljuski od jaja. Suse u rerni se da se poubijaju razne gluposti koje pas moze da "navuce" ako ostanu presne ljuske duze vreme.
Kad razbijete zdravo jaje, slobodno dajte odmah i ljusku.
Uostalom, probajte :wink: Vas pas ce vam sam reci :wink:

#19 bojanpesic

bojanpesic

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 178 postova

Postovano 22 February 2011 12:44

Ti Diana izvini al jel kapiras ti ista?Napisao sam odvajam za svaki slucaj,sta ti nije jasno?Vise covek ne zna ko je u pravu,neki veterinar kaze odvajaj neko kaze ne odvajaj,pa ja poceh da odvajam kao sto rekoh "za svaki slucaj"!Ali i sama si napisala za normalne vlasnike celo jaje,ja tako i jedem jaja :)A sad ako psu ne dajem belance znaci nisam normalan?Ja sam bipolarna licnost :mrgreen: A jos jedan razlog je da pas od belanceta sirovog ima gasove i ne pricaj mi da ga kuvam onda,nisam toliko odlepio.I slobodno moze jedno jaje svaki dan u nedelji,1-2 nedeljno nije nista.I argument ako ti treba zasto pas ima gasove od sirovog belanceta je sto ono pored avidina sadrzi i inhibitore digestivnog enzima tripsina pa otezava samim tim varenje.Kuvanjem se ti inhibitori uniste ali avidin ne.Inace osim vise proteina i magnezijuma u belancetu nema nista kvalitetnije,sve ostalo je u zumancetu.A pomenuta dva se ionako unesu u dovoljnoj kolicini npr. putem mesa.I da stvarno imam previse vremena cim pishem ovde o belancetu,sam sebi ne verujem:)

#20 Joja

Joja

Newbie

• Members
  • 75 postova

Postovano 22 February 2011 13:20

ee ljudi moze neko da i pomogne nznm sta da radim ima rotvajlera od mesec dana i hocu da mu dajem jaje za sjaj dlake dal da mu dam samo zumance ili da skuvam celo ili sta????pomognite ako mozete

Slobodno mu daj celo jaje(po mogucstvu skuvano).I najskuplje granulirane hrane u sebi sadrze jaja. :wink: