Gost Cvoro

Pas progutao strano telo

Recommended Posts

18 hours ago, Tammmmmara said:

mozda samo dramim bez potrebe, molim vas samo mi recite da li je opasno ili nije.

Posto ne mora uopste da bude opasno ali isto tako moze da bude jako jako opasno, cak i fatalno, posebno veci predmet kod malog steneta ili ostar predmet, onda se uvek zove veterinar. On ce reci sta da pratite, kakve simptome da gledate ima li ih i koji su znak da hitno doletite u ordinaciju. 

Znaci, okrenite hitno telefon veterinaru ako vec niste. I poslusajte njega sta ce vam reci, da li da dodjete ili da cekate da iskaki tu plastiku.

8 hours ago, Wizz said:

Pazi ovako. Poznato je da stenci kao i bebe vole da svasta stavljaju u usta i jedu. To je sasvim normalno da ponekad uzmu kamen da zvacu, krpicu neku, plastiku i slicno.

Rastu im zubi i moraju da smanje nekako bol, pa im je to jedino resenje.

E sad, nije pozeljno da se dopusta stenetu da guta tkaninu ili bilo koju drugi predmet. Znaci moze da grize ako mu to dozvolis naravno, ali ne i da proguta.

Kada proguta krpicu postoji mogucnost da nece moci da je izbaci, pa bi onda moralo na operaciju. U najgorem slucaju nece preziveti, jer ce poremetiti rad creva,zeluca i slicno.

Pokusaj da ga oducis  da to radi, kupi mu gumene igracke pa nek se sa njima igra, ili nabavi neko debelu uze koje znas da nece moci da proguta a moci ce da se igra sa njim.

Ovo ti iz uskustva govorim, moje kuce je 4 meseca progutalo carapu koja je ispala iz korpe za ves. Mucilo se skoro ceo dan ali hvala Bogu veterinar je uspeo da ga spase.

Hvala na savetu, znam da je normalno da grizu i zvacu svasta, zato sam joj kupila i loptice i uze, kojekakve glodalice samo da ne grize sta ne treba, kada krene da grize nesto ja gledam da joj to uzmem sto pre i dam joj neku igrackicu umesto toga, ali imamo problem sto je ona jako halapljiva, sve bi zivo pojela, jela je svoj izmet, pa je presla na sve sto se nadje na podu ali tu sam je uspesno sprecila jer svaki dan usisavam i metem, grizla je svoj krevetic i jela konce iz njega, malo malo pa je cujem kako nesto mljacka i uhvatim je kako pokusava da proguta dlaku koja mi je pala sa glave, sta sve ne.. O hrani da ne pricam, cak i ako spava a cuje se nesto kako suska i to joj zalici na suskanje kese od granula ona skace i dolazi i krece da se vrti oko mene i da skace uz nogu itd, obrok pojede na brzinu i uvek trazi jos, jednom sam mislila da je ostala gladna, dala joj jos malo, prejela je i povratila... Tako da taj problem ne znam kako da resim

2 hours ago, Tuncay said:

Posto ne mora uopste da bude opasno ali isto tako moze da bude jako jako opasno, cak i fatalno, posebno veci predmet kod malog steneta ili ostar predmet, onda se uvek zove veterinar. On ce reci sta da pratite, kakve simptome da gledate ima li ih i koji su znak da hitno doletite u ordinaciju. 

Znaci, okrenite hitno telefon veterinaru ako vec niste. I poslusajte njega sta ce vam reci, da li da dodjete ili da cekate da iskaki tu plastiku.

Pozvala sam veta cim sam ustala, rekao je da pricekam da vidim da li ce da izbaci to i evo sada posle obroka je izbacila jedan delic, nadam se da ce i ostalo.. Hvala na savetu svakako, pa javljam sta smo uradile na kraju :)

10 hours ago, Aleksandar1 said:

Treba mi savet u vezi retrivera (7 meseci) koji je tokom šetnje progutao kesu. Pokušao sam da mu je iščupam iz usta, ali je stegao vilicu i nisam uspeo. Osećalo se na mršu. Unapred hvala. 

Ono sto je meni veterinar rekao kada sam imala situaciju gutanja plastike jeste da ispratim stanje psa, da mu nikako ne menjam hranu kako mu promena ne bi izazvala zatvor za koji bismo pomislili da je izazvan tom plastikom u zeludcu, da pratim da li ce izbaciti to sto je pojeo kroz najvise 24-48h i da ukoliko ne izbaci idem kod njega. Ona je posle dan izbacila to sto je pojela. To znaci da sam ja morala da ceprkam po njenom izmetu da bih nasla jer se radi o malom parcetu plastike i malom psu koji ima kratak digestivni trakt pa mu kroz isti sve brzo prodje.

To je ono sto je meni receno, najbolje bi bilo da samo pozovete svog veterinara i on ce vam reci da li da odmah idete ili da pricekate, ukoliko je to neka velika kesa mozda biste odmah mogli da odete ali u svakom slucaju pozovite. Najbolje ce vam on reci sta i kako. Ostale stvari tipa davanje jestivog ulja ili nekih stvari da psu izazovu povracanje je meni receno da nikako ne pokusavam. Nemojte sami nista raditi. Pratite stanje svog psa i zovite veta.