Gost Cvoro

Pas progutao strano telo

Recommended Posts

Gost Cvoro

Ako neko moze da mi hitno pomogne. Imamo pas vec godinu dana, dosla je sa ulice. Obavili smo vakcinacije i ciscenje od plucnih glista. Od juce kao da nas se plasi, samo cvili, povracala je i trese se, ali pas najvise lici haskiju, tako da je sve jako cudno. :idea:

Odvedi psa odmah kod veterinara, jer to mogu da budu simptomi trovanja, ili i jos mnogo drugih problema.

Naj bolje je da ga pregleda specijalista, jer saveti preko foruma mogu dovesti do jos gorih posledica.

Gost Cvoro

Ne znam kome prvo da se obratim. Pas ima karton u ORCI. Prilicno sam nov u citavoj prici i treba mi neki veterinar po preporuci. Zivim na Zvezdari kod gradske bolnice.

Evo ti telefon ORCA organizacije (vjerovatno ga vec znas, ali eto):

011-3615436 i 064-2353259 . Nazovi ih odmah, objasni o cemu se radi i zamoli da ti preporuce nekog veterinara.

Ja bih, medjutim, okrenula broj informacija i otisla u najblizu veterinarsku ambulantu, jer ako je trovanje, moras hitno odjuriti :(. Hajde, molim te, otidji odmah :(, i javi nam se kad se vratite.

Molim se za vas i zelim sve najbolje [-o<

pozdrav

malo si informacija napisao da bih cak i pretpostvaila o cemu bi moglo da se radi.

Ono sto si napisao je da je pas kod vas godinu dana i da je vakcinisan.

Znaci mala je vjerovatnoca da je neka od bolesti od kojih je zasticen vakcinom - stenecak, leptospirosa, hepatitis, parvovirusni gastroeneritis. ehinokok i tuberkuloza.

Napisao si da je pas ociscen i od parazita (ako sam dobro razumjela).

Nadam se da ste vakcinacije radili redovno (pas se mora imunizirati svake godine, s tim sto je odmah nakon vakcinacije njegov organizam podlozan bolesti jer je upravo vakcina smanjila imunitet, pa odmah nakon vkacinacije nije preporucljivo psa izvoditi niti ga pustati u drustvo s drugim psima).

A sada pitanja

Starost psa

Da li je u pitanju muzjak ili zenka - da li je pas bio ranije bolestan i pokazivao slicne simptome - sta je pas jeo - da li pije mnogo vode - da li povraca samo ako nesto pojede (znaci hranu) ili povraca sluz (ili krvavu sluz) - da li mu je povisena temparatura, nos suv, usi vruce - kakve mu je boje stolica, kakve je nijanse mokraca - u kojem polozaju pas sada pas najcesce boravi (lezi sjedi, stoji) - jeste li opipali trbuh, da nije tvrd, mekan, naduven, da li pas dozvoljava da ga opipate ima li promjena u nijansi jezika? Zadignite kozu i vidite da li ce se vratiti ili ce ostati kao cvoric (dehidracija). Da li se promijenila nijansa ociju (jesu li zakrvavljene ili suzne), da li pas dozvoljava da ga svuda opipate

Znam da sam postavila mnogo pitanja, ali sve to ima svoje zasto i zato.

Gost Cvoro

pas je star 1 godinu, zenka, sterilisana u decembru, tad je i vakcinisana, oociscena od parazita pre dva dana. pas je inace veseo i razigran, sada lezi i kada mu pridjemo kao da se plasi, buni se na setnju. sa psom, zbog posla nisam preko citavog dana, tada ona boravi u dvoristu iz kog povremeno izadje.

juce jela samo granule. upravo kao da joj ponestaje vazduha.

jao jao Vladimire, dobro da si otisao, jer nisam pitala kakav je pas dok je bio zdrav, no kakav je pas SADA kada (izgleda) nije zdrav

hajde javni se kad se vrnes, pa nam reci sta je bilo

meni je jedamput pas slicno reagovao (pas je imao 7 mjeseci) - plasio se, teze se kretao, malo povracao i jedva sam uspjela ga prepiram, da bi se poslije ustanovilo da je dobio udarac (najvjerovatnije kamenom) u predjelu rebara, da je naprslo rebro - poslije je ludio kada neko zamahne na njega - morala sam strogo da pazim kada sam bial u drustvu da pas ne reaguje na neki pokret slican zamahivanju

Gost Cvoro

Zelim svima da se zahvalim koji su odgovorili na moj apel za pomoc. Kod veterinara su reli sledece:

Snimili smo zeludac. Progutala je nesto malo vece od klikera i ako to ne izbaci do veceras mora na operaciju. Pije parafinsko ulje, vec je popila 50 ml. Treba da se seta, ne bi li na taj nacin sto pre izbacila to.

hehehhehe, halapljivica jedna - [-X - ne jede se svake ptice meso - sto bi nas narod rekao - ja se nadam da ce proci bez operacije

- valjda poslije toga nece jesti sve sto joj dodje do usta

Gost Cvoro

:-k

Buduci a sam citav dan pod utiskom, trazio sam kojem psu najvise lici moj pas. Nasao sam ga pod Ruska lajka. Moje pitanje je kako kada i gde da saznam da li je to rasni pas ili mesanac ili nesto trece. Uopste mi se dopada citava ideja imati psa. Inace vec 14 godina imam akvarijume. Uopste volim jako zivotinje.

Jos jednom HVALA svima... :hyper:

Nadam se da ce sa tvojom kucom biti sve u redu.Pas je odan prijatelj ali i velika obaveza,ponekad mi se cini da je teze odnegovati psa nego malu bebu :))) U rasama pasa bice predstavljena Ruska lajka a da li je pas rasni ili mesanac to i nije bitno ,bitno je da je volis.

Drzimo ti palceve da se sve dobro zavrsi,a kada kuca sve to pregura moras biti malo pazljiviji,jer ponekad je teze odgajiti psa nego malu bebu :baby: :aha:

Gost Cvoro

Imam dobre i lose vesti. Na srecu sa psom ce biti sve OK.

Sinoc se stanje jako bilo pogorsalo. Naime veterinarka iz Jedrenske 11 nije dobro odradila posao. Dala nam je Buscopan i rekal da se insistira na setnji i jos neku inekciju za para...(nesto). A sinoc nas je narucila za operaciju i rekla sledece. Ako je samo otvaranje stomaka kosta 6000.00 a ako je sa valjenjem sadrzaja iz zeluca onda 9000.00.

Posumnjavsi u citavu tu pricu odlucili smo se na jos necije misljenje.

Dosli smo do veterinarske ambulante ROT u Smiljanicevoj 28, kod Vlade i Zorana. To je bilo potpuno odusevljenje. Pregled koji je bio posve drugaciji, i uz snimak iz prethodne ambulante detaljno su nam dali instrukcije sta da radimo i naravno da Buscopan (koji izaziva grcenje) ukoliko se neka kost zarila u crevo moze da pogorsa stvari. Dobili smo Ranisan i terapiju sa parafiskim uljem, kako se dozira voda ikoliko. Dok su nam u prethodnoj ambulanti rekli da joj dajemo normalno da jede i pije vodu.

Da skratim... pas je dobio "stolicu" u ranim jutarnjim casovima i razlika je znatna i u ponasanju i zdravstvenom stanju.

MIslim da je ovoj ambulanti ROT mnogo znacajniji pas nego novac koji ce dobiti.

Hvala jos jednom svima. :heart:

PAs je jos pod nadzorom, kada se oporavi potpuno javljam.

BRAVOOO!!!

Iskreno se nadam da su njegove muke sada zavrsile :)! Obavezno nam se javi opet. SRECNO!

:hyper: :hyper: :hyper: :hyper: :hyper: :hyper:

Ja vam drzim fige! Ovo je dokaz da cesto treba zatraziti i drugo misljenje. Pa, meni je pas bio pred eutanazijom zbog "strucnih"veterinara. Znam da je situacija takva kakva jeste i da ovo mnogima zvuci cudno, ali nikada ne zali para za nju jer ce ti vratiti hiljadu puta vise kroz beskrajnu ljubav.

Jedino te molim da ukoliko budes opet (nedaj Boze) imao kakvih problema malo nam detaljnije opisi sitaciju jer je povracanje i drhtanje psa vrlo cest simptom za mnoge bolesti. Recimo kakav je sadrzaj koji je povratila, da li je to hrana, zuta pjena, krv...

Imam psa rase sibirski haski koji je upravo progutao plastiku u obliku zvezde velicine oko 1.5 cm. Pas je star 2 meseca i sada neznam sta da radim sa njim. Moze li neko pomoci???

Ne bi trebalo da bude problema ukoliko krajevi nisu ostri. Prati ponasanje psa, a ja bi za svaki slucaj pregledavala i stolicu. Moralo bi izaci napolje u roku dan-dva.

Ako primetis bilo sta cudno ili neuobicajeno u ponasanju psa, otidji veterinaru.

Štene staforda od 6 meseci od pre dva dana počelo čudno da se ponaša, cvili po nekad iz čistog mira, noću izlazi iz kućice i cvili, ide usporeno, sa izbočenim leđima i kao da se muči da sedne tj. da ga nešto vređa ispod repa. Ima tužan izraz i vidno je uzmemireno. Do sada nije izlazio iz kućece u sred noći.

Molim za pomoć? Da li je moguće da mu se nešto preprečilo u crevima, mislim da je problem u stomaku? Moguće da je kost? I pored izričite zabrane ukucani su mu nekoliko puta davali kosti barene piletine?