Skoči na sadržaj

Fotografija

Povraćanje

• Molimo prijavite se kako bi odgovorili
71 odgovora na ovu temu

#1 Shih Tzu

Shih Tzu

Newbie

• Members
  • 100 postova

Postovano 19 March 2004 16:37

Pozdrav svima!

Ja sam par puta trcala kod veterinara zbog toga sto je Gizmo povracao, dva puta dnevno....da bih vama ostalim smanjila brige u vezi ovoga evo par savjeta koje sam pronasla na internetu i osobno cula od veterinara, tako da pocetnici kao sto sam ja se ne brinu previse kada se ovo prvi put desi!!! :D

Kao prvo znam de je vrlo zalosno vidjeti vaseg dragog psa kako povraca sve sto je pojeo, ali ne treba se brinuti previse jer prvo morate da pogledate par drugih stvari koje su povezane sa povracanjem.

Ako vas pas ima druge simptome kao:
Proljev,
Gubitak apetita,
Povecanu temparaturu,
Krv u povracanju,
Dehidriran
Bol u stomaku
I ako povraca non-stop vec sat vremena ili povraca svakih malo u zadnjih 24 sata, onda je situacija kriticna i treba da posjetite veterinara pod hitno. Isto tako ce te primjetiti da vas pas ne zeli da igra sa vama, da je vrlo tuzan i samo spava, tako ce te znati da nesto nije u redu, i jos ako je praceno sa povracanjem onda stvarno nesto nije u redu!

E sada cu da vam ispricam sta se meni desilo, isto tako je Gizmo posao povracati, povratio je u jutro i onda nije htio da jede i jos plus bio je tuzan da nije htio da izide iz kreveta. Odvela sam ga veterinaru za svaki slucaj i rekli su mi da je vjerovatno nesto lose pojeo....e sada bila je jesen i moj tata je vadio stabiljke paradajiza iz zemlje i Gizmo je naravno bio uz njega non stop....tako da je udisao miris....a procitala sam da psi nemogu da podnesu miris paradajiza, i moze im biti muka.....znaci to je bio razlog..e isto tako je i skoro povratio, a ja sam fino dok sam kupila nered sto je napravio presla preko jedne male plave plastike koja je bila i onome sto je on izbacio. Tako da sada svaki put kada povrati ja cu prvo da pogledam sta je povratio, pa tek onda da razmisljam, brinem se i vodim ja veterinaru. Jer ako on pojede nesto sto ne moze da svari u stomaku on mora da to izbaci iz sebe na jedan nacin, znaci kroz usta, povracanjem. Isto tako ako primjetim da ne zeli da se igra, da nece da jede onda pravac veterinaru, ali zadnji put kada je povratio, kao da se preporodio, kao da mu je bilo drago, jer ga je ta plastika vjerovatno mucila, bio je tako veseo poslije toga, tako da se nisam brinula, i jos jedna stvar jeo je odmah poslije povracanja....

Ima jos jedan mali razlog iz kojeg vas pas bi mogao da povrati...a to je ako se prejede ili pojede svoje jelo prebrzo.....

Dok su vasi psi jos uvijek kucici, oni ce vrlo lako pokupiti bilo sta sa poda i pojesti bez razmisljanja, jer oni neznaju sta je to i da to nece da odgovara njihovom stomaku, i vi isto tako morate biti pazljivi da ne ostavljate neke sitne predmete po podu gdje pas moze da ih pojede. Tako ce te se pitati pa kako sam ja dopustila da Gizmo pojede tu neku plavu plastiku????Pa on ju je nasao napolju, u dvoristu!!!

Inace, ima vremena kada treba da se brinete, sto vas pas povraca a nekad je to samo mali problem koji ce da prode, nadam se da ce vam pomoci.....i ako neko ima nesto da doda, molim vas, jer i ja jos uvijek pokusavam da naucim sta mogu, da bih moj mali ljubimac imao bolji i zdraviji zivot.

pozdrav svima i puno zdravlja vama i vasim ljubimicima :D

#2 Guest_aida devović_*

Guest_aida devović_*
  • Guests

Postovano 19 March 2004 20:30

I ja sam imala vise puta problema oko povracanja kod mog Fredericka,i pravo sam se prepala,iako znam da nije toliko opasno,ali on je jako mali i sve ga brzo iscrpi :(

Ali ako povrati vise pua odmah mu skuhamo caj,najbolje nam pomaze crni ruski caj,ili ako nemamo njega onda skuhamo od sipka!!!
Pa mu dajemo na kasikicu,ako nece sam da pije,vise puta!!!
:wink:

Tako je kod nas,nadam se da moze nekome pomoci :wink:

#3 Shih Tzu

Shih Tzu

Newbie

• Members
  • 100 postova

Postovano 19 March 2004 20:35

Hvala Aida, eto nisam ni ja znala da se moze nas caj davati cukama, ali sljedeci put cu mu probati dati malo caja, ma svako zna kako je kad se povraca, i kako je gadan osjecaj u ustima poslije....i kako samo caj moze pomoci.

Hvala Aida!

#4 Guest_aida devović_*

Guest_aida devović_*
  • Guests

Postovano 19 March 2004 20:45

Drago mi je da mozemo podijeliti iskustva :D
Nasem Fredeu takoder godi da ga masiramo po somaku!!!

#5 Goldi

Goldi

Newbie

• Members
  • 72 postova

Postovano 01 April 2004 02:36

GLODARI!!!
I moj retriver je povracao i nije hteo da jede dva dana.Imao je i non stop proliv.
Bila sam ocajna.Dobijao je po 3. inekcije 5.dana za redom,posto je veterinar rekao da ima upalu bubrega,pa posle da ima upalu krajnika..
Posle par dana mi je prijateljica kod koje smo bili na selu, u gostima neposredno pred njegovu"prehladu" kako je veterinar nazvao rekla da je u dvoristu kod nje nasla pola crknutog(otrovanog)pacova kojim se BILLY izgleda gostio :!: Znaci slazem se da oni nekada pojedu nesto ,a da mi to uopste mozda i ne primetimo,jer ipak ne mozemo u svakom trenutku da pratimo njihovo kretanje.

#6 Petite

Petite

Guru

• Administrators
  • 16155 postova

Postovano 01 April 2004 08:52

heroj Billy - NE NE se gostiti pacovima i ostalim glodarima - nemas 9 zivota kao machka :-)
:baby:

#7 Shih Tzu

Shih Tzu

Newbie

• Members
  • 100 postova

Postovano 13 April 2004 15:42

Evo sinoc nisam spavala, jer je Gizmo povracao, nikada se jos nisam susrela sa ovakvim povracanjem, sada je bijelo i pjenasto????Jutros oko 5-6 ujutru je 5 puta za redom povratio, sta bi moglo da bude????Nema nikakve druge simptome, vrlo je veseo i jede dobro...jedina stvar je to sto smo ga kastrilali prije par dana pa mora da nosi zvono oko vrata, mozda je nervozan ili nesto tako, nisam nasla nista u povracanju da mogu da kazem da je nesto pojeo pa da je od toga.

Da li se vama ovo desilo?????Mozda poslije neke operacije ili nesto tako slicno????

#8 Nensi

Nensi

Newbie

• Members
  • 26 postova

Postovano 18 April 2004 00:26

Posle operacije psima zna da bude muka, isto kao i ljudima. Nekima je muka od anestezije. Mada kazes da je on operisan pre par dana. Dejstvo anestetika i potoperativne reakcije vec su trebale da prodju.
???????? Probaj jedan dan da ga bacis na dijetu. I daj mu dosta tecnosti..male kolicine, ali cesto. Najbolje caj, ili ratsvor za rehidrataciju. Ja ovde koristim orosal za bebe, ne znam sta se u kanadi koristi.

#9 perisics

perisics

Newbie

• Members
  • 4 postova

Postovano 18 April 2004 18:49

Ja sam sa svojom sedmomesecnom zenkom shar-pai imao problem jutarnjeg povracanja i to kao nekakve zeleno-zute pjene.Ukucani ma sam zabranio davanje hrane kasno uvece i tako resio problem.

#10 Shih Tzu

Shih Tzu

Newbie

• Members
  • 100 postova

Postovano 24 April 2004 17:35

E sada me stvarno brine...ovo povracanje, Gizmo je vec 5 dana za redom preko noci povraca, i to samo neku zutu pjenu...jednom je bila i hrana u pitanju, stvar je u tome sto samo povraca preko noci ali ne i preko dana.....pa nemogu svaki dan da ga drazim na dijeti, mora nesto jesti, nazvala veterinara , on kaze da mozda pojede travu vani ili nesto tako, sto je istina, on dok izide vani da piski prva stvar koju uradi je da zgrabi komad trave i da je zvace......mozda to i jeste razlog, ali svaku noc..... to me zabrinjava.....nema proljev, dobro jede poslije toga, veseo je itd......samo sto svaku noc povraca neku zutu pjenu/vodicu........pa vise mi je i kauc sav od fleka...jutros zvala veterinara, i kao rekli mi da dodem sljedece sedmice, ali znam da ce mi isto reci, tako da necu da idem, nego su mi predlozili neku tekucinu za ljude koja se zove kaopectate, to je za tegbe sa stomakom......kao sto je nensi rekla orosal da koristi, i gizmo nejede kasno uvecer, jede oko 5-6 sati......

Pomagajte!!!!imate li kakvih predloga??

#11 Nensi

Nensi

Newbie

• Members
  • 26 postova

Postovano 24 April 2004 23:43

Draga Dijana!!!
Pokusaj Gizmu promeniti ishranu! Ne znam cime ga hranis, ali vrlo je verovatno da pas ima pojacanu zeludacnu kiselinu, zbog koje vrlo verovatno svako vece jede travu. Pokusaj da mu kuvas meso i mrkvicu (nezacinjeno). Takodje mu nemoj dozvoljavati da se prejeda. Cak pokusaj da mu das tako blagu hranu vise puta na dan male kolicine. Da jedno vreme stalno ima nesto malo da vari, a da ne preopterecuje zeludac, niti da se deblja.
Nisam neki strucnjak veterine, ali sam vec imala kojekakva iskustva sa povracanjem (od plastike do prejedanja i kojekakvih viroza).
Ako mu i nadalje ne bude dobro, svakako ti savetujem da odete kod veterinara te da insistiras na ultrazvuku jednjaka i zeluca. Mozda mu se nesto zaglavilo, sto ga iritira, te pokusava da izbaci a ne moze.
U svakom slucaju drzim vam palceve da sve prodje kako treba!!!

#12 Shih Tzu

Shih Tzu

Newbie

• Members
  • 100 postova

Postovano 25 April 2004 01:08

Nemogu da mu promjenim hranu jer je on alergican na nesto i upravo sada po savjetu dermatologa on je na strogoj dijeti i jede Eakunuba Dietery food (neznam jesam li dobro napisala), uglavnom mjenjanje hrane za sada nije moguce jer jos dvije sedmice pa je proslo 8 sedmica od kada je na dijeti tako da mozemo da ustanovimo da li je hrana u pitanju ili ne......ali od kada povraca ja mu jesam smanjila kolicinu hrane koju jede.....jer sam i ja mislila da se prejede. Hvala ti puno na savjetima, naravno ako nastavi da povraca ja ga vodim veterinaru.......

#13 AZTECY

AZTECY

Newbie

• Members
  • 115 postova

Postovano 25 April 2004 17:37

Shih tzu, ako dobijes ovu poruku, pogledaj na astrolook. tamo sam napisao neku rec...hm...nikad se nisam uspeo snaci sa ovim prokletim kompjuterima ;)

#14 Buck

Buck

Newbie

• Members
  • 65 postova

Postovano 28 January 2005 11:16

Imam petomesecnu zenku americkog buldoga. Do sinoc je sve bilo u redu, a onda je pocela da povraca (belicasto-zuckast iscedak bez tragova hrane). Pas je izrazito "jesan", ima tri obroka dnevno (Friskies, Purina, + kuvano: pirinac, testenine,povrce, pseci parizer ...). Vakcinisana je i revakcinisana protiv stenecaka (distemper). Stolica je u redu, nema proliv. Medjutim, nevesela je, mase repom, ali nije to ono pravo!
Vetrerinaru mi se ne vodi, cast izuzecima, ali u vecinu poverenja nemam.
Jedinio sumnjam na veliki ukrasni panj u sobi koji ona koristi kao "glodalicu". Medjutim, u onome sto povrati ne primecujem opiljke drveta.
Ima li, molim vas, neko ideju sta bi moglo biti i sta bih mogao da joj dam pre nego sto, eventualno, odem do veterinara?
Trenutno odbija hranu, nos joj je normalno vlazan i nema nikakvog iscedka iz ociju.

#15 nana

nana

Newbie

• Members
  • 91 postova

Postovano 28 January 2005 11:29

Iz nekog licnog iskustva sa moje dve keruse, rekla bih da je upala grla cemu u prilog idu ide sneg i niske temperature poslednjih dana. Iako nemas poverenja u veterinare, nemoj je leciti sam, iz prostog razloga sto humani lekovi kod tih stvari slabo pomazu. Pas mora da prima terapiju i nju moze da da jedino veterinar. Probaj da zoves veterinarsku kliniku "Lazarevic" 2712-385 ili 063/216-663. Boza, vlasnik klinike je odlican veterinar koji godinama leci moje pse. Dolaze i u "kucne vizite". Ako se koliko-toliko razumes u anatomiju psa, probaj da joj pritisnes nerve na zadnjim nogama (unutrasnja strana butine pri vrhu). Ako zacvili, onda je to to. A probaj i da joj pri jacem svetlu pogledas grlo. Ako je crveno ili puno pene, u pitanju je upala grla. Ne brini, to se lako leci. Potrebno ti je samo malo strpljenja i para. Srecno!!!!

#16 Guest_kazak_*

Guest_kazak_*
  • Guests

Postovano 28 January 2005 12:01

Vetrerinaru mi se ne vodi, cast izuzecima, ali u vecinu poverenja nemam.

Veruj mi da vecina od nas ovde ima slicno misljenje ali stvarno ne mozes sam leciti pas. Lekovi za pse su potpuno drugaciji nego ljudski...

eventualno, odem do veterinara?

nemoj ''eventualno'', vec vodi psa pod HITNO. Za tvoje nepoverenje prema veterinarima resenje je da pitas 2-3 za misljenje a NIKAKO nije resenje da psa ne vodis kod veterinara uopste....
Pas vec ima simptom koji jako brine- voli da jede a sad odbija hranu- to uopste nije bezazlen simptom , to je uvek znak pas uveliko nije dobro... zatim pas je neveseo, ni to nije bezazleno, jer ga sigurno nesto boli... mozda ima i povisenu temperaturu bez obzira sto ti se cini da je njuskica vlazna...
Moguce je da je upala grla, krajnici, sa uvecanim linfnim zlezdama. Ali to mora veterinar da kaze, a ne bilo ko od nas na ovom sajtu...
Nemoj pustiti da ti pas pati i da se nesto iskomplikuje zato sto se tebi ne ide kod veterinara !

#17 nana

nana

Newbie

• Members
  • 91 postova

Postovano 28 January 2005 12:28

vodi psa pod HITNO

Slazem se. Krajnji simptom kada vlasnik primeti da sa psom nesto nije u redu je odbijanje hrane. Zovi veterinara i srecno!

#18 nikolicabg

nikolicabg

Newbie

• Members
  • 71 postova

Postovano 28 January 2005 16:06

Apsolutno...sa svima se ovde slazem! Pravac cika doca koji oma da vidi sta je i da Da terapiju.
Srecno.

#19 nikolicabg

nikolicabg

Newbie

• Members
  • 71 postova

Postovano 28 January 2005 16:11

e da i jos nestoo....objasni ono Friskis, purina??
Jel to dajes dve vrste hrane od purine i friskisa ili si mislio Purina Friskis posto se tako sada zovu? Jer ne bi valjalo da dajes 2 razlicite vrste granula. To sada nije tema ali mi je zapalo za oko

#20 Buck

Buck

Newbie

• Members
  • 65 postova

Postovano 28 January 2005 16:46

Hvala svima na savetu. Naravno, vodio sam je kod cika dr-a. Nema nikakvih vidljivih razloga za povracanje; ne reguje na palpaciju (nije bolna), malo joj je uvecan levi krajnik. Dobila je injekciju protiv povracanja i da joj ne dajem nista do sutra ujutru do 10h.
NikoliceBg, dobro si primetio: u pitanju su bile dve razlicite vrste hrane (trenutno nije bila dovoljna kolicina prvobirane).
Nadam se da nije nesto ozbiljno u pitanju. Sta drugo mogu!