NLT-Zlaja-VP

najbolji cuvari od vuka

1536 posts in this topic

najaci pas vam je Turski Kangal ima muda celicna to vam je najaci pas na svjetu ima ugriz 700 i nesto kila ima video gdje ga porede slavom sto se tice ugriza .VUK je slican psu ima guscu dlaku i duzi rep vecinom zivi u planinskim predjelima i nanosi stetu ljudima koji se nalaze na planini .ja bih vam preporucio tog psa gledao sam borbe uzivo svakakvih pasa ali sa njim nemoze se ni jedan pas borit ja imam mjesanca Tornjak i Bernardinac hrabar pas al kangal nemoze ni jedan pas sa njim a ni vuk .

Zdravo. Vidim da raspravljate se o tome ko je jaci Vuk ili Pas .Vuk je divlja zivotinja veoma slicna psu ima guscu dlak duzi rep i zivi vecinom u planinskim djelovima gdje se nalaze ovce i prave pastirima velike stete.Kazete nijedan pas ne moze ubit vuka ,moze kako nemoze Turski Kangal je najaci pas na svjetu ima snimak gdje istrazuju ugrize kod pasa .turskog kangala na snimku porede sa lavom jel ima ugriz kao lav 700 i nesto kila nijedan pas se ne moze boriti sa njim a ni vuk gledao sam borbe uzivo gdje se bore i pas sa psom i psi sa vukom znaci nema sanse turski kangal je najaci pas najhrabrij i najposlusniji pas. Ja govorim to zato sto u mn komsija ima turskog kangala platio ga 5000km stene .mozda nece neki vjerovati nisam ni ja al kad mi je pokazao covjeka od kojeg je uzo i ja ga pitao covjeka tog sto ga je prodao kaze stene je skupo a zasto znali ko ?.ni ja nisam mogao da vjerujem ali uvjerio sam se.Ja imam krizanog psa Tornjak I Bernardinac lijep pas hrabar da imam kuju kakvu da ga parim sa njom steta da propadne ovakva pasmina.

Nisam stručnjak, pa sam pretražila (google-ovanje nije greh!) lol

Turski kangal:

"Odrastao mužjak je visok 75 cm do u predjelu ramena, a dostigne težinu i do 60 kg."

To je ogromno!

Ima li ga neko u dvorištu?!

Prijatelju,sada ti govoris neke bajke.Ja stvarno ne znam kakve si ti vukove vidjao po planinama.Evo bas sam pogledao sada sliku ovih tvojih kavkazaca,kao prvo pas koji bi mogao da se suprostavi vuku mora da ima radnu kondiciju kao cobanski pas,znaci do 45-50 kg,a ne kao tvoj od 70.!Da otera vuka moze od deset pasa jedan,da se suprostavi vuku i izadje mu na crtu isto moze jedan,a da udavi vuka ne moze ni jedan.

Ni jedan pas od pomenutih ne moze da se nosi sa vukom ni 2.minuta,ne bih da postavljam slike kako izgleda pas kada ga scepa vuk,ne dao Bog nikome da to vidi.

ovaj pas o 70.kg je u vrhunskoj kondiciji,preskaće ograde od 2.metra i brz je kao metak a kao što vidiš nema grama sala na njemu,ja sam gledao borbe pasa i vukova, viđao sam kako pas udavi tj.ubije vuka...znam sad dosta pasa koji su imali okršaje sa vukom i to ne jedan i ne dva nego više.......vukovi su se namnožili radi zabrane izlova ali dobrom kavkascu vuk ne može ništa ( dobro stavit ogrlicu sa šiljcima oko vrata i tad sigurno nemaš brige)....inače nemam se namjeru prepirati po forumu ja sam svoje rekao ko ne vjeruje nek se kladi.......lijep pozdrav

Prijatelju,sada ti govoris neke bajke.Ja stvarno ne znam kakve si ti vukove vidjao po planinama.Evo bas sam pogledao sada sliku ovih tvojih kavkazaca,kao prvo pas koji bi mogao da se suprostavi vuku mora da ima radnu kondiciju kao cobanski pas,znaci do 45-50 kg,a ne kao tvoj od 70.!Da otera vuka moze od deset pasa jedan,da se suprostavi vuku i izadje mu na crtu isto moze jedan,a da udavi vuka ne moze ni jedan.

Ni jedan pas od pomenutih ne moze da se nosi sa vukom ni 2.minuta,ne bih da postavljam slike kako izgleda pas kada ga scepa vuk,ne dao Bog nikome da to vidi.

ovaj pas o 70.kg je u vrhunskoj kondiciji,preskaće ograde od 2.metra i brz je kao metak a kao što vidiš nema grama sala na njemu,ja sam gledao borbe pasa i vukova, viđao sam kako pas udavi tj.ubije vuka...znam sad dosta pasa koji su imali okršaje sa vukom i to ne jedan i ne dva nego više.......vukovi su se namnožili radi zabrane izlova ali dobrom kavkascu vuk ne može ništa ( dobro stavit ogrlicu sa šiljcima oko vrata i tad sigurno nemaš brige)....inače nemam se namjeru prepirati po forumu ja sam svoje rekao ko ne vjeruje nek se kladi.......lijep pozdrav

prijatelju ja ti vjerujem na svaku rijec..jer kavkavski ovcar je golem pas s snaznim celjusti i ako je dobro odhranjen i njegovan ima veliku snagu u predjelu vrata znaci nije ga lako zasukat.a to da davi vuka pa zasto da ne.. jer gledao sam svojim ocima kad su vukovi napali stado odvojili jednu ovcu i scepali u pitanju su bila 3  vuka medutim  turski kangal je bio u blizini dok je dotrcao razbacao ih je ko odrezak 2 su pobjegla odmah 3 vuk je imao samo sansu da se brani i to je izgledalo uhvati otresi uhvati otresi :D na kraju kod mrtvog vuka je bila slomljena lubanja glave boze sacuvaj!!! koliki je to pritisak celjusti.inace pas je star 4 godine i tezak 83 kg.

Turski kangal:

"Odrastao mužjak je visok 75 cm do u predjelu ramena, a dostigne težinu i do 60 kg."

To je ogromno!

Turski kangal:

To je ogromno!

Naravno Kangal ima svoje mjesto u kinologiji kao superpas , medjutim obratite paznju i na Azijata (srenje azijski ovcar) , to je takodje jedan monstum od psa , u mnogim slucajevima i veci od kangala , cuvar od vukova , hrabar , teritorijalan , i jedna od najstarijih pasmina.

Njegovo velicanstvo Azijat :

297503.jpg

Negde sam citao za izvorne SAO,da ih ljudi iz Jermenije,Irana,nekih delova Rusije te pse hrane do oko 2 god. takoreci na korici hleba,i oni su od stenaca uz ovce.Biraju najjace stene,zatim ga vode na testove karaktera itd...Posle 2 god. psi se pustaju u planinu,i niko vise ne vodi racuna o njima,tj sami se hrane...Desi se da se ti psi upare sa vukom,oni uzmu jedno ili dva steneta koja prezive surovu klimu,uce ih da cuvaju ovce i pare sa svojim najboljim psima.Sto se tice najboljeg cuvara,po meni su to izvorni Tornjaci,Sarci,izvorni Azijati,zanimljive su i mesavine tih rasa,znaci svi psi sa genima Silvana.Pozdrav :D

Ljudi da se ne zavaravamo ni jedan pas ne moze ubiti vuka.Vuk je zivotinja koja je 1000 puta lukavija od psa brza i zilavija (divlja) moguce je da neke vrste pasa na trenutak obre vuka npr sarplaninac tornjak itd ali da udavi vuka ponovljam NE MOGUCE !!!!!!

jedan odrastao vuk-iskusan tri psa zakolje kao jaganjce sem toga retko koji pas ima srce da stane na crtu vuku i to jednom a kamoli kad dodje copor.U ostalom dobar pas ni ne treba da ubije vuka vec da upozori pastira na nadolazecu opsanost u slucaju krajnje nuzde da ga zadrzi pod svaku cenu dalje od ovaca dok pastir ne ode u kucu po pusku i ako je lov vukova vecim delom godine zabranjen kada ti vuk napadne stado bez razmisljanja treba pucati u njega.Znam coveka kom su vukovi za njoc zaklali 7 sarplaninaca a da on to nije ni cuo 

Planinski vuk......Karakter pastirskih pasa od Avganistana do Spanije je slican ,anotomija tih pasa je bliska ,Da se pastirac koristi kao alarmni pas nije tacno ,pastirac je cuvar .Pastirski psi se mogu u svim pastirskim pasminama suprostaviti vuku a to se ne posmatra iskljucivo kao borba.

19 hours ago, Red Nousse said:

Planinski vuk......Karakter pastirskih pasa od Avganistana do Spanije je slican ,anotomija tih pasa je bliska ,Da se pastirac koristi kao alarmni pas nije tacno ,pastirac je cuvar .Pastirski psi se mogu u svim pastirskim pasminama suprostaviti vuku a to se ne posmatra iskljucivo kao borba.

Red Nousse ,kako ne razumes da nije u  pitanju samo masa ili snaga u pitanju je lukavost brzina krvolocnost,jesi ti nekad uzivo video vuka ali ne onog iz zooloskog vrta nego pravog vuka,ja sam ga video na Kopaoniku i to je ogromna zver a kamoli jos oni vukovi koji zive po Sibiru i ostalim ledenim predelima, ne postoji pas koji ce 1 na 1 da ubije vuka, i da ga obori vuk ce ga zaklati kao stene. Pricao mi covek otac mu gaji ovce na nekoj planini u Srbiji ne mogu tacno da se setim pa ne bih da lupam njegov Sarlaninac saterao u cosak vuka i poceo da ga cepa on se ponadao , da ce da udavi vuka  vuka kad  se sar planinac vratio do gazde kaze samo se opruzio na zemlju,a krv mu lije  iz vrata tako da pas jedino moze da pobedi vuka eventualno sa nekom ogrilom sa siljcima inace ja cisto sumnjam mozda i gresim 

Edited by Planinski vuk

Sve to je u redu ali ,da li je vuk u prednosti nad  psom jeste u smislu fizickih prefomansi jeste ali vuk nije borac, izbegava borbu i nije bas tako da tako lako likvidira karakretnog pastirca.