Buco

Vojvodanski pulin

Koliko ste upoznati s ovom pasminom  

350 members have voted

1. 1. Koliko ste upoznati s ovom pasminom

• Nikad cuo
      41
    • Cuo sam iz prica stocara i seljaka
      46
    • Ovdje sam po prvi puta cuo o njoj
      28
    • Cuo sam i prije o njoj ali nisam bio zainteresiran
      74
    • Nadam se da nece biti još jedna promašena i zaboravljena pasmina
      174

Recommended Posts

Sorry, kad sam odgovarao, odgovarao sam na oba posta iza mene odjednom. Tako sam obuhvatio i stepskog vuka i legia a tko se gdje prepoznaje - njegova stvar!

Ja sam prodao, poklonio ili šta već, dovoljnom pasa da mogu govoriti ono što sam rekao! Očito niste dovoljno upućeni

ps. pitajte Uroševića i slične šta misle o tome - ali iskreno, ja nemam ništa protiv da se u 15 država ima isti pas.

ps.

Da je SOP u 15 država oko vas SOP, šta bi Vi rekli?

Nacionalistički?

Kinološki?

rasistički?

regionalistički?

Ne bi ni A rekli osim nacionalistički, a to nije dobro! NE, nikako

Ja sam govorio da razlike moraju biti izražene a to danas nije. HO je prva pasmina s najvećom povješću (neću Vam ovdje govoriti o današnjem podneblju pulina gdje je to prije spadalo - valjda se zna) a niti mudi nema neku povjest - niti kinološku obrađivanost a za pulina da negovorim!

PONAVLJAM: PULIN MORA IMATI DALEKO VEĆU RAZLIČITOST OD HRVATSKOG OVČARA I MUDIJA DA BI BIO PRIZNAT KAO PASMINA! Svakako da ni MEOE kao ni HKS neće dati podršku takvim varijetetima što on jest u punom smislu riječi, mudia ili hrvatskog ovčara, sasvim nebitno

Zar to nije dovoljno?

Ako to ovo moje nije dovoljno, ja više ni A na tvoje pisanje neću reći - dok ne shvatiš neke stvari

Ovde pisete kao da mislite da postoje tri rase a govorie kako je to sve jedan pas :?: :|

Buco, biće još slika iz te serije, a za sada evo fotki radnih pasa od prošle godine. To su psi iz Perleza, mesta nadomak Zrenjanina, a nažalost tamo stigoh predveče pa su fotografije malo mutne. Dva psa sa prvih fotki su mladi mužjak i ženka, i oni su u selu čekali povratak krava sa paše, dok su sa stadom bila dva odrasla psa. Psi su prema meni bili jako rezervisani, a meštani su me, zbog neskrivenog entuzijazma, gledali kao da sam pala sa marsa. :)

Perlez-1.jpg

Perlez-2.jpg

Perlez-4.jpg

Perlez-6.jpg

Perlez-5.jpg

perlez-9.jpg

Perlez-7.jpg

Perlez-8.jpg

Ovaj je malo previše dlakav po glavi
Buco, ne bih da zvučim zajedljivo, ali...je l' ti samo dlaku na psu vidiš? :)

Dosta je pasa postavljeno, koji se među sobom prilično razlikuju, što po građi, što po dlaci i odlakanosti, po veličini, pa i po tipu. Zanima me šta misliš o postavljenim psima generalno, pored detalja tipa "previše dlakav po glavi" i "da ima bolju dlaku...". :) :wink:

Pozdrav tebi Dominiče!

I ja sam objašnjavao da je vrlo mala razlika, ustvari je nema, između mudia i hrvatskog ovčara pa je glupost, što je i sam Urošević rekao u svom intervjuu u MOJ PAS (ne HKS-ov MOJ PAS) stvarati još jednu pasminu uz ove dvije. Ali ako je tako a tako je, neka stvaraju.

U Hrvatskoj je DNA analiza krenula i bit će vrlo zanimljivo kad se vide rezultati analize a kad to isto krene u Mađarskoj i Vojvodini vidjet će se da je to sve hrvatski ovčar s varijetetima. Zašto baš HO? Zato jer je to najstarija takva pasmina a ovo su sve njihove jako slične varijacije. Mudi se možda malo odmakao bojom ali sve ostalo je isto.

Ej Buco uspio si da me nasmejes, kako god ti samo po tvome HO, e pa da ti batica kaze: pulin je broj jedan, a ostali su kopije, covece sve je to politika, radi se o istom psu i kao sto neko rece, najpostenije bi bilo da se pas i zove "PANONSKI OVCARKI PAS" dok je sve ostalo cista politika, pa zbog te politike izginuise ljudi bre.....i ajd da ti kazem najvecu razliku:

svi ti HO sa rodovnikom su sada izlozbeni psi, dok je PULIN i dalje aktvan radni pas

Još fotki, preuzetih sa sajta BalkanPhotoContest.

Link, original fotka.

188067.jpg

Link, original fotka.

189147.jpg

Link, original fotka.

172684.jpg

Link, original fotka.

167556.jpg

Link, original fotka.

169247.jpg

Link, original fotka.

165944.jpg

Link, original fotka.

173814.jpg

Link, original fotka.

175085.jpg

"Keruša"

Keruša (Beli Pulin) snimljena na salašu u Vincaidu kod Kikinde, 18.06.2008. god.

Link, original fotka.

126607.jpg

"Buri, buri, buri, ..."

Novo Miloševo, 02.10.2008.

Link, original fotka.

162999.jpg

"Friško Mleko"

Perlez, 21.08.2007. god.

Link, original fotka.

166223.jpg

"Tri kere i..."

Novo Miloševo 11.08.2007.

Link, original fotka.

93280-1.jpg

"Dve kere i..."

Novo Miloševo, 03.08.2006.

Link, original fotka.

105408.jpg

Za kraj, vojvođanska idila :) (link)

186870.jpg

Keruša"

Keruša (Beli Pulin) snimljena na salašu u Vincaidu kod Kikinde, 18.06.2008. god.

Link, original fotka.

Slika

"Buri, buri, buri, ..."

Novo Miloševo, 02.10.2008.

Link, original fotka.

Bravo, zamisli Vincaid je u Banatu, kao i Novo Milosevo, jedno je od mene udaljeno 5 km a drugo 14, ovo ja pravi pravcati BANATSKI PULIN

mozete li mi reci kod koga je fotografisan beli pulin na Vincaidu i dan nakon toga cete imati gomilu slika, nece mi biti tesko da "skoknem i snimim to, kako slike tako i video

Bravo, zamisli Vincaid je u Banatu, kao i Novo Milosevo, jedno je od mene udaljeno 5 km a drugo 14, ovo ja pravi pravcati BANATSKI PULIN

Onda izadje da si ti iz Basaid-a...Znam da je nekada kod Grosin G.... bilo pulina,belih pulina. :wink:

Onda izadje da si ti iz Basaid-a...Znam da je nekada kod Grosin G.... bilo pulina,belih pulina. :wink:

Grošini nikada nisu imali puline, upravo sam pricao sa G. verovatno si ga zamenio sa nekim, ali zato Jankov Radovan ima 5 belih pulina i svi su u radu,

takodje sam malo pre pričao sa njim i dogovorio slikanje, tako da za sledeći vikend očekujem da će biti i slike i video klipovi postavljeni na forumu.Inače je dogovor da bude i nekih snimaka sa terena, pa da se može pogledati i kako oni rade....

Grošini nikada nisu imali puline, upravo sam pricao sa G. verovatno si ga zamenio sa nekim, ali zato Jankov Radovan ima 5 belih pulina i svi su u radu,

takodje sam malo pre pričao sa njim i dogovorio slikanje, tako da za sledeći vikend očekujem da će biti i slike i video klipovi postavljeni na forumu.Inače je dogovor da bude i nekih snimaka sa terena, pa da se može pogledati i kako oni rade....

Moguce da sam pogresio,takve sam informacije dobio od jednog tvog zemljaka. No ne bitno,bitno je da ih ima.

Ako vec ides na teren da slikas/snimas, odes malo na stranu,put prema "Poletu"...negde na pola puta od prilike ima se sta videti i snimiti.Lepo i radno. :wink:

Ovaj je malo previše dlakav po glavi
Buco, ne bih da zvučim zajedljivo, ali...je l' ti samo dlaku na psu vidiš? :)

Dosta je pasa postavljeno, koji se među sobom prilično razlikuju, što po građi, što po dlaci i odlakanosti, po veličini, pa i po tipu. Zanima me šta misliš o postavljenim psima generalno, pored detalja tipa "previše dlakav po glavi" i "da ima bolju dlaku...". :) :wink:

Ako govorimo o pulinu, govorimo o tipu psa koji boravi na terenu Vojvodine s određenim standardnim karakteristikama. Sad se proširio dalje i razvija se.

Ono što standard kaže za pulina je to da nema dužu dlaku po obrazima, mosniku i donjoj vilici. O tome sam pisao da mu je malo duža dlaka.

Što se tiče onog mog pisanja za psa koji ima bricastiju dlaku (kraću od uobičajene) ali dobro odlakan (samo kraće) i dalje stojim.

Što se tiče drugih komentara oko pasmine i drugog komentara oko politike i onog ginjenja - neželim ulaziti u takve rasprave. Mislim da smo to završili, barem s naše strane!

ps. neznam zašto ako netko nije iz Srbije a piše neku kritiku o pasmini, odmah nevalja, odma se politika veže i ono sve loše što ide uz to, nije mi bila namjera nikoga i ništa sprdati. Vi tumačite šta i kako hoćete

Moguce da sam pogresio,takve sam informacije dobio od jednog tvog zemljaka. No ne bitno,bitno je da ih ima.

Ako vec ides na teren da slikas/snimas, odes malo na stranu,put prema "Poletu"...negde na pola puta od prilike ima se sta videti i snimiti.Lepo i radno. :wink:

Deki , ne da ih ima, nego ih stvarno ima, poslusacu tvoj predlog, bas u tom pravcu ima nekoliko salasa za koje znam da se bave ovcama i kravama i konjima, pa ce biti i slika i snimaka, a nije mi problem 'prosetati" i kroz Basaid, Vincaid i Novo Milosevo, sve mi je to na dohvat ruke, kao sto znas...tako da ce biti svega

Što se tiče drugih komentara oko pasmine i drugog komentara oko politike i onog ginjenja - neželim ulaziti u takve rasprave. Mislim da smo to završili, barem s naše strane!

Nisam imao nameru da ikoga isprovociram, a pogotovu ne tebe! Hvala ti sto si pokrenuo temu o ovim prelepim psima!

Ako govorimo o pulinu, govorimo o tipu psa koji boravi na terenu Vojvodine s određenim standardnim karakteristikama. Sad se proširio dalje i razvija se.

Ono što standard kaže za pulina je to da nema dužu dlaku po obrazima, mosniku i donjoj vilici. O tome sam pisao da mu je malo duža dlaka.

Što se tiče onog mog pisanja za psa koji ima bricastiju dlaku (kraću od uobičajene) ali dobro odlakan (samo kraće) i dalje stojim.

ps. neznam zašto ako netko nije iz Srbije a piše neku kritiku o pasmini, odmah nevalja, odma se politika veže i ono sve loše što ide uz to, nije mi bila namjera nikoga i ništa sprdati. Vi tumačite šta i kako hoćete

Buco, očigledno je došlo do neke zabune. :) Ne znam ko je to "sa vaše strane" niti koliko ljudi stoji iza nadimka Buco na ovom forumu, ali moje pitanje se ni u jednom trenutku nije ticalo ničega osim samih pasa. Dakle, mene, lično i personalno, zanima tvoje ili vaše mišljenje o psima postavljenim na fotografijama. Tipski, funkcionalno, sve, uključujući i mišljenje o toj "famoznoj" dlaci. :) Vidim da je sa te strane znanje poprilično, a što ga ne podeliti i pripližiti ove pse ljudima.

mozete li mi reci kod koga je fotografisan beli pulin na Vincaidu i dan nakon toga cete imati gomilu slika, nece mi biti tesko da "skoknem i snimim to, kako slike tako i video

Axo, fotografije nisam ja pravila već ih samo povezala sa drugog sajta. Ako te interesuje, mogu pitati kod koga su nastale. A što se mene tiče, skači i slikaj šta stigneš i hvataj informacije o tim psima. Rekoh Dejanu, čim me popuste obaveze, ete mene gore. :)