Sign in to follow this  
Followers 0
Gost yeke

Rhodesian Ridgeback

136 posts in this topic

Jako lepi psi.Moj drugar ima jednog,ali nisam siguran da oni umeju sa njim.

Pas od drugara je jako pametan,ali i tvrdoglav.Kada nekim postupkom naljuti vlasnike,znaju ga izbaciti iz kuće,u avliju.Ako zaborave da zaključaju vrata,pas sam udje unutra,a ako su vrata zaključana,tada šapom pritiska zvono!!!Kada mi je drugar to prvi put ispričao,nisam mu verovao.Kasnije sam imao sreću da to i sam vidim dva puta,dok sam sedeo kod druga u kući!!!Kakav ludak!

odakle ste? kojeg je porekla Boni?

Pozdrav,

Iz Bihaća se javljam.Boni je  od Marka Živkovića iz Kragujevca.

Ne cudi se sto niko ne odgovara na tvoje pitanje, ja sam se bas raspitivao  ali izgleda da ih u Srbiji niko ne koristi za lov, jer su poprilicno retka, samim tim i skupa rasa, pa se uglavnom ne uzimaju za tu namenu.

A i poprilicno su veliki psi, pa lovci vise gledaju da uzmu neku manju pasminu koja moze da se provuce/zavuce kros nepristupacan teren za plenom, sto Ridzbeku bas i nije u karakteru.

To je vise pas da ti pravi drustvo dok dzogiras/vozis bajs i tu ce te pratiti kilometrima ;)

Iako je prošlo dosta od poslednjeg posta da probam ja da odgovorim. Smatram da je osnovna stvar u retkosti rase. Čini mi se da će bože zdravlja popularizacijom i ovo da dođe na svoje mesto. Razgovarajući sa lovcima saznao sam da se samo na dve lokacije u Srbiji koriste za lov na divlje svinje. E sad da li je to čistokrvni ridžbek to ne znam. Druga konstatacija mislim da nije tačna jer gde ćeš više prepreka nego u afričkom bušu (grmlju). Lično smatram da bi bilo dobro kada bi se RR "izvukao" iz dogme lepog, atletskog psa za porodicu i džoging i uveo bar delom u radne vode. To čak ne moram da bude klasičan lov već takmičenja u praćenju traga, itd...ali za to nas treba dosta.

Poz

Pozdrav svima!

S obzirom da sam potpuno nov na forumu i da nigde nista nisam pisao, a i vidim da ovde nista nije dugo pisano, prvi post cu ostaviti bas ovde! :D

Predstavljam vam Kali, "zver" iz BGa sa Zvezdare staru 10 meseci. Ostenjenu 23.9.2016. Za razliku od vecine RR koje srecem po gradu, moja gospodjica ije iz zoo vrta, ali vuce korene odatle. tj jedna zenka joj se ponavlja na dva, tri mesta u rodovniku, i saznao sam da je abs ona iz zoo vrta. Nadam se da to mesanje u srodstvu nije ucinilo neku stetu njo, i dacu sve od sebe da kad je budem pario ne napravim istu gresku, tj da se potrudim da joj nadjem muzjaka sa kojim nije u srodstvu!

388e1ed8-7466-4f76-9b79-db675b38a6b4-min.jpg