Skoči na sadržaj

Fotografija

Ceskanje, grickanje i skidanje dlake

• Molimo prijavite se kako bi odgovorili
26 odgovora na ovu temu

#1 dexakiller

dexakiller

Newbie

• Members
  • 48 postova

Postovano 13 March 2010 06:59

Imam bobteila koji vec dve nedelje se ceska i gricka u istim delovima tela. Intenzivno je do te mere da je dlaka na tim delovima tela proredjena do te mere da je skoro nema vise. Ceska se u predelu iza prednjih nogu gde se ulivaju noge u telo.Samo tu iza nogu, a gricka se izmedju zadnjih nogu i dok to radi kao da hrce.Mislio sam da je od buva ali sam kupio zastitu Bayerovu Klitrix i to nije prestalo.Molim vas za vase misljenje.HvaLLLA!!!!!!!!

#2 Jelena75

Jelena75

Newbie

• Members
  • 116 postova

Postovano 13 March 2010 08:29

Verovatno su mu se napunile analne vrecice. Odvedi ga kod veterinara on ce mu ih isprazniti ako je to u pitanju . Nisi napisao ima li kakvih promena na kozi na tom delu. U svakom slucaju vet ce ti prilikom pregleda psa najbolje reci sta je u pitanju.

#3 dexakiller

dexakiller

Newbie

• Members
  • 48 postova

Postovano 13 March 2010 09:05

Bobteil je devojcica.Ja na tom delu gde se ceska nisam primetio nikakve promene na kozi.Sve mi izgleda super.Pas nije kupan 1.5 mesec

#4 Jelena75

Jelena75

Newbie

• Members
  • 116 postova

Postovano 13 March 2010 10:10

Kakav joj je izmet? Ako je redji onda se sadrzaj iz analnih vrecica ne moze prirodno isprazniti, a mogu biti uzrok i unutrasnji paraziti ako nije skoro dobijala preparate za ciscenje. Opet kazem najmerodavniji je pregled veterinara, jedino tako mozes sigurno znati sta je problem.

#5 borkovet

borkovet

Newbie

• Members
  • 43 postova

Postovano 13 March 2010 19:16

najbolje odvedi kod veterinara da pogleda gde se češe, ako treba da uradi apr analiza i da proveri paraanalne vrećice.

#6 dexakiller

dexakiller

Newbie

• Members
  • 48 postova

Postovano 16 March 2010 23:06

Hvala vam na savetima!!!!Odveli smo kod veterinara, cim je pogledao gde se ceska odmah smo videli buvu i zakljucili da je od toga.Analne vrecice su bile pune i njih smo istiskali.Naprskali smo joj dlaku, box i sobu sa neostamosanom, vec ima bayerovu klitrix ogrlicu, i opet isto.Mozda se samo manje bar mi se cini ceska.Ali i dalje to radi nikako da prestane.Iskreno neznam sta vise da mislim i sta da radim!!!Poludecu!!!!!!!!!111

#7 JMaja

JMaja

Hero Member

• BK Veterinar
  • 2841 postova

Postovano 16 March 2010 23:12

Treba vremena da pas prestane sa cesanjem jer je vec "izujedan" od strane buvica koje su bile na njemu. Moras joj dati vremena. Drugo, bobtail ima prilicno dugo i gusto krzno pa je jako tesko istrebiti buve iz njega. Psa moras celog natopiti rastvorom Neostomosana (pazi da ne udje u oci, nos ili usta), tacnije koza mora biti mokra. Gde god da ostane suvo tu buve prezivljavaju. Posle natapanja psa ostavis da se osusi bez ispiranja.
Bice to jako teska borba, ali moras biti uporan. Buve su jako nezgodni protivnici.

#8 IVANSEIZ

IVANSEIZ

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 170 postova

Postovano 16 March 2010 23:36

Stavi joj frontline kapi na greben !!!!! :wink: :wink: :wink:

#9 Jelena75

Jelena75

Newbie

• Members
  • 116 postova

Postovano 17 March 2010 08:44

Drugo, bobtail ima prilicno dugo i gusto krzno pa je jako tesko istrebiti buve iz njega. Psa moras celog natopiti rastvorom Neostomosana (pazi da ne udje u oci, nos ili usta), tacnije koza mora biti mokra.

Ja sam isto imala taj problem u pocetku a sad to odradim ovako - prvo psa u kadi dooobro nakvasim samo vodom da bude skroz mokar pa tek onda ga polivam rastvorom Neostomosana. E sad moj pas je mali pa moze da stane u onu veliku plasticnu vanglu (kadicu) i u njoj je kad ga posipam pa rastvor ponovo pokupim plasticnom casom i jos ga iskoristim na nekim mestima gde nisam sigurna da je stigao do koze.

#10 borkovet

borkovet

Newbie

• Members
  • 43 postova

Postovano 17 March 2010 09:17

Ime jedan relativno novi preparat na tržištu, zove se Advantix. Jako je dobar, Bayerov proizvod, isto se stavlja ko Frontline, bolje deluje provereno, ali mora da se stavlja na mesec dana, a košta kao Frontline.

#11 dexakiller

dexakiller

Newbie

• Members
  • 48 postova

Postovano 17 March 2010 11:34

Neznam sta da vam kazem.Mislim da bi mnogo bilo i pored neostomosana i BAYEROVE Kiltrix ogrlice da stavljam i frontline ili adventix.Psa cu da pretvorim u sundjer a nedaj boze da izazovem alergiju.Bobteil iz komsliku takodje je imao ove simptome i kako je istiskali zlezdu sve se vratilo na staro.Bas sam ja pokrenuo tu temu za razgovor jer sam primetio da na istim mestima nedostaje dlaka kao i mojom kuji.Ali kod mene bez resenja.Mozda treba odredjeno vreme da prodje od drenaze? U mom slucaju je proslo 4 dana i sve je po starom.Detaljno sam je pregledao, razcesljao i nema ni jedne buve sem na 2-3 mesta malo iritirane koze, ali buve nigde. Cak joj je i dlaka svetlija skoro bela tako da bi se uocilo.Sad je pocela da se ceska iza uveta i tu sam gledao i opet nema nista.Ona se ceska ujutru posle spavanja i uvece pre nego da zaspi.Ne znam da li je moguce zbog hrane vestacke?Probacu i sa tim?Molim vaz za jos neku ideju!!!!!!!!
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!

#12 IVANSEIZ

IVANSEIZ

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 170 postova

Postovano 18 March 2010 01:50

Stavi joj samo frontline i nista vise,skini joj ogrlicu! :wink:

#13 dexakiller

dexakiller

Newbie

• Members
  • 48 postova

Postovano 18 March 2010 09:17

Vec smo stavljali frontline i imamo lose iskustvo sa njim, kao da nismo ni stavljali...

#14 Patujko

Patujko

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 1856 postova

Postovano 31 March 2010 17:56

A možda je jednostavno po sredi neka alergija? Mesta na kojima se češe su uobičajena i za reakciju na buve (što je takođe vid alergije) i za bilo čime drugim izazvanu alergiju. Ako kažeš da je koža na tim mestima suva i čista (odn. da nema vlažnih ekcema) ili otoka ili crvenila... meni to prilično liči na neku alergiju ko zna na šta, bilo an nešto što unosi kroz ishranu ili što je prisutno u okruženju. Bilo bi dobro da ako možeš odeš do ambulante za kožne bolesti na Vet. fakultetu čisto da bi na licu mesta lepo uradili bris i skratili proces odbacivanja potencijalnih uzroka.
Takođe, sad to naravno zavisi i od temperamenta psa, može da se desi, s obzirom na tod a ti se pas češe ujutru i uveče... odn. ne tokom celog dana... da uzrok bude daleko iracionalniji. :) Meni se, recimo, desilo to da mi se baš u nekom adolescentskom periodu oko godinu dana mlađa kuja bukvalno NA NERVNOJ BAZI češala non-stop!!! Ludeli smo svi sa njom. Eliminisali smo i buve i krpelje i demodikozu i uveli hipoalergogenu dijetu... i nema šta nismo sve uradili... ali bez ikakvog efekta. Na kraju smo se preselili iz 65m2 u 120m2... i ona je prvih nedelju dana po ceo dan trčala od sreće u krug kroz stan.... dok se nije smirila. Čim je prošla ta euforija... prestala je i da se češe. Šta je tada bio uzrok.... nikada nećemo znati, a meni kao jedino logično objašnjenje stoji to - NA NERVNOJ BAZI. :)

#15 MISA

MISA

Hero Member

• Members
  • 1095 postova

Postovano 31 March 2010 18:55

dexakiller!
Da se ne ponavljam i ne pisem dva puta. Idi i procitaj sve o buvama:
http://www.balkankin...1101&start=1185
Misa

#16 Berna22

Berna22

Hero Member

• Members
  • 1312 postova

Postovano 31 March 2010 19:09

Ime jedan relativno novi preparat na tržištu, zove se Advantix. Jako je dobar, Bayerov proizvod, isto se stavlja ko Frontline, bolje deluje provereno, ali mora da se stavlja na mesec dana, a košta kao Frontline.

Ne stavlja se isto kao Frontline
http://www.advantix....ion.3185.0.html

#17 majadimitrijevic

majadimitrijevic

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 602 postova

Postovano 31 March 2010 20:11

Hvala puno na savetima, kuca je sad ok. Kod veterinara su joj zlezdice istiskali, pored bayerove oglice stavili smo i frontline i sada se sve ok. Da li je bilo na nervnoj bazi ili je neka buvica grickala, samo ona zna :D
Hvala svima na dobroj volji i savetima

#18 dexakiller

dexakiller

Newbie

• Members
  • 48 postova

Postovano 01 April 2010 06:55

dzabe sve!stavili smo i frontline i dalje se isto ceska.Sve po starom je. Kod veterinara kad odem svi buve. Ali nema ih nigde. Cesto cesljam psa i nisam do sada video ni jednu buvu. Ostao sam bes resenja.

#19 majadimitrijevic

majadimitrijevic

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 602 postova

Postovano 01 April 2010 07:04

Hehehe, ocigledno da ja nisam uocila te nove momente i nastavk ceskanje :D

#20 Berna22

Berna22

Hero Member

• Members
  • 1312 postova

Postovano 01 April 2010 08:35

Je l' kod veterinara stave vlazni papiric i predju po njenoj dlaci? Buve je cesto tesko opaziti, zato se primenjuje ovaj metod i zavisno od boje na papiricu zakljuci se posredno o postojanju buva.
Ako pak nema buve, mora da je neka alergija u pitanju, nemoguce je ucestalo ceskanje i grizenje a da je ne postoji neka iritacija koze.