Petite

Izlozbeni pochetci

Recommended Posts

Evo ovako :D

Sad sam bio na Bg CACIBu, sam, bez psa, da se ja prvi upoznam sa svim sta i kako. I generalno mi je sve jasno i krenucu od sledece kinoloske sezone da vodim i nju i da je izlazem. E sad, jedino sto mi nije jasno je sledece. Koji svi psi idu, na kraju izlozbe, u izbor za najlepse pse po FCI grupama? Evo konkretno sa ridzbecima, njih je bilo 5, ako se ne varam, u razlicitim razredima, i troje mislim da su dibili neku titulu sampiona (kapiram svako u svom razredu). Ono sto mi nije jasno, jeste ko ide u uzi izbor? Jel samo najlepsi iz rase ili samo zreli sampioni? Taj deo nisam skapirao?...

Pa ako neko moze da mi objasni samo taj deo oko "prolaska dalje" sto bi se reklo :D

Evo lepo pravilnik o medjunarodnim izlozbama.  Svi odgovori su u njemu. 

http://www.cepib.org.rs/wp-content/uploads/2011/06/Pravilnik_izlozbeFCI.pdf

7. TITULE I NAGRADE CACIB: Kandidatura za Međunarodni šampionat lepote FCI­ija (Certificat d'Aptitude au Championnat International de Beauté de la FCI) Za  dodelu  CACIB‐a  u  obzir  dolaze  samo  oni  psi  koji  su  dobilu  ocenu  „odličan".  CACIB  može  da  se  dodeli  samo  ako  se  pas  o  kome  se  radi  smatra  za  vrhunski  kvalitetnog.  Dodeljivanje CACIB‐a nije automatski i obavezno vezano za dobijanje ocene  „odličan". Rezervni  CACIB  (R.CACIB)  dodeljuje  se  drugom  najboljem  psu  koji  je  dobio  ocenu  "Odličan". Dodeljivanje rezervnog CACIB‐a ipak nije obavezno.  Sudija dodeljuje CACIB i rezervne CACIB‐e na osnovu kvaliteta pasa, ne uzimajući u obzir  da  li  ti  psi  ispunjavaju  ili  ne  kriterijume  starosti  ili  upisa  u  knjige  o  poreklu  koje  je  priznao FCI.  CAC  (Kandidatura  za  nacionalni  šampionat  u  lepoti  ‐  Certificat d'Aptitude au Championnat)  je  nacionalna  nagrada  čije  dodeljivanje  zavisi  od  nacionalnih  kinološkig  organizacija. Ove  organizacije  su  dužne  da  odlučuju  kojim  će  razredima i  kojim  psima  ovaj  sertifikat  biti  dodeljen.  Dobijanje  CAC‐a  omogućuje  dobijanje  titule  nacionalnog  šampiona.  Dodeljivanje svih nagrada, uključujući i CACIB, spada u nadležnost samo jednog sudije za  svaki pol i svaku rasu. Sudija se unapred imenuje.  Pas i  keruša koji su predloženi za CACIB, najbolji mladi mužjak i najbolja mlada ženka,   pošto dobiju ocenu  "odličan" u razredu mladih, mužjak i ženka najbolji veterani, pošto  dobiju  ocenu  "odličan"  u  razredu  veterana,  konkurišu  za  titulu  Najbolji  u  rasi  (BOB  –  Best of breed).  I kada im nije dozvoljeno da konkurišu za CACIB, psi koji pripadaju rasama koje FCI nije  definitivno  priznala  (budući  da  postoji  status  rasa  koje  su  priznate  uslovno), mogu  da  dobiju titulu Najbolji u rasi (BOB – Best of breed), Najbolji u grupi (BOG – Best of group) i  Najbolji na izložbi (BIS – Best in show). 

Ocekuje se, logicno bi bilo da ko je izveo psa na izlozbu doticni procita, kada je rec o nacionalnoj izlozbi (CAC) da potrazi pravilni te konkretne zemlje o nacionalnim izlozbama. 

Za revijalni deo, BOG idu svi prisutni BOB-ovi pojedinih rasa. 

p. s. nije bitno procitati ga samo zbog toga da se zna ko ulazi u izbor za koju titulu i posle revijalni deo, jer te ce sazvati sekretar ringa, on zna tacno koga po pravilniku mora da pozove, nego da bi covek znao i druge svoje obaveze i naravno prava, tacno i precizno da ne bude kao sto obicno biva jos u ringu ili posle izlozbe na forumu, fuuuj, onaj ovako onaj onako, sudija tako a u stvari se bilo legitimno i u skladu sa pravilnicima, samo izlagaci ne znaju. 

Edited by Tuncay

On 11/22/2017 at 9:24, Kali_011 said:

Evo ovako :D

Sad sam bio na Bg CACIBu, sam, bez psa, da se ja prvi upoznam sa svim sta i kako. I generalno mi je sve jasno i krenucu od sledece kinoloske sezone da vodim i nju i da je izlazem. E sad, jedino sto mi nije jasno je sledece. Koji svi psi idu, na kraju izlozbe, u izbor za najlepse pse po FCI grupama? Evo konkretno sa ridzbecima, njih je bilo 5, ako se ne varam, u razlicitim razredima, i troje mislim da su dibili neku titulu sampiona (kapiram svako u svom razredu). Ono sto mi nije jasno, jeste ko ide u uzi izbor? Jel samo najlepsi iz rase ili samo zreli sampioni? Taj deo nisam skapirao?...

Pa ako neko moze da mi objasni samo taj deo oko "prolaska dalje" sto bi se reklo :D

Obavezno stavite KATALOSKI broj na vidno mjesto. CACIB je izlozba medjunarodnog karaktera.

Ako pas dobije pozitivnu ocjenu (5), moze nakon toga da dobije CAC ili CACIB u svom razredu (npr - muzjak, razred zrelih). Moze da dobije 5, PRM (ako je u razredu mladih). 

I CACIB pobjednici i PRM pobjednici po razredima - se takmice za BOB titulu, tj titulu Prvaka Rase.

A Prvaci Rase u revijalnom (tkz BIS-Best in Show) programu se takmiče za Prvake Grupa (BOG - Best of Group), kojih, znamo, po FCI klasifikaciji ima 10. Konkretno, rodezijac je 6. FCI gr.

Nakon BOG izbora, svi pobjednici po grupama se takmiče za BIS (Best in Show) izbor.

Srecno u svakom slucaju :)