admin

Veterinarske stanice

185 posts in this topic

Nemam kola, tako da sam na internetu pronasla veterinara koji izlazi na teren, a to je veterinar Boban. Nije mi cak ni do para koje sam bacila, ni do ruznih reci (necu da ponavljam iz pristojnosti) koje je rekao, vec sam najvise besna zbog toga sto me je u roku od 5 minuta ubedio da mom psu nema pomoci, a da ga nije maltene ni pregledao. Da je savesno uradio svoj posao, mozda bi smo sprecili kriticno stanje u kom se moj pas trenutno nalazi. :cry:

Ne mogu da nadjem edit...

Inace, ovo je obrazlozenje problema korisnika Najlepsipas, bez afekta, jer se radi o nasoj kuci.

Veterinarska ambulanta "SPINA Milan Matic"

Bulevar Zorana Djindjica 44, 11070 Novi Beograd

0638023468

Nisam sigurna da li je neko vec stavio, ako jeste izvinjavam se zbog dupliranja

Moja najtoplija preporuka za PVA DELIC- N. beograd

Bul. Mihaila Pupina br. 125

011/6132-687

063/258-238

Pozdrav svima! Da li neko ima pozitivna iskustva i moze da preporuci veterinarsku ordinaciju u Zarkovu i okolini, Ceraku, mozda Banovom brdu?

Preporuka za bačvane i banaćane mada sam sigurna da već većina ljudi iz Bečeja i okoline zna za ŽarVel, za mene iz Novog Bečeja su oni bili otkrovenje jer ja ovde nemam veterinara koji se bavi psima, pre nego je stigao Gari baš sam bila u problemu gde da ga vodim, posebno jer je hrt a oni su malo specifični. Žarko i Velimir su stručni, ljubazni i spremni da na svako pitanje odgovore čak i kad im je ordinacija krcata :)

ŽARVEL VET

Žarko i Velimir Mikalački

Miloša Crnjanskog 43, Bečej

tel.: 021/6912611

Veterinarska ambulanta VETHOUSE

Blagoja Parovica 27L

Banovo Brdo, Beograd

tel: 011/3572704

http://www.vethouse.rs/index.html

Sve pohvale za Borisa i ekipu.

Uvek izlaze u susret (u svakom smislu)

Veoma su predani i trude se da odgovore najbolje sto mogu na svako pitanje.

Takodje dezuraju 24h, s tim da moraju da se pozovu na br. tel pa dezurni vet dodje u stanicu....

I cene su sasvim pristojne.

Jos jednom, sve pohvale (ako ikada citaju ovaj forum kada vide Ivet, verovatno ce da prevrnu ocima i kazu - Oh ne, opet ovaj westie...STA MU JE SADA?! :D :D :D )

Da li neko ima iskustva sa veterinarskom ordinacijom PETAR CENTAR u Cvijicevoj u Beogradu?Unapred hvala!

Što se tiče Zagreba, definitivno preporučamo Buba veterinare. Predivni ljudi i odlični veterinari na kojima se vidi da vole svakog psa koji uđe, mi smo za sad jako zadovoljni :)

Treba mi preporuka za nekog veta ,u Zemunu...

Vidim da je postovano jako davno ali i mene interesuje isto. Ja sam svog psa vodila kod Cirkovica ali nisam prezadovoljna (nekim od vet-a koji rade tu)...nekako su grubi i arogantni...zato i citam postove da vidim preporuke za druge vet. Moj pas je jos uvek mali (nema ni 9 meseci) i tek se upoznajem sa nekim stvarima, a oni kad ih pitas nesto odgovaraju po principu ''kako je moguce da to ne znas'' i prosto se covek oseti neprijatno i glupo mu je da pita nesto iako ga interesuje...a pas se zakaci za mene kao cicak samo da ga neko od njih ne uzme u ruke :(

Veterinarska ambulanta BORZOI

Tatjana i Dragan Levnaić

Mis Irbijeve 46, 11000 Beograd
011/283-2382
063/248-270
borzoi@vet.rs

Profesionalci, obožavaju životinje. Spoj i saradnja muškog i ženskog principa.

Vidim da je postovano jako davno ali i mene interesuje isto. Ja sam svog psa vodila kod Cirkovica ali nisam prezadovoljna (nekim od vet-a koji rade tu)...nekako su grubi i arogantni...zato i citam postove da vidim preporuke za druge vet. Moj pas je jos uvek mali (nema ni 9 meseci) i tek se upoznajem sa nekim stvarima, a oni kad ih pitas nesto odgovaraju po principu ''kako je moguce da to ne znas'' i prosto se covek oseti neprijatno i glupo mu je da pita nesto iako ga interesuje...a pas se zakaci za mene kao cicak samo da ga neko od njih ne uzme u ruke :-(

Gospodin Cirkovic ume da bude dosta grub i ima los tajming za komentare (meni je rekao kad mi je pas zakacio piroplazmozu drugi put u 2 meseca "ko vam je od nas ovde preporucio Scalibor?" uz komentar da su 2 piroplazmoze u 2 meseca ogroman atak na jetru, ispade kao da ja ne brinem o svom psu i kako me boli uvce)

Ali sa ostalima se uvek lepo ispricam, kao i sa njegovom zenom koja radi u apoteci, mislim da je zena poplavela oko vrata od mojih pitanja ali je uvek bila ljubazna i komunikativna.

Znam dosta ljudi koji hvale Bozinovica (on je gore kod zeleznicke stanice).

Ambulantom "Dr Doolittle" sam jedino razocarana, jer su odbili hitan slucaj (rade od 10, a rekli su mi da dodjem u pola 11). Takodje mi je sumnjivo sto tamo nikad nema nikoga. 

Vidim da je postovano jako davno ali i mene interesuje isto. Ja sam svog psa vodila kod Cirkovica ali nisam prezadovoljna (nekim od vet-a koji rade tu)...nekako su grubi i arogantni...zato i citam postove da vidim preporuke za druge vet. Moj pas je jos uvek mali (nema ni 9 meseci) i tek se upoznajem sa nekim stvarima, a oni kad ih pitas nesto odgovaraju po principu ''kako je moguce da to ne znas'' i prosto se covek oseti neprijatno i glupo mu je da pita nesto iako ga interesuje...a pas se zakaci za mene kao cicak samo da ga neko od njih ne uzme u ruke :-(

Znam dosta ljudi koji hvale Bozinovica (on je gore kod zeleznicke stanice).

Vezano za Zemun - nas veterinar je Stanko Bozinovic i Marko Petkovic koji radi sa njim, evo sad vec 7 i nesto godina. To je dovoljna preporuka ja mislim, ne bih ih menjala nikad i ni za sta na svetu. Pisala sam ja vec o tome na ovoj temi ili slicnim temama.

Adresa je Ševina 37A, telefon ordinacije 37-30-565, radno vreme od 10 do 18h, subotom od 9 do 14h, po potrebi dolaze i na kucu ako je portrebno. Stankov broj 063 343 693

Pozdrav svima :)

Da li moze neko da mi preporuci veterinara i da je ok sa cenom? Ne znam dal da cekam svog veterinara da se vrati sa puta sto je tek za 7-8 dana ili da idem kod nekog drugog za prvu vakcinu... 

U grupi na fb - socijalizacija i dresura pasa - javilo se na desetine ljudi koji nisu ni malo zadovoljni uslugama gore pomenute ordinacije.

Ne kazem nista, samo skrecem paznju.

Sve pohvale za Borisa i ekipu.

Uvek izlaze u susret (u svakom smislu)

Veoma su predani i trude se da odgovore najbolje sto mogu na svako pitanje.

Takodje dezuraju 24h, s tim da moraju da se pozovu na br. tel pa dezurni vet dodje u stanicu....

I cene su sasvim pristojne.

Jos jednom, sve pohvale (ako ikada citaju ovaj forum kada vide Ivet, verovatno ce da prevrnu ocima i kazu - Oh ne, opet ovaj westie...STA MU JE SADA?! :grin: :grin: :grin: )

+1

imam rota 8 ipo meseci,on ima upalu pluca,ustanovljeno je kad ga je veterinar na blic ( sluskama ) proverio...bio je pod terapijom 12 dana i nema promena,osim sto mu se pluca malo bolje cuju...nije mi jasno da mi pas dahce ( kao da je plus 40 ) iskljucivo samo kad sedne i ustane,kad lezi dahtanje traje kratko vreme,10-15min i posle je sve normalno,dise,ne cuje se kako lepo dise...primer: spavao je celu noc,lepo dise dok spava i lezi,istog trenutka cim ustane pocinje dahtanje i to intenzivno kao da sam u africi a ne na balkanu...to traje pod terapijom dugo i nema promena sutra idem kod veterinara da uradim snimak pluca,plasim se da nema mozda problem sa srcem :( da nije mozda neko imao ovakav problem? inace pas lepo jede,pije vodu oce da se igra ( mada izbegavam da ga umaram ) raspolozen je,skroz normalno sve,sve osim dahtanja...molim vas ako neko imao problem isti ovakav neka napise nesto,hvala unapred

Obavezo odradite snimak pluca.

Verovatno si zakasnio malo sa odlaskom kod veterinara, pa se upala prosirila i postala dosta ozbiljnija.

Sta je bila terapija? Makar deo lekova (ako se secas).

Dali je psu izmerena temperatura, ako je visoka rashladjujte ga hladnom vodom, peskirima natopljenim hladnom vodom, ledom..

Ako je u pitanju kreozan ( zuti prah) dolazi do izrazito visoke temperature 42 stepena i to ustvari ubija psa zato je obavezno i rashladjivanje .

Nadam se da ce psu biti bolje. Kontaktirajte jos nekog veta. Kako se pas sada oseca, dali mu se stanje poboljsalo?

Dali je psu izmerena temperatura, ako je visoka rashladjujte ga hladnom vodom, peskirima natopljenim hladnom vodom, ledom..

Ako je u pitanju kreozan ( zuti prah) dolazi do izrazito visoke temperature 42 stepena i to ustvari ubija psa zato je obavezno i rashladjivanje .

Nadam se da ce psu biti bolje. Kontaktirajte jos nekog veta. Kako se pas sada oseca, dali mu se stanje poboljsalo?

...pa je omasih temu, kako sada post da prenesem na temu " otrovan pas hitno"???

Zanimljivo da su napisana 2 posta jedan za drugim kako je Boban seljacina i hohstapler, a da oba "clana" imaju po 1 post. :giggle:

Ako cete nekog javno da kritikujete ucinite to na civilizovan nacin sa argumentima, pa se lepo i potpisite. Ovakvo vredjanje nema nikakvu tezinu.

Slažem se sa ovim komentarom u potpunosti. Smatram i da je neophodno pre svega zbog životinja pa onda i zbog njihovih vlasnika, podeliti loša iskustva i ukazati na veterinare koje treba zaobići u širokom luku. Gospodin Dumendžija iz veterinarske ambulante "Boban" u Murmanskoj ulici je apsolutno jedan od takvih. Da me neko ne shvati pogrešno, inače nemam loša iskustva sa veterinarima. Do sada sam sarađivala sa četiri, od kojih su tri sjajni profesionalci (veterinarka Dragana iz Zemuna za prvu macu, Dr Orest Ružić - izuzetan veterinar iz ambulante "Opstanak" i veterinari iz Ambulante Grubić na Zvezdari). Dakle, ne mogu da kažem da sam sa i jednim veterinarom imala loša iskustva, a ni približno TAKO loša kao sa Bobanom Dumendžijom.

Na osnovu jedne sasvim regularne krvne slike, napravio je slučaj mačke obolele od mačje side koja sigurno umire ali je neizvesno kada, te jedino što se može uraditi je da se svaki dan šprica infuzijama plus terapija ne znam ni ja čime i sve to tako neograničeno dugo i ne znano sa kakvim izgledima za oporavak. Pošto ne postavljam pitanje novca, kada se radi o ma čijem zdravlju ili životu, u roku od tri dana dala sam 12 000 dinara za infuziju, kortizon, analizu krvi...Igrom slučaja, četvrtog dana sam se telefonom čula sa drugaricom čiji brat je veterinar. I tako dok smo sedele i očajavale preko žice, setim se da pošaljem scan rezultata analize krvi njenom bratu da pogleda. Čovek me pozove dva minuta kasnije, budući da su mu rezultati delovali sasvim regularno te da pita šta zapravo fali maci. I tako se ispostavi da je mačka u redu, izuzev što je pretrpela šok te da je daleko od toga da joj je potrebna ma kakva terapija a miljama daleko od umiranja i nekakvog smrtonosnog virusa.

Ne znam da li je gospodin Dumendžija jako loš veterinar (počev od postavljanja dijagnoze pa do terapije) ili je jednostavno video dobru priliku da me prosto rečeno "odere". U to ne želim da ulazim dublje niti je na mestu da tvrdim bilo šta. Ono što je sigurno je da mu nikada više ne bih odnela životinju na pregled, kao i da ga NI SLUČAJNO ne preporučujem.