Skoči na sadržaj

Fotografija

Srednjeazijski ovcar (Srednjeazijatskaja ovtcharka)

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
1169 odgovora na ovu temu

#701 Drinski Vitez

Drinski Vitez

Newbie

• Members
  • 92 postova

Postovano 20 January 2009 01:24

Hvala draganche

#702 Drinski Vitez

Drinski Vitez

Newbie

• Members
  • 92 postova

Postovano 20 January 2009 01:27

Testovi na vuka u moderno doba su maltene zavrseni, 'testovi' pasa su samo udovoljavanje ljudskih hirova i stvaranje agresivnih pasa na druge pse. Za sto sluzi SAO i kakav temperament treba imati (pretpostavljam cuvarski) ali onda valjda postoje adekvatni testovi za odrazavanje karaktera po standardu u 21 veku.[/quote]

--POZDRAV NEWONE.
ja kad pisem pisem iskoljucivo o azijaskim volkodavima.

-TEST na vuka nije nikad ni pocinjao,ni u proslom dobu ni u modernom dobu.Testovi azijata su uvjek bili i bice.i ja opet kazem nemojte
srvnjivati pitovske i azijatske borbe ili testove kako ocete.Jer to su dve razlicite stvri.
Test azijata je jedini put pravilne selekcije kroz koju se vide svi kvaliteti i nedostatci azijata.
jer u aziji da prati stado na pasu i da bude vodza copora ovcarski pasa mogao je samo najaci azijat koi je prosao testovi ring.

-i ne zaboravite da se azijat ne bori da ubije psa iz copora ili na testiranju a bori se da ga potcini.
i ni jedan cist azijat nece da bije psa koi mu se potcini,kao na primer kad pokaze zube ili skljoca zubima ,digne dlaku na ledzima i savije rep.
Takvog psa azijat nece da bije jer ga racuna za slabijeg.
-Testovi pasa nisu udovoljavanje ljudskih hirova niti su oni stvaranje agresivnih pasa na druge pse.
I testove azijski ovcara nemoze svako da radi, a samo ljudi koi dobro poznaju azijskog ovcara.
nije to samo izvesti pse na livadu i pustiti ih da se bora ili ih gurati jednog na drugog da bi se poceli boriti,
ljudi koi tako rade najcesce i nemaju dobre azijate.
testiranju azijata trba se jako odgovorno odnositi pogotovu ako su u pitanju mladi azijati.

-Zasto sluzi sao i kakav temperament treba da ima,covjek koi to nezna ili sumnja da nije uvjeren da zna nebi trbao da ivodi zakljucak o testiranu azijata
kao na primjer ove citiram( 'testovi' pasa su samo udovoljavanje ljudskih hirova i stvaranje agresivnih pasa na druge pse).

- Ovo nije pasmina koja je napravljena u 21 vjeku a stara je preko 4000 godina.
provjerit pravilno karakter azijata nazalost testovi ring je jedini pravilni put i to jos niko nije uspio da pobije i da dokaze da nije tako.

A to sto neki pricaju o nekim modernim azijatima takvih za mene nema i nikad nece biti, poistoi samo jedan azijat ito onaj stari
sa testovog ringa iz ASHABADA.
I DA NAPOMENEM.
Ja nisam protiv izlozbi, ali izlozba bez testiranja azijata vodi u unistenju najcjenijeg kod azijata a to je karaktera i borbenog duha.
i lovacki pas ako bude iso samo na izlozbe a nebude iso u lov cisto sumljam da ce njegovi praunuci pratiti trag i juriti lisicu.
sad neznam kako ce me ko shvatiti al to ti je to.

#703 Miha

Miha

Newbie

• Members
  • 138 postova

Postovano 20 January 2009 01:37

[quote name="Drinski Vitez"]Testovi na vuka u moderno doba su maltene zavrseni, 'testovi' pasa su samo udovoljavanje ljudskih hirova i stvaranje agresivnih pasa na druge pse. Za sto sluzi SAO i kakav temperament treba imati (pretpostavljam cuvarski) ali onda valjda postoje adekvatni testovi za odrazavanje karaktera po standardu u 21 veku.[/quote]

--POZDRAV NEWONE.
ja kad pisem pisem iskoljucivo o azijaskim volkodavima.

-TEST na vuka nije nikad ni pocinjao,ni u proslom dobu ni u modernom dobu.Testovi azijata su uvjek bili i bice.i ja opet kazem nemojte
srvnjivati pitovske i azijatske borbe ili testove kako ocete.Jer to su dve razlicite stvri.
Test azijata je jedini put pravilne selekcije kroz koju se vide svi kvaliteti i nedostatci azijata.
jer u aziji da prati stado na pasu i da bude vodza copora ovcarski pasa mogao je samo najaci azijat koi je prosao testovi ring.

-i ne zaboravite da se azijat ne bori da ubije psa iz copora ili na testiranju a bori se da ga potcini.
i ni jedan cist azijat nece da bije psa koi mu se potcini,kao na primer kad pokaze zube ili skljoca zubima ,digne dlaku na ledzima i savije rep.
Takvog psa azijat nece da bije jer ga racuna za slabijeg.
-Testovi pasa nisu udovoljavanje ljudskih hirova niti su oni stvaranje agresivnih pasa na druge pse.
I testove azijski ovcara nemoze svako da radi, a samo ljudi koi dobro poznaju azijskog ovcara.
nije to samo izvesti pse na livadu i pustiti ih da se bora ili ih gurati jednog na drugog da bi se poceli boriti,
ljudi koi tako rade najcesce i nemaju dobre azijate.
testiranju azijata trba se jako odgovorno odnositi pogotovu ako su u pitanju mladi azijati.

-Zasto sluzi sao i kakav temperament treba da ima,covjek koi to nezna ili sumnja da nije uvjeren da zna nebi trbao da ivodi zakljucak o testiranu azijata
kao na primjer ove citiram( 'testovi' pasa su samo udovoljavanje ljudskih hirova i stvaranje agresivnih pasa na druge pse).

- Ovo nije pasmina koja je napravljena u 21 vjeku a stara je preko 4000 godina.
provjerit pravilno karakter azijata nazalost testovi ring je jedini pravilni put i to jos niko nije uspio da pobije i da dokaze da nije tako.

A to sto neki pricaju o nekim modernim azijatima takvih za mene nema i nikad nece biti, poistoi samo jedan azijat ito onaj stari
sa testovog ringa iz ASHABADA.
I DA NAPOMENEM.
Ja nisam protiv izlozbi, ali izlozba bez testiranja azijata vodi u unistenju najcjenijeg kod azijata a to je karaktera i borbenog duha.
i lovacki pas ako bude iso samo na izlozbe a nebude iso u lov cisto sumljam da ce njegovi praunuci pratiti trag i juriti lisicu.
sad neznam kako ce me ko shvatiti al to ti je to.[/quote]
U potpunosti se slazem... 8)

#704 Mimi

Mimi

Hero member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 2682 postova

Postovano 20 January 2009 14:56

Rotvajleri se ne "testiraju" u fajterskim ringovima, a malo koja rasa može da se podiči karakterom kakav imaju ovi psi. I nisu stari 4000 godina, već jedva malo više od 100!
Kako je to moguće?
Kako je bez "testova", za tako malo godina postignut bolji rezultat nego kod SAO za 4 milenijuma "testiranja"!
Tradicionalne borbe pasa, kod pastirskih naroda, nemaju nikakve veze sa selekcijom istih tih pasa, već predstavljaju samo "video-igrice" za primitivne nomade, kojoj pribegavaju u pauzi izmedju "mrčenja" ovaca i bacanja kamena s ramena!
Psi se selektuju na bačijama, kod torova i livada, gde se svakodnevno prati njihov rad i ponašanje, od malih nogu! Lenji, tupi, ujedljivi i strašljivi se eliminišu mnogo pre no što i odrastu a kamo li stignu do kakvog "testiranja".
Na "testiranje" čobani izvode svog najboljeg psa iz čopora, "alfa" mužjaka, koji to mesto ne zauzima nikad pre treće ili četvrte godine života!
I ne izvode ga da bi ga "proverili" i tako odlučili da li da ga dalje koriste u priplodu, već da bi se takmičili sa drugim čobanima, i zadovoljili svoju sujetu .... Ne ubijaju ga ako "padne na testu", već ga vraćaju na katun, da i dalje čuva ovce i pari keruše! Jedino su im nosevi malo niže "pozicionirani", dok prolaze pored pobednika! To je sve!
Za taj gorštački narod, to je sve razumljivo, jer drugačijih načina za dokazivanje i razbibrigu i nemaju.... Ali kad se time bave usijane glave po srbiji, i sve u cilju "selekcije", onda je to smeh..... ili možda za plakanje!

QUO VADIS AZIJO?

#705 Svetlana

Svetlana

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 560 postova

Postovano 20 January 2009 17:34

Mimi,ja nisam bash sasvim siguran shta hochesh da kazesh po povodu rotvajlera?...da su u nekom sluchaju bolji od SAO-a?.Koliko ja znam rotvajler kao rasa je odavno izgubljen po pitanju psihe! Savjesni-nesavjesni odgajivachi kod nas su upotrebljavali sve pse u raspolod,negledajuci dali pas ima problema sa psihom,i tako danas postoji jedno reklo bi se uzasno stanje(video sam i chuo dosta toga).

Rotvajlera nemozemo da uporedimo sa SAO-m NIKADA..zashto ..zato shto je danashnji SAO kulturnog -zavodskog uzgoja "otpao" od aborigena,a rotvajler je...?

Kada kazesh da SAO "postoji " nekih sto godina onda se varash.Pogledaj po Vlasenko shta ovdje pishe i donesi sam zakljuchak."Под названием "среднеазиатская овчарка" и единым стандартом объединяется целая группа пастушьих пород догообразных собак, имеющих общие корни происхождения (они читаются прямыми потомками тибетского дога) и распространенных в степях, пустынях и горах Средней Азии. Существование в тяжелых климатических условиях при скудном кормлении,"u многовековой" беспощадный отбор по пригодности к пастушеской работе, борьба с хищниками, использование в собачьих боях сформировали очень выносливых и жизнестойких, неприхотливых к условиям содержания, смышленых и физически очень сильных собак, способных к единоборству с волком"

Pozdrav

#706 Drinski Vitez

Drinski Vitez

Newbie

• Members
  • 92 postova

Postovano 20 January 2009 17:37

Pozdrav.

pa i pravilno je sto se ne testiraju u fajterskim ringovima.i nema ni potrebe to za rotvajlera jer on nemoze ni da prodze testovi ring azijata.
a sto se tice rezultata ja bi hteo da cujem te rezultate koje je postigo rotvajler a da ih nije azijat davno prosao.
a kad covjek testiranje azijata sravnjava sa video igrricama samom tom formulom govori o sebi i o svom punoljetstvu u odnosu na poznavanje pasmine.
i nemoze da radi selekciju covjek koi ima jednog azijata a selekciju rade ljudi koi imaju mnogo odrasli azijata.
sto se tice testiranja. covjek koi ima jednog azijata moze da da ga testira tri cetiri puta do kraja zivota i to mu je dovoljno.i tu ce dovoljno da sazna sta ima u dvoristu mackodava
ili volkodava.a ljudi koi rade na selekciji i imaju mnogo azijata oni moraju da testiraju svoje pse cesce.
i jos jednom podvacim nije testiranje azijata unistavanje rase nego sacuvanje jedne preljepe pasmine.i zahvaljujuci tesiranju azijat je do dana danas sacuvao svoj borbeni duh i jak karakter
a nije se pretvorio u psa manekena koi laje kod ovaca ili oko kuce ne da uplasi medveda nego sto se boi svom dupetu.
za pravog azijata svako tudze bice ,osim djeteta, koje ugrozava njegovu teritoriju a ne ustupi njegovom rezanju bice isto kaznjen.
jer da bi pisao o azijatu i izvlacio neke zakljucke iz ove rase moras prvo dobro da shvatis njegovu srednjovjekovnu dusu.
za sada toliko.

-Postovana fotografija

#707 Svetlana

Svetlana

Advanced Member

• Members
  • 560 postova

Postovano 20 January 2009 18:04

..nazalost kod nas je zabranjen test-karakter,i sve shto je vezano uz to.

Najlakshe je prodrijeti u dushu SAO-u da se tako izrazim,ako ga imash,i to "vishe njih "shto se gore u postu spominje.Ja sam imao sharplaninku,pa tri NO-ra,kavkazce,lovachke pse(moj otac je nekada bio lovac),ali azijati su neshto posebno,zaista.

Prvi moj azijat je bila Aziz Kamol Vaida prekrasna zenka,unuka chuvenog SHaha.Druga zenka Graj Vest Iligiza,cerka poznatog Ashdara,uvezenog iz Turkmenistana.Sada imam ovog Latura iz Klovi,Feiruzu(unuka Ashdara)i na kraju dve male curice(tri mjeseca ) koje poticu opet iz Graj Vest odgajivachnice. Spominjem svoje pse namjerno,jer znam koliko su ispred drugih rasa... mnogo.

Svakome preporuchujem ukoliko je u situaciji da bira psa,neka uzme SAO-a,nece se pokajati.

#708 Draganche

Draganche

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 436 postova

Postovano 20 January 2009 18:25

Rotvajleri se ne "testiraju" u fajterskim ringovima, a malo koja rasa može da se podiči karakterom kakav imaju ovi psi. I nisu stari 4000 godina, već jedva malo više od 100!
Kako je to moguće?
Kako je bez "testova", za tako malo godina postignut bolji rezultat nego kod SAO za 4 milenijuma "testiranja"!
Tradicionalne borbe pasa, kod pastirskih naroda, nemaju nikakve veze sa selekcijom istih tih pasa, već predstavljaju samo "video-igrice" za primitivne nomade, kojoj pribegavaju u pauzi izmedju "mrčenja" ovaca i bacanja kamena s ramena!
Psi se selektuju na bačijama, kod torova i livada, gde se svakodnevno prati njihov rad i ponašanje, od malih nogu! Lenji, tupi, ujedljivi i strašljivi se eliminišu mnogo pre no što i odrastu a kamo li stignu do kakvog "testiranja".
Na "testiranje" čobani izvode svog najboljeg psa iz čopora, "alfa" mužjaka, koji to mesto ne zauzima nikad pre treće ili četvrte godine života!
I ne izvode ga da bi ga "proverili" i tako odlučili da li da ga dalje koriste u priplodu, već da bi se takmičili sa drugim čobanima, i zadovoljili svoju sujetu .... Ne ubijaju ga ako "padne na testu", već ga vraćaju na katun, da i dalje čuva ovce i pari keruše! Jedino su im nosevi malo niže "pozicionirani", dok prolaze pored pobednika! To je sve!
Za taj gorštački narod, to je sve razumljivo, jer drugačijih načina za dokazivanje i razbibrigu i nemaju.... Ali kad se time bave usijane glave po srbiji, i sve u cilju "selekcije", onda je to smeh..... ili možda za plakanje!

QUO VADIS AZIJO?

Zahvaljujuci pojedinim "strucnjacima",i "ozbiljnim" kinolozima,kao sto ste i vi,mnoge rase su danas potpuno unistene i ne samo da ne lice na ono sto su bile,vec su i karakterno udaljene od svoje rase kao nebo i zemlja.Ako su Azijati hiljadama godina gajeni kao radni psi,pratioci stada,borci sa vukovima i drugim zverima,kao i borci u ringu,zasto sada da mi to menjamo?Ako neko svog psa ne zeli da proba u ringu,vec da ga cuva kao kucnog ljubimca,to je njegovo licno pravo,ali ne treba osporavati ljude koji vrse selekciju i u tom pravcu,a kojima izlozbe i sepurenje pred sudijama i gledaocima,kao u cirkusu,nisu prioritet.Isti je slucaj i sa mnogim lovackim psima,lovacki pas je stvoren da juri poljima i da lovi i tako je hiljadama godina,a mi to ne smemo menjati,vec mu trebamo omoguciti da se u tome i pokaze i na osnovu toga vrsiti dalju selekciju.Naravno da se sve to treba raditi pod okriljem standarda te rase,da se ne bi menjao izgled tih pasa!U Rusiji se recimo kod lovackih rasa,mnogo vise paznje poklanja lovackim sposobnostima i radnim ispitima,nego izlozbama.U svim zemljama odakle poticu Azijati dozvoljene su borbe pasa gde ih oni probaju,kao sto su to radili njihovi dedovi i dedovi njihovih dedova,itd...

#709 Draganche

Draganche

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 436 postova

Postovano 20 January 2009 20:08

Hvala draganche

Poslao sam ti privatnu poruku,radovacu se odgovoru! :D

#710 ivanvuk2612

ivanvuk2612

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 470 postova

Postovano 20 January 2009 20:33

hteo bih da pozdravim sve ljubitelje SAO-a,i hteo bih nesto da znam.ja se ne razumem mnogo u sao,ali pre(otprilike)10-ak godina sam video na cacib bg jednog potpuno belog sao,bio je skoro(ja mislim )80-ak kg.i znam da je bio negde iz vojvodine,da li mi neko moze reci ko ima najkrupnije sao kod nas,posto bih jedan drug hteo kupiti,a ja sam mu ispricao za tog psa iz vojvodine,pozdrav

#711 Svetlana

Svetlana

Advanced Member

• Members
  • 560 postova

Postovano 20 January 2009 21:02

Ovo je Lukman sin Ashdara i Nashe Aziz Kamol Vaide
Postovana fotografija
Njegova sestra kojoj sam zaboravio ime:
Postovana fotografija
Sebe netrebam predstavljati :D
Postovana fotografija
I tigrasta zenka je Vaida,zatim moj sin Aleksa i Ilgiza
Postovana fotografija

#712 Elir

Elir

Hero Member

• Members
  • 3948 postova

Postovano 20 January 2009 21:45

Ta bela kujica se valjda zove Lahinji. :lol: :lol: :lol:

#713 Svetlana

Svetlana

Advanced Member

• Members
  • 560 postova

Postovano 21 January 2009 08:21

jeste jeste :oops:

#714 Mimi

Mimi

Hero member

• Members
  • 2682 postova

Postovano 21 January 2009 11:58

Ako su Azijati hiljadama godina gajeni kao radni psi,pratioci stada,borci sa vukovima i drugim zverima,kao i borci u ringu,zasto sada da mi to menjamo?

ali ne treba osporavati ljude koji vrse selekciju i u tom pravcu (borilačkom),a kojima izlozbe i sepurenje pred sudijama i gledaocima,kao u cirkusu,nisu prioritet.

Naravno da se sve to treba raditi pod okriljem standarda te rase,da se ne bi menjao izgled tih pasa!

Nije dovoljno samo pročitati nečiji post, već treba i uključiti mozak barem na "dvojku" pa razmisliti o onom što je napisano ....

Izdvojio sam tri rečenice koje upravo potvrdjuju da je mozak mnogima na "stand by"-u, i da ih zanima samo njihova "priča" i ništa drugo!

Da krenem od prve rečenice:
- I ja vas mogu baš to isto da pitam? Zašto vi to sada menjate? Zašto višemilenijumsku selekciju baziranu na odbrani stada od zverinja, menjate i svodite samo na ritualne borbe "alfa" mužjaka!
lepo sam vam napisao da se "drevna" selekcija obavljala mnogo pre nego što do "testiranja" i dodje, i da same borbe predstavljaju samo zabavu a ne selekciju!
Zar ste toliko zakrečenih vijuga, da ne možete shvatiti nešto što je toliko očigledno!
Zar možete biti uvereni da samo pobednik turnira ide u priplod, i da samo on čuva ovce, a ostali se "utamanjuju" jer nisu prošli test!?
Budite uvereni da ceo čopor čuva ovce, a ne samo "alfa" mužjak! I oni psi koji bi dobili "po dupetu" u test-ringovima protiv "alfa" pasa, takodjer kidišu na zveri, pa čak i oni koji su na hijerarshiskoj lestvici čopora na samom dnu!
Na borbe čobanin vodi svog najboljeg psa, u koga ima najviše poverenja da ga neće obrukati, a ne najgoreg koji se sklanja od svih drugih u čoporu! Taj koji će ići na "test", već je vodja čopora i već ima i potomstvo, jer je priroda već obavila odabir!
Da li će dobiti borbu ili će izgubiti od jačeg "alfe", ne menja stvari. Kada se vrati na svoj katun, opet će biti vodja čopora, jer tu je već uspostavio "red"! I dalje će pariti, dok ga neki njegov sin ne sruši s "trona" .... To tako funkcioniše i nikako drugačije .....
A vi, usijane glave, iskompleksirane kukavice, lečite svoje komplekse "tradicijom" ......
Ako toliko cenite milenijumsku selekciju, što ne nakupujete ovce, pa pravac na Staru Planinu.... Sva je opustela, jer takvi "tradicionalisti" kao što ste vi, neće ovce, neće torove, neće kace i mužu ..... Oće samo da gledaju kako se psi kidaju medjusobno! Iz "humanih" razloga i zbog "tradicije"...... Zbog "selekcije"! E, nije nego!

Druga rečenica je pravi "biser"!
Ne treba osporavati ljude koji selektiraju u fajt- ringovima, jer ljudi, eto, ne vole "cirkus" izložbe i šepurenja na njima!
Pa znate li vi u opšte šta je CIRKUS? I odakle potiče ta reč?
Upravo iz gladijatorskih "igara", u kojima su se borili ljudi i zveri do smrti! A vi kao ne volite cirkus! Pa vi ste non stop u cirkusu! Vi ste ti koji se šepurite posle "položenog testa"! Gde ćeš veći cirkus od tog krljanja pasa i povika razularene, krvožedne publike!
Ma jedan kulturni nivo, do j..a!

Treća rečenica obesmišljava prethodne dve, ali i to je pokazatelj da mozak "miruje" ....
Kako mislite da sve to radite pod "okriljem standarda"!??????????
Ko će vam oceniti koliko vam pas odgovara standardu? Izložbe vas ne interesuju, jer to je "šepurenje u cirkusu"!
Šta ako pobednik turnira ima disq manu? I odkud ćete i znati da je ima? "Testovi" to ne pokazuju! Testovi će pokazati ko je veći "baja", i kolika su čija "jaja", a ko odgovara standardu, e to na tim vašim milenijumskim "ročištima", nećete saznati!

I još jedno: Starost rase od 100 godina odnosila se na Rotvajlera. Toliko je Nemcima bilo dovoljno da dobiju rasu izizetnih psiho-fizičkih osobina. Da je to tako, potvrdjuje činjenica da se ta rasa koristi u skoro svim vojskama ili policijama sveta! A i sumnjam da je neko nešto ukrao iz dvorišta koje čuva Rot!
Nije im trebalo 4000 godina krvavih borbi da dodju do besprekornog Body-garda, tragača i čuvara! Trebalo im je samo 100-tinak godina izložbi i radnih utakmica! Bez kapi prolivene krvi i bez i jednog priklanog psa!

Uključujte mozak, pod hitno!

#715 Svetlana

Svetlana

Advanced Member

• Members
  • 560 postova

Postovano 21 January 2009 12:55

Pa kada su rotovi toliko dobri zashto se sada nijemci odrichu te rase? Bronko od Dragichevica je harao u Germaniji,nije li tako?.Da ne samo Bronko,nego i mnogi drugi psi iz Srbije.Kako je moguce da kinolozi iz Srbije postanu bolji od nijemaca,i da ih preteknu u vlastitom poslu ..Smijeshno.Ma neshto nevjerujem da bi shvabo dopustio nekome sa Balkana da se shepuri po vlastitim stadionima.

I azijati rade nehto u drzavnim institucijama:

Po Sibiru chuvaju vojne objekte,i ne samo po Sibiru.
U zatvorima gdje sjede ubice koje su osudjene dozivotno.
I da ne nabrajam vishe..

Ima stvari sa kojima se slazem .Recimo izlozbe su ipak te na kojima se vidi sta je shta.Bilo bi dobro kada bi eksterijer i dobar karakter spojili u jedno.

Ja jesam za to da se pas provjeri dali ima muda ili ne (izvinite na izrazu),i nishta vishe od toga .To bi bilo sasvim dovoljno gdje bismo vidjeli dali je pas za priplod ili ne (dali je kukavica). Ja nevidim nikakvog smisla jednog te istog psa voditi od turnira do turnira.Uvijek se nadje bolji pas,tako da je to stvar koja nema kraja.Pokazao je da smije uci u ring i pogledati svom protivniku u ochi,uhvatiti se sa njime u koshtac i to je to,neko mora izgubiti.

Sto planina -sto raznih pasa

Ali ja nikako nemam povjerenja na ove pse -kiborge poput NO-a,rotvajlera i sl.To su psi koji bi skapali na aportu.A azijat nece to,on kao da hoce reci "pa nisam ja toliko glup da idem sto puta za jednu te istu stvar" E U TOME JE RAZLIKA.

#716 Svetlana

Svetlana

Advanced Member

• Members
  • 560 postova

Postovano 21 January 2009 13:07

i ko kaze da nema ovaca i muze :D
Postovana fotografija

#717 Miha

Miha

Newbie

• Members
  • 138 postova

Postovano 21 January 2009 13:33

Ali ja nikako nemam povjerenja na ove pse -kiborge poput NO-a,rotvajlera i sl.To su psi koji bi skapali na aportu.A azijat nece to,on kao da hoce reci "pa nisam ja toliko glup da idem sto puta za jednu te istu stvar" E U TOME JE RAZLIKA.

E u ovo sam se i ja sam uverio... :D

#718 marko.mrva

marko.mrva

Newbie

• Members
  • 47 postova

Postovano 21 January 2009 16:16

Po meni je u granicama normale uporedjivanje Rotvajlera sa Alabaiem.Da je ovo rasprava uzivo,mislim da bi dobio jedan gromoglasni smijeh od strane prisutnih.To nijesu psi iste namjene,prije svega...Ali eto,priznajem da Rotvajler bolje hvata lopticu,kupuje novine i tako...

#719 Driton

Driton

Hero Member

• Members
  • 1718 postova

Postovano 21 January 2009 16:27

Ono sto se trazi u kinologiju Rottweileri su daleko napred od CAO, CO, Sarplanica i druge pastirske priznate pasmine.
Rott za za gorenavedene rase je kao Kinezi za nas. Mozda i ovi psi kaze za Rotta: Da li ovi moze da razlikuju jedan-drugog :D
I u karakteru su ujednaceni, nema velike oscilacije...

E sad, el "tako" ili "ovako" bolje-ja ne znam. Neki voli neku pasminu samo zbog toga sto imaju razne tiove, neki voli ujednaceniji itd...

Driton

#720 NEWONE

NEWONE

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 482 postova

Postovano 21 January 2009 16:35

Meni je zalosno i otuzno da vecina 'kinologa' ovde izgleda podrzava 'borbe' i onda se pravda. Barem da imate hrabrosti reci, volimo to ali ne, to je potreba za 'selekciju'. Ja mislim da za kinologe prave to je odavno prevazidjena tema a ako vecina 'uzgajivaca' u ovoj rasi nije, to govori o vama. Zao mi je samo pasa tako da nazalost to necu moci spreciti ali da to opravdavate, nece moci jer opravdanja nema za borbe pasa. No ostavicu postove da vam sluzi na 'cast'