Sign in to follow this  
OgnjenBK

OŠTRODLAKI JAZAVIČAR 2. deo

Recommended Posts

moraju biti ocenjena oba roditelja, da bi stenad dobila papire.

A doticna kerusa verovatno ima ocenu bez titule oa nije lako vidljivo.

Nadam se da se neljutite sto sam odgovorio

I muzjak ima ocenu bez titule,pa se lepo vidi (ja znam odgovor ali necu da ti kazem)) .

Zasto bih se ljutio nego sam video na vise rodovnika da nema ocena a znam da je ranije u rodovniku ipisalo da nemoze pas da bude priplodi dok se ne oceni pozitivnom ocenom hvala pozdrav

Zasto bih se ljutio nego sam video na vise rodovnika da nema ocena a znam da je ranije u rodovniku ipisalo da nemoze pas da bude priplodi dok se ne oceni pozitivnom ocenom hvala pozdrav

Izvini,a gde si to video?

Dejane vidim da alkina majka tara nije ocenjena pa mi molim te reci posto sam se udaljio od toga da li psi sada mogu da budu neocenjeni a da njihova deca mogu da dobiju papire pozdrav svima

ćao druže!

kuja Tara ima 2-3 PRM, Cac i BOB. ima IUO po starim pravilima

Helveciai-vulpes dixi ima 2-3 PRM i ispit po novom pravilniku

Ove informacije sam dobio jutros(više informacija možede dobiti od vlasnika odgajivačnice TECKEL COD iz Srbobrana koji je vlasnik Tare)

ja sam kuju ALKU trgovao letos i stigla je iz odgajivačnice B-ELI(kuja nije iz njegovog odgoja)

e sad pitanje je kako može KSS da izda rodovnik u ovom obliku da neupiše čak ni 5-icu. to je sramota!!!!!

da li odgajivač nije poslao podatke ili oni prskočili kucanje (nestalo tinte) i onda nije redu da ovako izađe rodovnik.

pozdrav jocicu i ostalima na BK

Dejan Molnar-Subotica

Dejane nadam se da me nisi shvatio pogresno nisam sumnjao u kvalitet pasa nego me je interesovalo da se nije nesto promenilo u pravilniku posto sam se udaljio a od nedavno poceo ponovo da cuvam pse pa svaka informacija mi dobro dodje pozdrav svima na bk

Dejane nadam se da me nisi shvatio pogresno nisam sumnjao u kvalitet pasa nego me je interesovalo da se nije nesto promenilo u pravilniku posto sam se udaljio a od nedavno poceo ponovo da cuvam pse pa svaka informacija mi dobro dodje pozdrav svima na bk

ma druže nikakva frka. pravo da ti kažem ja taj rodovnik nisam ni pogledao redovno i sad kad si napomenuo i mene je interesovalo šta je caka.

to bi trebalo da je sramota KSS da izda rodovnik u kojem nepiše barem jeb... petica.

pozdrav

(ja znam odgovor ali necu da ti kazem)) .

Gospodine Dragomire ako znate nešto više što bi i mi trebali da znamo slobodno napišite. nema ljutnje.

pas nije iz mog odgoja pa ni nemogu da znam sve.....

pozdrav Dragomire :D

Gospodine Dragomire ako znate nešto više što bi i mi trebali da znamo slobodno napišite. nema ljutnje.

Gospodo,u ovom slucaju,sve je cisto kao suza.I Tara i Alka su ostenjene kod G-dina Sase Petrovica iz Lazarevca,inace mog dobrog prijatelja,sa kojim sam upravo razgovarao i u ciju pricu,poznavajuci ga kao coveka i odgajivaca,nimalo ne sumnjam.Dakle,g-din Petrovic je sekretaru svog maticnog Drustva uredno predao svu potrebnu dokumentaciju za izdavanje rodovnika (fotokopije rodovnika oca i majke stenadi kao i fotokopije ocenskih listi) koju je on prosledio KSRS.Nakon obrade od strane administracije KSRS g-dinu Petrovicu su izdati rodovnici ovakvi kakvi jesu pa sad sami prosudite "gde je zapelo"i ko nije odradio svoj deo posla kako treba.

Gospodo,u ovom slucaju,sve je cisto kao suza.I Tara i Alka su ostenjene kod G-dina Sase Petrovica iz Lazarevca,inace mog dobrog prijatelja,sa kojim sam upravo razgovarao i u ciju pricu,poznavajuci ga kao coveka i odgajivaca,nimalo ne sumnjam.Dakle,g-din Petrovic je sekretaru svog maticnog Drustva uredno predao svu potrebnu dokumentaciju za izdavanje rodovnika (fotokopije rodovnika oca i majke stenadi kao i fotokopije ocenskih listi) koju je on prosledio KSRS.Nakon obrade od strane administracije KSRS g-dinu Petrovicu su izdati rodovnici ovakvi kakvi jesu pa sad sami prosudite "gde je zapelo"i ko nije odradio svoj deo posla kako treba.

ja ni u jednom trenutku nisam posumnjao o nečemu što nije greška KD ili KSS

Dosta je to žalosno........ti psi su pošteno zaslužili ocene i titule i nadalje bi se takvi rodovnici trebali vraćati i zahtevati nove.

Znači onu dokumentaciju koju predaješ ,gde si upisao sve rezultate nekog psa prvo fotokopiraš pa onda pošalješ oreginal a fotokopije ti ostanu da im lupiš o nos kad ti odgovore kao "neznam mi smo upisali ono što ste poslali".

i nije dobro da se tako prazni rodovnici prenose na dalje generacije.

pozdrav

Znači onu dokumentaciju koju predaješ ,gde si upisao sve rezultate nekog psa prvo fotokopiraš pa onda pošalješ oreginal a fotokopije ti ostanu da im lupiš o nos kad ti odgovore kao "neznam mi smo upisali ono što ste poslali".

Predajes fotokopije,a originale zadrzavas za sebe.Meni ovde nesto drugo nije jasno.Tara je rodjena 07.09.2004god.,a rodovnik za Alku je izvadjen 30.06.2009god.Ako znamo da svaki organizator izlozbe dostavlja KSRS kopiju ocenskih listi za sve pse ocenjene na toj izlozbi,kako je moglo doci do toga da ni jedna ocena nije uneta u bazu podataka u KS i da u rodovniku stenadi ostane prazan prostor?Cak i da je prvi put ocenjena u starosti od dve god. valjda bi u preostale tri god. neko morao da azurira sve te podatke sa izlozbi....ili mozda ja gresim :roll: ?

To je klasicna tehnicka greska lica iz saveza koja radi rodovnike,

Licno znam majku od te kujice a i sama kujica je bila kod mene,sve ocene koje je Dejan pomenuo postoje,licno se i meni vise puta desavalo kad prijavim leglo da ne budu upisane titule ili sampionati ,ja sam vracao na ponovno upisivanje ili nije bilo problema ,kao sto rekoh to su tehnicke greske,sigurno nenamerne ali ipak greske.

To je klasicna tehnicka greska lica iz saveza koja radi rodovnike,

Licno znam majku od te kujice a i sama kujica je bila kod mene,sve ocene koje je Dejan pomenuo postoje,licno se i meni vise puta desavalo kad prijavim leglo da ne budu upisane titule ili sampionati ,ja sam vracao na ponovno upisivanje ili nije bilo problema ,kao sto rekoh to su tehnicke greske,sigurno nenamerne ali ipak greske.

hvala B-ELI :D :D :D

@veca BG

obratite paznju na Pravilo o broju postavljenih slika vlastitih pasa na temi o rasi. Hvala

Imate opciju da postavite slike bez tagova, kao i podforum Predstavite Svoje Pse.

3 slike sam ostavila, ostalima sam skinula tagove.