Sign in to follow this  
ben 10

maltipoo

Recommended Posts

ne znam da li sam postavila temu na dobro mesto, ali

moja drugarica hopce da kupi stene ove rase

pa da li ih ima ko na forumu ili da li znate nekog?

unapred,hvala

jos mi reci da se zove marija :)

ne znam za njih..ja imam cockapoo-a u kraju...ali maltipoo-a nigde nisam sreo...to je novi americki fazon...da sve i svasta kombinuju sa pudlom...cekam pitapoo- a:)

jos mi reci da se zove marija :)

ne znam za njih..ja imam cockapoo-a u kraju...ali maltipoo-a nigde nisam sreo...to je novi americki fazon...da sve i svasta kombinuju sa pudlom...cekam pitapoo- a:)

nije ta

a taj pitapoo, to je ukrsteno sa pit bulom ili !?

Nije baš strogo vezano za temu, ali pre neki dan sam stvarno ostao zaleđen u mestu. Kod jednog mog dobrog poznanika mešanac jazavičara(6-7 kg) je upario ženku rota(preko 40 kg), pa se rodilo jedno štene od njih. :roll: :roll: Otac je sigurno jaza, jer su ih našli spojene u ljubavnom zanosu, a ni ne može drugi pas u dvorište(velika gvozdena kapija-dvorište betonirano)

Kažu, da se rotvajlerka jednostavno ispružila po zemlji, da jaza dopre do cilja. :lol: :mrgreen: U toj pozi su ih našli, već obavljena posla(momak se još nije oslobodio). Da nisu videli, verovatno ne bi ni verovali...Štene liči na majku, samo ima neku oranž boju. :!:

Ja sam pre nekoliko godina kupila ovu knjigu:

diplome_41322_12275429_12417484.jpg

U njoj su opisi psa, slike i opisani nacin krizanja razlicitih rasnih pasmina, da se moze onda "produkt" nazvati kao "pasmina", koja to u stvari nije. Napisano je tacno sta treba pariti, da bi dobili krizanca izmedju dvije pasmine. Najinteresantnije je to, da je tacno odredjeno kada mora biti zenka neke rase uparena sa muzjakom druge, da bi dobili zeljeni "produkt". Isto tako se smatra, da to nisu mjesanci nego krizanci rasnih pasa. Zbog toga su jim dali tacno odredjena imena koja vecinom cine pola imena jedne i pola imena druge pasme. To se zove "dizajniranje" pasmina i naravno, to je americki izum. Po slikama sudeci, neki primjerci izgledaju stvarno bolje od roditelja dok drugi krizanci nemaju bas prikladan izgled. Meni se krizanac imenovan puggles nikako ne dopada. Dok su mi rase mops i beagli jako sladke. I jedna od jako dobrih znacajnosti ovakvih krizanca: svima redom je zajednicka dugovjecna zivotna dob a zdravstvene karakteristike su jim u pozitivi.

Misa