AnjaBA

Razumevanje agresivnog ponasanja pasa

Recommended Posts

3 minutes ago, Red Army said:

Cekaj sad treba da obrazlazem zasto sam napisao post

Ne moras (lmao) niko te ne bije po usima, ali nije lose naznaciti e kako te ne bi pogresno shvatili, vidis da te devojka skapirala pogresno.

Samo ti Twituj do 140 pardon 280 znakova :clown:

(rofl)

Nije mi jasno da neko dodje na forum ,temu sa problemom , ne zna sam da ga resi ...mislim na selmu tvrdi da je pas poslusan a ima takav problem to je po definiciji odsustvo poslusnosti ...i jos se upusta u debatu  .Ja napisem post da pomognem .Bolje i tvit ali od pocetka jer kao ces nesto objasniti kad prvo moras definisati namene pasmina,,,,cau vau je lovac cuvar hehehehehe:giggle:

Moj pas iako zivi sa dve macke u stanu , na otvorenom napada macke ulicarke, skace na drvo...nista cudno za psa. Dogodilo se da uvece setamo pas je pusten i odjednom jurne, pomislio sam da je macka , kasnije primetim siluetu ali nije bila macka nego cigle koje su deca u igri naslagala , cigle su se razletele od udarca. Dodje mi da mu nacrtam macku na zidu pa nek budala razbije glavu. Veceras se dogodilo ( a i ranije) , pojuri kao iz puske ispaljen i napadne , ali, napao je metalnu kantu koju je neko bacio na travnjak. Znam, treba imati komandu stop, nemamo je , ali , da li je normalno da kidise i napada predmete od cije konture pomisli da je nesto drugo ?

I Aris to radi. Jednom je trebalo 10 minuta da shvatim oko čega se nervira. Bila je to cigla koja viri iz zgrade. Za čitav svoj život je do tada nisam primetila. (rofl) O mašinama gradskog zelenila i da ne govorim. Blesa jedna. Mogu misliti šta mi radnici gradskog zelenila misle kad objašnjavam psu čemu to služi. (rofl) A tek piljevina što ga je nasekirala (lmao)

Evo još malo slika za analizu.

On 11/21/2017 at 22:51, Pitagora said:

da li je normalno da kidise i napada predmete od cije konture pomisli da je nesto drugo ?

Za štenca koji otkriva svet oko sebe ništa neuobičajeno, ali za juniora i odraslog psa ponašanje koje se mora korigovati. Naravno da se svaki pas nekad "istripuje" od nekog predmeta/siluete, ali staloženi pas će prvo ispitati o čemu se radi, neće kidisati.

Znam, treba imati komandu stop, nemamo je

Stop/stani je jako bitna komanda, po meni, možda i najbitnija i na njoj treba pod hitno raditi.

na otvorenom napada macke ulicarke, skace na drvo...nista cudno za psa

Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ja lično ovo ne dozvoljavam svom psu. 

Isplati se, naravno da se isplati. NO je to pa u opisu Zagorovih radnih zadataka ima i to da ga na daljinu polozis da ne mrdne. 

Evo, npr. novcarcici dva komada sedam meseci, premda cika trener nije moj par rukava, ali nema veze. 

https://www.youtube.com/watch?v=20ui2hgBNFg&t=1048s

Stavih zato sto razradjuje kako se postepeno i gde koji korak i vezba uklapa pa posle zaokruzi i kompletira da pas na komandu cak i kad se zatrcao legne kao pokosen, do daljnjeg, tj. do komande druge. 

Ja sam drugacije objasnjavala, uvrcvrscivala i nagradjivala ali meni nije bio potreban daun nego STOJ, zakucavanje u mestu, jer ni ja a ni moji chow-ovi nismo bas radi da ubrljamo tu lepotu od zastavica i gacona lezuci u neko blato u parku.  Pa reko, bolje da ucim da stoji ko prikucan, sape su male, lako se operu (funny) Naravno, salim se, ima to tacno svoje zasto primitivca ucim da se zakucava a ne klasicni ni lovacki ni sluzbeni down.

Evo, za te situacije moze i sedi. 

https://www.youtube.com/watch?v=-rRx4sEqOoA&t=265s

Inace, ako me pamcenje ne vara, Pitagora rece da ima sjajne ljude za obuku ali lovackih pasa a ja predlozila da onda nauce oni Zagora. Bitno je da bude maksimalno pouzdano. 

Edited by Tuncay

10 hours ago, Rotfrajla Lili said:

Za štenca koji otkriva svet oko sebe ništa neuobičajeno, ali za juniora i odraslog psa ponašanje koje se mora korigovati. Naravno da se svaki pas nekad "istripuje" od nekog predmeta/siluete, ali staloženi pas će prvo ispitati o čemu se radi, neće kidisati.

Stop/stani je jako bitna komanda, po meni, možda i najbitnija i na njoj treba pod hitno raditi.

Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ja lično ovo ne dozvoljavam svom psu. 

Ovo je pitanje stava prema psu , pa i zivotu. Disciplina da, robot ne. Cesto mi je zao onih pasa sa videa koji slepo slusaju i kao da su izgubili sebe, kao i raspustenih koji sebi i vlasniku cine probleme. Balans.

1 hour ago, Rotfrajla Lili said:

@olikan Zašto uopšte pominjanje krajnosti robot/raspušten?!

Zato sto to postoji i sto mi se ne svidja. Stotine primera samo na BK. A u zivotu...

ili ja ne razumem pitanje u kom kontekstu je postavljeno?

Vi rekoste jednom da Vam ne trebaju saveti, vec razmena iskustava,  komunikacija. Eto ja samo iznosim stavove oko odgoja psa , da ne idem dublje u kompleksnost odmosa.

12 hours ago, Rotfrajla Lili said:
  On 11/21/2017 at 10:51 PM, Pitagora said:

na otvorenom napada macke ulicarke, skace na drvo...nista cudno za psa

Najbolje da be\i od njih i hoda gledajuci u tebe i upadne u saht. Naravno da je normalno.