Ajtra

Krv u mokraći

24 posts in this topic

Pas moje drugarice je danas poceo da mokri krv. Ne ponasa se nista drugacije od uobicajenog. Skace, trci, normalno se krece. Jede potpuno normalno. Cim ga pozoves on dodje, mazi se. Veseo je, laje, sve je naizgled u redu. Napomnjem da je on dosta star, 11-a godina. Zamolila me je da vas pitam sta moze da bude u pitanju. Meni je prvo palo na pamet da je u pitanju urinarna infenkcija, ili se pas povredio prilikom cesanja slucajno, ili prostata. Znam da je glupo nagadjati i rekla sam joj da saceka da sutra, zbog nepromenjenog ponasanja, a ako se to i sutra ponovi da ga odvede kod veterinara na pregled. Ja sam mu dala loptu, onako drzala sam u ruci i on je sakakao, potpuno normalno, kao da nista nije bilo.

dosta teško je bilo šta reći na osnovu ovog što si napisala, možda Aztecy ima više iskustva. ono što ti mogu reči je da je krv u mokraći dosta česta kod mokračnog kamenca pogotovo ako ako je u pitanju mužijak i ako je hranjen dehidriranom hranom. nego najbolje je da ga tvoja prijateljica odvede veterinaru i to onom koji ima nešto bolje opremljenu ambulantu da bi mogo da izvrši detaljnu pretragu. toliko ti ja mogu reći. pozdrav Denis

Necete mi verovati da sada pas mokri potpuno normalno. Kao da nista nije bilo. Juce je sve bilo normalno, cak ni mokraca nije bila promenjene boje. Danas isto sve ok. Rekla sam joj da zove veta i da se posavetuje sa njim mozda postoji neki lek koji ce joj preporuciti. Da nisam videla sopstvenim ocima da je mokrio krv, nikad ne bi verovala da nesto nije bilo u redu sa njim.

To sto danas ne mokri krv nikako ne treba da znaci da odustanes od daljih pretraga.- Moj pas je znao mokriti krv samo jedanput da bi nakon mjesec dana doslo do zacepljenja zbog kamenja u mokracnoj besici koje se pokrenulo kroz mokracni kanal. Najobicniji test mokrace trakicom ce sigurno pomoci pri otkrivanju uzroka mokrenja krvi...takodje nije lose odrediti i specificnu tezinu mokrace jer ce ona pokazati da li je mokraca pjeskovita, odnosno da li su u pitanju kamenci. Postoje i druge analize, ali to ce ti valjda veterinar vec savjetovati na licu mjesta.

Pozdrav i sretno...javi nam rezultate...

Ajra, pre svega, odakle ste sigurni da je pas mokrio krv?! Crvena boja u mokraci u 99% slucajeva je krv, ali osteje taj jedan procenat koji uvek treba imati u obzir. Najcesce taj jedan procenat je ishrana. Samo radi primera, kad sam ja jedan put popio sok od cvekla, mokraca mi je bila crvena kao krv! "Odose bubrezi rekoh sebi"! Ali nakon nekoliko mokrenja urina je opet bila fizioloske boje.

Sve u svemu, kad se ishrana odbaci, faktori koji mogu prouzrokovati pojave krvi u mokraci mogu biti, kako sto je i moj kolega Denis rekao, veoma razliciti. Najbitna stvar kod ovih promena je da se oceni odakle krv potice. Jeli ta krv poteklom iz bubrega, iz mokracnog mjehura ili iz odvodnog mocnog kanala. Za informaciju, ako je mokraca od pocetku mokrenja, pa sve do kraja, krvava, onda je defekt najverojatno lociran u bubrege. Ako je urina krvava samo na pocetku mokrenja, onda se radi o povredi izvodnog mocnog kanala, a ako je krvava na kraju mokrenja, promene su locirane u mokracnog mehura.

To je samo orijentaciono, da bi se tacnije ocenilo gde je defekt, potrebna je analiza krvi i mokrace.

Nek tvoja prijateljica ima na oku cuku, ako se to ponovi, nek obavezno, naravno ako uspe, da uzme uzorak "krvave" mokrace i nek je isprati na analizu, kako bi se utvrdilo jeli crvena boja zaista krv ili se ipak radi o necemu drugog. Nakon laboratoriskih rezultata, stvar ce biti daleko jasnija i mislim da doktor ne ce imati probleme da ordinira terapiju.

Pozdrav

Zvala je veta juce, i on joj je rekao da je 99% pas izbacio neki kamencic ili pesak, i da je on najverovatnije sam sve to pregurao. Rekao je da obrati paznju nekoliko dana na njega i da ga ako se to ponovi dovede na pregled. Takodje je rekao da sigurno nije nista ozbiljno jer da jeste pas bi pokazivao vidljive znake, ne bi jeo, mozda bi cak i povracao, ne bi mogao da ustane. Ovako da ja nisam videla nikad ne bi rekla da nesto nije u redu sa njim bilo. Veseo je, jede, pije vodu, laje. Ako se to ponovi rekla sam joj da ga odmah odvede kod veta.

HVALA!!!!!!

U duzno postovanje i vasem veterinaru i Aztecy-ju ja i dalje mislim da bi trebalo odmah preduzeti korake, jer vec zadnje tri godine "kuburim" sa tim problemom. Moj pas je uvijek bio veseo, zaigran, imao je apetit...cak i kada je doslo do potpunog zacepljenja i skoro smrti jer je vec imao prve znake uremije...ja ne bih cekala, niti bih vjerovala veterinaru koji misli da je pas vec sam "pregurao" problem...Sto prije otkrijete problem, prije cete ga i rijesiti...i u slucaju da jeste kamenje u mok. besici vjerovatno cete psa postediti mucnih operacija jer ste reagovali na vrijeme...

Ovo je samo moje misljenje i govorim ga iz tri godine iskustva sa ovom problematikom i savjetovanja sa mnogo veterinara iz Hrvatske i Srbije...

Takodje je rekao da sigurno nije nista ozbiljno jer da jeste pas bi pokazivao vidljive znake, ne bi jeo, mozda bi cak i povracao, ne bi mogao da ustane.

Ovo, definitivno, nije tacno!

Krv u mokraci se takodje javlja kod krpeljske bolesti (koja je ako se ne leci na vreme pogubna po psa u vecini slucajeva)... ali obicno ta bolest ide sa visokom temperaturom i pas je potisten i neveseo sto kod psa tvoje prijateljice nije slucaj. Ipak mislim da ni jedan vlasnik pri pojavi tako alarmantnog simptoma kao sto je krv u mokraci ne bi trebao da ceka ni par sati a ne sledeci dan da zatrazi hitan savet veterinara.

Sreca pa je pas sada ok... ali da mu se nesto ne daj boze desilo, a da drugarica nije odreagovala na vreme i zvala veterinara, sad bi vas (i tebe i drugaricu) i te kako grizla savest.

Da veterinar ju je pitao za krpelje, ali posto pas nema krpelja onda smo eliminisali tu mogucnost. I ja se slazem da veterinar ipak treba da ga pregleda, ali opet nije moj pas u pitanju, i posto je poznajem verujem da ce to uraditi i pored toga sto je pas sada u redu. Ja mislim da bi to bilo najbolje i da ce se tako otkriti u cemu je problem. A pas samo trci, blesav je skroz, mazi se, juri po dvoristu.....

poz. prvi put sam ovdje, trazio sam savjete i ovamo su me uputili. imam mopsa starog 16 mjeseci, primjetio sam da je jucer poceo mokriti krv, normalno se ponasa i ok je, samo me brine sta to moze biti i koliko je ozbiljno...znaci izadje van mokri dva, tri puta normalnu mokracu i onda pocne da mokri krv kap,dvije uz dosta mucenja (okretanje u krug kao da se sprema na veliku nuzdu). hvala unaprijed za pomoc....

Ne bih rekla da je babezioza (piroplazmoza) jer je mokraca normalne boje, a tek na kraju izadje po koja kap krvi.

Je li muzjak u pitanju? Iz pisanja bih rekla da jeste.

Jednom nam je kuja imala slicne simptome, u pitanju je bio cistitis (upala mokracnih kanala), ali ne znam da li se bolest na isti nacin javlja kod muzjaka.

iz prijedora sam,rs-bih. mislim da nije krpelj posto smo imali priliku vec se sresti sa njim prije par mjeseci i tad je primio dosta nekih vakcina kojima su mi garantovali da mu se nista ne moze desiti narednih 6 mjeseci

u pitanju je bio cistitis (upala mokracnih kanala).

Uzeli ste mi rec iz usta.

Takodje moze biti malo jace zadebljanje nekog mokracnog kanala. To dodje u naletima i pravi probleme, ali kod mojih se jednostavno povlacilo. Kako dodje tako i ode :? .

Hvala svima, sad mi je malo lakse (vec sam bio u panici). Isli smo danas i do vet-a, kaze slicno, ako ne i isto kao i vi, upala i to (moguc pijesak-kamenac) ali vise misli da je upala pa mu dao neke antibiotike, da potrosimo to 5 dana, pa ako ne prestane da idemo dalje sa pretragama.

Ja cu ti dati verovatno neprimenljiv savet/predlog, al` sta da se radi..

Prolom voda! Ne znam da li je ima kod vas, zato kazem da je verovatno neprimenljiv.. Ako je ima, izbaci svu ostalu vodu iz upotrebe, i u ciniju samo prolom. Dok se ne sredi. Nema veze sa lekovima, sa bilo kojom terapijom...

E, sad.. jedan ne bas veterinarski, al` opet savet :D : brusnica! Ne puno, 2-3 kom na dan, nista mu nece faliti, a ona je ekspert za upale mokracnih puteva. Nema veze sa terapijom.

I ja sam prvo pomislila da je kamen, (vi bas dobijate inspiraciju za pisanje kad mene nema), al` je mnogo mlad pas, ne znam kad bi pre stigao da dobije ista.. Opet, ko zna kakva je voda u lokalnom vodovodu.. Da ne filozofiram, ako hoces, probaj ovo, nema sta da mu skodi.

I uvin caj je odlican i preporucijuje se i za zivotinje,kao i caj od kukuruzne svile.Ja sam imala macora sa strasnom,hronicnom upalom besike i mokracnih puteva (jedan od simptoma je bila je i krv u mokraci) i davala sam mu 3 puta dnevno po spric SVEZE pripremljenog uvinog caja (pred svako davanje se pravi novi caj,i to nikako oni u granulama,kesicama,vec pravi uvin caj,uvini listici,dva prstohvata na solju caja)

Takodje pomazu i suve brusnice,ali ako se daju brusnice ne daje se caj i obrnuto.

Caj stvarno deluje

Brusnica je super! Ako psi odbijaju caj, suva brusnica je fantazija. A efekat smatram da je i bolji od uvinog caja. Preventivno dajem po desetak suvih brusnica psima (i ja ih takodje preventivno grickam i uz mene su se i navadili, guzonje :wink: )

ovako znam da kod ljudi pomaze KOLOIDNA SREBRENA VODA. (provjereno) mozda da probate i sa svojim psom, ali samo jedan gutljaj dnevno odnosno 2 supene kasike ali ne davati zeljeznim kasikama jer srebro ostaje na njima, preporucljivo u plasticnoj zdjeli ili staklenoj. dosta oboljenja lijeci a pogotovo kamenac

Pozdrav, imam zenku Maltipoa koja od sinoc, kada zavrsi sa piskenjem, na polnom organu ima malo krvi. Ne piski krv. E sad, mi smo juce bili kod veta na sisanju, posto je izasla napolje i uvaljala se u cicke i  ja sam to tad primetila. Vet je pregledao i nasao joj komad trave? u vulvi i izvadio to. Medjutim, jutros kad sam je izvela na nuzdu opet sa primetila krv. Ne znam da li je to zbog te ranice, ili je nesto drugo u pitanju... Zvacu opet danas da vidim sta ce mi ona reci i da li treba da je dovedem opet... Ali sam jako uplasena... Da li je neko imao iskustva slicna ?

Da napomenem da je kuca vesela, lepo jede... Neuroticna je kao i uvek... Znaci nikakvih promena u raspolozenju. Krv je gusta i ima je malo, ali je ima. I ne boli je kad piski, cak sam i pipala to pokzuje samo znake ravnodusnoti...

Mozda je kuja usla u teranje. NEka veterinar uradi krvna slika da se vidi dali je u infekcija i neka napravi UZ da se vidi mocni meur

Sad je i otekla dole... Inace nikakve promene u ponasanju nema... Idemo za sat vremena kod veta, nadam se da nije nista ozbiljno