Sign in to follow this  
Followers 0
Malla

Otrov za glodare

32 posts in this topic

Pre par dana u prolazu zgrade u Bulevaru Nikole Tesle 16-26 na Novom Beogradu pronadjena je veca kolicina otrova za pacove. Na svu srecu, komsinica ga je primetila pre svog ljubimca i odmah sve pocistila. Otrov je pronadjen i na poljancetu iza zgrade (lepo "serviran" na tanjiricu) gde mi svakodnevno izvodimo Glisu da se istrci, ali i gde uvek ima puno dece. Doticno poljance izlazi i na Ulicu Goce Delceva, iza kafica Meduza, tako da bih skrenula paznju svima koji prolaze ovim krajem, a verujem da ih ima dosta, da povedu racuna o svojim ljubimcima.

:|

to kod Megatrenda???

tu bogami ima dosta pasa ja videh nekoliko Dobermana,velikog snaucera i dosta labradora i retrivera,neka se pripaze vlasnici a taj koji je to stavio umro dabogda

Ne bih da sirim dezinformacije, ali koliko sam ja cula otrov za pacove ne bi trebalo da bude opasan za pse i macke. Odnosno, deluje samo do odredjene "tezine", a koliko tacno ne bih znala.

Relativno skoro je bio clanak u Blicu, cini mi se, da je negde bila pobacana velika kolicina otrova za pacove....tom prilikom nadlezne sluzbe (koje su greskom i rasule otrov) su dale zvanicno saopstenje da isti nije opasan za pse, macke, decu itd.

E sad dal je to istina, ne znam...

pa ako ubije pacova ok 3 kg sta onda moze civavi da uradi u svakom slucaju bar ce dijareju da dobije pas

pa ako ubije pacova ok 3 kg sta onda moze civavi da uradi u svakom slucaju bar ce dijareju da dobije pas

U svakom slucaju se treba kloniti...

Ako ne ubija macke ne bi trebalo ni male pse, ali ne treba experimentisati naravno...

Da, to je odmah iza Megatrenda.

Ne bih da sirim dezinformacije, ali koliko sam ja cula otrov za pacove ne bi trebalo da bude opasan za pse i macke. Odnosno, deluje samo do odredjene "tezine", a koliko tacno ne bih znala.

Otrov koji je pronadjen je u obliku roze stapica, jedan komsija ga je identifikovao. E sad, da li je ili nije bezopasan, u svakom slucaju treba povesti racuna.

Za sve vas na tom podrucju, sreca u nesreci je da otrov za pacove deluje samo kad se unese u velikoj kolicini i iz vise puta. Sto bi se reklo, morate psa da redovno i obilno "hranite" da bi delovao. Ako se pas ipak najede, imate sasvim dovoljno vremena da reagujete-prvo ga naterajte da povrati ako mozete, a onda pravac kod veta koji ce dati protivotrov i stvar je resena.

Naravno, ne treba biti bas previse opusten i svakako se trudite da psi ipak ne dodju do njega.

Ja mislim da se radi o peletiranim granulama kojih ima i u prodaji.sastavljene su do mesavine zitarica i kao takve mislim da uopste nisu atraktivne da bi ih psi jeli.

Al kao sto rekoste ,za svaki slucaj nije zgoreg povesti malo racuna!

Kod mene u parku obicno ima upozorenja po stablima drveca,ima i ime protiv otrova ako se desi nesto slucajno

Otrov ako je onaj (stao mi mozak,onaj sto utice na koagulaciju krvi i ne deluje brzo,a koristi se za pacove) uopste nije naivan,po Nisu lepe po parkovima obavestenja kad ga bacajui IZRICITO pise da se sprecavaju psi da dodju do njega,i pise tacno ime otrova tj toxicne supstance i koji je protivotrov za njega (secam se zadnji put je pisalo vitamin K-konakion).Znaci,nije bas tako naivno.Vrhunac svega je sto je neko dete skupilo te ,,kuglice" ,kad ga pitala majka sta mu je to,dete reklo ,,sapunce" :? Sreca nije ga strpalo u usta,nije bas malo dete bilo u pitanju.Ne znam zasto ga ne stavljaju po pravilima,u rupama suvog drveca,ispod kamenja,itd...dge nije dostupan ni deci ni psima.

Zove se Kumarin. Da, o njemu sam pisala. Nijedan otrov nije bezopasan (zato je otrov), ali kao sto rekoh, treba ga uneti iz vise puta i u velikim dozama da bi odradio svoje, plus postoji protivotrov (K1). Za razliku od nekih drugih koji se resorbuju preko koze, deluju u malim dozama i trenutno, a nemaju protivotrov, ovaj je prilicno "pitom". Svakako treba pripaziti.

Malopre sam na livadi videla zuti prah na gomilici. Da li je to mozda neki otrov?

I kako izgledaju otrovi koji mogu biti opasni za pse, osim ovih stoste spomonjali?

Bas sam se zabrinula jer psa stalno setam tu...

Sta da radim??? U izmetu jednog od stenaca, videla sam onaj roze otrov za glodare!!! Ono je super, veselo, ali me taj otrov jako brine...drugo stene je imalo na ustima roze otrov, ali su mi rekli da mu dam mleko da malo popije, i zivnulo je...molim vas pomozite mi... :((sweat)

zovi veterinara i nemoj da dajes mleko. O :!: dmah.

on mi je i rekao za mleko...zvala sam, i rekao je da nisu mnogo uzeli cim su veseli, da ne brinem mnogo, ako se stanje pogorsa nocas ili sutra da ih obe odvedem....ali ja se jedem....hmmmmmm....jooooooj (sweat)

eq

Morate kod veterinara!!!Štenad su mnogo znatiželjna sve moraju da ispitaju,tako da uvjek morate da gledate šta stavljaju u usta.Kako su došli do otrova?

Znam da su (nažalost) mačke umirale od tog otrova ali nam se nikada nije desilo da psa pojede otrov.

Pa dva steneta su se provukla kroz rupu koju su iskopali u boxu i kopali po cvecu i nasli otrov za krtice.....ali su skroz normailni, lepo kake, vesele su, sve ok, ali mene nesto bocka.... (sweat)

U ovakvoj situaciji moraš da paziš da primenom pojedinih sredstava ne pogoršaš stanje,

tj. ne ubrzamo resorpciju otrova.

Navešću samo jedan primer koji odgajivači često primenjuju, a to je davanje otrovanom psu - mleka! Zapamtite, mleko se nikada ne daje kod trovanja otrovima koji se rastvaraju u mastima!

Hvala vam, praticu stanje pa vam javljam...:)

Medicinski ugalj!!!

Moje iskustvo od pre dve nedelje...prvo to i po potrebi vet!

Meni je to spasilo labicu kao prva pomoć.

Medicinski ugalj!!!

Moje iskustvo od pre dve nedelje...prvo to i po potrebi vet!

Meni je to spasilo labicu kao prva pomoć.

Da medicinski ugalj je prvi izbor,uvijek pomaže dati aktivni medicinski ugljen, a osim kod

trovanja kiselinom i lužinom, pomaže i davati puno vode ali u malim

gutljajima. Voda razrjeđuje otrove i ako pas kao reakcija na to

povrati, to je slično efektu ispiranja želuca...

Nadam se da nece biti nista strasno :(

ako su to one kesice roze boje a dodju u pakovanju na kojem nesto pise na Italijanskom ne brini se. imao isti slucaj i nije bilo problema a i na samoj kesici pice da je neskodljivo za kucne ljubimce

no panic :wink:

kako je malcima javljaj se.