Gost gama

Shih Tzu (FCI: 9.5-208)

1221 posts in this topic

Ear powder, raznih proizvođača.S tim obazrivo, puder obavezno posle upotrebe dobro isprati iz uha.Bolje neko iskusniji da ti pokaže kako se to radi.Jeste najbolji za skidanje dlaka iz ušiju, al kažem treba znati. 

Mene uvek prati "sreca", pa tako i sada i kupim hranu bez zitarica,da bi je kasper ispljunio i okrenuo se ...jeeeeej

Ja svratim da vidim sta ima kod vasih ljepotana,moje iskustvo sa uhama je sledece...veterinari bez brisa daju kortikosteroide sa kombinacijom antibiotika i sircetna kiselina u podne,lijeci sve vrste sugaraca i upala...mada ja vjerujem otomaxu po tom pitanju cijena kod nas je oko 16 evra.Sto se tice redovne higijene uzmem bebi puder kad uklanjam dlake,jednom sedmicno canine balsam cisto radi njege.

Mada bez brisa ne bi pricala o antibioticima.

Danka Rafolino je the best ,ljubac za juniorku rafolinku  :inlove:

CACIB ZAGREB proteklog vikenda je privukao verovatno rekordan broj sicua. U subotu je bilo prijavljeno 27 sicua, sudio je gospodin Laurent Heinesche iz Luksemburga, a u nedelju su bila prijavljena 22 psa, sudio je gospodin Jussi Liimatainen iz Finske.

Ja sam bila u nedelju, turisticki, jer sam zaista zelela da vidim toliko pasa na jednom mestu.

Utisci od subote su kod svih izlagaca bili gorki, jer je sudija od 27 pasa, samo 9 ocenio odlicnom ocenom, od kojih su neki ostali bez kandidature iako su bili prvi u razredu. Bilo je i diskvalifikacija i dvojki. Neko ce reci ostro, neko ce reci realno.

U nedelju su kriterijumi bili nesto blazi, tj. bilo je otprilike isto petica, ali je bilo manje prijavljenih, a jos manje izvedenih pasa, ali manje diskvalifikacija.

PRM kod muzjaka je dobio Amazing Phantom Silvery Wish (JBOB), kod zenki Alice in Wonderland Silvery Wish

CAC po razredima muzjaci:

Intermedija:Loveboby Da Vinci

Otvoreni: Bastien Darling Salusana

Sampioni: Debeaux Scandalous at Chandlimore

CACIB kod muzjaka: Debeaux Scandalous at Chandlimore

RCACIB kod muzjaka: Loveboby Da Vinci

CAC po razredima zenke:

Intermedia: Pia Bardo My Fair Girl

Otvoreni: Rarita z Ivafre

Sampioni: Saffron Sherhy Zemfira

CACIB kod zenki: Saffron Sherhy Zemfira

RCACIB: Rarita z Ivafre

BOB oba dana je bio Debeaux Scandalous at Chandlimore koj je bio i treceplasiran u grupi u nedelju.

Sretna Nova godina :grin:  (party) , sve najbolje vlasnicima, svim uzgajivačima puno izložbenih uspjeha u nadolazećoj  izložbenoj sezoni.

i pregršt sreće, uživanja,  zadovoljstva u svakodnevnom životu  svim dragim   shih-tzu prijateljima  dlakavcima (party)

želi yorkshire terrier Izzy :smile:

:grin: ..Danka, imate li možda u planu izlagati u Splitu ?  

Bilo bi mi  :grin: drago  Vaše (sun) shih-tzu mališane vidjeti uživo.

Fantastično :smile: .

Iskreno ste me razveselili da dolazite izlagati  :smile: veselim se upoznavanju, i druženju sa Vašim shih-tzu :inlove:  slatkišima.

Preko  kuckanja na ovom  super forumu zbližio sam se  sa još divnih forumaša koji također planiraju svoj dolazak  i izlaganje svojih pasa u ostalim pasminama.

Presretan sam , jer takve prilike za druženje uživo , razgovor uz kavicu  :smile:  neprocjenjive su,  ostaju  trajno u ugodnom sjećanju  i motiviraju da se opet što prije   :hug: sretnemo .

Edited by goya

Zeleo bih da postavim pitanje u vezi pigmenta, boje dlake. Kako je vreme prolazilo tako joj je dlaka bila svetlija i svetlija pa je tako od braon dosla do svetlo krem boje i sad je skoro kompletno bela. Iz daleka bi covek rekao da je bela shitzuka sa braon-crnim usima, tek kad se malo bolje zagledate vidite da je na nekim mestima dlaka svetlo krem boje, kao recimo boja pozadine nasih postova samo svetlija za nekih 70-80%. Pitanje je - da li je to ok? Ako je greska u ishrani (minerali, vitamini, .....) molim da mi se preporuci sta da menjam-o. Da napomenem jos jednom da su joj dlake na usima i dalje braon boje.

to je normalno,sicu promeni boju od rodjenja do sazrevanja,ali zavisi od boje psa,boja vaseg psa uglavnom menja boju starenjem. Dok kasper nije ali on je crno beli,i tu se to redje desava,mada opet znam i oni znaju da posive...Uglavnom sve je ok

nema postova od aprila... :( nesto je tema utihnula, a cinjenica je da imamo pasa u Srbiji koji su u medjuvremenu postigli zavidne rezultate, sto kod nas, sto u inostranstvu.... 

Ovaj pas nije moje vlasnistvo (al' ga volim kao svog!) i jedva cekam da ga vidim ponovo, kada se vrati sa turneje.....(soon, baby, soon!)

Ch Srb, Ch.Cro, Ch.Rus Saffron Sherhy Lion King-Bagheera
 Wenrick's Distinctly Unique(Harley) x Saffron Sherhy Expression (Lubimka)
rodjen 20.08.2012, vlasnistvo Danka Dubajic, Novi Sad, Kennel of Mondoshawan 

10325182_10203652324921819_5344810957004

sta reci....svetsko, a NASE!!!!! 

pozdrav svima, imam zenku shih tzya jos uvek je mlada i nije ni ocenjena ali me zanima da li neko zna koliko moze kostati parenje sa muzjakom koji je sampion

On 1/2/2015 at 11:59 PM, princess of shih tzy said:

pozdrav svima, imam zenku shih tzya jos uvek je mlada i nije ni ocenjena ali me zanima da li neko zna koliko moze kostati parenje sa muzjakom koji je sampion

Obicno koliko kosta stene sampiona.

Zdravo, ovo je moje malo sunce :) Olivia Adora Belle ♡

IMG_20170502_142006_534.jpg

Želio bih da potvrdite ili da demantuje informaciju koja se odnosi na shih tzu.

Na dosta sajtova se nalazi informacija da se on nelinja. S druge strane na nekim forumima sam nailazio na žalbe vlasnika, pošto je linjanje neuobičajeno veliko. Da li je to redovna pojava jesen i proljeće ili se radi o promeni dlake koja se odigrava negde oko 10-og meseca.

Kako stoje stvari kada se radi o psećem mirisu. Recimo za pudle se kaže da uopšte nemaju taj miris.

U kojoj meri je pas trdoglav kada se radi o fiziološkim potrebama, griženju nameštaja i slično. Ja sam lično protivnik držanja pasa u kavezu, ali sam na stanovištu da bi štene u početku trebalo provoditi vreme u ogradici dok nenauči te stvari i dok nije pod nadzorom. Da li je shih tzu posebno tvrdlogav ili se radi o uobičajenom nivou navikavanja kao i kod ostalih pasmina. Mišljenja sam da psa treba učiti od samog početka da se nužda obavlja napolju tj. treba se izvoditi na svaka dva sata kada smo prisutni, kako bi smo izbegli ponovno učenje tj odvikavanje od pelene.

Dok se ne javi neko malo iskucniji, ajde da ja nešto napišem. 

Mi imamo 3.5 mesečnog ši cu-a. Kod nas je evo već 3 sedmice, i pre njega nismo imali psa. Dakle prilično smo neiskusni.

Na osnovu ovo malo iskustva mogu reći ovo: ovaj naš se za sad nije linjao. Doduše kad ga češljamo na češlju ostane po malo dlake. Obzirom da su to kratke dlakice, pretpstavljam da je to poddlaka. Ovako malo na nevidjeno (i na osnovi onoga što sam čitao) ne očekujem neko znatnije linjanje. Verovatno je dovoljno da se redovno češlja (a mora se često češljati jer mu dlaka to zahteva) da mi se skine to malo dlake koja bi eventualno otpala sama. 

Kako će biti na jesene, očigledno je, ne znam. Ali čak i ako se bude linjao (malo) ja se oko toga ne bih mnogo brinuo. 

Miris je već druga stvar. Naš miriše. tj smrdi. Ili kako god. Verovatno zavisi i od ukusa/mirisa (rofl) Ali nije to uopšte nije tako strašno. Mislim da večina pasa ima jači miris od njega. 

Što se tiče tvrdoglavosti pitanje je takvo da ga na njega ne mogu odgovoriti na osnovu svog iskustva, jer ne znam kako je to kod drugih pasa. Ali svejedno, ipak ću napisati naša iskustva. Bilo je incidenata, ali mislim da se naš relativno brzo naučio da nuždu obavlja napolju. Doduše naša situacija je specifična: mi smo ga uzeli sa oko 3 meseca i odgajivač nam je rekao da su ga kućnoj higijeni već naučili. Ali pošto su ga oni imali u kući koja je uvek bila otvorene, a mi ga držimo u stanu na 6. spratu ta i generalno promena je poremetila to što je naučio. Verovanto mu je nešto od naučenog ostalo (recimo sam je na početku odlazio na pelenu da obavi nuždu), pa nam je to olakšalo posao. 

Da li je generalno tvrdoglav? Iskreno nemam pojma. Čini mi se da jeste malo, ali je i poslušan. I aktivan je, ali voli i da lenčari. Dakle svakakav je :wink:, ali sve i svemu - super je :wink:

On 8/23/2017 at 10:41 PM, Kowalsky said:

U kojoj meri je pas trdoglav kada se radi o fiziološkim potrebama, griženju nameštaja i slično. Ja sam lično protivnik držanja pasa u kavezu, ali sam na stanovištu da bi štene u početku trebalo provoditi vreme u ogradici dok nenauči te stvari i dok nije pod nadzorom. Da li je shih tzu posebno tvrdlogav ili se radi o uobičajenom nivou navikavanja kao i kod ostalih pasmina.

Ne spada nikako u tvrdoglave. 

Kada se uzme stene trebalo bi neko iz porodice ako svi rade da uzme steneci godisnji odmor. Tri nedelju su dovoljne za neke prve upute u vaspitanju, naravno s tim da se prostor u stanu malo prilagodi da bude puppy safe. Ja licno sam jako veliki protivnik bilo kakvih ogradica, kaveza i ostalog. Nije potrebno. Ali dopustam da u nekim slucajevima nekome moze biti korisno. 

Sto se linjanja tice, jeste na listi, ali na siroj listi gde je i tzv. vuneni, kovrdzavi tip dlake kao kod pudli koji je zaista najblizi tome ne linja se i duga svilena dlaka kao kod si cua za kog se pre moze reci malo se linja. Posto je dlaka si cua sama po sebi zahtevna za negu, onda linjanje ne predstavlja neki poveci problem, jer kad covek ceslja dovoljno cesto da se ne zamrsi, iscetkao je dovoljno da nema neku masu dlaka po stanu. 

https://www.thekennelclub.org.uk/getting-a-dog-or-puppy/finding-the-right-dog/non-shedding-breeds-of-dog/

Moje shih tzu bebe se malo linjaju, ne primecuje se kada se svakodnevno cesljaju. Vrlo su pametne, ali moze da se desi da im dosadi kada ucimo nesto pa me onako tvrdoglavo gledaju i odbijaju saradnju :) U nasem slucaju i dalje imamo poteskoce sa fizioloskim potrebama i mestu koje je za to namenjeno. To je u potpunosti do mene. Moram se vise potruditi. Sto se tice mirisa, pa i nemaju ga, redovno se kupaju tako da divno mirisu. :)  Drago mi je sto se malo razbudila tema.