Sign in to follow this  
nikola27

Zivo meso

Recommended Posts

to sto sam danas video me je sokiralo tako da sam morao da otvorim ovu temu!

iz kraljeva sam, i tako vozim se u okolini kraljeva, i vidim u dvoristu prelepog cane corso muzjaka, a stvarno ih ima malo u kv, i pridjem i ugledam jos dva stenca prelepi, odusevim se.....gazda u dvoristu, i tako pridjem, pogotovu sto nameravam da uzmem nekog psa pa se dvoumim. Medjutim gazda nije bio raspolozen za razgovor i samo mi je rekao da psi nisu na prodaju...ok gledam ...... odmakose se i on uze da ih nahrani, e to je pravi sok, vadi kesu sa zivim mesom krvavim i daje prvo velikom muzjaku a zatim i stencima izdeli...... pa se pitam da li je to normalno ili sam mozda je ne upucen i neobavesten, u svako slucaju nikad svom psu ne bih to uradio............

ja sam moju kujicu PP hranio kada je bila stene zivim mesom da joj povecam apetit (jel ludaca nije htela da jede kako treba) od mog veterinara kujica isto PP je samo to i jela i to svinjsko koje mi je donoseno na pregled

Nikola, postoji cela nauka o ishrani pasa, jedan vid ishrane je BARF gde im se daje iskljucivo sirovo meso, iznutrice i mlevene kosti. Mi kada pocinjemo sa prihranom stenadi dajemo im sirovo mleveno govedje meso, ali samo ono kupljeno u mesari i namenjeno ljudskoj ishrani.

Tema o BARF-u:

viewtopic.php?f=22&t=811

ok, razumem ja sve to da je zdravije, ali nekako imam strah prema takvom nacinu ishrane..... nesto mi je jako cudno, a i do sada nisam cuo za to, osim da hrane ovcare na planinama....:)

Ja ne vidim razlog što ti je to čudno. Ja bih moje, da imam toliko sredstava, uvek hranila živim mesom. Ovako ih samo ponekad častim...

Ko vuku u šumi daje granulice i kuva domaću hranu???

ok, razumem ja sve to da je zdravije, ali nekako imam strah prema takvom nacinu ishrane..... nesto mi je jako cudno, a i do sada nisam cuo za to, osim da hrane ovcare na planinama....:)

Razmisli cime bi se psi hranili da im mi ne dajemo da jedu i da nema granula.

Koji pas ne voli da se uvali u lesinu - ja mislim da ne postoji, samo sto vlasnici ne daju izbora psima kada su ove stvari u pitanju.

Ja svoje nerjetko hranim sirovim mesom - grkljane ne kuvam, dajem sirove, iznutrice obicno prelijem vrelom vodom , u stvari sve zavisi koliko kada vremena imam i sta imam na raspolaganju. Trudim se da pse od malena naucim da jedu sve.

Postoji čuveno babsko mišljenje da će psi postati zli ako ih hranimo živim (sirovim) mesom pa neki zbog toga tako i hrane pse. Pas može jednako da se hrani sirovim ili kuvanim mesom i jedino što se dešava je da pas dobije neprijatan zadah zbog toga i ništa drugo.

iz kraljeva sam, i tako vozim se u okolini kraljeva, i vidim u dvoristu prelepog cane corso muzjaka, a stvarno ih ima malo u kv, i pridjem i ugledam jos dva stenca prelepi, odusevim se.....gazda u dvoristu, i tako pridjem, pogotovu sto nameravam da uzmem nekog psa pa se dvoumim. Medjutim gazda nije bio raspolozen za razgovor i samo mi je rekao da psi nisu na prodaju...ok gledam ...... odmakose se i on uze da ih nahrani, e to je pravi sok, vadi kesu sa zivim mesom krvavim i daje prvo velikom muzjaku a zatim i stencima izdeli...... pa se pitam da li je to normalno ili sam mozda je ne upucen i neobavesten, u svako slucaju nikad svom psu ne bih to uradio............

zivim mesom- prehranjuju pse koje "spremaju za nesto"

pas ako ce biti borac ili solo lovac i sam mora loviti i ako ga pripremate za takve aktivnosti- onda zivo meso je razumljivo

ali psa- koji je "clan porodice" hraniti zivim mesom je nepotrebno. Pas je evoluirao zajedno sa covekom- nema potrebe da jede zivo meso i da kida macke na pola kad ih vidi.

Agresivnost podsticu zivim mesom zato pse i kljukaju njime ..

p.s. pas voli i vocke i povrcke- (a zasto to ne savetuju "odgajivaci vajni" ??) :shock:

Ipak, najvise iskoristljivih minerala je u korenju- zato neki psi kopaju zemlju i jedu "travu" odnosno korenje..(iako jedu "brikete" nedostaje im sve i svasta- briketi su zlo i naopako)

Psi takodje jedu i jabuke, sargarepe, kajsije, lubenice itd. - sve presno i puno hranljivih materija.. pas moze izvlaciti vitamine iz biljnih namirnica (za razliku od macke) a kalcijum najjace dobijaju iz banane (koje takodje jedu ako im nudite) proteine i esc. masn, kiseline iz lkikirikija, bundevinih semenki (koje vole da grickaju kao i ljudi) semenki lana..

mleko nije pogodno za pse- pogotovo preradjeno (mada to nije dobro mleko ni za ljude- to industrijsko djubre)

a posebno suva hrana steti psima (to je kao da vi jedete cips svaki dan) najgnusnija laz imperije prerade hrane je da su "briketi" prava stvar za vaseg psa.

pas ako ce biti borac ili solo lovac i sam mora loviti i ako ga pripremate za takve aktivnosti- onda zivo meso je razumljivo

ali psa- koji je "clan porodice" hraniti zivim mesom je nepotrebno. Pas je evoluirao zajedno sa covekom- nema potrebe da jede zivo meso i da kida macke na pola kad ih vidi.

Odkud Vam to da se agresivnost podstice zivim mesom???

@Pas u Dusi, ja Vas molim da ovde ne iznosite predrasude i babske price jer je ovo kinoloski forum, gde sve baziramo na naucnim cinjenicama.

Nasi psi dobijaju sirovo meso kada god mozemo da im ga pruzimo, pa zive i spavaju zajedno sa jos 2 macke i nikakvu agresivnost prema pripadnicima drugih zivotinjiskih vrsta ne pokazuju.

Milioni pasa u Evropi i Americi se hrane BARF-om i sirovim mesom, koje apsolutno ne utice na njihovu agresivnost, niti na bilo kakav drugi nacin utice na njihovu psihu.

otkud mi ?( ipak, nije to samo moj licni zakljucak)

Radim sa psima veoma dugo- jos iz rane mladosti- i na osnovu promatranja , konsultacija i istrazivanja na licu mesta. (otud)

pas je OMNIVOR- nije moguce da ja to moram da vam napomenem- :roll:

A vuk,da li vuku neko kuva meso ili sprema jelo.zar nije njemo glavno jelo u prirodi meso

Stvar je vlasnika čime će hraniti svoga psa. Ne bi me začudilo da se u novopripremljeni zakon o dobrobiti životinja ugradi da se psi smeju hraniti banama i semenkama od bundeva.

Ako pas hoće da jede živo meso, i ako vlasnik može to da mu priušti, što da ne. Jedino meso mora biti ispravno bakteriološki i na svako drugi način ispravno.

Ja ne radim s psima, ja zivim s psima od kada znam za sebe (odrasla sam na selu).

Moji jedu zivo meso, imamo 7 maca, imam 2 male djece, imamo ovce u komsiluku, kokoske i ostalu zivinu - jos nikoga nisu pojeli.

Nisu mali i nisu bezopasni.

Da li ce pas pojesti zivu macku ili ne, ne zavisi samo od ishrane.

Ako radite s psima, trebalo bi to da znate, nije valjda da vam ja to treba da napominjem.

Mnogo toga u postu @Pas u Dusi ima s cim se ne bih slozila.

Sta onda da kazemo za ljude koji jedu tartar biftek :roll: :roll: ili vole steak polupecen :?:

@Pas u Dusi, ja Vas molim da ovde ne iznosite predrasude i babske price jer je ovo kinoloski forum, gde sve baziramo na naucnim cinjenicama.

Nasi psi dobijaju sirovo meso kada god mozemo da im ga pruzimo, pa zive i spavaju zajedno sa jos 2 macke i nikakvu agresivnost prema pripadnicima drugih zivotinjiskih vrsta ne pokazuju.

Milioni pasa u Evropi i Americi se hrane BARF-om i sirovim mesom, koje apsolutno ne utice na njihovu agresivnost, niti na bilo kakav drugi nacin utice na njihovu psihu.

Milioni pasa u svetu (i kod nas) imaju kancere raznih vrsta-- i ne bih da "diskutujem" o tome - navikla sam da ovde nailazim na ovakve odgovore kao sto je vas- lako se vredjate jer mislite da samo Vi najbolje cinite svojim psima-

Ne razumem, ne prihvatate ostala istrazivanja i objasnjenja ali to koje ste culi ranije Vam je najprihvatljivije

p.s. - bas iz tog sveta i dolazim- zato vam i pisem to sto je svet shvatio od skora..

pas je OMNIVOR- nije moguce da ja to moram da vam napomenem- :roll:

A vuk,da li vuku neko kuva meso ili sprema jelo.zar nije njemo glavno jelo u prirodi meso

Vuk- nije Pas i nema potrebe da se natezete sa takvim pitanjima na koja i sami znate odgovor- Vuk zivi u coporu- ima raspodelu obaveza- ima li to i Vas pas (danas u vasoj kuci)?

Ja ne radim s psima, ja zivim s psima od kada znam za sebe (odrasla sam na selu).

Moji jedu zivo meso, imamo 7 maca, imam 2 male djece, imamo ovce u komsiluku, kokoske i ostalu zivinu - jos nikoga nisu pojeli.

Nisu mali i nisu bezopasni.

Da li ce pas pojesti zivu macku ili ne, ne zavisi samo od ishrane.

Ako radite s psima, trebalo bi to da znate, nije valjda da vam ja to treba da napominjem.

Mnogo toga u postu @Pas u Dusi ima s cim se ne bih slozila.

Sta onda da kazemo za ljude koji jedu tartar biftek :roll: :roll: ili vole steak polupecen :?:

zivim i "radim" sa psima

Sve sto ste napisali nema veze sa ovom temom, niti pokazuje da je pas krvolocniji i agresivniji ako jede sirovo meso.

Kakve veze ima kancer sa ishranom zivim mesom? :roll:

Pre bih rekla da ima veze sa ishranom dehidratima u koje se trpa sve i svasta.

Izvinjavam se,

hocete reci da sam ja vas uvrijedila jer sam rekla da svoje pse hranim zivim mesom i jer ne razmisaljmo isto ? I ne samo ja, no i ostali koji su napisali nesto na ovoj temi ?

Hm - ja ne vidim da ima uvrede u tome, a ako vi neslaganje u misljenjima smatrate uvredom, to je nesto drugo.

Da li cinim dobro svome psu - trudim se, ali mislim da PAS najbolje zna sta mu je dobro i sta njegov organizam trazi. Pominjaste korijenje - naravno da kopaju i naravno da jedu i grozdje i sljive i poprilican broj vocki (posebno polutrulih ili suvih). Meni ne treba istrazivanje za to jer se s tim susrecem citav zivot.

Da li su cancers u ovoj mjeri postojali ranije - kada vec pomenuste cancers ?

I kod pasa i kod ljudi ?

Ne recite da jesu, samo da nisu zabiljezeni ?

Mislim da je u najmanju ruku neozbiljno tvrditi da ce pas koji je hranjen sirovim mesom agresivniji.

Slažem se.Jedino možda može biti problem sa lovačkim psima,da nebi jeli ulov.

Doberman's PN,slicna je situacija i sa lovackim psima,a pogotovu sa gonicima koji love krupnu divljac.ja trenutno imam 17 odraslih pasa,i godisnje pojedu dva bika koje cuvam iskljucivo za njih.a to sto mogu da krenu i na divljac da je jedu to sve zavisi od dresure,postoji disciplina koja se zove oblajavanje mrtve divljaci,sto znaci da je psi samo oblajavaju a ne jedu.Niti su ti psi agresivni na ljude,sta vise prave su maze u prisustvu ljudi.pozdrav

Stvar je vlasnika čime će hraniti svoga psa. Ne bi me začudilo da se u novopripremljeni zakon o dobrobiti životinja ugradi da se psi smeju hraniti banama i semenkama od bundeva.

Ako pas hoće da jede živo meso, i ako vlasnik može to da mu priušti, što da ne. Jedino meso mora biti ispravno bakteriološki i na svako drugi način ispravno.

da, slazem se ...

ipak, danas najcesce pse hrane "briketima" odnosno suvom hranom (to je ljudima najlaksa opcija)

Naravno da je do vlasnika kako ce hraniti psa- kao sto hje do roditelja kako ce hraniti dete. ( a i decu mnogi lose hrane- sve kupovno i zapakovano- danas najveci broj pasa jede suvu hranu- to je strasno! )

pas trazi svasta da jede- sto ne znaci da je dobro za njega .

ono do cegga pas moze da dodje- a njemu se cini kao jestivo- pojesce..naravno-

kao sto ce popiti i antifriz :(

p.s. >> ( dobro je znati ovo za antifriz :

http://www.2ndchance.info/antifreeze.htm,

http://www.petfinder.com/pet-care/antif ... ntion.html

.

Jeste,a tatarski biftek jedu ljudi koje pripremamo za borbu sa drugim ljudima,a možda i životinjama..ili da mogu da prežive ako slučajno završe na pustom otoku,ili onom sa ljudožderima :lol:

Najgora stvar koja se moze uraditi kada je i ishrana i mnogo toga u pitanju je GENERALIZIRATI.

Jedinke se razlikuju po mnogo cemu i tu ima mali milion finesa, naravno za onoga ko hoce da ozbiljno se posveti nekim stvarima.

Previse bi mi uzelo vremena detaljisati,

ali svaka jedinka ima svoj metabolizam i to tako treba i prihvatiti.

Npr za Royal Canin mogu mnogi tvrditi da je izvrsna hrana, ali dzaba sto neko tvrdi ako moj pas NECE da jede tu hranu. Necu mu ja na silu trpati tu hranu u usta.

Isto je i sa mnogim drugim stvarima.

Moji jedu sirovo meso (ovi koje sada imam)

Do sada nisam imala jedinku da nije htjela da jede sirovo meso, no ako bih imala - kuvala bih meso ili davala nesto drugo sto pas hoce da jede. Prosto.

Mogu ja do sutra pisati da je ovo dobro, ovo nije, ako pas ne zeli to da jede - dzaba mi je :idea:

Pripaziti na atifriz jer je slatkastog okusa - na mnogim stvarima i pise 'drzati van domasaja djece' (a psi su gori od djece)-deterdzenti, sapuni, lijekovi

No antifriz (a i ostalo) pas sumnjam da bi nasao u prirodi, isto kao i kabl od struje, vrucu rernu i slicno

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this