Skoči na sadržaj

Fotografija

Patuljasti pinc - 3. deo

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
1191 odgovora na ovu temu

#681 Zorica-MaliZmaj

Zorica-MaliZmaj

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 3321 postova

Postovano 03 August 2009 21:34

Da čujem vaš komentar za ovog psa. Uslov je da ga procenjujete na osnovu ove fotke, ono što se da videti.

Pachino pas izgleda u prirodi mnogo bolje nego na slici. Slikan je pored kuje u teranju posle parenja, drzi ga njemu nepoznata osoba (tj. ja) itd. Nije lepo ga komentarisati na osnovu ove fotografije... Mozda je ova fotografija malo bolja, pozajmljena je sa sajta odgajivacnice Impala:

Postovana fotografija

Pre svega mogu reci za ovog psa da je kvadratican, ima odlicna ravna i KRATKA ledja (ali zaista kratka, ne kobajagi kao neki), lepu dugu glavu sa odlicnim preklopljenim usima, dug vrat, ravna i cvrska ledja, dovoljno duboke grudi, usukan stomak koliko treba tj. takodje i donju liniju dobru, dobre prednje i odlicne zadnje uglove, odlicno postavljen rep i divnu intenzivnu tamnu crvenu boju bez pruge na ledjima. Onima koji su ovog psa koristili u priplodu poznato je da daje izvrsne potomke.

Lajos, glava ovog psa je vise po tvom ukusu nego mom ali se i meni dopada. Btw. mislim da ce Ilanova glava biti sasvim po tvom ukusu hehe. Ja vise volim elegantnije i uze ali prihvatam i ovaj tip jer treba kombinovati.

#682 PERUN PANONSKI

PERUN PANONSKI

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 632 postova

Postovano 03 August 2009 21:38

Da ,pachino je u pravu sto se tiche standarda ali meni nije jasno kako to da uvek stane ,kad citira standard,kod boje!
Ako cemo o standardu kod Ptp ,u njemu takodje pise i ovo:
Diskvalifikacione mane:

Plašljivo, agresivno, zlobno, upadljivo nepoverljivo ili nervozno ponašanje;

Deformacije bilo koje vrste;

Nedostatak tipicnih rasnih odlika;

Greške kod njuške, kao predgriz, podgriz ili kriva usta;

Više pojedinacnih grešaka, kao što su greške u konstituciji, tipu ili boji dlake
...
To takodje pise u svim standardima bilo koje zemlje osim u americkom ,gde je dozvoljeno da pas bude boje peska(fawn),okrugle(buljave)oci,tamnu prugu po ledjima...
I sta se uhvatio te jedne fotografije ,kad ima odmah ispod te drugu fotografiju na kojoj se vidi kako taj pas izgleda zapravo !
Video je jednog psa uzivo i sad misli da to tako treba da izgleda !

#683 Turi Lajos

Turi Lajos

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 219 postova

Postovano 03 August 2009 21:58

@ Zorica
to je nase interno teranje maka na konac :D
svi tipovi su dobri i iz svake kombinacije moze svasta da ispadne. Jdnim delom it to je lepota ovog hobija. Vazno je da se psi vole i paze!

#684 Dragan Grujin

Dragan Grujin

Hero Member

• Members
  • 1503 postova

Postovano 03 August 2009 22:03

Tako imamo:
Ptp-izraelsku(u novije vreme vise ruski) liniju ,sa dugom glavom i dugom njuskom koji ,kako neko rece podsecaju na dobermana(ili obratno ,svejedno)
Ptp- skandinavsku liniju,robustnije gradje,sa kracom njuskom i malo kockastijom glavom i uglavnom sa dignutim usima(verovatno vise iz nekog svog fazona teraju usi na gore)
Ptp-italijansku liniju-koji su elegantniji i nesto nezniji
Ptp-nemacki liniju (izvorni tip) sa preklopljenim usima i kracom i debljom njuskom

Zaboravio si čiči-miči tip ili ti tuturutu pinč ala budisava

#685 PERUN PANONSKI

PERUN PANONSKI

Advanced Member

• Members
  • 632 postova

Postovano 03 August 2009 22:08

Budimo ozbiljni ! :D :D :D :D :D

#686 Dragan Grujin

Dragan Grujin

Hero Member

• Members
  • 1503 postova

Postovano 03 August 2009 22:11

Budimo ozbiljni ! :D :D :D :D :D

Da, naravno, ali budimo i realni, taj tip postoji, pobeđivao je kod nas na izložbama do nedavno i sad se ponekad desi na nekoj izložbi da pobedi ali ređe.

#687 vukasin

vukasin

Hero Member

• Members
  • 1493 postova

Postovano 04 August 2009 10:01

Sto se tice tumacenja standarda, pa i sudije ga tumace ali Pachino je u pravu sto se ledjne linije tice. Ledja morajubiti kratka i snazna i sto je najvaznije zategnuta.
Ne postoji idealan pas nego onaj koji je najpriblizniji standardu taj pobedjuje i tu nema price. Pachino ne bih se slozio da ne postoje ukusi sta se kome svidja. Neki sudija preferira odredjeni tip glave ili boju i t ne moze nista da se promeni kod njega na primer.

Treba kinoloski gledati mane na psu,da li se te mane prenoseili ne,da li u odgoju moze to popraviti ili ne. Sve genetske osobine koje valjaju od majke i oca treba pametno usmeriti tj. iskoristiti. Meni je vazno da pas ima dobar kostur,glavu (tu se ja sa Zoricom borim)ali to su ukusi o kojima ne vredi raspravljati,potom telo jer tezimo toj kvadraticnosti i naravno pigmentacija i boja psa. Znaci ako je pas crveno-braon da ne bude zut. Da crn sa palezom ima crveni palez a ne zut,da se ispod crnog ne pojavljuje crveno,da palez bude tacno ogranicen bez prelivanja.
Mislim da svaki odgajivac pa cak i ljubitelj rase treba neke stvari da zna o tome. I da bude jasno potomci potvrdjuju kvalitet pasa.

potpisujem

#688 Dragan Grujin

Dragan Grujin

Hero Member

• Members
  • 1503 postova

Postovano 05 August 2009 10:59

Pogledajte kako je protekla izložba VIDEO SHOW SINTRA 2009. mislim u
Španiji, slab sam iz geografije pa ako nije tamo vi me demantujte. Snimak raširite na ceo monitor da se bolj evidi.

http://www.facebook.com/video/video.php ... 0356661280

#689 Dragan Grujin

Dragan Grujin

Hero Member

• Members
  • 1503 postova

Postovano 06 August 2009 00:21

Ova prethodna izložba je bila u Portugaliji da ispravim sam sebe.
Evo i ja sam malo eksperimentisao i napravio ovo, nadam se da će vam se svideti:

#690 vukasin

vukasin

Hero Member

• Members
  • 1493 postova

Postovano 06 August 2009 09:18

Ok je Dragane nije lose, u kom programu si radio klip??

#691 runicoma

runicoma

Newbie

• Members
  • 8 postova

Postovano 07 August 2009 08:46

Veliki pozdrav za sve odgajivace i ljubitelje patuljastih pinceva. Runicoma

#692 vukasin

vukasin

Hero Member

• Members
  • 1493 postova

Postovano 07 August 2009 08:48

dobro dosao a okimas psa predstavi nam ga ovde da ga viidmo :mrgreen:

#693 runicoma

runicoma

Newbie

• Members
  • 8 postova

Postovano 07 August 2009 08:59

Evo jedna zenkica od dvadeset osam dana.

#694 vukasin

vukasin

Hero Member

• Members
  • 1493 postova

Postovano 07 August 2009 09:07

Dobro ti nama dosao sve sto te zanima pitaj a i slobodno iscitaj ima III teme Ptp i nemoj da nas ne oabvestavas redovno sa slikicama
Ps lep kucov

#695 del sandis grande

del sandis grande

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 281 postova

Postovano 07 August 2009 22:29

Pozdrav svima!

Nismo bili aktivni na forumu neko vreme, a vidimo da se dosta toga "izdesavalo"....

@runicoma
Dobrodosao na forum! Stene izleda veoma lepo, mada je 28 dana bas malo za procenu, ali po ovoj slici obecava.
A cini mi se da smo se ranije vec upoznali, ako se ne varam?

#696 runicoma

runicoma

Newbie

• Members
  • 8 postova

Postovano 08 August 2009 11:52

Hvala ,veliki pozdrav za del sandis grande .

#697 PERUN PANONSKI

PERUN PANONSKI

Advanced Member

• Members
  • 632 postova

Postovano 08 August 2009 12:01

runicoma,dobrodoslica i sa nase strane ! :)
Nego,kako se zove mala?

#698 JovanaT

JovanaT

Newbie

• Members
  • 2 postova

Postovano 09 August 2009 21:25

Imam jedno pitanje - mom malisanu izasli su crveni plikcici po stomaku, vodila sam ga kod dva veta i dijagnoza je ista - alergija. On je inace OK, veseo, ima apetit, urednu probavu, jedino sto cese usi cesce. Dajem mu prepisane antibiotike, stavljam mu obloge od joda i mazem fenistilom, ima vec 5 dana, ali nema napretka. On jede kuvanu hranu (bubce/pil. dzigericu / belo meso / junetinu sa tikvicama, sargarepom, pirincom), svakih 2-3 dana menjam mu vrstu mesa, a s vremena na vreme jede i Pedigre granule, jer su to jedine koje prihvata. Ne znam sta bi moglo da bude uzrocnik ove alergije i da li se jos neko susreo sa ovim problemom, pa bih molila za misljenje.
Hvala!

#699 PERUN PANONSKI

PERUN PANONSKI

Advanced Member

• Members
  • 632 postova

Postovano 09 August 2009 21:53

Evo pogledaj ovde na tu temu. :(
http://blog.ritelefax.hr/post/2005/12/0 ... -pasa.aspx

#700 mary&amos

mary&amos

Advanced Member

• Members
  • 572 postova

Postovano 10 August 2009 00:09

Pozdrav svima, nije nas dugo bilo, pa evo stavljam nekoliko Amosovih slika, čisto da mi ga ne zaboravite ;)

Postovana fotografija
malo sam mu noge odsekla :lol: :lol:

Postovana fotografija

Postovana fotografija
nismo odavno pozirali...

Postovana fotografija :D