Skoči na sadržaj

Fotografija

Engleski buldog (Bulldog FCI:2.2-149) - 2. deo

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
1224 odgovora na ovu temu

#541 bubica14

bubica14

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 432 postova

Postovano 13 April 2010 21:49

Znam da nije tema, ali tamo gde jeste niko nema Buldoge, pa vas pitam zbog njihove specifične ishrane. Smeta li buldozima jogurt u ishrani, a ako ne koja je dozvoljena količina. Pošto mi kulira granule (Hill's), a kada ih prelijem jogurtom, odlepi :-)

Slobodno daj buldogu jogurt preko granula.Ja sam imala iskustvo ,isto sa Hillsom,da mi stenad nisu hteli jesti pokvasene granulice.Muz se iznervira i da njim suve.Tako su jeli kao da nikada nusu nista jeli.Jogurt vole svi pa i buldozi,Ne smeta njim,naprotiv prija njim promena.Samo nemoj bas jako hladno iz frizidera.Sto se kolicine tice,zavisi od uzrasta, nemoj preterati jer ce mu i to dosaditi.Po neki put mu dodaj malo tunjevine iz konzerve,cisto zbog promene,bolje ce jesti,neki put mozes dodati mladi sir itd.
Veliki pozdrav,voli ga i mazi,buldog to jako voli,

#542 Scobert

Scobert

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 471 postova

Postovano 14 April 2010 18:34

Casper

Postovana fotografija

SCOBERT BULLDOGS

#543 Marko031

Marko031

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 210 postova

Postovano 14 April 2010 18:36

Hvala na savetu ...

#544 Bogus

Bogus

Newbie

• Members
  • 29 postova

Postovano 14 April 2010 23:45

Casper bas extra izgleda:)

#545 legionar

legionar

Newbie

• Members
  • 12 postova

Postovano 15 April 2010 10:03

PA200134.JPG

PA200134.JPG

Pozdrav svima!! Novi sam na forumu i vidim da ovdje ima pravih poznavatelja ove pasmine pa bi vas molio za par komentara na izgled za ovu bulldogicu!!!

Edit mod
Uputstvo za postavljanje fotografija

viewtopic.php?f=57&t=5926&start=15

#546 Scobert

Scobert

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 471 postova

Postovano 15 April 2010 11:59

Hvala Bogus :D
Evo puno slika Buldoga sa CRUFTSa 2010.

http://www.tkdogs.co.../Bulldog Crufts

#547 Marko031

Marko031

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 210 postova

Postovano 15 April 2010 16:14

Zašto su stavili standard kilaže na 25kg, kad od ovih pasa sa craft-a ni jedan nema ispod 30-ak kila, a izgledaju vrhunski :)

#548 Iwa

Iwa

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 559 postova

Postovano 15 April 2010 16:27

uskoro cu postati ponosni vlasnik ove prelepe rase, pa me interesuje malo o karakteru, slaganju s drugim psima, i da li se nesto razlikuju u karakteru muzjak i zenka onako generalno.. ? koliku kolicinu obroka dnevno pas treba da pojede? i koja je najbolja hrana za ovu rasu. ja psa hranim iskljucivo junecim i pilecim mesom plus pirinac i povrce, pomaloo voce. itd. tj. prirodnom hranom, pa me interesuje da li bi takav nacin ishrane odgovarao i ovoj rasi??

unapred hvala na svakom savetu! :D
veliki pozdrav svim vlasnicima engleskih buldoga! :mrgreen:

#549 kosoric slavko

kosoric slavko

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 1667 postova

Postovano 15 April 2010 22:46

Vidim da se niko od iskusnijih odgaivača nije javio na tvoja pitanja Iwa , probaću ja da ti pomognem . Naši buldozi se slažu i sa mačkama i sa azijatom.Što se ishrane tiče posavetuj se sa odgaivačem od koga uzimaš malca pa postepeno sa te hrane možeš preći na svoj način ishrane- mada ja kombinujem granule , kuvano meso ,jogurt i svežu morsku ribu.

#550 Iwa

Iwa

Advanced Member

• Members
  • 559 postova

Postovano 16 April 2010 02:42

aha, najvise me zanima kako ce se stene sloziti sa mojom kujom Estom, zato razmisljam dal je bolje zenka ili muzjak, i dal da od samog pocetka provode vise vremena zajedno ili se mora cekati da se stene vakcinise, al svejedno i moja Esta je vakcinisana. sto se tice nje, ona ce stene sigurno super prihvatiti, jer obozava psece drustvo i potpuno ima svoje 'mesto' u tom drustvu, i kada nam dodje neki pas-njen drugar ili drugarica u goste to je za nju atrakcija. znaci svejedno je dal muzjak il zenkica? drago mi je da se ova rasa dobro uklapa i slaze sa drugim psima.. :D
hvala vam na savetu.

#551 bubica14

bubica14

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 432 postova

Postovano 16 April 2010 08:22

Za Ivu- Iz mojeg iskustva - buldog se obicno slaze sa drugim psom,no i to je ralativna stvar.Ima buldoga koji zeli biti dominantan kao moj Uranus.On zeli da bude glavni pa trazi i od rodjenog oca da mu bude podcinjen Ne mislim bukvalno,ali ?Zenkice su mirnije po tom pitanju.Moras biti pazljiva i ne ostavljati ih same.Buldog zna do iznemoglosti da se zaigra,pa ponekad i predje granicu.Da,imam zenkicu koja prvo poziva na igru ,pa ako neko bas nece,zna da bude i gruba.To ces vec ti sama videti i proceniti kakve je naravi tvoje stene.
Sto se ishrane tice,piletinu obavezno izbegavaj.Ona nije bas pozeljna ni za druge rase pasa.Kako znamo ,cime se piletina hrani sa kakvim stimulansima,mislim da ni za ljude nije bas zdrava.Kosti obavezno izbegavaj.Ja hranim buldoge sa granulama uz dodatak jogurta,mladog sira,tunjevine iz konzerve, juneceg kuvanog mesa itd.
Zelim ti velike radosti sa stenetom Engleskog buldoga.
Pozdrav

Postovana fotografija
Uranus Od Cunga Lunge-star 5 nedelja

#552 bubica14

bubica14

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 432 postova

Postovano 16 April 2010 08:30

Zašto su stavili standard kilaže na 25kg, kad od ovih pasa sa craft-a ni jedan nema ispod 30-ak kila, a izgledaju vrhunski :)

Ni meni bas to nije jasno. Moji buldozi su skoro svi tezi nego po standardu.Tu oko 28 kg su teski.Moram priznati da buldog (muzijak) od 25 kg je sitan .Meni se svidjaju ovi malo krupniji a izgleda i sudijama sa Craft-a.
Pozdrav

#553 bubica14

bubica14

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 432 postova

Postovano 16 April 2010 08:43

Hvala Bogus :D
Evo puno slika Buldoga sa CRUFTSa 2010.

http://www.tkdogs.co.../Bulldog Crufts

Hvala ti Scobert na prelepim slikama.Volela bi kada bi i na nasim izlozbama vidjala ovakve primerke,no moram priznati da sam u komsiluku(Madjarskoj)videla lepe primerke Madjarskih buldoga koji su stekli uslov za ucestvovanje na Craft izlozbi, Moja Bubi kao mlada pobednica specijalke u Budimpesti (sudija iz Engleski a ujedno i odgajivac) je dao javni komentar o utisku na izlozbi da bi Bubi mogla konkurisati zenkama u Engleskoj na izlozbama.Ponosna sam na nju.

Postovana fotografija
Bubi -Sudija Mr.Toni Darman-GB

#554 buli

buli

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 158 postova

Postovano 16 April 2010 15:39

PA200134.JPG

PA200134.JPG

Pozdrav svima!! Novi sam na forumu i vidim da ovdje ima pravih poznavatelja ove pasmine pa bi vas molio za par komentara na izgled za ovu bulldogicu!!!

Edit mod

ako mislis na ovu slicicu lepo izgleda,samo bi mogao da stavis neku vecu da se bolj vidi.

#555 Marko031

Marko031

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 210 postova

Postovano 16 April 2010 18:18

Ni meni bas to nije jasno. Moji buldozi su skoro svi tezi nego po standardu.Tu oko 28 kg su teski.Moram priznati da buldog (muzijak) od 25 kg je sitan .Meni se svidjaju ovi malo krupniji a izgleda i sudijama sa Craft-a.
Pozdrav

Ovo pitam iz razloga, jer moj Roni ima 10,5 meseci i oko 25kg, i deluje sitno u odnosu ove buldoge, a predpostavljam da to nije kraj njegovog rasta i gojenja :) U kom dobu života stiču punu veličinu?

#556 bubica14

bubica14

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 432 postova

Postovano 16 April 2010 19:09

Buldog,barem iz mojeg iskustva je najlepsi kada ima 2 godine.Nemoj se brinuti,ima vremena jos da se ugoji i razvije.
Pozdrav

#557 legionar

legionar

Newbie

• Members
  • 12 postova

Postovano 16 April 2010 19:44

PA200134.JPG

PA200134.JPG

Edit mod

ako mislis na ovu slicicu lepo izgleda,samo bi mogao da stavis neku vecu da se bolj vidi.

stavit ću slike ali mi nedozvoljava već dva dana jer je dostignuto ogranićenje boarda!!

#558 Iwa

Iwa

Advanced Member

• Members
  • 559 postova

Postovano 17 April 2010 16:50

u sredu idemo po stene ! :D :mrgreen: bice muzjak. a ime Tyson :D jedva cekam da moja devojcica upozna novog drugara. :mrgreen: moze li mi neko reci kako se ovi psici slazu sa drugim muzjacima eventualno podjednako dominantnim..? ako se od samog pocetka bude druzio ne bi trebalo biti problema..nadam se! :D :mrgreen:

#559 bubica14

bubica14

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 432 postova

Postovano 17 April 2010 17:10

-Za Ivu-I ja se nadam, Napisala sam ti svoje iskusvo,ali je sve relativno.Prodala sam jedno stene decku sto ima Ruskog terijera.Jako se lepo slazu.Cak sto vise ,neki poznanik je gnjavio malog buldoga pa je stene zaplakalo.Terijer je stao zastitnicki i u odbranu steneta i napao poznanika.Vrlo interesantno.Odakle donsis malog deckica? Kada ga doneses postavi slike da i mi uzivamo.
- Gosp.Devicu ,zeleli bi nove slike od malog Engleza,moze?
Pozdrav svima,

#560 Iwa

Iwa

Advanced Member

• Members
  • 559 postova

Postovano 17 April 2010 18:41

iz Zrenjanina, postavicu slicice naravno, moja mezimica ce poludeti od srece kad upozna novog drugara. sto se nje tice prihvatice ga bez problema, jer je ona stvarno izuzetan pas, veoma je socijalizovana i iskljucivo se 'identifikuje' sa psecom vrstom, jer se trudim da se sto vise druzi! bez obzira sto su joj u drustvu uglavnom veliki (veci od nje) psi, ni traga od pokazivanja nekakvih kompleksa i sl. cemu manji psi znaju biti itekako skloni, tacno zna svoje 'mesto' u odnosu sa svakim psom i sve se svodi na igru i veliku ljubav. prijateljstvo izmedju pasa definitivno postoji u nasem slucaju. :D tako ce biti i sa malenim slatkisom! :D u mom kraju nema bas engleskih buldoga, ima samo jedan u susednom kraju blizu naseg, i izuzetan je stvarno flegman onako miran psic, nesto kratko smo se druzili, jer nam nije bas blizu. jedva cekam da uzmemo ovog decaka :D :mrgreen: