ZORBA

CACIB Požarevac 2018.

Recommended Posts

Dana 16. septembra 2018. godine održana je CACIB izložba pasa svih rasa u Požarevcu, a bolje da nije! Organizator je načinio mnoge propuste, zbog kojih se postideo svaki ljubitelj pasa iz Požarevca. Upisnina je bila 1500 dinara, a izlagači nisu dobili katalog, mogli su samo da ga kupe?! U ringu gde je sudio "čuveni italijanski stručnjak" Ernesto di Maio bilo je mnogo svađe, nezadovoljstva i haosa! "Ocenjivanje" je trajalo više od 6 sati (?!), psi (i izlagači) su bili nervozni i umorni, odluke sudije skandalozne...

Organizator se nije potrudio da obezbedi makar jednu česmu sa vodom i toalet, osim ako ne računamo obližnje kukuruzno polje. Temperatura je bila 30 stepeni. 

Predlažem KU "Stig" iz Požarevca da sledeće godine CACIB izložbu organizuju u sklopu čuvenog požarevačkog sedmojulskog vašara, utisak će biti mnogo bolji!     

Nadam se da će istinski ljubitelji pasa ubuduće dobro razmisliti da li treba i sledeće godine da ih neko ovako ponižava na takozvanoj CACIB izložbi.

Na ovakve zlonamerne komentare često je bolje ne odgovarati, ali u javnost je iznet veći broj neistina pa ću napraviti kraći osvrt. 

Autor je najpre trebao biti malo originalniji i ne preuzimati delove novinskih izveštaja pa umetati neke licne opaske radi omalovažavanja manifestacije koja je po brojnosti upisanih, izašlih pasa, interesovanju lokalne i ne samo lokalne kinoloske javnosti, jedna od dve najuspešnije izlozbe ikad odrzane u Požarevcu (računajući sve manifestacije i CAC i CACIB u poslednjih 30-ak godina koliko se odrzavaju u Požarevcu).

Velika je čast ne samo za razvoj požarevačke kinologije već i srpske, sto je toliko uglednih sudija došlo u jedan mali grad u kojem suštinski i nije postojala tradicija većeg broja upisa na izložbama pasa, čak i kada je reč samo o domaćim okvirima. Poštovane sudije koje znamo sa najvećih svetskih izložbi i koje je velika većina ljudi mogla samo videti na drustvenim mrežama odjednom su se našli u nekom srpskom omanjem gradu, da ne upotrebim reč palanci... A setimo se samo da je prošle godine kada je istu manifestaciju organizovala grupa lokalnih lovaca , sudjenje u rasi završeno nakon samo 1 sat jer nije bio izašao ni trocifren broj pasa, a i na tako mali broj upisa bilo je velikih primedbi na pristrasnost sudjenja.

Krajem prošle godine, Kinolosko udruzenje u Požarevcu preuzela je grupa (velika) mladjih ljudi, kinologa koji su za samo godinu dana brojnost upisa na CACIB-u povećali za 4 puta! Ali izgleda da nekome smeta ta činjenica... Takodje, nekome izgleda smeta i sto nije bilo primedbi na pristrasnost sudjenja, pogotovo ne u revijalnom delu. 

Sudije Di Maio i Baskaran jesu duže sudili, ne samo sto su imali najveći broj pasa da odsude, ali zar ne treba da bude težnja svakog iskrenog kinologa da mu neki stručnjak detaljno pogleda psa i oceni sve bitne kinoloske parametre. Stoga organizatori smatraju komplimentom sto su neke sudije na njihovoj izložbi sudile po 6 i više sati... Bilo je nekih izlagača koji su izrazili nezadovoljstvo zbog ocene 4 ili sto nisu osvojili CACIB ili BOB, a da je pritom BOB osvojio neko sa kime nisu u dobrim odnosima, ali svi znamo da se može dodeliti samo jedan BOB i da je diskreciono pravo sudije kome će dodeliti. Bitno je da nije bilo tendencije. Jeste bilo strozije sudjenje, ali i tu cinjenicu organizator smatra komplimentom. 

Komentare poput da i pored cene upisnine od 1500 din eto naplaćivao se katalog, ne vredi preterano komentarisati. Time je poštovani dušebrižnik samo pokazao da slabo posećuje čak i domaće CACIB-e. Jer da ih posećuje svakako da bi znao da cena od 1500 din za kotizaciju na CACIB-u u Srbiji, spada u red najjeftinijih, tj. ne postoji CACIB sa cenom kotizacije nizom od 1500 din. Veći broj CACIB-a koji ima kotizacije 1700 ili 1800 din, takodje naplaćuje kataloge. Podsetiću da je cena kataloga bila svega 150 din. Stoga još jednom opaskom u stvari upućen je kompliment organizatoru, jer CACIB Požarevac je jedna od ovogodišnjih izložbi koja je izlagacima suštinski najviše pružila a za najnižu cenu kotizacije...

Pored svih kritika koje su omasile željenu temu i u stvari su komplimenti organizatoru postoji i par koje su lako dokazive neistine.  Toga dana nije bilo 30 stepeni već 25, ako je to uopšte bitno ali očigledno da je tih 30 stepeni trebali pojacati neki dojam. Takodje, u velikom restoranu koji se nalazi na 50m od mesta gde su bili ringovi postoji toalet, i ženski i muški i česme i lavaboi. Takodje u tom restoranu služe pice, i vodu besplatno ko želi. Na posletku nije jasno gde je dotični u krugu hipodroma video kukuruzno polje, ali očigledno da je i taj opis trebao da pojača neki dojam...

Organizacija jeste imala po neki sitniji propust, sto se možda i može zanemariti obzirom na prvu organizaciju izlozbe od strane konkretnih ljudi,  ali daleko je to sve od komentara postovanog dusebriznika kojima je započeo ovu temu

Izlozba po svemu nesvakidasnja i za pamcenje:hitna pomoc,policija,sudjenje do pred sam mrak...jos da su vatrogasci dosli utisak bi bio potpun.U katalogu 350 pasa,a svako ko posecuje izlozbe mogao je da vidi koliki je stvaran broj bio,a svima je poznato to cuveno "naduvavanje"kataloga da bi se postigao neki broj,ali i pored svega cuvena izlozba je imala manji broj od dosta CAC izlozbi(Kovin,Turija..)Nista se nije moglo vise ni ocekivati kada je u organizaciji jedan mlad ""kinolog"",koji je prvog psa kupio pre 3 godine,a pritom nije dete.Nikada nije imao ni jedno leglo,niti je do pre 3 godine imao ikakve veze sa kinologijom,ali se covek setio i uclanio jedan broj ljudi i "preuzeo"KD "Stig",a nas narod lepo kaze:''Oteto-prokleto"Sve dok u kinologiji budemo imali ljude koje kinologija ne zanima,a  koji su se tu pojavili iz nekih niskih strasti i povredjene sujete imacemo i ovakve lakrdije koje sa nazivaju izlozbama(puke)

Veliki pozdrav svim kinolozima

Bio sam ucesnik  izlozbe sa kumom koji je isto izveo psa, prvo da pohvalim listu sudija pogotovo za trecu grupu gde je sudio gospodin iz spanije

,nazalost nisam imao konkurenciju ali to ne umanjuje njegovu profesionalnost posto sam izveo tri moja psa svakom je posvetio posebnu paznju i osim ocenske liste dobili smo usmeni opis svakog psa,na veliku radost mog sina on je osvojio titulu BOB sa svojim psom

Po meni jeste se produzilo ocenjivanje,al u prethodnom komentaru vidi se da su sudije iz inostranstva sudile puno pasa,pa tako da je to razumljivo

tereni su odlicni,restoran je bio blizu cene su bile ok mi smo bili sa decom i sve je bilo u redu,jedina zamerka organizatoru za sledecu izlozbu je da spremite oko ringova kante za smece

sto se novosadjana tice vidimo se sledece godine,

pogotovo ako budu sudili sudije  iz inostranstva

veliki pozdrav

"Sudije iz inostranstva su sudile puno pasa""..Koliko je to pasa puno kada se zna da je bilo prijavljeno 350 po katalogu,a svima je jasno da nije ni blizu bilo tog broja,a i ako je bilo toliko i uzimajuci u obzir broj sudija,kako to moze biti puno pasa!?!?Normalan broj pasa po danu sudjenja i FCI pravilniku je 80,sto znaci da su tu izlozbu u razumnom roku mogle da odsude 4 sudije ili 3 i manje,ako se uzme pravi broj izaslis pasa. Zbog neozbiljnih komentara tipa""  restoran je bio blizu,a i cene su bile ok" i ljudi koji "preuzmu"drustvo protiv svih moralni nacela i onda se pojave kao organizatori,a do pre 3 godine nisu znali ni da li pas ima rep,mi i tonemo sve dublje.Sutra svakom frustriranom  coveku moze da padne na pamet da uclani 10 ljudi i otme neko drustvo u Srbiji i samim tim postane organizator izlozbe,a pritom nikada nije imao veze sa psima,niti ga je to zanimalo.Mene samo zanima da li Pozarevac ima iskrenih i pravih kinologa i kako su dozvolili da im izlozbu organizuje neko ko sa kinologijom nema ama bas nikakve veze,sem jednoog psa ljubimca,a koji nije kupljen iz ljubavi prema psima,nego iz nekih drugih pobuda.Ovo bi sve bilo veoma smesno da nije zalosno i tragicno

Postovani Vuk2

samo sa pitam dal je dozvoljeno iskreno bez ikoga da branim napisati komentar,vidim iz vaseg komentara jednu veliku ogorcenost na organizatore a i vidim bilo ko da napise komentar

,ja nikoga ne branim prvi put smo bili

u Pozarevcu nikoga ni ne poznajemo,iskreno sam napisao komentar

godisnje obidjemo 20 tak izlozbi sto u srb sto u regionu svasta sam doziveo da ne nabrajam,doziveli smo i da u 14 casova nismo mogli kupiti ni flasu vode eto mi zatvaramo,

sudjenje je bilo ok,restoran  sanitarni cvor je bio blizu sto je meni najbitnije ipak sam bio sa decom

jeste dugo je trajalo sudjenje,i revijalni deo al po nama je to jedina zamerka,po meni bolje pruziti podrsku da bi sledece godine bila jos bolja izlozba

veliki pozdrav

3 hours ago, STRONG FOX KENNEL said:

Postovani Vuk2

samo sa pitam dal je dozvoljeno iskreno bez ikoga da branim napisati komentar,vidim iz vaseg komentara jednu veliku ogorcenost na organizatore a i vidim bilo ko da napise komentar

,ja nikoga ne branim prvi put smo bili

u Pozarevcu nikoga ni ne poznajemo,iskreno sam napisao komentar

godisnje obidjemo 20 tak izlozbi sto u srb sto u regionu svasta sam doziveo da ne nabrajam,doziveli smo i da u 14 casova nismo mogli kupiti ni flasu vode eto mi zatvaramo,

sudjenje je bilo ok,restoran  sanitarni cvor je bio blizu sto je meni najbitnije ipak sam bio sa decom

jeste dugo je trajalo sudjenje,i revijalni deo al po nama je to jedina zamerka,po meni bolje pruziti podrsku da bi sledece godine bila jos bolja izlozba

veliki pozdrav

Iskreno meni najvise smeta sto su se u kinologiji pojavili ljudi,koji nemaju veze nikakve sa psimaJedne je dovelo seksualno opredeljenje(to im dodje kao neko mesto okupljanja gde upoznaju nove istomisljenike),druge materijalni razlozi,a ovog sto spominjemo frusutracija i povredjen ego.Ja ne znam sta je gore!? Izlozba je bila cist promasaj,puna propusta sa policijom,hitnom pomoci i da se ne ponavljam dalje.Najcudnije od svega,a sto je i najvise porazavajuci sto svi cute.Mene samo zanima da li ima neki stari kinolog iz Pozarevca,pa da  iznese svoje misljenje i da nam kaze kako je doslo do toga da jedan od glavnih organizatora bude covek koji nema veze sa psima,koji ima kucnog ljubimca kupljenog iz hira i revansizma,cak nije ni taj pas iz ljubavi uzet.