Sign in to follow this  
Nikola0803

Westi ili Patuljasti Beli Snaucer?

Recommended Posts

Zdravo svima.

Poslednjih par meseci planiram da uzmem jedno stene. Dvoumim se izmedju ove dve rase i eventualno izmedju Skotskog terijera. Po pricama sa neta obe rase mi deluju dosta slicno.

Sto se tice mene, 
Zivim u stanu sa devojkom, vreme provodim 95% radeci na kompu tako da vreme provedeno sa psom ne bi predstavljalo nikakav problem.
Park imam ispred zgrade bukvalno tako da i setnje nisu problem, pored 6-10 h provedenih na kompu obavezno moraju 2-3 setnje od po 30 -90 minuta :) .

Obe rase mi se svidjaju fizicki ali po citanju iskustva drugih, ali i dalje se dvoumim.

Mogu da kazem i da imam budzet izmedju 150-200 eura za psa koje bih izdvojio ( ne racunam novac za hranu, pocetne potrepstine, veterinara.. )

Sta bi ste vi preporucili, zanimaju me iskustva drugih.

Sto se tice bolesti dosta sam iscitao i dosta su razlicita misljenja.

Sta da gledam kod obe rase prilikom izbora steneta?

Na takvo i slična pitanja odgovarano je već mnogo puta. 

Potražite po Forumu. Lično ne bih nikad savetovao nekoga neodlučnog, koga ne poznajem lično, koju rasu da odabere.Nije to odluka od danas do sutra, već za mnogo duži period. Za te pare, ne možete se nadati nekom izboru kvaliteta (zdrastveno psihofizički proverenim krvnim linijama), ali vredi ponekad biti uporan, tražite, raspitujte i samo će vam se kasti mnogo toga korisnog.

Povecao sam budzet na 250-300 eura. Izbor mi se sveo na westija i cekam kolege iz odeljka da odgovore :). Inace ovu odluku vucem sa sobom dve godine unazad