Leo2

Problem sa "agresivnim" AST

Recommended Posts

Procitao sam dosta tema, ali cini mi se ne nadjoh odgovor na moju muku, naime: Pre 4 godine dobio sam prvog AST doduse ne cistkrvnog i nije imao pedigre, bio je van standarda(krupniji, malo uza glava, viši...), medjutim on je ove godine preminuo od (za ne poverovati) tetanusa. Bio je mnogo pametan i miran pas, netrpeljiv prema odredjenim osobama itd...I sta cemo, kupimo stene cistokrvnog AST, koji sada ima 9.5 meseci. Posto je kupljen u zimskom periodu rastao je u kuci sa japanskim spicem(takodje stene u tom periodu) i u pocetku je bilo malo problema jer je spic nasrtao na njega ali to se resilo. Leo(ast) porastao, lepo vreme i napolje, boks. Izvodjen u setnje, vodjen kod drugih pasa(imamo ih poprilicno), sve bilo super, nema problema do pre nekih mesec dana. Imamo zenku, mesanac labradora i zlatnog retrivera i izmedju nje i AST sve bilo super dok ona njemu nije prisla bez naseg nadzora, a on nekako izasao iz boksa i tu je nastala njegova prva tuca koja je relativno brzo prekinuta bez povreda na psima, ali, kako zlo nikad ne spava, on je veceras uspeo nekako da pobegne iz boksa(koji ce sutra morati dodatno da se obezbedi) i otisao pravo kod nje na "klanje". Na svu srecu opet smo ih(roditelji i ja(imam 18god)) brzo razdvojili i opet je proslo bez povreda na psima. Znaci od 4 psa(pored njega koji su u dvoristu) on napada samo tu zenku(pored nje ima 3 muzjaka). Kako i sta u buduce ako opet dodje do incidenta? Postoji li neka mogucnost "pomirenja"? 

PS: Imamo problem i sa mackama, kao mali je "isamaran" od strane macora kojeg je liznuo i sad i njih posmatra kao pretnju.