Vaske98

Staford se plasi vode, star dve godine

Recommended Posts

4 hours ago, Tuncay said:

Evo za postavljaca teme otprilike kako to izgleda polako nenametljivo sa dva psa, jedan plivac drugi, pit, se boji vode. Prvi put kad je pit zaplivao i on je tako panicno samo prednjim nogama. 

Ali, u svakom slucaju, ja bih bila odevena i pripremljena tako da mogu da udjem u vodu.  I kad se malo oslobodi ako ne predje u pravi stil da podmetnem ruku pod stomak da ispravim u horizontalni polozaj. 

Po meni ovi vodiči malo greše. Vidi se da ovom psu treba jako malo da se oslobodi i ode dublje gde nema tlo pod nogama. Mislim da lopticu treba da bace baš tom psu na jedno metar ispred njega pa kada je pokupi sledeći put malo više i tako dok se ne oslobodi. Na taj način pas doživljava sebe kao pobednika, uhvatio je plen. Drugu lopticu treba baciti ovčaru što dalje da ne bi ometao ovoga. U ovom slučaju sreća je da je lud za ovčarom inače nikada ne bi zaplivao samo zbog loptice. Tako ja tumačim ovaj snimak. Milim ok, uspeli su, ali mi se čini da bi bilo brže onako kako ja to vidim.

3 hours ago, snatch said:

Trebalo bi ovaj pojas za plivanje dosta da joj pomogne oko tog ostajanja u horizontalnom položaju, da ne moram da joj pomažem. Vidim po recenzijama da ljudi hvale te pojaseve, da su i psi sa tri noge i psi koji imaju ortopedskih problema proplivali uz pomoć njega.

Imaju razne, mene je davno na nekom americkom li kanadskom li sajtu najvise odusevila neka jakna za lovacke pse, one sto rade u vodi, s jedne strane kao zastita da se ne posmrzavaju, sa strane dzepovi na naduvavanje da im pomogne da budu laksi u vodi a gore kao neke damske tasne otvori ili rucka da mozes da uhvatis labicu kao prtljag iz vode i ubacis ga u camac a sve u nekoj bezikasto zelenkastoj maskiranoj varijanti, lisce paprati na tome. Ma neverovatno nesto od zastitne jakne. 

Pa mi kaze vlasnik male bulice Tai, nije za plivanje, za lov je da imaju i neke laki pancir jakne za pse koji idu u lov na divlje svinje da ih zastiti. 

1 hour ago, olikan said:

Ja garantujem da bi se moj pas udavio,taj prvi put, posto je vec bio ispod vode. Vertikalno je padao dole, pokusavajuci prednjim nogama da se izvuce,

Verujem.  Eno i onaj francuski buldog potonuo, ja ne bih imala zivaca da cekam da vidim hoce li isplivati sam. Onaj nas pit nije tonuo, on se panicno ali ipak odrzavao tim pracakanjem i mlataranjem prednjih nogu, ali bi se lako udavio da je skocio negde duboko a dalje od obale jer bi ga isrcpilo.  

1 hour ago, olikan said:

Ja sam mislio da i svi ljudi plivaju, odrzavaju se bez problema, nije tako.

Ne plivaju, cak ni neki narodi koji zive pored mora ne plivaju, osim naravno mornara. Pustinjski prvobitno narodi koji su doprli do mora, drze se peska radije. Severna Afrika se na plazama brcka dokle moze da zagazi. Ratosilja se covek domacih cim nastavi tamo gde vise noge ne doticu dno. :giggle:

Moji po ovim sajtovima ne bi trebalo da plivaju dobro, kopneni su al vrag bi ga znao, mozda neki gen onih sto su vukli brodice na Zutoj reci i plivaju super, ne samo moji. Videh chow-a da nece u vodu, tvrdoglavo nece ali ne videh kada se vec obreo tamo da ima problem.  Moji na mirnoj vodi samo malo dublje ponore njusku od ove ovde Lune.

Ma znam da ne plivaju, ali mogu nauciti. U linku koje sam postavio za pse su navedene anatomske predispozicije zasto ne plivaju ili teze plivaju

13 minutes ago, Sava said:

Milim ok, uspeli su, ali mi se čini da bi bilo brže onako kako ja to vidim.

Mozda nisu hteli da forsiraju jer se u vodu tera kuja pita a pit je sa ostalim terijerima tipa bull na spisku tih sto su neplivaci ili poluplivaci. Sta ja znam. 

Ja sam bio ubedjen da su dobri plivaci, ali da se ovaj moj nesto plasi ili ne zeli.. lagano cu ja sve sa njim da radim usput taman i sa malenom zenkicom(dogrun)

3 hours ago, Tuncay said:

Imaju razne, mene je davno na nekom americkom li kanadskom li sajtu najvise odusevila neka jakna za lovacke pse, one sto rade u vodi, s jedne strane kao zastita da se ne posmrzavaju, sa strane dzepovi na naduvavanje da im pomogne da budu laksi u vodi a gore kao neke damske tasne otvori ili rucka da mozes da uhvatis labicu kao prtljag iz vode i ubacis ga u camac a sve u nekoj bezikasto zelenkastoj maskiranoj varijanti, lisce paprati na tome. Ma neverovatno nesto od zastitne jakne. 

Pa mi kaze vlasnik male bulice Tai, nije za plivanje, za lov je da imaju i neke laki pancir jakne za pse koji idu u lov na divlje svinje da ih zastiti.

Da, vidjala sam baš po češkim sajtovima te pancir jakne kad sam tražila lovačke bulove. Mislim da su to ove:

o7pmv5.jpg

Ova što sam joj kupila je obična za plivanje. Punjena nekom sundjerastom penom koja pomaže da se pas održava na vodi. Na taj fazon sa tom penom su sve jakne za plivanje koje sam videla po internetu. Valjda ne prave na naduvavanje da kuče ne bi probušilo, šta znam. Na oko i dodir dobro deluje, ali videćemo kad isprobamo...

Ne znam, od mojih poznanika tu jaknu za plivanje je imala samo nasa basetka zato sto je drug njen vlasnik zagrizeni pecaros a basetka je obozavala da se voza u camcu, pa ko vele kad odu njih dvoje na reku na pecanje da se basetki ne desi nesto ako ispadne iz camca.  Ne znam gde mi je slika, sa ogromnom kragnom jakna, smejurija ali valjda je delotvorno. 

Evo nadjoh taj stil "na kujicu", sto bi rekli moji Cesi

A ima na Youtube i jedan mali rasel koji umesto jakne ima prikacene dve velike flase na ledja za amic, ono, iz kucne radinosti jakna (funny)

Edited by Tuncay

Ova moja pliva nesto izmedju kujica stila i normalnog. Tone zadnji kraj ali ne skroz.

Ova Luna Chow me oduševila koliko dugo je izdržala da ne pokvasi rep. Podsetila me na neke žene kad plivaju, a neće da pokvase kosu.

Brigit Celtic Queen - QUEENIE - 4 godine (party)(happybirthday)

2lt344.jpg

Pošto nikog nema na bull terrier temi, ova tema mi je bila prikladna za postavljanje ove slike.

Isprobali smo i prsluk za plivanje (da ne kažem spasavanje). Bez prsluka zadnjica joj tone i mora intenzivnije i brže da radi nogama kako ne bi tonula. Sa prslukom ledja su joj ravna dok pliva, sporije radi nogama i samim tim se manje umara i može duže da pliva. Prsluk je super stvar za pse koji nisu neki plivači, ali ipak znaju da plivaju. Pomaže da se bolje održavaju u vodi. Onima što plivaju ko ćuskija, ne verujem da bi pomogao.

Edited by snatch

Kako je moj pas prvi put ušao u vodu (imao je tad 2 godine i ovo mu je prvi susret sa vodom):

http://www.youtube.com/watch?v=ZQlFSkJ_tD0

Jednog psa sam naučila da pliva tako što sam mu bacala lopticu najpre u plićak, pa polako sve dublje i dublje dok nije zaplivao. A dosta njih je naučilo tako što je ušlo za psom plivačem. 

On 7/26/2018 at 1:38 PM, snatch said:

Brigit Celtic Queen - QUEENIE - 4 godine (party)(happybirthday)

2lt344.jpg

Pošto nikog nema na bull terrier temi, ova tema mi je bila prikladna za postavljanje ove slike.

Isprobali smo i prsluk za plivanje (da ne kažem spasavanje). Bez prsluka zadnjica joj tone i mora intenzivnije i brže da radi nogama kako ne bi tonula. Sa prslukom ledja su joj ravna dok pliva, sporije radi nogama i samim tim se manje umara i može duže da pliva. Prsluk je super stvar za pse koji nisu neki plivači, ali ipak znaju da plivaju. Pomaže da se bolje održavaju u vodi. Onima što plivaju ko ćuskija, ne verujem da bi pomogao.

Jao blago vama, vi ste na moru? Uživajte!

4 hours ago, Berna22 said:

Jao blago vama, vi ste na moru? Uživajte!

Kad sam postavila ovu sliku već smo se bili vratili. Hvala na lepim željama.

Kuki je junački uleteo u talase. Ova moja kad je bila mladja ulazila je bez razmišljanja, a sad se plaši. Dok je u plićaku i nekako, al čim je preko glave beži napolje. Jedino za gumenom plutajućom igračkom je plivala bez razmišljanja. Proradi joj terijerski instinkt za plenom i nema straha, leti u vodu za igračkom, ali pošto je zaranjala glavu za njom da bi je uhvatila, nisam htela da joj forsiram to da se ne bi napila slane vode. Kad izadje iz vode hvatalo je bulovsko ludilo i valjanje po pesku. Nisam je sputavala, ali desilo se to da je dok se valjala uspela da proguta izvesnu količinu peska, tako da smo morali da tražimo lokalnog veterinara jer je imala bolove u stomaku. Veterinarka je odmah znala o čemu se radi, jer joj svaki čas dolaze kučići turista koji su se najeli peska. Veterinarka mi je rekla da je više ne vodim na peščane plaže jer bi joj se opet isto desilo, pa smo prešli na šljunkovitu plažu. Eto, ako neko vodi psa na peščanu plažu, nije loše da obrati pažnju i na to, jer baš je bolno za psa dok pesak prolazi kroz creva, a može i da bude opasno ako je veća količina peska u pitanju. Ako pas kašlje dok kopa ili se valja po pesku znači da mu je upala odredjena količina u grlo, pa je bolje tada prekinuti tu aktivnost.

Gledaću ove godine da je vodim i po obližnjim jezerima, pa ću opet probati da joj bacam gumenu plutajuću igračku. Ako se i napije jezerske vode dok je bude hvatala neće biti problem.