Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dejana Saba

Francuski buldog

Recommended Posts

Dobro vece i postovanje! Jedno pitanje i molim bez osudjivanja. Moja sestra se razvodi i presla je u stan sa dva sina jedan devet godina drugi pet. Klinci su uz mene zavoleli pse,imali smo francuskog buldoga koji je uginuo za kog su oni bili bas vezani. Izrazili su zelju da dobiju francuskog buldoga. Sestra nije u mogucnosti da ga kupi jer placa advokata za razvod i platila je par kirija za stan unapred. Ja isto nisam u mogucnosti da joj pomognem jer imam bebu i Nemacku dogu. Pa sad ja zelim sve vas da pitam da li neko mozda zeli da pokloni francuskog buldoga,znam da su skupi i da ispod 500e ne moze da se nadje dobar francuz zato trenutno nismo u mogucnosti da damo te pare. Hvala unapred svima

Evo jedan predlog: svakog meseca neka sestra odvaja po 80-100 eura za kupovinu francuskog buldoga i za par meseci ce sakupiti dovoljno novca za neko stene iz proverene odgajivacnice. Ako nije u mogucnosti da odvaja ovu sumu svakog meseca onda ne bi trebalo jos ni da uzima psa dok se finansijska situacija ne popravi. Pas kosta, treba da jede kvalitetnu hranu narocito u stenecoj dobi, veterinar, oprema, poslastice..

Super bi bilo da vam neko pokloni zdravo i pravo stene, ali mislim da su za to male snase..obicno to budu psi sa nekakvim problemima koji postepeno pocnu da se ispoljavaju, pa posle bude skuplja dara nego mera. A da ne pricamo o patnji i psa i vlasnika kada takvi problemi krenu..

4 hours ago, - K A R I M - said:

Evo jedan predlog: svakog meseca neka sestra odvaja po 80-100 eura za kupovinu francuskog buldoga i za par meseci ce sakupiti dovoljno novca za neko stene iz proverene odgajivacnice. Ako nije u mogucnosti da odvaja ovu sumu svakog meseca onda ne bi trebalo jos ni da uzima psa dok se finansijska situacija ne popravi. Pas kosta, treba da jede kvalitetnu hranu narocito u stenecoj dobi, veterinar, oprema, poslastice..

Super bi bilo da vam neko pokloni zdravo i pravo stene, ali mislim da su za to male snase..obicno to budu psi sa nekakvim problemima koji postepeno pocnu da se ispoljavaju, pa posle bude skuplja dara nego mera. A da ne pricamo o patnji i psa i vlasnika kada takvi problemi krenu..

Ma znam ja sve,mi smo uvek kupovali pse,udomili dva psa sa ulice.Ali deca kao deca bi sve odmah. Pa ako uspemo sto da ne. Moj muz je dobio na poklon nemacku dogu bez ikakvih mana samo zbog boje nije za izlozbe,nemam problem sa tim jer pse ne uzimam za izlozbu nego za porodicu. 

48 minutes ago, Dejana Saba said:

Moj muz je dobio na poklon nemacku dogu bez ikakvih mana samo zbog boje nije za izlozbe,nemam problem sa tim jer pse ne uzimam za izlozbu nego za porodicu. 

Da, to je OK ali pre iz serije upala kasika u med. 

Ovde sa poklonom je glavna stvar da ne dobije stene koje ce vuci neke zdravstvene probleme a vecinom tako ispadne, jer onda takvo poklonjeno stene ispadne sto puta skuplje od onog najskupljeg od odgajivaca a takva turbulentna situacija u porodici ne traje bas kratko, dan dva, pa treba uz pare za advokate prikupiti i pare za lecenje steneta. A deca zavole i jos im samo to fali u celoj prici. 

Sasvim je legitmno traziti psa na poklon ,znam da u svakoj rasi ima pasa koji su izlozbeni grubo receno skart neka mana i to je to ,to nema veze tj ne mora da ima veze sa zdravljem i to moze da bude extra kucni ljubimac ,mada zasto bas fr buldog odete u azil i nacete nekog mix psa ili pak rasnog i sve super!