Sign in to follow this  
martin nl

K.N.P.V.

Recommended Posts

image.jpg

Jedan od rariteta u dugoj povjesti KNPV org. Tino K Schaars 5.5. 2018 sa malinoisom Suarez položio je PH 1 certif. (433) što je ukupno njegov 100-ti knpv certifikat. Ovaj top knpv trener osim malinoisa ima certif.i dr. pasminama (NJ.ovč, bouvier, lakeno,.. i sa jednim od ukupno 6 dobermana do sada ). Respekt i teško dostižan rekord koji će sigurno zavrijediti posebnu nagradu za doprinos knpv org. 

Martin zna bolje sigurno ali mislim da su u knpv apbt zabranjeni za asta nzm mada cini mi se da sam negde procitao i pit i mix sa pitom,i  psi preko 70 u grebenu ,mislim da je tako ,nek me Martin ispravi ako gresim!

Edited by Red Army

Moje pitanje za Martina ,ako moze malo da nam priblizi x malino pse i cuvenu vec pricu koja se onako ustalila medju kinolizima da li ima upliva pitova u x malino ili je to samo mit!(aludiram na selekciju)

On je ovde sa holandskim ovcarom? Divan pas. :inlove:

Može i nešto reći o holandskim ovčarima, čisto da se tema zakotrlja. :) Hvala Martine na ovom otkricu. :)

Holand. ovcari su lupoidni ovcari bliski belgijanerima i nemackim ovcarima (fci priznata rasa) izvorno kao sto ime kaze imali ovcarsku upotrebu a posle selektvino put rase je sluzbena obuka ,knpv je holandska organizacija (sa dugom tradicijom) tj program za obuku pasa izrazito slozen i kompleksan i tu su zastupljeni vecinom ovcari sto belgijski ,nemacki a i holandski kao i mix ovih rasa tkz x malino psi ali ima i drugih pasa ,martin ima psa sa polozenim (jednim od ) knpv ispita pa bi mogao detaljnije da priblizi knpv.Ono sto ja znam o knpv je pored toga sto je sport. program to je i selektivni program koji sa odredjenom reobukom daje sluzbenog psa .Svi ispiti knpv se polazu samo u Holandiji /Nizozemskoj i mislim da kod nas ima samo 4 psa sa nekim od ispita a pasa od knpv ima .Ono sto se meni daje na zakljucak knpv je jedan od najbolji i najkompleksnijih programa sa rad i obuku pasa.

Hvala, druže Red. Sve te rase mi se svidjaju, nemci, belgijanci i holandjani. :) Ono što sam video na par klipova na youtube o KNPV deluje sjajno. Duboko poštovanje za uloženi trud i strpljenje koji su potrebni da bi se dostigao ovakav nivo u radu sa psima!  

15 hours ago, Red Army said:

Martin zna bolje sigurno ali mislim da su u knpv apbt zabranjeni za asta nzm mada cini mi se da sam negde procitao i pit i mix sa pitom,i  psi preko 70 u grebenu ,mislim da je tako ,nek me Martin ispravi ako gresim!

tnx

5 hours ago, Vladimir_BG said:

Hvala, druže Red. Sve te rase mi se svidjaju, nemci, belgijanci i holandjani. :) Ono što sam video na par klipova na youtube o KNPV deluje sjajno. Duboko poštovanje za uloženi trud i strpljenje koji su potrebni da bi se dostigao ovakav nivo u radu sa psima!  

Sve ultra radni psi ,kod knpv je ipak poseban soj a to su njihovi ti mixevi cuveni x malino psi koju su u sustini mix radni knpv pasa sve tri rase koje su same po sebi jako bliske!Ja nazalost knpv poznajem samo teorijski.

Edited by Red Army

5 hours ago, olikan said:

tnx

(y) da novi pas mozda nece biti od knpv pasa ili jednom ast uvek ast!

Edited by Red Army

Martin ...da li je u historijskom smislu x malino novijeg datuma ili toga ima i pre (30 godina npr) da li je pre u knpv bilo vise dobermana,rotova ,erdela ,snaucera?

Edited by Red Army

3 hours ago, Red Army said:

(y) da novi pas mozda nece biti od knpv pasa ili jednom ast uvek ast!

jednom ast uvek ast!:inlove: savrseno nesavrseni. Svaka cast KNVP psima, ali

Red, znas moj stav o psima, kao i ja tvoj. Mene KNVP pas ne moze da zaustavi ako je ast pored mene, sigurno. Znam namenu sluzbenih pasa i postujem, ali nisam ja iz tog filma.

gde su u Meksiku gde su bande sa pitovima ti sluzbeni psi? Jesu za neke stvari, policiju, vojsku i neke njihove namene i sport naravno.

U radne malinoe se redovno ubacuje pit bul ali i nemacki i holandski ovcar.Ide 3 -4 generacije inbriding pa se ubaci pit ili nesto drugo po potrebi a onda se vrati na istu liniju .Ako su malo osetljiviji na bol ubace pita,ako se smanje nemackog ovcara a nekad osveze drugom linijom malinoa.