Recommended Posts

bully :grin: ako bih hteo psa karaktera pikinejzera uzeo bih njega ,ko trazi pita bully definitivno nije za njega (rofl)

cemu sad spominjes karakter.... :?:

Ljudi dragi imajte na umu da je bully isto što i bandog,širok pojam.Netko je posvetio svoj život,novac,vrijeme...da stvori čistokrvnog psa sa određenim odlikama.Po kojem kriteriju bully odgovara vašim potrebama?pozzzzz

Ljudi dragi imajte na umu da je bully isto što i bandog,širok pojam.Netko je posvetio svoj život,novac,vrijeme...da stvori čistokrvnog psa sa određenim odlikama.Po kojem kriteriju bully odgovara vašim potrebama?pozzzzz

nije mi jasno sto zelis rec?!...

znamo svi sto je bully-uglavnom i zasto je napravljen.. i kako i za koga ...daleko od toga da se ne nade pojedini extra primjerak koji na zalost ne cini razliku..

usporedivati to sa ozbilnim bandog projektom nema smisla..

Hteli mi to ili ne, Bully je budućnost. Koliko ste samo na ovom forumu puta pročitali naslove tema u stilu "kako da povećam masu kod staforda", "kako da mi pas bude mišićaviji", "koji trening primeniti..." itd. Iz iskustva znam da bi velika većina vlasnika staforda kod nas volela da su im psi glavatiji i mišićaviji. Većina njih bi da je u mogućnosti, držala bullyje. Dodatno, "evolucija" AST-a polako ide ka tipu bullyja. Ipak, Sedamag je u pravu kada kaže da postoje "radni" i "paradni", zato ne treba biti isključiv što se ove "pasmine" tiče.

Hteli mi to ili ne, Bully je budućnost. Koliko ste samo na ovom forumu puta pročitali naslove tema u stilu "kako da povećam masu kod staforda", "kako da mi pas bude mišićaviji", "koji trening primeniti..." itd. Iz iskustva znam da bi velika većina vlasnika staforda kod nas volela da su im psi glavatiji i mišićaviji. Većina njih bi da je u mogućnosti, držala bullyje. Dodatno, "evolucija" AST-a polako ide ka tipu bullyja. Ipak, Sedamag je u pravu kada kaže da postoje "radni" i "paradni", zato ne treba biti isključiv što se ove "pasmine" tiče.

Ne zele svi vlasnici da im stafovi tako izgledaju, ali sudije na izlozbama uglavnom zamjeraju ako je staf u top formi i nema preko 30kg, pa zbog toga svecina to i radi, znaci sudije su te koji potenciraju stvaranje takvih stafova, a one koji su izvornog tipa ne prolaze najbolje, konkretno za mog psa su primjedbe da je mrsav, uzak u prsima, da je vise kao pit itd

bully :grin: ako bih hteo psa karaktera pikinejzera uzeo bih njega ,ko trazi pita bully definitivno nije za njega (rofl)

mozda ne pratis, ali pekinezer da je vece gradje bio bi dosta z.....n pas (nod)

Ne zele svi vlasnici da im stafovi tako izgledaju, ali sudije na izlozbama uglavnom zamjeraju ako je staf u top formi i nema preko 30kg, pa zbog toga svecina to i radi, znaci sudije su te koji potenciraju stvaranje takvih stafova, a one koji su izvornog tipa ne prolaze najbolje, konkretno za mog psa su primjedbe da je mrsav, uzak u prsima, da je vise kao pit itd

ubaci mu malo kreatina i eto ti resenja za dobijanje misicne mase... (y)

kad se vec pravis pametan...evo ti par recenica i o kreatinu...da ne dodje do zabune nisam mislio na cistu misicnu masu..;)

Kreatin u mišićnom tkivu ima ulogu kao energetska rezerva, pošto potpomaže obnavljanje molekula ATP-a koji se koristi prilikom rada mišića.Tokom treninga od kreatina naše telo ima mnogostruke koristi. Kreatin sprečava upalu mišića neutrališući mlečnu kislinu koja se nagomilava tokom rada mišića. Takođe, podstiče sintezu proteina i mišićni rast, odnosno, ima anabolički efekat...Kreatin povlači vodu u mišiće, povećavajući tako njihov obim...

Sada imas i novi oblik kreatina etilestar...Esterifikovana forma omogućava bolju apsorpciju i rastvorljivost u mišićnom tkivu. Kreatin etilestar prolazi kroz ćelijsku membranu bez prenosioca, što znači bolju apsorpciju!!! Ova forma ne izaziva nadimanje i nelagodnost u stomaku, brzo se apsorbuje u mišićno tkivo podržavajući sintezu ATP-a, snažnu unutarćelijsku volumizaciju, rast mišića, snagu i izdržljivost....

koristio sam kreatin kod pitova i znam o cemu pricam... (y)

Aj procitaj sta si kopirao -.-

Ljudi nemojte sa psima da se ponasate kao da su ljudi...drugaciji im je bazicni metabolizam i ne mozete na njih da primenjujete ishranu za BB -.-

Aj procitaj sta si kopirao -.-

Ljudi nemojte sa psima da se ponasate kao da su ljudi...drugaciji im je bazicni metabolizam i ne mozete na njih da primenjujete ishranu za BB -.-

kao prvo nisam kopirao nego napisao,ali ajde procitao sam sta sam "kopirao"...niko nije rekao da se mi ponasamo sa psima kao sa ljudima i niko ne primenjuje hranu za bb,ne znam koju rasu drzis ako uopste i drzis,ali ako drzis ast ili apbt moras da ih hranis kao bb,mnogo mesa,mnogo proteina...kreatin koriste mnogi odajivaci pitova i stafova da bi popravili izgled svog psa,spremao sam jednom decku psa za vucu tereta i davao sam mu i kreatin i aas (anabolicko androgeni steroidi)...ker je bio na jakim treninzima mozda 3 meseca i zaista nisam video bolje spremljenog kera nikad uzivo...nije bila pit forma ali je bila neverovatna,zao mi sto u lapu nemam slika mojih pitova i pitova koje sam spremao..odosmo u off! Admine obrisi ovo ako smatras da je veliki off.. (y)

Meni se smuci kada cujem/vidim da neko koristi hemiju kod psa ,kakva god bila i za kakvu god da je svrhu (n)

Priroda je za mene majka Mara,a to sto se u poslednjih par godina psima daju gluposti,da mogu ja bih zabranio!Uostalom zabranio bih i za ljudsku upotrebu!

Mnogo mi smeta koriscenje hemija kod radnih pasa i plasticne operacije kod izlozbenih pasa.Kao prvo za mene je to laganje i varanje i sebe i naroda (verovatno zbog nekih kompleksa) i naravno mucenje zivotinja!

Jbte,gde mi zivimo i kako...Ljudi su ... (n)

Meni se smuci kada cujem/vidim da neko koristi hemiju kod psa ,kakva god bila i za kakvu god da je svrhu (n)

Priroda je za mene majka Mara,a to sto se u poslednjih par godina psima daju gluposti,da mogu ja bih zabranio!Uostalom zabranio bih i za ljudsku upotrebu!

Mnogo mi smeta koriscenje hemija kod radnih pasa i plasticne operacije kod izlozbenih pasa.Kao prvo za mene je to laganje i varanje i sebe i naroda (verovatno zbog nekih kompleksa) i naravno mucenje zivotinja!

Jbte,gde mi zivimo i kako...Ljudi su ... (n)

holi nadam se da ne mislis da je kreatin hemija,sto se tice aas ni ja nisam za to da se daju psima ali to je taj decko hteo da da,ja ne mogu da mu zabranim,psu se nista strasno nije desilo par dana je bio nervozan ali nikoga nije ujeo niti je pokusao da ujede...o plasticnim operacijama ne bih da pricam to je posebna prica,a i ne znam nesto mnogo o tome,nikada me nije zanimao izgled psa vec njegov rad...

pa i nije.

jedno je kreatin a nešto sasvim drugo su steroidi.

upravo tako,kreatin,protein,amino kiseline to su suplementi,to nema veze sa dopingom,steroidima kako god...jer da ima niko od profesionalnih sportista nikada ne bi prosao doping test... :giggle:

Kada budes video psa sa tesko obolelim bubrezima zbog kreatina onda cemo videti kakvo ces misljenje imati :wink:

ma daj NS,od malo 1-2 nedelje uzimanja kreatina bubrezima nece biti nista,ako pre toga nije bilo problema...citao sam na netu da je i garner davao svojim psima kreatin,a koliko znam vecina odgajivaca u bivsoj jugoslaviji daje kreatin...ali naravno nemamo svi isto misljenje...

A sta ces postici za 1-2 nedelje majke ti? Zna se koliko se dugo dozira kreatin i kako.

greska..nesto drugo sam hteo da napisem pa sam napisao to,ali da se vratim na ovo...ja sam ga obicno koristio oko mesec dana...leti sam izbegavao kreatin,jer samo povecavam mogucnost da dodje do gubitka vode u psu tj dehidratacije...

od mesec dana nema rezultata, bar ne na coveku, a na psu ne znam, nisam siguran, ali cisto sumnjam... a i ako ima nekih rezultata za mesec dana, oni se u toku sledecih mesec dana izgube...