bassboy.91

Mix-dogo argentino x amstaff???HELP!!!

46 posts in this topic

Prelijepa je , samo mi je uvo zapalo za oko , nekako nisu ostre ivice , nego nesto kao kod kane korsi

lepa svi kazu to :3  i nadam se da ce da israste u nesto jos lepse jer da povuce na bilo koju rasu bice lep pas.
Inace da usi kao kod kane korso nisu toliko spicaste :D
Postavicu opet slika kad poraste :D

On 1/3/2009 at 4:52 PM, bassboy.91 said:

Zanima me sta bi ispalo iz kombinacije muzjak dogo argentino x zenka amstaff-a ???

ako neko ima neka iskustva,slike,predloge......

Izgledalo bi lepo ali karakterno bi bio sranje pas,mislim sve zavisi zasta ti treba takva kombinacija?Licice na velikog belog staforda. Izgled verovatno slican ovom momDa ne jurim sad da smanjujem slike moj je kombinacija pit x am buldog beli.Isto ce da izgleda ko moj mozda ce malo veci da bude od mog kera.Imas sliku na bandog temi.

izgledace ti kao krzljav dogo ili kao krupan staford sta vise volis,al ne vidim poentu kombinacije?Moj ce jako slicno da izgleda kad poreaste.Al nije radjena kombinacija zbog lepote.

On 1/4/2009 at 1:43 PM, snoopuza said:

Oba psa su slične krvi po porijeklu bez obzira što ne pripadaju istim FCI grupama. Dogo Argentino nije nastao preko noći kao ni AmStaff. Oblikom glavem karakterom, vrstom i tipom dlake kao i temperamentom ovi psi su jako slični.

Uvjeren sam da nećeš dobiti nakazu nego naprotiv lijepoga psa bez obzira na koju rasu štenci budu više ličili. U principu se može očekivati ama baš sve. Mogl bi se dogoditi da dobiješ srednjeg, većeg ali čak i manjeg psa od obe ukrštene rase!

genetika je čudo tako da nema sigurne predpostavke, da nije tako onda bi se pasmine pravile po rođendanskim željama. Jedno je , mislim sasvim sigurno, dobičeš čvrstog i jakog psa a mene lično veoma mnogo interesuje koliko bi samo "luda" ta štenad moga da budu!

Što se AmStaff-a čiče , on je po mome mišljenju ionako zalutao u terijere i prije da bih ga svrstao u drugu FCI grupu jer mi je po svemu više tamo nego među erdelima, NLT, bedlingtonima, keri blu i ostalim terijerima. Izgleda da je presudio karakter, ali neću da podkopavam autoritete iz oblasti kinologije koji su odlučivali o ovom pitanju!

Što se naslednih osobina po procentima tiče, slušao sam i o tome mnogo ali se nikako u praksi nije poklapalo ono što se zvanično tvrdi od stanja u lčeglima koje sam evidentirao. Da li će štenad biti više na majku ili oca je najvećim dijelom igra prirode, a i sreća da je tako , mada sam vidio da značajnu ulogu čini i pol šteneta. Dalja priča je preduga!

Obavezno postavi fotografije štenadi jer bi to morali biti jako lijepi đavolčići!

Vidi se da pise kinoloski sudija,da odlican komentar.Jedino sto ce da bude sportski pas za igru i razonodu.Ljudi obicno misle da dobijaju kombinacije sa stafordom za cuvare ili stosta drugo ali to je ukrasni pas tako da to je to.

Dogo je lovacki pas ako je iz lovackih linija a oko nije onda je kao i staford istog karaktera.Super za kompanjona sportiste ili aktivnog coveka za setnju i druzenje.A za cuvara lovacki dogo moze da se upari sa tosom.Obe rase nisu cuvari ali kombinacija moze da ispadne dobar cuvar :D

On 1/21/2009 at 8:41 AM, Vlada R said:

Ma kakva crna ljutnja, samo kažem.

:evil: se odnosi na Bandogaše i njihovo filozofiranje :lol:

Bandogasi nema sta da filozofiraju.Ne pare se rase vec konkretni kerovi.

Kad pareis dve rase dobijes lose leglo ako su losi roditelji bez obzira koje su rase uparene.Ili obrnuto dobijaju se dobri kerovi ako su oba roditelja dobra.Plus ima tu jos filozofije ali ona se svodi na pretke konkretnih roditelja a ne na osobine njihovih rasa.

On 8/19/2016 at 19:35, kubanski buldog said:

Izgledalo bi lepo ali karakterno bi bio sranje pas,mislim sve zavisi zasta ti treba takva kombinacija?Licice na velikog belog staforda. Izgled verovatno slican ovom momDa ne jurim sad da smanjujem slike moj je kombinacija pit x am buldog beli.Isto ce da izgleda ko moj mozda ce malo veci da bude od mog kera.Imas sliku na bandog temi.

izgledace ti kao krzljav dogo ili kao krupan staford sta vise volis,al ne vidim poentu kombinacije?Moj ce jako slicno da izgleda kad poreaste.Al nije radjena kombinacija zbog lepote.

On 8/19/2016 at 19:49, kubanski buldog said:

Kad pareis dve rase dobijes lose leglo ako su losi roditelji bez obzira koje su rase uparene.Ili obrnuto dobijaju se dobri kerovi ako su oba roditelja dobra.Plus ima tu jos filozofije ali ona se svodi na pretke konkretnih roditelja a ne na osobine njihovih rasa.

Prvo kazete da ce izgledati lepo ali karakterno biti "sranje" pas, a onda da ako su losi roditelji ili dobri bez obzira na rasu dobijate dobrog ili loseg psa. Pa ljudi ne znaju sta da ocekuju ni kada pare pse iste rase a vi znate i kako ce da ispadne ta kombinacija fizicki i mentalno... 

2 minutes ago, Ljubomir Drasko said:

Prvo kazete da ce izgledati lepo ali karakterno biti "sranje" pas, a onda da ako su losi roditelji ili dobri bez obzira na rasu dobijate dobrog ili loseg psa. Pa ljudi ne znaju sta da ocekuju ni kada pare pse iste rase a vi znate i kako ce da ispadne ta kombinacija fizicki i mentalno... 

Ne znam sta ce ispasti dobro a sta lose kad poraste.Ali znam da su sanse da pas bude dobar mnogo vece ako su oba roditelja ne kao rase vec kao individue dobre.

Za sranje karakter sam mislio u smislu bice hiperaktivan.Pozitivan smisao reci.Imam takvog jednog samo gricka i pravi stetu dok je mali ,kad poraste bice ako se pravilno vaspita drug za igru i setnju.

Morao sam da smanjujem i secem sliku ali nadam se da se lepo vidi.
Zenkica na slici ima 6 meseci.

13898197_1299640776735233_788242412_o.png

On 8/19/2016 at 8:49 PM, kubanski buldog said:

Ako zanemarimo cinjenicu da si citirao post iz 2009, stvarno mislis da osobine rase koje paris nisu bitne za leglo?

osobina rase je bitnija od osobine jedinke. Jer neki dobri gen moze da je prerskočio oca i majku , ali moze da padne na njihovo potomstvo , dok ako uparis pudlu dzabe ti je sve , da je najbolja pudla na planeti. Razumijem kubanca ali se malo zanio

Pozdrav, 

Pronašli smo pored ulice ova dva kučeta napuštena i usvojili ih, što mislite jesu li mješanci DA i Staforda?

viber image.jpeg