bassboy.91

Mix-dogo argentino x amstaff???HELP!!!

46 posts in this topic

Zanima me sta bi ispalo iz kombinacije muzjak dogo argentino x zenka amstaff-a ???

ako neko ima neka iskustva,slike,predloge......

Zanima me sta bi ispalo iz kombinacije muzjak dogo argentino x zenka amstaff-a ???

ako neko ima neka iskustva,slike,predloge......

Nisam siguran kako bi to izgledalo ali karakterno bolju kombinaciju ne mozhesh da nadjesh, obe rase priwrzhene wlasniq, dominantne, intaligentne i poslushne....

poshto je mushka doga trebalo bi da bude dosta weci od staffa mada mozhe da se desi i da bude malo asimetrichan da se tako izrazim...:S

Ispasce neka vrsta bandoga jer dogo je molos a staf terijer.Inace stenci uglavnom vuku na majku koja bi u ovom slucaju trebala da bude DA jer ako je muzjak dosta veci od zenke porodjaj je dosta opasan po zenku tako da uglavnom se ide na carski rez.Inace jedan od najpoznatijih odgajivaca bandoga Lucera pari muzjaka Napuljca sa zenkom pita :D

Oba psa su slične krvi po porijeklu bez obzira što ne pripadaju istim FCI grupama. Dogo Argentino nije nastao preko noći kao ni AmStaff. Oblikom glavem karakterom, vrstom i tipom dlake kao i temperamentom ovi psi su jako slični.

Uvjeren sam da nećeš dobiti nakazu nego naprotiv lijepoga psa bez obzira na koju rasu štenci budu više ličili. U principu se može očekivati ama baš sve. Mogl bi se dogoditi da dobiješ srednjeg, većeg ali čak i manjeg psa od obe ukrštene rase!

genetika je čudo tako da nema sigurne predpostavke, da nije tako onda bi se pasmine pravile po rođendanskim željama. Jedno je , mislim sasvim sigurno, dobičeš čvrstog i jakog psa a mene lično veoma mnogo interesuje koliko bi samo "luda" ta štenad moga da budu!

Što se AmStaff-a čiče , on je po mome mišljenju ionako zalutao u terijere i prije da bih ga svrstao u drugu FCI grupu jer mi je po svemu više tamo nego među erdelima, NLT, bedlingtonima, keri blu i ostalim terijerima. Izgleda da je presudio karakter, ali neću da podkopavam autoritete iz oblasti kinologije koji su odlučivali o ovom pitanju!

Što se naslednih osobina po procentima tiče, slušao sam i o tome mnogo ali se nikako u praksi nije poklapalo ono što se zvanično tvrdi od stanja u lčeglima koje sam evidentirao. Da li će štenad biti više na majku ili oca je najvećim dijelom igra prirode, a i sreća da je tako , mada sam vidio da značajnu ulogu čini i pol šteneta. Dalja priča je preduga!

Obavezno postavi fotografije štenadi jer bi to morali biti jako lijepi đavolčići!

Što se AmStaff-a čiče , on je po mome mišljenju ionako zalutao u terijere i prije da bih ga svrstao u drugu FCI grupu jer mi je po svemu više tamo nego među erdelima, NLT, bedlingtonima, keri blu i ostalim terijerima. Izgleda da je presudio karakter, ali neću da podkopavam autoritete iz oblasti kinologije koji su odlučivali o ovom pitanju!

zašto ja mislim da je amstaff terijer pre nego da se svrstava u fci2:

Amstafova genetika potiče od tri vrste terijera + buldoga, tu je većinski terijer dakle.

Ima izražen terijerski instinkt jer stalno nešto kopka i rovari ako ima priliku, i alergičan je na male životinje (sama reče terijer asocira da takvi psi tamane sitne zivotinje, tera-zemlja)

Dosta je temperamentan kao i svi terijeri.

Relativno je mala, niska rasa, kao i većina terijera.

Takođe, normalno razvijen amstaf daleko više pdseća na terijera telesnom građom, a danas je ipak pretežan taj trend preduvavanja mase i/ili veće gojaznosti. Ja više preferiram atletski tip amstaffa koji je više terijerski.

Dogo Argentino i Am.Staf??? Pa recimo neki bandog...Dogo je molos,staff terijer,mislim da bi mogo da ispadne solidan pas... :wink:

pozzzzzz 8)

pozz,ja sam imala zenkicu(tata DA mama amstaf) bila je prava maza ali i najveca stetocina kad ostane sama,haha.u svakom smislu pravi pas sa velikim srcem i ljubavlju pogotovo prema deci.

Kod mene u kraju tacnije u Obrenovcu ima celo leglo koje je udomljeno, majka AST otac Bordoska doga, ja sam imao prilike da vidim tri muzjaka i jednu zenku, potrudicu se da ih slikam ovih dana pa da okacim slike, a evo i mojih zapazanja, prvo da ti opisem roditelje. Kuja je odlicno socijalizovana, externo korektna i veoma druzeljubiva narocito prema malim pasminama ( neverovatno se slaze sa mojom zenkom PP) sto se tice ljudi napolju nije za njih zainteresovan tj ne mazi se nesto preterano ali je u kuci susta suprotnost, jako jako fin i mazan pas. Muzjak je totalna suprotnos kuji neverovatno ostar pas koji niti je poslusan (ono sto samja mogao da vidim ) niti do kraja socijalizovan i ne trpi nikoni ljude ni pse, extrijerno (bar onoliko koliko ja poznajem bordoske doge sasvim korektan).

E od tog mixa ispali su neverovatni stenci sada imaju oko 5 meseci, svi su povukli boju na bordosku dogu tako su crveni i velicinu (mada je i kuja malo krupnija) psi su super i externo i ovako mazni blentavi i kao i svaki stenci.Videcemo sta ce se desiti kada odrastu u sta ce da se pretvore mada su im gazde jako jako mlade pa se bojim da od njih nista biti nece, mada mozda gresim (daj boze) Ono sto me je najvise odusevilo kod njih pored karaktera je dlaka, ja meksu dlaku nisam video pa to je kao plisana igracka :D Cim ih uslikam kacim slike da ih vidite

majka AST otac Bordoska doga

Čovek je pitao za Dogo Argentino x AST.

Te slike stavi na Bandog temu, oni tamo vode rat oko tih kombinacija :twisted:

majka AST otac Bordoska doga

Čovek je pitao za Dogo Argentino x AST.

Te slike stavi na Bandog temu, oni tamo vode rat oko tih kombinacija :twisted:

Dobro sto se ljutis shvatio sam sta sam napisao ali kada sam vec postovao post, nema potrebe da zracis jbg desava se!

Ma kakva crna ljutnja, samo kažem.

:evil: se odnosi na Bandogaše i njihovo filozofiranje :lol:

Ma kakva crna ljutnja, samo kažem.

:evil: se odnosi na Bandogaše i njihovo filozofiranje :lol:

aha ok ok ma tamo retko kada zalazim . a i ova mesavina nije bandog kako god da okrenes ovo je samo jedan obican mesanac.

a i ova mesavina nije bandog kako god da okrenes ovo je samo jedan obican mesanac.

To i jeste jedan o povoda za filozofiranje.

Neznam sta bi ispalo od te mesavine ali me ovo kada sam video "odusevilo"!!!

Pravi djavoli :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

3a1buff1515.jpg

3a1buff1822.jpg

3a1buff5408.jpg

3a1bufflex8871.jpg

3a1buffzane0586.jpg

Redbonnie.jpg

bst03wb.jpg

Najverovatnije bi ispalo slatko stene...

Mada sam licno PROTIV ikakvih mesanja rasa.

Mislim da ljudi masaju rase kako bi dobili "lepe na oko" pse...bez da imalo razmisljaju o mentalitetu rasa koje pare.

Zvucim mozda malo kao filozof ali zar nemamo mi dosta mesanaca po ulicama bez "krova" nad glavom da moramo cak i namerno da ih stvaramo.

Moje misljenje.... :)

On 1/3/2009 at 1:43 PM, snoopuza said:

Oba psa su slične krvi po porijeklu bez obzira što ne pripadaju istim FCI grupama. Dogo Argentino nije nastao preko noći kao ni AmStaff. Oblikom glavem karakterom, vrstom i tipom dlake kao i temperamentom ovi psi su jako slični.

Uvjeren sam da nećeš dobiti nakazu nego naprotiv lijepoga psa bez obzira na koju rasu štenci budu više ličili. U principu se može očekivati ama baš sve. Mogl bi se dogoditi da dobiješ srednjeg, većeg ali čak i manjeg psa od obe ukrštene rase!

genetika je čudo tako da nema sigurne predpostavke, da nije tako onda bi se pasmine pravile po rođendanskim željama. Jedno je , mislim sasvim sigurno, dobičeš čvrstog i jakog psa a mene lično veoma mnogo interesuje koliko bi samo "luda" ta štenad moga da budu!

Što se naslednih osobina po procentima tiče, slušao sam i o tome mnogo ali se nikako u praksi nije poklapalo ono što se zvanično tvrdi od stanja u lčeglima koje sam evidentirao. Da li će štenad biti više na majku ili oca je najvećim dijelom igra prirode, a i sreća da je tako , mada sam vidio da značajnu ulogu čini i pol šteneta. Dalja priča je preduga!

Obavezno postavi fotografije štenadi jer bi to morali biti jako lijepi đavolčići!

Otac DA majka amstaf

12443250_1199634996735812_283510853_n.jpg

12922095_1214851861880792_383333756_o.jpg

Kod mix pasa nema pravlila ako se ne radi o nekoj planskoj selekciji kao npr kod x malino ili nekom uspesnom bandog programu kako je i nastao DA ili SOP-.Za sve drugo moze da bude ali ne mora da znaci .MIXevi prica za sebe .

da ali mu nisam ja kupirao takvog sam ga uzeo... nzm zato su vec bile kupirane,ali jako mi se svidelo kuce i morao sad da ga uzmem :D

gore je imala 1 mesec i 9 dana a na ovoj slici ima 2 meseca i 9 dana

Edited by 540nemanja