Ovchar

Diskusija sa vlasnicima pit bulova i staforda i ostalih rasa koje znaju biti netrpeljive prema muškim psima

Recommended Posts

On 2/14/2018 at 10:11 AM, Ovchar said:

Često u šetnjama sa svojim psom nailazim na vlasnike staforda/pit bulova koji u panici iz daljine pitaju da li je moj pas mužjak, i kada kažem da jeste onda vezuju svog psa ili odlaze, ili ja kažem da idem i da slobodno mogu da ostanu u parku/livadi/...

Interesuje me par stvari koje mi nikako nisu jasne. Prvo i osnovno, imam utisak da većina vlasnika takvih rasa uzima psa sa idejom da njihov pas neće biti agresivan i da će oni njega socijalizovati tako da će se on ponašati kao sve ostale rase i igrati sa psima u parku. Koliko vidim 90% to ne uspe i njihov pas više ili manje ispoljava agresiju i poprilično im ograničava mogućnosti za druženje sa drugim psima. Voleo bih da razumem šta je to što ljude natera da nabave psa koji će verovatno u jednom monetu poželeti da zakolje svakog muškog psa na koga naiđe?

Drugo, kada već nabave takvog psa i pokaže se da je agresivan, zašto je toliki problem staviti psu korpu? Zar to ne bi pomoglo da se smanji nervoza i psu i vlasnicima i svim drugim psima i svim drugim vlasnicima?

Nemam nameru da nikog prozivam, želeo bih da se razvije diskusija jer mi stvarno ovo nije jasno...

Toliko gresis, prva recenica ili dve su pravi momci. Veruj mi, zato imas problema.

Puno je pisano o tome, pa se ne bih ponavljao.

Edited by olikan

Psi se u 90 posto slucajeva uzimaju kao drustvo, energiju biraju, samim tim i rasu. Odgovornost je problem i apsolutno neznanje i kompleksi.

2 hours ago, - K A R I M - said:

Dosta ljudi uzima rasu ciji im karakter delimicno ili uopste ne odgovara, ali eto pogodni su za stan, za odrzavanje, lepi su,  bla, bla.. i onda takav karakter pokusavaju da svedu na neki nivo koji nije tipican za rasu. Ja sam recimo imala priliku da cujem od osobe koja ima azijata da 'nece da tamo neka budala od kera napada ljude koji slobodno sami usetaju u dvoriste'.

Da upravo to ,a vise manje to je definicija pastiraca (ne mora da ugrize ali mora da pokaze terittorijalnu agresiju ) i onda po definiciji imas lose naslove!Mora se jednostavno kod nabavljanja pasa obrati paznja na karakter pasa ali mora da se radi sa jednikom ,u skladu sa namenom rase da ce radi(ne mora namena ali samo drzanje bi trebalo da je koncipirano tako) pa cak i da je ljubimac, ovo vazi u svim segmentima !Druga strana price je da su ubedjeni da imaju sve predispozicije koje ima rasa (mos misliti) i pas to malo nesto i pokaze i onda je zabetonirano (totalno se ne obrati paznja na stecno kod psa i nista se ne radi sa psom ) i to je jako lose... problem vecinom nastane kad genetiku suprostavite ulimativno stecenom .

Edited by Red Army

1 hour ago, olikan said:

Mozda sam ovo pogresno protumacio , jer nisam sve citao pazljivo . 

Pozdrav

To je totalno nevezano za SBT, bilo je u kontekstu toga sto je Ovchar rekao da sje po zakonu da pas u vozu ima brnjicu, a na ostalim javnim mjestima ne :)

Just now, Ghandi_bl said:

To je totalno nevezano za SBT, bilo je u kontekstu toga sto je Ovchar rekao da sje po zakonu da pas u vozu ima brnjicu, a na ostalim javnim mjestima ne :)

eto kad ne citas sve. Izvini mala , mada te nisam uvredio, vec me zacudilo/

7 hours ago, Ghandi_bl said:

Opusteno :)

uvek, osim kad se diraju astovi.

Preksutra cu zasaditi drvo ispred ambulante gde je poslednji put bio pre godinu dana . Neka se drugi kucovi se sunjaju oko istog i neka raste novi zivot.

Edited by olikan

Nisam znala da je uginuo, bas mi je zao :cry: 

Bio je on u finim godinama, koliko se sjecam?

Edited by Ghandi_bl

9 hours ago, Ghandi_bl said:

Nisam znala da je uginuo, bas mi je zao :cry: 

Bio je on u finim godinama, koliko se sjecam?

13g i 9 meseci.