Sign in to follow this  
Wizz

Nabavka novog nemackog ovcara i par pitanja

Recommended Posts

Radni i paradni NO hahah to ce uvek biti... ti paradni psi posle 24 meseca moraju imati ispite u radu(BH i IPO1), snimke kukova i kerung(sve to treba biti overeno od strane nemaca sv) da bi se kasnije takmicili u razredu radnih. U razredu radnih muzjaci i zenke pre ringa rade odbranu i napad na rukavu, ko to prodje ide dalje u ring da paradira dakle i oni rade. Kod nas je tako, a kod hrvata svi psi stariji od 12 meseci moraju imati snimak kukova i laktova koliko ja znam..

On 2/7/2018 at 11:56 AM, Pitagora said:

@Tuncay jeste NO ali postoje varijeteti . Zašto je FCI na izložbama razdvojila dugodlake od kratkodlakih ? Koliko sam čuo ranije su dugodlaki lošije ocenjivani I bili nepoželjni a sada se posebno ocenjuju. A veća je anatomska razlika između crnih I sivih od reksića nego između kratkodlakih I dugodlakih reksića koji se samo u dužini dlake razlikuju.

NO, varijetet zagor, uz boju ide  varijetetska potreba za loptama i kradjom istih, velicine fudbalskih. :giggle:

Edited by Tuncay

Juce sam vodio kuce kod veterinara. Primio je drugu injekciju i ima jos jednu da primi za mesec dana. Veterinar ga je merio ima 7kg.

Kuce me stalno prati gde god da idem , pa moram nekad da stanem zbog njega da se odmori :D

Kada udjem u kucu on mi obavezno uzme papuce/patike i pocne da ih raznosi po dvoristu. 

Par puta je dobio sa papucom po njusci, mada nista strasno, cim se nije jos uvek odvikao :(

Da li mozete da me posavetujete kako da ga oducim od nosenja nase obuce?

Citao sam ovde na forumu da probam da stavim sirce na papucu, mada ne znam koliko je to stetno za njega.

Kuce ima igracaka na pretek,ali iz nekog razloga preferira obucu :)

Svaki savet je dobrodosao.

Edited by Wizz

3 hours ago, Wizz said:

Par puta je dobio sa papucom po njusci, mada nista strasno, cim se nije jos uvek odvikao :(

Ne, ne, ne, nikakve poente nema. 

Da mene udaris papucom, prva stvar bi bila da je unistim cim dobijem priliku:mrgreen:

3 hours ago, Wizz said:

Da li mozete da me posavetujete kako da ga oducim od nosenja nase obuce?

Sklanjajte papuce :D Salu na stranu, stenac je, stenci inace grickaju sve zivo (s obzirom da nemaju ruke, sve ispituju ustima :)) , i ovo za sklanjanje je najbolja ideja. A svakako kad vec uzme papucu 'trampite' se s njim, usmjerite ga sta moze zvakati. Kad ostaje sam, ogranicite ga u nekom prostoru gdje ne moze napraviti belaj, proce ga vremenom :) 

Edited by Ghandi_bl

3 hours ago, Ghandi_bl said:

Ne, ne, ne, nikakve poente nema. 

Da mene udaris papucom, prva stvar bi bila da je unistim cim dobijem priliku:mrgreen:

Sklanjajte papuce :D Salu na stranu, stenac je, stenci inace grickaju sve zivo (s obzirom da nemaju ruke, sve ispituju ustima :)) , i ovo za sklanjanje je najbolja ideja. A svakako kad vec uzme papucu 'trampite' se s njim, usmjerite ga sta moze zvakati. Kad ostaje sam, ogranicite ga u nekom prostoru gdje ne moze napraviti belaj, proce ga vremenom :) 

Al si usitnila tekst, tek posle 3 citanja sam primetio da tu ustvari nesto pise :D

Ne udarim ja njega jako, vec onako slabo po njusci da se zaplasi. Tako sam sve moje pse efektivno naucio .

Kod ovog to vise necu primenjivati, jer sam video da ne daje rezultate.

Komplikovano je da se sklone papuce jer nas je puno u kuci i stalno smo u pokretu (ulazimo i izlazimo iz kuce prosecno na svakih 10m :D ).

Pokusacu da mu ponudim alternativu za zvakanje, mada mene je samo strah da mu ne predje u naviku kad poraste da nosi papuce.