Edi

Na koji nacin mogu da saznam koje je rase moj pas?

Recommended Posts

Znate li sta je rodovnik / pedigree?

Obratite pažnju kada postavljate naslov teme i dajte smislen naslov temi , to pise i u Pravilima Foruma, pa preporučujem da pročitate.

Preformulisacu naslov.

Psa sam udomila sa ulice kad je imao 4 meseca. Izrastao je u lepog, velikog, pametnog psa. Svi koji ga vide misle da je rasan ili da je mesavina dva rasna. Ja bas nisam upucena, pa bih volela da mi neko nesto vise kaze na koji nacin mogu da saznam koje je rase

1 hour ago, Petite said:

Znate li sta je rodovnik / pedigree?

Obratite pažnju kada postavljate naslov teme i dajte smislen naslov temi , to pise i u Pravilima Foruma, pa preporučujem da pročitate.

Preformulisacu naslov.

Sad sam videla i shvatam, ali po mom misljenju, svaki pas je potekao od neke rase, jedne ili vise njih. Nije kao da cemo na takmicenje, ali me cisto zanima od kojih rasa je mogao nastati moj ljubimac. 

Svaki pas bez pedigrea /papira se vodi da je mesanac!Da bi videli sta je tu mesano postavite sliku pa da bistrimo!Bitno je iz jednog razloga jer ako je mix dve rase ,ako naginje jednoj i sta vec da znate njegove ,,rasne odlike,, ali i to je kao i sve sa mesancima /mix psima macka u dzaku!

On 19.1.2018. at 8:19, Mastin1 said:

Možda tako što ćeš pored pitanja -koje je rase,postaviti i njegovu sliku.

received_10210328395066728.jpeg

received_10210328395986751.jpeg

received_10210328408707069.jpeg

Namucila sam se da okacim slike posto sam na forumu preko telefona. Pas ima 42 kg, 11 meseci, plovne kozice izmedju prstiju, duge oklembesene usi siljate, dugacak mesnat rep skoro do poda i gusto krzno oko vrata, koza sa donje strane nezategnuta, kao da nosi sal. Mirne je naravi,pametan brzo kapira komande, voli ljude i decu dosta. Malo laje, vise stenje samo kad mu nesto nije po volji. Kazite mi jos kakve bih korisne informacije mogla da podelim i hvala puno, pozz :)

ja nisam ekspert, ali meni najviše liči na labradora

67dc5672927ede29b2027615c4c12638.jpg

Ali, zar je bitno koje je rase, tj. koje rase su umešane?

Važno je da je lep :inlove:

Verovatno je mix labradora e sad tezak je /debeo je hmm ne valja pregojavati mladog psa !Super je ,malo treninga e sve 5!Mislim da nema vecu rasu u sebi od lab.ali aj znaj...nesto mi se ucini njuf ali ne...mix lab i treniraj !Koliko je visok?

Edited by Red Army

6 hours ago, Red Army said:

Verovatno je mix labradora e sad tezak je /debeo je hmm ne valja pregojavati mladog psa !Super je ,malo treninga e sve 5!Mislim da nema vecu rasu u sebi od lab.ali aj znaj...nesto mi se ucini njuf ali ne...mix lab i treniraj !Koliko je visok?

Ne znam kako tacno da mu izmerim visinu. Moze neki savet? 

PRVO sto mi izaslo na yt...ne moras u tacnu kinolosku meru ,uzmes metar i povuces do grebena ....ofrlje je to ali znamo otprilike nzm drzim da je oko 57/60 cm tako....

postavis psa u stav pored zida, postavi neki lenjir - trougao uz zid, spusti do grebena i obelezi na zidu, posle izmeri

On 25.1.2018. at 22:01, Red Army said:

PRVO sto mi izaslo na yt...ne moras u tacnu kinolosku meru ,uzmes metar i povuces do grebena ....ofrlje je to ali znamo otprilike nzm drzim da je oko 57/60 cm tako....

On 25.1.2018. at 17:45, Edi said:

Ne znam kako tacno da mu izmerim visinu. Moze neki savet? 

Ja izmerih 62.

Cini mi se da ima dosta konstitucije crnog nemackog ovcara ali oni imaju dlakaviji rep i naravno podignute usi. Zajedno sa plovnim kozicama izmedju prstiju to su razlike od originala.

Da, lici na crnog vucjaka, a ima dosta karakteristika labradora. Dize usi kao vucjak, ali smo mu prilicno slomili usi, pa sad moze samo jedno da digne. Gledala sam slike mesanaca ove dve rase, zovu ih shepardor, pa predpostavljam da je mesavina te dve vrste.

On 1/27/2018 at 10:39 AM, Edi said:

ali smo mu prilicno slomili usi, pa sad moze samo jedno da digne

:shock: . Kako, sta slomili usi? 

22 minutes ago, Wizz said:

Mozda mu nisu slomili usi vec su mu ostetili nerv.

Ne bukvalno, stalno smo ga mazili po usima kad je bio mali

Vidi se da je njegovan pas. Najbitnije je da je pas zdrav :)

Da ne ponavljam, evo rekli su ostali podosta. A vi biste mogli otvoriti temu  o vasem psu u podforumu Psi bez rodovnika, pa da vas propratimo.