Sign in to follow this  
lea1

pas se boji transportera

Recommended Posts

U pitanje je Cane Corso 6g, zenka.

Kupio sam transporter, ranije se nije susretala s njim. Ali se boji da udje u njega, probao sam sa hranom, igrackama, da ja udjem, jednostavno se boji i ne ulazi unutra.

Da li imate savete da udje unutra?

Kakav je transporter? Je li onaj gde moze da se skine gornji deo? Ako jeste, mi smo ucili tako i naucili vrlo brzo stene. Skinuli taj krovic i hranili u njemu, tj. tamo postavili ciniji sa hranom i vodom a na plastiku dole stavili prostorku da se ne kliza. Pa kad je islo a vrlo brzo je islo da jede pije i spava tamo, onda smo stavili gornji deo krovic, ostavili otvorena vrata. 

Doduse svako malo stene je jos siroce tupson naivno a odrasli pas vec ume da procenjuje pa i da bude nepoverljivije prema nekom takvom predmetu. 

Neka bude u blizini transporter i neka se navikne da je na jednom mjestu transporter, da postoji.  Ne forsirajte je da udje unutra. Ubacite porciju s hranom (granule najbolje, jer ih je lako ocistiti) i odmaknite se, ignorisite.... Kad ogladni, trazice hranu, naci ce je u transporteru. Ne stavljajte veliku kolicinu, nego malo, da pojede brzo. Ako stavite mnogo, strah nece dozvoliti da sve pojede, a nije poenta da izadje dok ne pojede.  Kada pojede,  neka sama izadje i seta. Ciniju ostavite 15tak minuta jos u transporteru, pa onda izvadite.  I par puta tako. Ne forsirajte je, pustite neka sama izvidi i udje u transporter.

Znaci, to mora ici postepeno. prvo da ulazi, izlazi, i da je to sve povezano s necim sto voli. Zatvaranje vrata ide tek poslije, a i to postepeno.

Srecno.