Grujin fan

Vakcinacija i izdavanje pasosa

Recommended Posts

Pozdrav svima! Potrebna mi je pomoc, buduci da sam novopeceni vlasnik psa, starog dva puna meseca. Sa kucom nam je stigao i pasos izdat istog dana kada smo dobili i psa. U istom pise da je vakcina Valgard premljena 2 nedelje ranije, bez serijskog broja i samo sa parafom na mestu gde treba da stoji potpis i pecat. Za nedelju dana treba da primi revakcinu i ne znam da li je sve sto sam navela razlog za brigu... hvala unapred!

Kolko je staro stene bilo kada je primilo prvu vakcinu? Trebalo bi da, nakon vakcinacije, sa bocice vakcine veterinar skine naljepnicu i stavi je (nalijepi) u knjizicu. Da li imate to ili je samo napisano ime vakcine u knjizici?  Najbolje bi bilo da postavite fotografiju sa stranicama na kojima se  nalaze podaci o prvoj vakcini. Tako cemo Vam najbolje reci da li je sve ok.

Da li je u pitanju pasoš (plava knjižica) ili kartončić sa evidencijom o vakcinama koje veterinari daju za štence koji još nisu čipovani i nemaju pasoš?
Najbolje bi bilo da sa dokumentacijom o vakcini odete do veterinara koji će vam reći da li je prva vakcina data u pravo vreme, kao i da se dogovorite o čišćenju šteneta od unutrašnjih parazita pre revakcine.