Petite

PREMIL hrana za pse - pitanja i odgovori

Recommended Posts

8 hours ago, PREMIL said:

Budite sigurni da je naša deklaracija u skladu sa svim evropskim standardima. Da je suprotno ne bismo hranu mogli da izvozimo u zemlje EU.

Ma bravo!:thumbup: Kada mi neko tako argumentovano iznese svoju tvrdnju, ne preostaje mi ništa drugo, osim da se počešem po glavi i preispitam svoje stavove! Kao što sam i rekla, želim vam svu sreću, jer je aspekt sreće svima potreban, dok je vama, sa takvom politikom poslovanja neophodan! :peace:

Edited by Rotfrajla Lili

2 hours ago, PREMIL said:

@- K A R I M - Dugujem izvinjenje i vama, a i ostalim članovima foruma, zbog jedne stvari koje sam napisao oko aditiva, dakle naša hrana sadrži aditive, ali su svi proizvodi bez sintetičkih boja, dodatnih aminokiselina, GMO proizvoda, kao i bez aroma. Dakle aditivi u jednoj od naših hrana izgledaju ovako: Vit A 16000IU, vit D3 1600IU, Vit E 230mg, gvožđe 81mg,  magnan 29,5mg, bakar 15,7mg, cink 142mg, jod 1,42mg ,selen 0,28mg. Još jednom izvinjenje svim članovima foruma. Ovo je jedino što se dodaje hrani, svi ostali vitamini su iz prirodnih sastojaka, koje smo već naveli u temi. Hvala na razumevanju.

E, dodjosmo nekako do cilja  (handshake)

3 hours ago, PREMIL said:

Dugujem izvinjenje i vama, a i ostalim članovima foruma, zbog jedne stvari koje sam napisao oko aditiva, dakle naša hrana sadrži aditive, ali su svi proizvodi bez sintetičkih boja, dodatnih aminokiselina, GMO proizvoda, kao i bez aroma. Dakle aditivi u jednoj od naših hrana izgledaju ovako: Vit A 16000IU, vit D3 1600IU, Vit E 230mg, gvožđe 81mg,  magnan 29,5mg, bakar 15,7mg, cink 142mg, jod 1,42mg ,selen 0,28mg. Još jednom izvinjenje svim članovima foruma. Ovo je jedino što se dodaje hrani, svi ostali vitamini su iz prirodnih sastojaka, koje smo već naveli u temi. Hvala na razumevanju.

E ovo je već daleko kvalitetniji vid komunikacije! Konačno jedan konkretan i transparentan odgovor! 

Lepoje sve ovo. A Chapi , Pedigre su najprodavanije hrane. Citao sam da takve hrane idu do 85 posto trzista. 6 posto je RC i ubedljivo prvi od tyv superpremijum hrana. Ostalo su statisticke greske

Voli me Dijana, vise nego...

Evo njihovog danasnjeg odgovora na pitanje oko hranjenja , odraslih pasa, stenaca i razlike izmedju njihove hrane i tzv prirodne

@PREMIL  i ostali ukljuceni u diskusiju. Lep mail sa korektnim objasnjenjima.

Hello Olikan,

When dogs become adults there are no real differences between breeds, a Poodle would have the same nutritional requirements as a Mastif, you would just feed less to the Poodle than you would the Mastif.  When they are puppies there is a difference, for example, we make two puppy diets in our ORIJEN line, ORIJEN Puppy and ORIJEN Puppy Large Breed. The Puppy is formulated for small to medium sized breeds that complete their growing more quickly than large and giant breeds and has a higher calorie and fat content that the Puppy Large Breed. The ORIJEN Puppy Large Breed has a reduced fat content to help us regulate the growth of Large Breed Puppies. Lowering the fat content lowers the calorie count of the diet because a gram of fat has roughly twice as many calories as a gram of carbohydrate or protein.

The American College of Veterinary Nutrition (ACVN) states that growing large breed puppy diets should have a moderate energy intake and an ideal mineral ratio.  Our Large Breed puppy diet are formulated with these specific needs in mind: 

1) The energy content in our Large Puppy diets is considered moderate, and the feeding guide is reflective of the special needs of a growing large breed puppy.  

2) Our calcium content in ORIJEN Large Puppy is a minimum of 1.2%, and a maximum of 1.5%.

3) The ratio of calcium and phosphorus is within what AAFCO has defined as optimal for growing large breed puppies (1.2:1-1.4:1)

Once the dog is no longer undergoing any growth spurts, it can be fed a more energy dense food as the vitamin and mineral needs have decreased and there is no longer the risk of excess energy being transferred to improper growth and development.

ORIJEN and ACANA are as close to feeding a raw diet in a kibble form. Our diets are high in meat protein and low in carbohydrates. 

Please contact me again with any additional questions that you may have.

Kind regards,

Diana
Customer Care

Champion Petfoods LP

Toll Free 877-939-0006

11403 - 186 Street | Edmonton, AB, Canada | T5S 2W6

servlet.ImageServer?id=015E0000008hmnK&o

Takodje mi je rekla da za stence tih rasa moze da se koristi i hrana za odrasle u srazmernim kolicina zavisnosti od  doba stenaca. To je objasnila u predhodnom pismu. Sada sam ukljucio i Orijen u pricu.

Eto, tako oni kazu. 

Ja ne mogu da raspravljam sa hirurgom o operacijama, sa bratom o pilotazi, oni sa mnom o ekonomiji, o muzici mozemo, fudbalu, zenama, treningu... ja tako gledam.

Mozda ja ne mogu o zenama(nerd)

Edited by olikan