Petite

PREMIL hrana za pse - pitanja i odgovori

Recommended Posts

U ovoj temi, možete da postavite pitanja u vezi PREMIL hrane za pse.

Odgovore će vam pisati veterinar firme 'PREMIL'.

Molim sve članove da pri postavljanju pitanja i eventalnim konverzacijama,  ispoštuju pravila Foruma.

Svaka hrana vredi onoliko koliko vasem stenetu ili psu odgovara. Znaci, to moze da bude i najjeftinija hrana a moze da bude i najskupa. Koliko sam naziv super premium se moze koristiti je znak pitanja, jer licno sam imala bolje rezultate od premium hrana nego od eto tako zvana super premium. Sta tacno je pravi da jedna bude super a druga ne?

Kako god, i ja bi da cujem sta ce veterinar odgovoriti.

Tema je otvorena za firmu koja proizvodi pomenutu hranu, sa naznakom da ce odgovarati veterinar firme. A ne administracija foruma. Administracija foruma je tu da se pobrine da pravila foruma budu ispostovana. 

Ja ne sumnjam da ce se javiti veterinar firme, jer su trazili otvaranje teme.

Hvala na razumjevanju. 

38 minutes ago, Bullmastiff - Skopje said:

Nije mi cilj da napadam nego ja ne bi opet kupio toliko mogu da kazem.I ja sam imao kao na primer sa Brit sport premium hrana je odlicna za te pare.

Napisala sam ovaj prethodni post, jer ste uradili opciju 'prijavi post', tj prijavili ste post administraciji, sa pitanjem kad cete dobiti odgovor.

Sto se tice kupovine bilo koje hrane, misljenja sam da svako moze da pita, da se raspita i da bira. I dobro da je tako.
Takodje mislim, da je svakom iole ozbiljnom proizvodjacu hrane za kucne ljubimce stalo do misljenja klijenata, jer samo tako moze da utice na poboljsanje svojih proizvoda. Ili bar dijela svojih proizvoda, i na taj nacin drzi svoj rejting i kupce.

Dobro jutro,
Pre svega bismo želeli da se zahvalimo administratorima foruma što su dozvolili da otvorimo ovu temu. Cilj ove teme je da čujemo mišljenja odgajivača i vlasnika kućnih ljubimaca, kako dobra tako i ona loša. Mi smo svesni da nismo najbolji, ali je to nešto ka čemu težimo. Činjenica je da smo poslednjih godina mnogo napredovali u kvalitetu, a samo uz vašu pomoć možemo i dalje da napredujemo. Naši veterinari rade od 8:00h do 16:00h, shodno tome odgovore možete očekivati najviše u razmaku od 24h.

20 hours ago, Bullmastiff - Skopje said:

Sta mislite koliko vredi Premil?

Dali je dobra i dovolno jaka za stene velike rase?

Dali je samo superpremium marketing finta ili rang kvaliteta?

Kad kažete dovoljno jaka pretpostavljam da mislite na odnos proteina i masti. Svaka hrana koja sadrži više od 26% proteina i 15% masti je dovoljno jaka za svako štene, ali ono što je bitno je koje mikroelemente sadrži, kao i koje je poreklo proteina.
Superpremium kvalitet nije definisan nijednom evropskom regulativom, odnosno zakonom, a među proizvođačima se podrazumeva da za superpremium proizvode koriste najkvalitetnije sirovine, kako bi zadovoljili preporuke EFSA(evropska agencija za bezbednost hrane) i FDA(federalna agencija za hranu i lekove). Mi poštujemo ove standarde u superpremium kvalitetu.
Za štene velike rase Vam preporučujem proizvod iz naše nove linije Herbal by Premil - Puppy-maxi, ono što ovaj proizvod izdvaja od ostalih je:
-Prisustvo optimalne količine glukozamina i hondriotina koje su neophodne za pravilno formiranje hrskavice zglobova 

-Odnos biljaka omugućava dovoljnu količinu antioksidanata neophodnih za zdravlje Vašeg ljubimca, ne dozvoljava razvoj sala, masti, već kvalitetne mišićne mase.
-Prirodni izvor vitamina H u kombinaciji sa masnim kiselinama i mikro -  makroelementima doprinosi razvoju kvalitetne i sjajne dlake, kao i elastične i zdrave kože.
-Prisustvo omega3(koje dobijamo iz algi) doprinosi pravilnom razvoju nervnog sistema (efekat na štene: npr.štene u starosnom dobu od 2 meseca je mentalno zrelije).

-Prisustvo optimalnog odnosa Ca i P omogućava pravilan razvoj koštanog i zglobnog sistema tako da nije potrebna dodatna suplementacija
-Prisustvo lekovitog bilja neutrališe neprijatan zadah i neprijatan miris izmeta pasa

Takodje za veliku rasu mozemo preporučiti i Premil Top Line Junior.

9 minutes ago, Bullmastiff - Skopje said:

Iskreno Premil Top Line Junior sam i koristio hvala necu opet.Testirajte prvo na vase pse ne na drugi pse.

Šta vam se loše pokazalo kod navedene hrane? Hrana se uvek prvo testira na našim psima.

Jos jedna tema za reklamiranje odredjenog brenda, uz duzno postovanje veterinarima, neka se skoncentrisu na ono za sta su skolovani, osim ako nisu specijalizirali na temi ishrane pasa... 

Lekari prodaju I reklamiraju apotekarima  lekove,  a ne hranu  , to bi trebalo važiti I za veterinare .

Za mene su najbolje granule one koje moj pas hoće da jede . Takve ne nađoh.

Imate li u program hranu za mačke ? To bih mogao da probam pa da vam dam neku povratnu informaciju u ime potrošača.

Da se vratimo temi.

Shiwa neće Specijal, dok Super Sport hoće.

Inače je 90 posto na BSRF ishrani.

Pitanja za Premil glase:

Koliki je tacan procenat mesa u vasim Herbal linijama kao i od koje je zivotinje meso.?

Da li je ono dostupno kao :Dehidrirano,sveze,mesno brasno,hidrolizat) ?Ako ima vise vrsta mesa koji su im pojedinacni procenti?

Zasto ne navodite na ambalazi sve informacije iz gore postavljenih pitanja?Nemojte samo da je procenat mesa koji je najvazniji sastojak tajna firme :) Ako svetski brendovi stavljaju procenat i vrstu mesa ne vidim razlog da to ne ucinite i vi pogotovo u Srbiji gde malo ko moze da vam parira.

Ova sva pitanja mogu da se postave i i za Top line proizvode sem da tu bar navedete od koje je zivotinje meso ali opet bez procenta i vrste pripreme.

Savet: Transparentnost je kljuc do kupaca.

Zahvaljujem vam se na odgovorima ,verujem da ova "prava" pitanja zanimaju vase sadasnje potrosace kao i buduce koje bi vecom transparentnoscu verovatno stekli.

Srdacan pozdrav!

Edited by Jaherys

17 hours ago, Bullmastiff - Skopje said:

Stagniralpo stene stolica velika.Ne znam koliko ste testirali na velike rase.

Ključno u ishrani Vašeg psa je pravilno izbalansirati količinu dnevnog obroka, jer kako mali, tako i obilan obrok može dovesti do određenih problema (velika količina izmeta). Anotomski gledano digestivni trakt psa je jako kratak - 70% zapremine je želudac, a 30% zapremine su creva. Hranu moramo dovoljno usporiti da bi se vremenski zadržala dovoljno dugo kako bi iskoristivost bila maksimalna. Obilnim obrokom doprinosimo da hrana brzo prolazi kroz digestivni trakt (naročito u letnjem periodu kad pas pije više vode) čime dobijamo obilan izmet i malu resorptivnost i iskoristivost hrane.

4 hours ago, Berna22 said:

Jos jedna tema za reklamiranje odredjenog brenda, uz duzno postovanje veterinarima, neka se skoncentrisu na ono za sta su skolovani, osim ako nisu specijalizirali na temi ishrane pasa... 

Posao veterinara jeste briga o zdravlju životinja, a to ne podrazumeva samo lečenje. Preventiva je nešto što ima jako veliki značaj. Krajnji cilj svakog vlasnika jeste da ima zdravu i zadovoljnu životinju, stoga je pravilna i zdrava ishrana prvi i osnovni preduslov u cilju očuvanja zdravlja našeg ljubimca.

4 hours ago, Pitagora said:

Lekari prodaju I reklamiraju apotekarima  lekove,  a ne hranu  , to bi trebalo važiti I za veterinare .

Za mene su najbolje granule one koje moj pas hoće da jede . Takve ne nađoh.

Imate li u program hranu za mačke ? To bih mogao da probam pa da vam dam neku povratnu informaciju u ime potrošača.

Prilikom odabira načina ishrane treba biti oprezan i jako studiozan. Potrebe za hranom zavise od starosti, aktivnosti, uslova spoljašnje sredine itd. Najčešća greška prilikom odabira načina ishrane je navikavanje ljubimca na domaću kuhinju tj. hranu koju mi jedemo, a to svakako nije dobro. Ključna reč je navika. Postepeno stvorite naviku Vašem psu da počne da jede granule.

Što se tiče hrane za mačke imamo 4 proizvoda u premium kvalitetu i 2 proizvoda u super premium kvalitetu. Možete mi ostaviti podatke u inbox, pa ćemo Vam poslati uzorke hrane.

3 hours ago, zmanic said:

Da se vratimo temi.

Shiwa neće Specijal, dok Super Sport hoće.

Inače je 90 posto na BSRF ishrani.

Opšti zaključak da prilikom odabira hrane od strane Vašeg ljubimca u smislu "jedno hoće, a drugo neće da jede" postoji navika, kao što sam već obijasnio. Pas će radije jesti ono na šta smo ga navikli. Što se tiče Premil Speciala i Premil Super Sporta, te 2 hrane nemaju istu namenu. Premil Super Sport se preporučuje aktivnim psima, dok je Premil Special hrana za osetljive pse.

4 hours ago, PREMIL said:

Opšti zaključak da prilikom odabira hrane od strane Vašeg ljubimca u smislu "jedno hoće, a drugo neće da jede" postoji navika, kao što sam već obijasnio. Pas će radije jesti ono na šta smo ga navikli. Što se tiče Premil Speciala i Premil Super Sporta, te 2 hrane nemaju istu namenu. Premil Super Sport se preporučuje aktivnim psima, dok je Premil Special hrana za osetljive pse.

Samo boldirano. Ono sta smo ga navikli. Donekle cu se sloziti ali donekle ne. U princip svaki vlasnik pokusava da psa privikne na neku hranu ali on prosto nece, pa zbog toga mora i da menja. Tako da to privikavanje je nastalo radi necega. Ima mnogo pasa koji su kao stenci bili izlozeni i na taj i na taj tip hrane( mislim dehidrat ili barf, raw ili sta vec) pa kao odrasli psi znaju odbijati odredjenu hranu koju su recimo pre jeli. Onda ne bi mogla da kazem da se radi za navika. Jednostavno kao sto i detetu dosadi hrana, pa vi vodili inat i ne hranili ga jedan obrok, na sledeci cete opet ponuditi drugo, tako je nekako i kod pasa. Barem to je moje mislenje.

Vidim da ste propustili da odgovorite na pitanja pa cu citirati sam sebe ako ste slucajno preskocili..

" Pitanja za Premil glase:

Koliki je tacan procenat mesa u vasim Herbal linijama kao i od koje je zivotinje meso.?

Da li je ono dostupno kao :Dehidrirano,sveze,mesno brasno,hidrolizat) ?Ako ima vise vrsta mesa koji su im pojedinacni procenti?

Zasto ne navodite na ambalazi sve informacije iz gore postavljenih pitanja?Nemojte samo da je procenat mesa koji je najvazniji sastojak tajna firme :) Ako svetski brendovi stavljaju procenat i vrstu mesa ne vidim razlog da to ne ucinite i vi pogotovo u Srbiji gde malo ko moze da vam parira.

Ova sva pitanja mogu da se postave i i za Top line proizvode sem da tu bar navedete od koje je zivotinje meso ali opet bez procenta i vrste pripreme.

Savet: Transparentnost je kljuc do kupaca.

Zahvaljujem vam se na odgovorima ,verujem da ova "prava" pitanja zanimaju vase sadasnje potrosace kao i buduce koje bi vecom transparentnoscu verovatno stekli.

Srdacan pozdrav! "

Pa kad sam video sa preporucenu dozu da je smrsilo stene rekao aj da vidim sa vecu kolicina da ga pojacam uzeo da dodajem i kafortane.Treba da ispotite jako dupe da stignete Trainer,Brit,Team breeder.Ne samo solite pameti.Hrana nema dovolno dobra nutritivna vrednost.Tolika stolica vadi samo od puna hrane kukuruz.

Da vam pitam dali ste veterinar za pse?

BRIT Briketi za štenad JUNIOR Medium Breeds

Potpuna premium hrana za pse sa piletinom i pirinčem za štence i juniore (u starosti od 4 nedelje do 12 meseci) srednjih rasa (10-25 kg)
SASTOJCI: piletina 42% (dehidrirana piletina 23%, prerađevine od piletine 19%) , kukuruz, pšenica, pirinač, pileća mast (konzervisana tokoferolima), pivski kvasac, suve jabuke, hidrolizovane pileće jetre, ulje lososa, biljni i voćni ekstrakti ( 300 mg/kg- ruzmarin, grožđe, kurkuma, citrusno voće i karanfilić), glukozamin sulfat (260mg/kg), hondroitin sulfat (160mg/kg), manan oligosaharidi (150mg/kg), frukto oligosaharidi (100mg/kg) i ekstrakt juke (80mg/kg)
Proizvedeno po proizvođačkoj specifikaciji.
ANALIZA: sirovi proteini 30,0%, sirove masti 18,0%, vlaga 10,0%, sirovi pepeo 6,3%, sirova vlakna 2,4%, kalcijum 1,5%, fosfor 1,1%. Metabolička energija 4329 kcal/kg
DODACI/kg: vitamin A 20000 I.J., vitamin D3 1900 I.J., vitamin E (Alpha-tocopherol) 600 mg, gvožđe (E1) 80 mg, cink (E6) 70 mg, , magnezijum (E5) 36 mg, bakar (E4) 20 mg, jod (E2)0,65 mg, , selen (E8) 0,2 mg. Sadrži antioksidanse.

Cena 232,67RSD/kg (izvor: pet-centar.rs)

Premil Junior

SASTAV: min. 32% meso i mesne prerađevine, kukuruz, pirinač, ulja i masti, repin rezanac, pivski kvasac, (odličan prirodni izvor vitamina D), laneno seme, rogač, lecitin (prirodno reguliše kvalitet krvnih sudova), natrijum-hlorid i kalijum-hlorid.

Sastav

Proteini 27 Masti 17 sirova vlakna2,3 Pepeo6,5 Kalcijum1,3 Fosfor0,9 Natrijum0,3 Magnezijum0,1 Vitamin A18000 Vitamin D31800 Vitamin E240 Vitamin K31,9 Vitamin B18,6 Vitamin B2 13 Niacin54 Pantotenska kiselina24 Vitamin B6 4,8 Vitamin B12 72 Biotin480 Folna kiselina1,2 Holin hlorid970  Vitamin C24 Gvožđe91 Mangan33,2 Bakar16 Cink160 Jod1,6 Selen0,32 

Cena 200RSD/kg (izvor: Petmarket.rs)

Molim Vas da mi objasnite, zašto bih sa Brita prešla na Premil?(kada odgovorite na prethodna pitanja :) )

Koliki je procenat šećera (ugljenih hidrata) u vašoj hrani i da li vi smatrate da je ta količina opravdana i nužna za jednog mesojeda koji kao izvor energije koristi masti? 

12 hours ago, Aris - sibirski haski said:

Molim Vas da mi objasnite, zašto bih sa Brita prešla na Premil?(kada odgovorite na prethodna pitanja :) )

Mislim da je to pogresno postavljeno pitanje, zasto bi presla, jer je izbor hrane a na kraju krajeva i samog nacina ishrane rodjenog psa pitanje mogucnosti, pitanje dostupnosti u prostoru vremenu i ceni, zaci finansijama.  Sigurno je da moze da se postavi isto pitanje i Britu poredeci sa nekim drugim. 

Znaci svako ce odluciti prema svojim potrebama i mogucnostima u koje spada i to da li pas hoce da jede tu hranu e jedino ako covek nije resio da mu se ljubimac ubucio previse pa mu (zlo)namerno odabere nesto sto njegov pas bas ne ljubi da jede da bi skinuo koji kilogram. 

Znaci pitanje je kakav je odnos cena/sadrzaj  + dostupnost uz finansijske mogucnosti vlasnika a nije zasto ja da predjem na ovo ili ono.  I zdrav razum kako ta hrana deluje na tog konkretnog psa.  Jer ono sto ce odgovarati mom i tvom nece nekom drugom i po tipovima i grupama rasa i po rasama naravno i jednikama. 

Elem, bespredmetno je ko sto ovde neko ju, nemoj tu hranu, meni pas smrsao, bez daljih konkretnih podataka, na kraju krajeva ako je stene u pitanju da li tokom razvoja i treba da bude mrsavije, Znam pouzdano (ne radi se o granulama) da proverena receptura na kojoj moji psi cvetaju, psima nekih prijatelja moze da izazove probleme sa varenjem. 

Pa su umesna na temi konkretna pitanja, upravo o tome odnos kvalitet/cena i kako u okviru toga i da li zadovoljava potrebe.